Skocz do zawartości
wegorz91

Blok Na Mofsety

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Co o tym sadzicie?? znalazlem to gdzie w necie :D

Pytanie do producentów bloków : Ile by taki lub podobny blok mogł kosztowac w waszym wykonaniu

 

Aha i czy jest sens pakowac blok na mofsety, czy nie lepiej zalozyc jakies wysokie radiatorki?? jak myslicie czy przy oc wystarcza radiatory??

 

 

Pozdro

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm dobry pomysl ale zastanow sie nad innym zamocowaniem tego bloczku widze ze sie skupiles tylko na plycie ABIT NF-7 spoko ale czeba sie zastanowic nad innymi plytami i innymi rozstawami mosfetow pozdrawiam

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry radiator i nawiew da rade, no ale bedzie głosno,

ja już zrobiłem na swoje mobo, dla każdej musi być indywidualne i problemy z mocowaniem są, ale wszystko 4 fun :]

koszty? najdroższe były króćce :P

miedź miałem tanio od Pietacha :]

dużo tylko roboty

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161239&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opory przepływu?? Czy hydor l20 II poradził by sobie wlasnie z taklim czwartym blokiem?

Iczy zrobił by mi ktos taki, bez krocców, bo kroccow mam pełno??

ja bym sie podjął, ale za darmo nie zrobie, do tego zeby dopasować bloczek trzebaby płyte mieć u siebie, a to pewnie Ci sie nie podoba :]

sam nie spróbujesz? ;>

 

opory?

hm.. kto powiedział że trzeba zrobić blok taki jak na fotkach, można inaczej :]

 

ALe zastanów sie nad radiatorami, nie wiem jak sie te mosy grzeją ale czy warto.. :]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturke moge zmiezyc czyjnikiem, ale co do bloku ile by ti kosztowało?

mój typ poniżej setki..

a jezeli ma byc na mobo z fot, to duuużo ponizej setki :]

jak zwykły tani blok na cpu ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki bloczek to nic nadzwyczajnego, bylo wiele razy. Gdzies byl temat o kolesi co ma cnc i wlasnie bawi sie w rozne nietypowe boloczki, mial cala plyte oblozona takimi blokami, wszystkie mosfety rowniez te pojedyncze gdzies na drodku mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm dobry pomysl ale zastanow sie nad innym zamocowaniem tego bloczku widze ze sie skupiles tylko na plycie ABIT NF-7 spoko ale czeba sie zastanowic nad innymi plytami i innymi rozstawami mosfetow pozdrawiam

trzeba (jak mniemam o ten wyraz chodziło) to chyba do szkoły wrócić albo nie spać na polskim

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nf7 w zupełności wystarczy lekki nawiew, ewentualnei radiatorki. ale to tylko przy zabawie ponad 2v...

socketA odchodzi troche juz do lamusa :wink:, wiec takowy blok musial by byc "kompatybilny" tez z innymi plytami, a tranzystory porozmieszczane są przzeróżnie.

a z drugiej strony, mosfety przy zbyt niskiej temperaturze gorzej chyba pracują... (z tego co słyszałem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak bloczek jest zbedny to czy zrobił by mi ktos takie radiatorki pod mosy i pod pll??

A na allegro poszukac czegos to tak trudno?

Płełno takich gadżetów tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nf7 w zupełności wystarczy lekki nawiew, ewentualnei radiatorki. ale to tylko przy zabawie ponad 2v...

socketA odchodzi troche juz do lamusa :wink:, wiec takowy blok musial by byc "kompatybilny" tez z innymi plytami, a tranzystory porozmieszczane są przzeróżnie.

a z drugiej strony, mosfety przy zbyt niskiej temperaturze gorzej chyba pracują... (z tego co słyszałem?)

lepiej ? bo jest mniej nosnikow do usuniecia z bramki ? oczywiscie do pewnych granic ale napewno w granicach temperatur pokojowy i nieco wyzej jest im najlepiej tak jak wiekszosci poprzewodnikow ;], temat byl wielokrotnie powtarzany ;) nawiew i tak jest potrzebny bo cewki sie beda niebotycznie grzac co moze powodowac uszkodzenie innych scalakow znajdujacych sie nieopodal a takze co gorsze przegrzewanie sie kondesatorow ;] dlatego blok tak ale z 2-giej strony mobo, tam gdzie oddawane jest najwiecej ciepla przez mosy a z "wierzchniej" strony jakis buczek :) tylko pytanie pozostaje po co bo napewno zbyt wiele to nie da, nie w okolicach 2v bo sam tyle mialem i radiatory byly git no chyba ze ktos planuje zabawe z 2.2-2.3v :) ale to tez zalezy od proca ;] pozatym takie rozwiazanie ma jeszcze jedna wade znacznie utrudnia naprawe sekcji zasilania dla proca w przypadku jakichkolwiek uszkodzen co przy wysokich napieciach jest raczej dosc prawdopodobne ;] Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie s754, zamiana wyjdzie taniej niz bloczk na mosfety':P a i tak będzie wydajniej :) imo bez sensu dawac bloczek na mosfety. Ja nigdy nawet nie mialem radiatorów, jedynie nawiew i jakoś sobie radzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nf7 w zupełności wystarczy lekki nawiew, ewentualnei radiatorki. ale to tylko przy zabawie ponad 2v...

socketA odchodzi troche juz do lamusa :wink:, wiec takowy blok musial by byc "kompatybilny" tez z innymi plytami, a tranzystory porozmieszczane są przzeróżnie.

a z drugiej strony, mosfety przy zbyt niskiej temperaturze gorzej chyba pracują... (z tego co słyszałem?)

jeżeli na mobo stosowane są mosfety typu hexfet , to im niższa temp tym większa wydajność prądowa , przy wysokiej temp następuje samo-ograniczenie prądu(dren-żródło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...