Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ja takze jestem za osiagnieciem 1 miejsca, zapisaniu sie w historii seti i odejscie do bardziej przydatnego projektu, dla przykladu kiedys liczylem world community grid, to takie na choroby i inne genetyczne badania, moze byc przydatne, cos juz podobno to dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtórzę, ale dopóki:

 

1. SETI nie zdechnie śmiercią naturalną... lub

 

2. Nie okaże się ono kompletną ściemą (i mówię tu wyłącznie o niepodważalnych dowodach)... lub

 

3. Inny projekt nie przyniesie pierwszych REALNYCH korzyści, dających nadzieję na wyleczenie chorób itp.

 

... absolutnie nie widzę sensu w zmianie projektu. W tej chwili wszystkie one są podobnie "abstrakcyjne" (z braku lepszego słowa), więc określenie "bardziej przydatne" można między bajki włożyć. A SETI ma jednak pewien urok, którego brakuje innym. Poza tym, to tutaj jest pole do prawdziwej rywalizacji i zabawy - czytaj to właśnie tutaj liczą najsilniejsi, do których trzeba równać. 1. miejsce w Polsce? Jak widać niewielki to problem, będzie niedługo. Za to miejsce w czołówce na świecie - to dopiero jest wyzwanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam,zę skupanie sie na seti to taj jak siedzenie w podkategorii np amd w spi.

 

i tgak każdy najbardziej sie interesuje głównym rankingiem, to czemu my mamy siedzieć tylko w seti? ja tam bym walczyl o 1 lokate ale w całym bionik w pl :D

 

 

 

Tak poza tym to wcale czołowka nie liczy koniecznie seti.

 

Patrząc po indywidualnych uczestnikach to fakt Nez liczy 1005 seti. Jednak 2 lokata only einstein, 3 lokata 100% rozeta, 4 only einstein, 5 lokata to mix, gdzie seti ma całe 2.7 % Tak wiec gdzie tak wszyscy liczący sie liczą seti ? Ja bym stwierdził nawet,ze wcale najpopula\rniejsze seti nie jest...

 

 

 

Ogolnie dochodze do przekonania,ze powinnismy interesować sie rankingiem ogolnym bionica a nie przymus seti. Mysle,zę sporo osob by doszło do teamu, mogąc liczyć co chcą byle dla teamu i do ogolnego rankingu...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam,zę skupanie sie na seti to taj jak siedzenie w podkategorii np amd w spi.

 

i tgak każdy najbardziej sie interesuje głównym rankingiem, to czemu my mamy siedzieć tylko w seti? ja tam bym walczyl o 1 lokate ale w całym bionik w pl :D

Tak poza tym to wcale czołowka nie liczy koniecznie seti.

 

Patrząc po indywidualnych uczestnikach to fakt Nez liczy 1005 seti. Jednak 2 lokata only einstein, 3 lokata 100% rozeta, 4 only einstein, 5 lokata to mix, gdzie seti ma całe 2.7 % Tak wiec gdzie tak wszyscy liczący sie liczą seti ? Ja bym stwierdził nawet,ze wcale najpopula\rniejsze seti nie jest...

Ogolnie dochodze do przekonania,ze powinnismy interesować sie rankingiem ogolnym bionica a nie przymus seti. Mysle,zę sporo osob by doszło do teamu, mogąc liczyć co chcą byle dla teamu i do ogolnego rankingu...

eeeee, stary, przestan pierd************* i przeczytaj topic od poczatku.... Wtedy zobaczysz co pewien madry czlowiek z nickiem na K mowil jak tu przyszedł i nikt go nie sluchal ;)

 

co do innych projektow - ja jestyem jak najbardziej za, ale pamietajmy o tym, ze jak sie rozdrobnimy to skonczy to sie tak, ze duzo osob przestanie liczyc. Zeby byc w wielu projektach, trzeba na prawde SILNEGO teamu.

 

Ja przyszedlem z boinc@poland, to jest chyba najbardziej "rozszezony" projekt w polsce, sa we wszytkicg nowych projektach, a ostatnio ich pelno powstaje i powiem ze liczenie miliona projektow nie ejst juz tak elo...

 

 

//

 

 

acha, ktos pisal ze einstein daje najwiecej - juz nie, bo teraz inaczej przyznaja punkty. Jak kiedy mozna było uzywac kilku fajnych programow i optymalki były dobre (mowa o jednostkach s4) to potrafilem z eintsteina wyciagnac rac na pozimie 1000 z semprona, czyli 5x wiecej pktow za ten sam czas liczenia. Teraz jest juz podobnie jak w seti, a nawet gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w seti jestesmy silni, ale jak zaczniemy liczyc kazdego po trochu to bedziemy gdzies moze nie w ogonie, ale przecietni i po co to nam?? lepiej byc gora w jednym niz przecietniakami we wszytstkim. mamy TYLKO ~100 czlonkow. jakby administracja pomogla nam dajac jakies ogloszenie czy cos to ewentualnie, ale tylko ewentualnie mozna pomyslec oczyms innym, ale tez o jednym dodatkowym projekcie a nie 20.

 

osobiscie optuje za opcja raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za tym zeby liczyc SETI a nie rozdrabniac sie na jakies inne projekty. Liczac tylko SETI mamy szanse na 1 miejsce w Polsce, a jakby doszło wiecej liczacych z C2D moze sie gdzies w swiecie pokazemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się powtórzę, ale dopóki:

 

1. SETI nie zdechnie śmiercią naturalną... lub

 

2. Nie okaże się ono kompletną ściemą (i mówię tu wyłącznie o niepodważalnych dowodach)... lub

 

3. Inny projekt nie przyniesie pierwszych REALNYCH korzyści, dających nadzieję na wyleczenie chorób itp.

 

... absolutnie nie widzę sensu w zmianie projektu. W tej chwili wszystkie one są podobnie "abstrakcyjne" (z braku lepszego słowa), więc określenie "bardziej przydatne" można między bajki włożyć. A SETI ma jednak pewien urok, którego brakuje innym. Poza tym, to tutaj jest pole do prawdziwej rywalizacji i zabawy - czytaj to właśnie tutaj liczą najsilniejsi, do których trzeba równać. 1. miejsce w Polsce? Jak widać niewielki to problem, będzie niedługo. Za to miejsce w czołówce na świecie - to dopiero jest wyzwanie!

Wystarczy zacytować Lordzika - nie muszę nic dodawać od siebie. Będą empiryczne dowody na to, że mogę pomóc, pomogę napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie ma co gdybac, bedziemy jak zdobedziemy 1 miejsce w seti :]

Nie bój żaby, to tylko kwestia czasu, moim skromnym zdaniem... Wszystkie "studenckie" komputery wrócą z wakacji do liczenia, do tego obecne masowe wymiany sprzętów i RAC poszybuje. Fakt, w innych teamach także się podniesie po letargu wakacyjnym, ale śmiem twierdzić, że mamy sporo wyższy potencjał wzrostowy. Z jednej strony, wielu użytkowników forum, którzy mogą się jeszcze przyłaczyć; z drugiej - ponadprzeciętną (przynajmniej jak na Polskie warunki) moc obliczeniowa średniego sprzętu...

 

Więc krótko mówiąc, proszę tu morale nie obniżać, tylko kręcić proce i liczyć :wink:. Od siebie mogę po cichu wspomnieć, że jeśli mój nikczemny plan w całości się powiedzie, nie omieszkam rzucić koledze Free' rękawicy... :plom: Ku chwale kolektywu oczywiście B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='28 sie 2006, 17:46' post='2292654']

W tym tygodniu przyjdzie do mnie nowa zasiłka i wówczas wracam do liczenia.

 

Szkoda że na tym MB co teraz siedzi w budzie nie można zbytnio rozbujać sprzętu :mur:

 

Licz licz RONIN :). Ja zaczalem niedawno i powoli pne sie do gory, juz jestem na 22 miejscu :)

 

BTW. Fajny avatar :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki :] Graty Groblowi :>, wiśni i Drejfusowi za przekroczenie 10k TC ;]

Dziekowac dziekowac, bede staral sie dalej ;P

 

Grobel wymiękł, już nie liczy :lol: .

:lol: Rofl n'd lol.....

Poca obchodził 3razy w roku urodziny i nikt nie skumal, wiec czegu ja tu od was wymagam...^^

 

bo to głupia c#pa była :wink:

Gon sie!!!11jeden :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Einsteinie dalej dostaje sie wiecej niz w SETI a w Roseccie to juz napewno.... dlatego np xtremesytems liczy tylko rosette bo chca miec najwiecej kredytow z jednej godziny liczenia...

 

NEZ jakby poszedl do rosetty to nie wiem cyz by pod milion mu rac nie podchodzil... a jednak ma to w [gluteus maximus] i nawet optymalek na kompach pewnie nie ma bo po co.. ma tyle sprzetu ze z palcem w [gluteus maximus] bez optymalek robi tyle co najwiekszy team SETI.USA :D

 

wczoraj zrobilismy 35 tys kredytow takze panowie jak tak dalej pojdzie to za tydzien-dwa dojdzie z RAC do Seti@Home Poland :D :D way to go.. =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc krótko mówiąc, proszę tu morale nie obniżać, tylko kręcić proce i liczyć :wink:. Od siebie mogę po cichu wspomnieć, że jeśli mój nikczemny plan w całości się powiedzie, nie omieszkam rzucić koledze Free' rękawicy... :plom: Ku chwale kolektywu oczywiście B-)

Ti teś? ;)

 

ale ja nic nie mowie, rac 4 cyfrowy bede mial, ale pytanie jaka cyfra z przodu [;

 

//

 

btw. co to bylo to zalamanie?

http://img460.imageshack.us/img460/4966/autoli4.png

 

//

 

btw2. czy mi sie wydaje, czy zgodnie z dalszym wykresem tej funkcji dążymy do nieskonczonosci? :lol:

http://img460.imageshack.us/img460/4100/autoeh0.png

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF ;] U mnie na statach teamu tomcat jest na miejscu 20 i 21 a grzesiu znikł :mur: :lol: A co do statsów to tu są imo najlepsze. Aktualizacja co godzinę [;

o_O. Pewnie jakies błędy, tak jak mówiłem na gg. Cały czas licze, po sporym spadku RAC z 410 na 350 (rzadko bywałem w domu), znów urosło do 400. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot Celina teraz już nie chodzi na 4.8Ghz ;] Tomcat pilnuj się, bo cię gonie w RAC'u ;] Jestem następny po tobie :) A jeszcze jedno. Ostatnio mi cały czas po głowie chodzi FAQ co do SETI :) Chodzi mi o zmodyfikowaną wersję posta o optymalizacjach tj dodanie do tego instrukcji dla laików, jak dołaczyć itd + optymalki, wszystko razem ładnie opisane ;) Mógłbym takie coś zrobić, ale bym korzystał z tego faq o optymalka by Saimek. Jeśli Saimek nie ma nic przeciwko to dzisiaj/jutro bym mógł takie coś skleić :) IMO trochę by to pomogło nowym userom dołaczyć do teamu :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mysle ze jak wroce do domu tak po 16 to zrobie gotowe packi, tak ze rozpakowujesz do katalogu boinca a tam jest optymalka do boinca + seti pod SSE2/SSe3/SSE.... bedzie lato i przujemnie bo ludzie nie do konca chyba umieja czytac a tam wszystko napisane :D :D hehe.

 

 

ale faq mozesz zrobic oczywiscie zezwalam na wszystko dla dobra teamu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ti teś? ;)

 

ale ja nic nie mowie, rac 4 cyfrowy bede mial, ale pytanie jaka cyfra z przodu [;

RAC 4-cyfrowy już miałem. Teraz myślę raczej po cichu o pięciu :twisted:. Tylko to zależy od kilku czynników (jak zwykle).

W najgorszym przypadku, jeśli nic mi się nie uda (ODPUKAĆ!), to będzie tylko skromne ~3,5, może 4k...

Ale to i tak za miesiąc dopiero... :wink:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot Celina teraz już nie chodzi na 4.8Ghz ;] Tomcat pilnuj się, bo cię gonie w RAC'u ;] Jestem następny po tobie :) A jeszcze jedno. Ostatnio mi cały czas po głowie chodzi FAQ co do SETI :) Chodzi mi o zmodyfikowaną wersję posta o optymalizacjach tj dodanie do tego instrukcji dla laików, jak dołaczyć itd + optymalki, wszystko razem ładnie opisane ;) Mógłbym takie coś zrobić, ale bym korzystał z tego faq o optymalka by Saimek. Jeśli Saimek nie ma nic przeciwko to dzisiaj/jutro bym mógł takie coś skleić :) IMO trochę by to pomogło nowym userom dołaczyć do teamu :)

ostatnie 2-3 dni lizyłem w kratke..

 

a hot celina fakt nie lata na 4.8...

 

od wczoraj leci na 5 ghz :lol:

 

 

tylko rac mi nadal sapda kurde a próbki licze poprawnie i dostaje pkt-y :(

 

 

i jeszczemi atmanik mocniej zacząl przeciekać- jak to sie utrzyma to jutro znikne na okres paru w przez nowe klejenie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak 5 Ghz to jeszcze lepiej :twisted: Ja raz nie liczyłem przez 3 dni (net padł i nie miałem skąd próbek ściągnąc nowych...) jak wróciłem to rac spadał jeszcze przez 3 dni, następnie 2 dni się wyrównywał i potem znowu do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego poradnika - ja mam gotowe BQI proktycznie, gdyby nie to ze nie ejstescie chetni do wspolpracy byłoby łatwiej ;) a to dla laika byloby najlepsze.

 

Zaraz (jezlei darmowe serwery pozwola) zapodam BQI w wersji dla kazdego razem z boincmgr.

 

Tyleeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...