Skocz do zawartości
1ALO

Procesor Amd Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam durona 1000mhz i nadszedl czas na wymiane. mysle nad procesorem do +- 200zl. glownie chodzi mi o to zeby chodzil z 512mb ram ddr 400mhz w dualu. ktos mi mowil ze najlepiej jest jak procek chodzi na tej samej szynie co pamiec. to prawda?

 

chlodzenie mam, potrzebuje jedynie procesora. myslalem nad sempronem, zwyklego athlona nie chce, jak cos to troughbred. prosze o pilna odpowiedz @@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakiego masz teraz kompa, bo Twoja płyta może nie obsługiwać sempronów lub bartonów jeżeli jest starsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tego: http://www.allegro.pl/item106548252_athlon..._cooler_ac.html

lub semprona 2400+ i go @fsb 200Mhz synchro z ramem. Bartona za 200 zł nie dostaniesz, a 100 zł różnicy w cenie nie zostanie zrekompensowane takim wzrostem wydajności.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub semprona 2400+ i go @fsb 200Mhz synchro z ramem.

chwileczke, nie rozumiem, 200mhz ? teraz mam 400mhz w dualu. Na gorsze sie przesiasc ? nie rozumiem :blink:

Edytowane przez 1ALO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram prpozycję WDK. W tej cenie nie kupisz nic lepszego.

Ja także, ten JIUHB jest gites.

 

Również polecam Sempa 2400+. Spokojnie podkręcisz go na 2800+.

 

Ja przesiadłem się z Durona 850 i skok wydajnościowy był wyraźnie odczuwalny :D

:mur:

 

A widziałeś co WDK wyżej napisał? Przestań pieprzyć herezje, posty sobie nabijasz czy jak? Nie wiesz co to JIUHB? To sprawdź w google. A tego sempa 2400+ bym sobie darował. Imo lepiej kupić Athlonka 1700+ JIUHB i ładnie go wykręcić, niż jakiegoś kastrata, który ledwie się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Tak wogóle to nie ma czegoś takiego jak procek "BARTON" !?!?! To jest Athlon który ma jądro np.Barton albo inny (nie wiem jak to sie pisze) Thunderbird. A ja nie polecam iinwestowania w socket A :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tego: 2153873[/snapback]

A widziałeś co WDK wyżej napisał? Przestań pieprzyć herezje, posty sobie nabijasz czy jak? Nie wiesz co to JIUHB? To sprawdź w google. A tego sempa 2400+ bym sobie darował. Imo lepiej kupić Athlonka 1700+ JIUHB i ładnie go wykręcić, niż jakiegoś kastrata, który ledwie się podkręca.

 

no widzę co WDK napisał ale TY chyba nie... wyboldowałem (tzn. wytłuściłem tekst, z angielskiego bold = śmiały, krzykliwy, wyraźny; znaczenie techniczne - wytłyszczony) ci fragment tekstu, którego dotyczyłą moja wypowiedź.

 

Co do Athlona JIHUB to pragnę cię poinformowac że doskonale wiem co to za diabełek. Tylko żeby go wykręcić do wartości o których zapewne myślisz i o których pisze gostek na aukcji trzeba mieć dobre mobo, które pozwala na zmianę mnożnika.

 

Nie wiem czemu mówisz że ten Sempron to kastrat??? Wytłamacz to proszę. Z tego co wiem to Sempron to w prostej linii potomek Athlonów na rdzeniu Thoroughbred, a jedyna różnica polega na tym, że wszystkie Semprony fabrycznie chodzą na FSB 166MHz a Athlony Thoroughbred startowały z FSB 133MHz, oprócz modelu 2600+ z mnozinkiem 12,5 , 2700+ i 2800+ (który wyszedł w małej serii), które to startowały z FSB 166MHz.

 

I jeszcze jedno: postów sobie nie nabijam!!!!!!! jakbyś nie zauważył to na forum jestem ponad rok i w tym czasie napisałem tylko 44 posty. Staram sie żeby moje wypowiedzi były merytoryczne i powiem Ci, że jesteś pierwszą osobą która czepia się moich wypowiedzi. No ale kiedyś musi być ten pierwszy raz :blink:

 

przepraszam za OT

 

1ALO

Ten Athlon 1700+ będzie dobry jeśli masz płytę główną która wykorzysta jego potencjał :wink:

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ALO

Ten Athlon 1700+ będzie dobry jeśli masz płytę główną która wykorzysta jego potencjał :wink:

A widzisz, co napisał wyżej? Nie widzisz, to popatrz dokładnie ;).

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

asus a7n8x rev 2.0, gf fx5200, modecom feel 350w, i to chyba wszystko co najwazniejsze

Dobra stary mój błąd, trochę mnie poniosło, sry. Pytałeś dlaczego Sempron to kastrat? Dlatego, że taki JIUHB po o/c wyjeździ go ładnie. I imo nie opłaca się brać Sempka, bo na allegro aż się JIUHB prosi o kupno. I po co tracić więcej kasy na sempa? Gdy za mniejsze pieniądze mamy procka lepszego. Sempki na soc A nie kręcą się tak jak bartony, czy tb z serii JIUHB. :)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem swoje zdanie. Takiego JIUHB mozna porownac do kilku letniego samochodu sportowego, a jak wiadomo takiego samochu niekt nie oszczedzal tylko dawal mu w rure ile fabryka dala. Tak samo pewnie jest z tymi procesorami, a sempa moze wziac nowego z gwarancja i mysle ze te 2ghz na nim osiagnie. Takie moje male porownanie jak jestem w bledzie to mnie z niego wyprowadzcie :)

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja bym tam szukał jakichś licytacji, albo pytał kolegów. (Ja na przykład dorwałem od kumpla mojego athlona i radeona (patrz do sygnaturki) za 260zł więc czasem się opłaca.) Jednak ceny procesorów (nawet z allegro) na Socket A są nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do wydajności. Lepszym posunięciem byłaby zamiana płyty na np. Gigabyte K8NS (od 120zł używki) + Sempron64 2500/2800. Ceny są kuszące, a możliwości O/C ogromne. Sam przymierzam się do zmiany mojego sprzętu na coś takiego. Jak dobrze to rozegram, to może nawet uda mi się troszeczkę zarobić na tej wymianie... ;-)

Jeśli jednak koniecznie chcesz coś na Socket A, to weź Athlona 1700+/1800+ z serii JIUHB/DLT3C. :)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem swoje zdanie. Takiego JIUHB mozna porownac do kilku letniego samochodu sportowego, a jak wiadomo takiego samochu niekt nie oszczedzal tylko dawal mu w rure ile fabryka dala. Tak samo pewnie jest z tymi procesorami, a sempa moze wziac nowego z gwarancja i mysle ze te 2ghz na nim osiagnie. Takie moje male porownanie jak jestem w bledzie to mnie z niego wyprowadzcie :)

@basik dobrze zauważył, że procki z tych serii były zazwyczaj katowane, wiec nie zawsze musi to być najlepszy wybór, a co do sempronów to przy dobej mobo z np 2200+ można wyciągnąć 700 mhz więc wcale nie są takie słabe, wszystko zależy od serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz poszukać thortona i przerobić na bartona. Ale tak naprawde w AXP mało daje cache :/. Jedyna zaleta to taka ze proc z wieksza ilością cache szybciej sprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...