Skocz do zawartości
Miguel707

Czy Ten Zasilacz Wystarczy Do Podkręcania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie. Posiadam zasilacz Macron MPT-300 na konfiguracji podanej w sygnaturze. Czy takiego zasilacza można użyć do podkręcania mojego sprzętu ? Chodzi głównie o zmianę napięcia na procesorze. Czy podkręcać może bez zmiany napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. Posiadam zasilacz Macron MPT-300 na konfiguracji podanej w sygnaturze. Czy takiego zasilacza można użyć do podkręcania mojego sprzętu ? Chodzi głównie o zmianę napięcia na procesorze. Czy podkręcać może bez zmiany napięcia ?

Najpierw zmierz napięcia miernikiem.

Co jednak nie zmienia faktu, że pewnie to jest jakiś No-Name. Lepiej nie podkręcaj na tym zasilaczu jeśli Ci Twoja konfiguracja miła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż chciałem sobie kupić HuntKeya HK-350AP, ale chyba już nie są one dostępne :sad: . Wie ktoś gdzie można je znaleźć i kupić ? Ale na szczęście znalazłem pewne alternatywy. Znalazłem na www.skleppc.pl parę zasilaczy :

 

1) ModeCom zasilacz 350w [MC-350ATX] - 101 zł

2) Chieftec GPS-350EB-101A 350W - 144 zł

3) QOLTEC FreezePower Q3558PII SILVER - 145 zł

4) ModeCom zasilacz 400w [MC-400ATX] - 158 zł

5) QOLTEC Light Power 425W Q42512 PPFC - 172 zł

6) SOLYTECH zasilacz 400W BOX - 173 zł

 

Proszę o opinie. Wszystkie zasilacze są ze strony www.skleppc.pl . Jak masz jakieś konkretne typy zasilaczy - również proszę o te ze strony www.skleppc.pl . Ten sklep jest w Białymstoku, a do innego miasta wybierać się nie będę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż chciałem sobie kupić HuntKeya HK-350AP, ale chyba już nie są one dostępne :sad: . Wie ktoś gdzie można je znaleźć i kupić ? Ale na szczęście znalazłem pewne alternatywy. Znalazłem na www.skleppc.pl parę zasilaczy :

 

1) ModeCom zasilacz 350w [MC-350ATX] - 101 zł

2) Chieftec GPS-350EB-101A 350W - 144 zł

3) QOLTEC FreezePower Q3558PII SILVER - 145 zł

4) ModeCom zasilacz 400w [MC-400ATX] - 158 zł

5) QOLTEC Light Power 425W Q42512 PPFC - 172 zł

6) SOLYTECH zasilacz 400W BOX - 173 zł

 

Proszę o opinie. Wszystkie zasilacze są ze strony www.skleppc.pl . Jak masz jakieś konkretne typy zasilaczy - również proszę o te ze strony www.skleppc.pl . Ten sklep jest w Białymstoku, a do innego miasta wybierać się nie będę :wink:

Mój znajomy ma tego Chiefteca

Cichy, napięcia trzyma

ModeComy też moge polecić, bo są produkcji FSP

Innych z tych zasiłek nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qoltec jest robiony przez Huntkey'a. Light Power 425W Q42512 miałem przez kilka godzin u siebie; ma mocną, podwójną linię 12V, i raczej niezłe 3,3&5V. Do twojego konfigu pownien być dość ciekawym wyborem, zwłaszcza za tą kasę... Nie wiem, czy przypadkiem ten zasilacz nie ma czegoś wspólnego z Huntkeyem HK350AP.

Sprzedali mi go przez pomyłkę zamiast innego modelu 425W (jak się okazało, tamten model, mimo że jest na stronie qolteca, to nie istnieje ;)). W moim egzemplarzu wiatrak zahaczał o grill i potwornie warczał, więc oddałem go do sklepu.

Recenzja:

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...php?content.170

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż chciałem sobie kupić HuntKeya HK-350AP, ale chyba już nie są one dostępne :sad: . Wie ktoś gdzie można je znaleźć i kupić ? Ale na szczęście znalazłem pewne alternatywy. Znalazłem na www.skleppc.pl parę zasilaczy :

 

1) ModeCom zasilacz 350w [MC-350ATX] - 101 zł

2) Chieftec GPS-350EB-101A 350W - 144 zł

3) QOLTEC FreezePower Q3558PII SILVER - 145 zł

4) ModeCom zasilacz 400w [MC-400ATX] - 158 zł

5) QOLTEC Light Power 425W Q42512 PPFC - 172 zł

6) SOLYTECH zasilacz 400W BOX - 173 zł

 

Proszę o opinie. Wszystkie zasilacze są ze strony www.skleppc.pl . Jak masz jakieś konkretne typy zasilaczy - również proszę o te ze strony www.skleppc.pl . Ten sklep jest w Białymstoku, a do innego miasta wybierać się nie będę :wink:

Prawdopodobnie SOLYTECHa nie wybiorę, dalej myślę nad pozostałymi. Zasilacz będę wymieniać w sobotę/niedzielę, więc proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qoltec Light Power 425W Q42512 to może być właśnie Huntkey HK350AP - pogadaj na ten temat z np: Zenfistem z tego forum.

Co do Solytecha, to znalazłem trochę na jego temat: to zasilacz firmy Apex/Allied.

Tutaj masz dane techniczne:

http://www.firingsquad.com/hw/6658/Apex_So...400TF_400W_PSU/

+3.3V@30A; +5V@28A; +12v1@14A; +12V2@15A

Ciekawe, jak z napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpowiedzi od ZENFISTa (wielkie dzięki) kupię Chiefteca GPS-350EB-101A 350W. QOLTEC i SOLYTECH mają mniejszą moc niż deklarowana. Tylko mam jeszcze jeden dylemat. Lepiej jest kupić tego Chiefteca 350W za 144 zł, czy lepiej jest dołożyć do Chiefteca GPS-450AA-101A 450W za 218 zł ? Czy te dopłacanie się opłaca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Hantka 350AP - w Proline jest za 199 zł - jednak jak sami piszą - "zapasy bliskie wyczerpaniu".

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

 

Zasilacz to cudo - o ile o jakości wiadomo z testów (btw nie ma konkurencji w swoim segmencie cenowym), o tyle o ciszy mogę sam poświadczyć - w ogóle nie wiem czy komputer jest włączony (przy wentylach na minimum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Hantka 350AP - w Proline jest za 199 zł - jednak jak sami piszą - "zapasy bliskie wyczerpaniu".

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

 

Zasilacz to cudo - o ile o jakości wiadomo z testów (btw nie ma konkurencji w swoim segmencie cenowym), o tyle o ciszy mogę sam poświadczyć - w ogóle nie wiem czy komputer jest włączony (przy wentylach na minimum).

Sam go bardzo chciałem, lecz go już nigdzie nie ma. W Proline zapasy "bliskie wyczerpaniu" są w Wałbrzychu, a nie w centrali (sklepie internetowym). Ja w Wałbrzychu nie mieszkam, więc nie będę miał jak go kupić :( Prawdopodobnie kupię CHIEFTECA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpowiedzi od ZENFISTa (wielkie dzięki) kupię Chiefteca GPS-350EB-101A 350W. QOLTEC i SOLYTECH mają mniejszą moc niż deklarowana. Tylko mam jeszcze jeden dylemat. Lepiej jest kupić tego Chiefteca 350W za 144 zł, czy lepiej jest dołożyć do Chiefteca GPS-450AA-101A 450W za 218 zł ? Czy te dopłacanie się opłaca ?

450tka napewno starczy na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...