Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

uuuuła big LOL Jak wróce do mojego Kentaki to spisze wszystko na nowo. Zreszta powiem tak. Kupilem go od arche_ jako selekta. A tu tak, plomby nie zerwane, procek wyglada jak prosto z hurtowni jakby nigdy nie byl otwierany i wkladany do kompa :D

 

PS. Ale co mi po proscku, jeszcze czekam na dysk, płyte, pamieci :D

Albo potrafia z powrotem tak pakowac, albo 99% procków E6 chodzi na 2500mhz przy 1,45V.

Tez chcialem od nich kupic, ale chyba zrezygnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak kupiłem, dopłacilem te 50zł, bo a co jesli trafi sie koszmarny proc do O/C ?? Tego bym nie zniosl. Tez na poczatku wolalem zaoszczedzic, ale powiedzialem sobie, ze jednak takiego ryzyka nie podejme, bo te nowsze procki bodajze coraz gorzej sie kreca (no za wyjatkiem tego jednego co pokazal kolega chyba 2950Mhz na 1.37v tak ?? :D ) Pozdrawiam

 

@edit: TO VerB - już spojrzałem :)

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem selekta ...

wydałem wtedy aż 605 zł ;)

 

a udało mi się wycisnąć z niego i tak więcej :D tylko ihs'a zdjąć dobre wc założyc ( niestety moje wc ideałem nie jest ;) ) i wszystko staje sie możliwe :D moze tylko nie 3ghz :D

 

Ja chba jednak wole w ciemno kupowac ... zawsze jest wtedy frajda ze sprawzeniem sprzętu ;)

ewentualnie tydzień można sprawdzic ;) a czasem i farta mozna miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem sie sprzedaje proca bo jest cienki kupuja nowego okazuje sie ze znowu jest nie to co chcielismy i defakto wydaje sie na to taka kasa za ktora mozna by bylo kupic spokojnie dobrego i fajnie fikajacego selekta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje na co go stać i na co ma ochotę, tak powinno być i raczej jest. Jedni wolą selekty (w tym ja) proszę bardzo inni wolą w ciemno i nie rzadko wychodzą na tym równie dobrze a czasem nawet lepiej. Tak więc nie bardzo wiem do czego zmierza ta dyskusja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zgodnie z obietnicą (która pewnie i tak nikogo nie obchodzi :lol: ) Podaję jeszcze raz co mam napisane na procu.

 

ADA3000DAA4BW

NBBWE 0612BAC

X024747C62083

 

I cio teraz ?? :P

Krec ile wlezie. A jak bedzie mial opory to daj papu i dalej krec, krec, krec... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo! Płyta pamiątki i dysk przyjda dopiero we wtorek i tego dnia pewnie bede to składał, dlatego bede musial troszke poczekac, ale ok, jes AC 64 jest AC silver, bude poloze na dywanie i walne na nia wiatrak do chlodzenia pokoi! :P Ale będzie ubaw :lol:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6 z 12 tygodnia nie są rewelacyjne - ja mam z tego samego tygodnia sempa i tylko 1,6v@ 2,723Ghz

Ale każdy bardziej zaawansowany user wie, że każdy procesor (z danej serii również) kręci sie inaczej. Wobec tego, to że twój CPU kręci się średnio, to wcale nie znaczy, że inni nie będą mieli gorzej :lol2: (no, ewentualnie lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATECZNE PYTANIE

 

Naprawdopodobniej jutro ide do proline po Venica 3000+ wiec na co mam ostatecznie zwrocic uwage przy wyborze??

Nie tak dawno temu kupowalem Venica Box w Prolinie (odzial w Krakowie) i powiem, ze nie mialem zadnego wyboru - poproslilem kolesia o to co che kupic, ten poszedl do magazynu przyniosl athlona w pudelku, wystawil paragon i do widzenia. Poprostu zaryzykowalem. Udalo i sie utrafic proca, ktory bez problemu osiaga maksimum mojej plytki, a wiec HTT (jedynie) 274 - czy idzie wyzej? Zapewne, ale przekonam sie o tym na jakims mocniejszym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu kupowalem Venica Box w Prolinie (odzial w Krakowie) i powiem, ze nie mialem zadnego wyboru - poproslilem kolesia o to co che kupic, ten poszedl do magazynu przyniosl athlona w pudelku, wystawil paragon i do widzenia. Poprostu zaryzykowalem. Udalo i sie utrafic proca, ktory bez problemu osiaga maksimum mojej plytki, a wiec HTT (jedynie) 274 - czy idzie wyzej? Zapewne, ale przekonam sie o tym na jakims mocniejszym mobo.

Ta płyta ciągnie spokojnie HTT powyrzej 315, niektorzy dobijaja do 400 wiec chyba raczej masz procka do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu kupowalem Venica Box w Prolinie (odzial w Krakowie) i powiem, ze nie mialem zadnego wyboru - poproslilem kolesia o to co che kupic, ten poszedl do magazynu przyniosl athlona w pudelku, wystawil paragon i do widzenia. Poprostu zaryzykowalem. Udalo i sie utrafic proca, ktory bez problemu osiaga maksimum mojej plytki, a wiec HTT (jedynie) 274 - czy idzie wyzej? Zapewne, ale przekonam sie o tym na jakims mocniejszym mobo.

No ja bede kupowal z Poznaniu. Rozmawialem ze sprzedawca i powiedzial, ze bede mogl wybrac. W ogole jak moglem tego sklepu nie zauwazyc wczesniej to ja nie wiem. :blink: Ceny ma cholernie konkurencyjne wrecz allegrowiczowe np. SB X-FI za 349zł, DFI NF4 Ultra za 469zł z 3-letnia gwara(tu mnie powalili na lopatki)

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ciągnie spokojnie HTT powyrzej 315, niektorzy dobijaja do 400 wiec chyba raczej masz procka do d...

Mowisz...?! Jednak obstawialbym na plytye, na monoznkiu 9 wiecej niz 274 nie osiagne... natomiast, na 8 i owszem, ale tu jest pytanie czy pomiedzy 8*300, a 9*270 jest az tak duza?

I odczepcie sie od mojego slabego proca. Slabosc, to pojecie wzgledne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a64 lubią większe taktowania szyny :) mnorznik mniej daje :) wiec sądze że byłoby podobne :)

w A64 liczą sie MHz, wiec jak sie ma wiekszy mnożnik to wisi ile jest HTT - przy założenieniu ustawienia identycznych MHz na RAM poprzeż dzielniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATECZNE PYTANIE

 

Naprawdopodobniej jutro ide do proline po Venica 3000+ wiec na co mam ostatecznie zwrocic uwage przy wyborze??

ja kupiłem w niedziele sempa tego z allegro za 330zł dostałem go w czwartek i stwierdzam że jest stabilny przy 1.456v na 2700 (patrz sing)

teraz testuje go na 1.42v i leci już 30 minut bez błedu :D

 

edited

http://www.allegro.pl/item107723226_amd_se...bit_do_oc_.html

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATECZNE PYTANIE

Naprawdopodobniej jutro ide do proline po Venica 3000+ wiec na co mam ostatecznie zwrocic uwage przy wyborze??

jeśli się uda może mają jakis stary procek. sprawdz czy mają E3 ( a nie E6 ) najprawdopodobniej będzie z 2005 roku. Teoretycznie się znacznie lepiej kręcą ;) ale wszystko jest możłiwe :)

 

powinno być coś w tym stylu:

 

xxxxxxxxxxxBP - tu masz ze to E3 ;)

xxxx 05xxxxxx - a tu masz rok ;)

xxxxxxxxxxx

 

najlepszy był tez teoretycznie 21 tydzien ;) ale i 17 nie był zły i 27 tez ;P a i we wszystkich innych coś ciekawego sie napewno znajdzie :)

 

odszukaj ... a moze wybierz losowo ... zawsze masz 1 tydzien zeby oddac :P i mozesz kupic następny :P

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w niedziele sempa tego z allegro za 330zł dostałem go w czwartek i stwierdzam że jest stabilny przy 1.456v na 2700 (patrz sing)

SING, SANG, SUNG :wink:

Mogles dozbierac do venice. 385zł juz kosztuje box na 3-letniej gwarze.

Ale wyniku gratuluje.

 

 

jeśli się uda może mają jakis stary procek. sprawdz czy mają E3 ( a nie E6 ) najprawdopodobniej będzie z 2005 roku. Teoretycznie się znacznie lepiej kręcą ;) ale wszystko jest możłiwe :)

 

powinno być coś w tym stylu:

xxxxxxxxxxxBP - tu masz ze to E3 ;)

xxxx 05xxxxxx - a tu masz rok ;)

xxxxxxxxxxx

najlepszy był tez teoretycznie 21 tydzien ;) ale i 17 nie był zły i 27 tez ;P a i we wszystkich innych coś ciekawego sie napewno znajdzie :)

 

dszekaj ... a moze wynierz losowo ... zawsze masz 1 tydzien zeby oddac :P i mozesz kupic następny :P

Ja nie kupuje wysylkowo tylko z reki do reki wiec odpada zwrocenie sprzetu. Chyba, ze jest nieodpakowany, a to jest przeciez nie mozliwe.

 

Ten tydzien kto gdzie jest zaznaczony?

E3 nie bedzie bo gosc mi mowil jak pytalem czy maja na miejscu, ze jutro(a wlasciwie dzisiaj)dostana procki po 15 wiec jak widzisz raczej nowa partia.

 

ps. coraz bardziej zastanawiam sie nad wyborem wlasnie losowym, ale sam juz nie wiem.

Tylko na jakiej plycie to bedzie pracowac to jest wielka zagadka jeszcze.

 

ps2. alexo2 jestes w stanie pstryknac zdjecie wnetrza Twej budy z szczegolnym ujeciem zalmana??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps2. alexo2 jestes w stanie pstryknac zdjecie wnetrza Twej budy z szczegolnym ujeciem zalmana??

tydzień jest tuż po roku ;) ( kolejne 2 cyfry ;)

 

no mam gdzies nawet zdjecia ... zaraz zapodam ;)

 

klik

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień jest tuż po roku ;) ( kolejne 2 cyfry ;)

 

no mam gdzies nawet zdjecia ... zaraz zapodam ;)

 

klik

Dzieki, ale cos ten zalman ledwo, ledwo sie zmiescil. Jak z jego wydajnoscia po takiej kastracji??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SING, SANG, SUNG :wink:

Mogles dozbierac do venice. 385zł juz kosztuje box na 3-letniej gwarze.

Ale wyniku gratuluje.

ale i tak mi lepszy procek do 6600GT nie potrzebny wole sobie grafe teraz zmienić na 7300GT :)

gwara wsumie też jest zbędna bo trzeba bedzie wykastrować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale cos ten zalman ledwo, ledwo sie zmiescil. Jak z jego wydajnoscia po takiej kastracji??

no ten zalman @ passive działa tak jak stokowe chłodzienie ! a nawet lepiej. 50 sopni ci raczej nie przekroczy. jakbys miał krószą grafe to lepiej :) 6600 jest krótszy troszkę ;) a mały przewiew raczej zawsze bedzie w budzie ;)

 

przeczytaj sobie o DFI w dziale o płytach głównach. tam jest wszystko napisane przepięknie ;) ja osobiscie polecam płytke ( bardzo elastyczna ;) tylko grafa na pci + na pci-e nie działają razem co jest minusem :) )

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...