Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Masowe Zwolnienia W Firmie Maxtor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lemon-Cola

Koncern Seagate zapowiedział masowe zwolnienia w podległej mu firmie Maxtor, którą przejął ostatecznie w zeszłym tygodniu. Pracę straci połowa zatrudnionego personelu, który liczy obecnie 12 tys.osób.

 

Zwolnienia obejmą przede wszystkim robotników, zatrudnionych w fabrykach Maxtora na terenie Azji i zostaną rozłożone w czasie na ok. 6 miesięcy. Firma zapoczątkowała już ten proces, wręczając wypowiedzenia blisko 900 pracownikom. Jak podaje oświadczenie Seagate, po zakończeniu restruORT: ORT: ORT: kturyzacji cały personel koncernu będzie liczył 51 tys. osób.

 

Pełna integracja z firmą Maxtor ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku. Połączenie dwóch producentów dysków twardych ma przynieść zakładany wzrost wartości akcji koncernu o ok. 10 - 20 procent.

Edytowane przez Lemon-Cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze bylem fanem Maxtora - metr ode mnie pracuje moj pierwszy Maxtor 243mB, zadnych problemow od 12 lat :>

 

I zaden Maxtor nigdy mi nie padl, a mialem ze 30. Do dzis mam 3.

 

Seagatow mialem kilka z czego dwa zdechly zabierajac z soba dane. Seagatowi mowie NIE.

 

Tym samym dyski dla mnie produkuje juz tylko WD :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 tys. ludzi bez pracy :( Szkoda mi ludzi tylko, dla firmy to ani dobrze, ani zle, po prostu biznes.

Od kiedy to polowa z 12 tysiecy to 12 tysiecy? ;) Co nie zmienia faktu, ze to kupa ludzi... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy usłyszałem po raz pierwszy że Maxtor odejdzie na zawsze myślałem że padnę... a teraz jeszcze to.... :|

Miałem 2 maxtory i teraz mam następne 2. Aż się łza w oku kręci :cry:

 

Teraz już tylko WD... samsung mi padł -> nigdy więcej, seagate'a miałem to już więcej nie chce :|

 

Odszedł świetny producent twardzieli.....

Ale na allegro są orginałki (za czasów samodzielności) maxtora :blurp: :blurp:

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...