Skocz do zawartości
Gość sialala

Najbardziej Zapadajace W Pamiec Momenty W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies te wszystkie gry "świeże" .

Dobra to i ja wypisze ;)

 

Old Schools game:

River Raid -ta akcja :]

Jeszcze wiele innych, jednak ich nazw nie pamietam :[

 

RTS/Turówki

Clash - (ktos pamieta?) animowane przerywniki w czasie misji.

Command and Conquer - Skala jednostek (mamut a zwykly zolnierz :) )

Red Alert - ach te filmiki miedzy misjami ;)

Worcraft 2 - Yes Sir, of course B-)

Starcraft - muzyka, klimat, jednostki

Homeworld 1 - 2 - Widok walczoących fregat) )

 

Wyścigowe:

NFS2 - poczucie predkosci, to jest to :]

TOCA 2 - realizm, przyjemnosc z jazdy

 

FPP/TPP

Shogo - Skala (widok wielkiego robota i malego ludzika obok) :D

Mafia - Genialana (przez duze G) fabula, Genialny. - moment znajdowania sie i ogladania miasta z lat 30.

Blood - widły, benzynka, flara !!!! ogolnie bronie ;) - moment uzycia tych broni.

seria Battlefield - teatry dzialan - czy musze tlumaczyc jaki moment?

Moh:AA - Omaha beach.

FarCry - grafika, sceneria. - moment odpalenia gry i zobaczenia tego "bajkowego" swiata

A.v.P 2 - niezaprzeczalnie najlepiej straszaca gra :] ci co grali wiedza o czym pisze ;) - moment na lotnisku, moment "pikania" czujnika

 

Kosmiczne strzelanki:

FreeSpace 2 - Kolosalnych rozmiarow statki, dobrze zaplanowane misje, za "chat" na kanale :] - moment zobaczenia na "zywo" Colosusa

 

Taktyczne:

Commandos - taktyka :]

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ja tylko tak niesmialo przypomne o moim poscie tlumaczacym, dlaczego temat ten pierwotnie znajdowal sie na "Alternatywnych Platformach", oraz o temacie, ktory brzmi: "Najbardziej zapadajace w pamiec momenty w grach".

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

moment m IV, D. -u, Ms. ~ncie; lm M. -y

1. «drobna cząstka czasu; chwila, okamgnienie, sekunda, minuta»

Krótki, przelotny moment.

Odpowiedni, właściwy moment.

Moment namysłu, nieuwagi, zadumy.

Coś trwa tylko moment.

Lada moment to się stanie.

Wrócę za moment.

Wyjść na moment.

 

przen. «okres, czas; etap»

Przełomowy moment (w historii).

Ważny moment czyjegoś życia (w czyimś życiu).

 

2. «element jakiejś całości, struktury; punkt, szczegół, czynnik, współczynnik»

Decydujące momenty dyskusji.

Interesujące momenty książki, tematu, zagadnienia.

 

Temat watku nie brzmi "gry w ktore mi sie najlepiej gralo", czy "gry, ktore najmilej wspominam".

Tresciwych postow od przeniesienia na "Gry" jest tu jak na lekarstwo. Ale to tylko moje marudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu cos dorzuce, zeby sialala tak nie narzekal na brak tresci :P

 

Warcraft 2, 3, Starcraft: "denerwowanie" jednostek poprzek klikanie na nie w kolko i ich odzywki. Niejednokrotnie lezalem ze smiechu (szczegolnie w Warcraft 2).

 

Warcraft 3 - filmik przy napisach koncowych - tez niezla beka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem napisac to co sialala zauwazyl ale szkoda klawiery :)

Mnie sie jeszcze przypomina

 

1. HL2: E1 - grafika the core (nie chcialem opuszczac tego pomieszczenia)

2. D3 alpha - scena w lazience

3. D3 alpha - gdy ten sam ze sceny w lazience przewala sie przez sciane

4. D3 - ten sam powtorek rozwala barierke w pierwszej scenie z nim.

5. D3 - cien Impa na ziemii, look w gore a ten powoli idzie po szklanym dachu

6. Unreal: Return to Na Pali - zamek do ktorego prowadzila dluga kreta droga caly czas pod gore i gdy sie spojrzalo w dol jaka odleglosc przeszlismy - oraz wysokosc oczywiscie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jescze nie napisal o znalezieniu sie na "Lini produkcyjnej" i tej pile ucinajacej nogi w Quake 4 ;)

Tyz prowda.

Ale to z powodu tego, ze filmik ze spojlerami wiele zdradzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clive Barker's: Undying - Lustra :-P Kto grał wie o co chodzi.

AvP 2 - Ucieczka z kokonu.

The Thing - Patent ze sprawdzaniem czy twój towarzysz jest "zdrowy"

Ice Wind Dale - Pokonanie ostatniego boss'a. To był mój pierwszy cRPG więc to dlatego... :lol:

BG2: TB - Pokonanie Melisany i dialogi na końcu gry.

Blade Of Darkness - Każda walka!!! Do tej pory nie grałem w gre która miała by tak świetny system walki.

Quake 3 - Pierwsze zwycięztwo z Xearo na 5 poziomie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zapadl w pamieci moment z HL1 kiedy wyszedlem z bazy i moim oczom ukazal sie zaj***sty kanion. :P To bylo po prostu to. :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill 2 - wymiotła mnie kaseta video w hotelu i scena w więzieniu

Silent Hill 4: The Room - intro rulez

F.E.A.R. - wizje głównego bohatera, no i końcówka !!!

Doom III - głosy (niewiadomo czyje), normalnie zgniatały mój mózg

FarCry - "...ich oczom ukazał się raj..."

Half-Life - mój pierwszy łom

Colin McRae 2 - urwany spojler, wyrwana maska i ogólnie zdewastowany Peugeot 206 ;)

Mortal Kombat - Fatality, Babality, Friendship, Mercy...

Call Of Duty - Ohama Beach

Quake II - "Kill Me, Kill Me. It hurts."

Fifa 98 WC - przesiadka z 2d na 3d, koparka na dywan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 98 - Pierwsza moja gierka - ta muzyka | klimat | grafika :>,

Call Of Duty 1 - Umm to co uwielbiam najbardziej, historia/II wojna s. | strzelanka | muzyka | rosnacy skill :P,

Call Of Duty:UO - Ah te pojazdy,

Call Of Duty 2 - Ogolnie grafika, ale elementy rozgrywki takze mnie mile zaskoczyly i sie utrwalily, do tego wszystkiego wysmienity multi,

Mafia - Klimacik | lata 30-ste | prohibicja :>,

C&C Generals - Gram do dzisiaj 8),

Red Alert -Te rosyjskie elektrownie.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HL 1 - do dzisiaj pamiętam moment gdy szło się szybem wentylacyjnym i nagle słychać głosy żołnierzy z dołu i zaczynają strzelać, widać jak kule przebijają korytarzyk i spada sie na dół ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Morrowind - Jak przeszedłem kawałek gry i porównałem na ogólnej mapie jaki teren odkryłem. Ta miniaturowa kropka spowodowała u mnie opad szczęki.

 

* Far Cry - jak tylko odpaliłem grę - ten lazur był niesamowity.

 

* Unreal - korytarz, robi sie nagle ciemno, gaszą się lampy i wyskakuje stworek. Do dziś to pamiętam... Brrr...

 

* Prisoner Of Ice - ale sie przy tym bałem, te urywki filmików były naprawdę przerażające. Albo po prostu mój wiek wtedy był niewystarczający :]

 

* World Cup 97 - za muzyczkę w menu, klimat i kilkadziesiąt godzin grania reprezentacja Francji ;]

 

* X-Com: Enemy unknown - to był klimat, budowanie bazy, latanie do UFO i sprawdzanie co i jak. Tego się nie zapomina, dla mnie to była gra stulecia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jedi Knight-za wspaniele widoki i kliamtyczne mapy, oczywiscie nie mozemy zapomneic o cutscenkach w ktorych grali prawdziwi aktorzy no i wciagajacej fabule....dodatek Mysteries of the Sith tez niezly (tylko brak cutscenek:(). Koncwoki w obu grach doskonale.. zwlaszcza w dodatku...

 

2.Rune- jeden z najlepszych gier TPP w jakiekolwiek gralem , wspanial fabula i grafika na enginie UT1, koncowka z przejsciem do Valhalli swietna...

 

3. Indiana Jones and the Infernal Machine - moze sterowanie do kitu ale fabula i klimat 1st-rzedny. Niesamowite zwroty akcji i niespodziewany koncowy boss...

 

4. ogolnie HL1 za klimat i G-mana;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPERATION FLASHPOINT - misja w której nasz oddział dostaje od wroga, helikopter który miał nas ewakuować zostaje zestrzelony przez wrogiego hinda... zostajemy sami, na terenie wroga, w lesie... musimy dostać się do ostatniego przyczółka naszych na wyspie, gdy w końcu tam docieramy okazuje się że... tego nie powiem

 

Druga sytuacja w tej samej grze. Jako pilot A-10 (taki samolot, niszczyciel czołgów - dla niewtajemniczonych) dostajemy misję zniszczenia wrogich czołgów na wyspie opanowanej przez wroga (bodajże tej z której uciekamy jak wyżej opisałem) wszystko idzie dobrze gdy nagle okazuje się że nasz samolot traci paliwo zaczynamy spadać... trzeba się katapultować. Zostajemy pojmani przez rosyjską piechotę... gra umożliwia kilka dróg ucieczki, ale... trafiamy do lasu w nocy, bez broni, bez mapy, zdani tylko na... !!gwiazdy!! mapa jest ogromna, a my musimy znaleźć drogę do naszych...

 

GOTHIC I - (mój pierwszy RPG) - w starym obozie mówili "nie chodź po zmroku do lasu" pech chce moja jeszcze słabo rozwinięta postać wykonywała jedno z pierwszych zadań w obozie na bagnie, zastała mnie noc... wracając wzdłuż wodospadu skręciłem za wcześnie...

 

Jest jeszcze parę gier które zaćwiekowały mi się w pamięci c.d.n. :lol2:

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, ostatnio sobie zainstalowałem Star Wars: Battlefront, i najbardziej mi się podobają moment żywo wzięte z filmu... Hoth, wstające słońce, wsiadamy do snowspidera i lecimy na AT-AT w obronie tajnej bazy... mmm... ale nie powiem, gierka jest zmieszana z tymi wszystkimi x-wingami i innymi dość starymi tytułami o Star Wars, tyle że w lepszej grafice... aczkolwiek te gry były świetne i nadal lubie sobie np. odpalić demko SW:Shadows od the Empire z Gamblera (moje pierwsze w życiu demo gry zresztą) mmm... strzelanie z działek do AT-ST i przelatywanie pomiędzy "odnóżami" AT-AT... normalnie to kocham [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operation Flashpoint -podczas jednej misji,w której gra się partyzantką.Atak na farmę zajętą przez wroga.Po bohaterskiej szarży wszyscy żolnierze leżą w padającym deszczu,a w tle wyśmienita muzyka...

Deus Ex -klimat tej gry,a przede wszystkim zakończenie.

Mafia -ogólnie klimat,ta gra jest taka świetna,że nie ma co wymieniać poszczególnych momentów.

GTA Vice City -również ogólem klimat.Swietna muzyka,plaża,zachodzące slońce...no po prostu chcialoby się tam być.

Fallouta -wrażenie na mnie zrobil ostateczny boss,przywódca supermutantów (ten z komputerem w brzuchu).

TES 3:Morrowind -najlepsze co dla mnie w tej grze-przemieszczanie się po ogromnych obszarach a w tle ta świetna muzyka...

Forgotten Hope -jest to mod do BF1942.Co mi się tu spodobalo?Odpalenie,obejrzenie i wygranie map Fall Weiss i Eastern Blitz (oczywiście jako Allies).

Wolfenstein 3D -no i najlepsze na końcu-epizod trzeci,misja dziewiąta-zabicie Adolfa Hitlera.

Edytowane przez melonino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Omg juz sialala raz pisal ze nie chodzilo mu o ulibione gry ale to dalej nie skuttkuje i widze ze ludzie nie potrafia czytac nazw tematow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

melonino - człowiek, który lubi grac sold smg w ET - nic dziwnego :P ze nie bałdzo czytanie mu idzie :mrgreen: ze zrozumieniem :C

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg juz sialala raz pisal ze nie chodzilo mu o ulibione gry ale to dalej nie skuttkuje i widze ze ludzie nie potrafia czytac nazw tematow.

To ty dokladniej przeczytaj co napisalem.Wypisalem momenty,tak jak zabicie Hitlusia w Wolfie.

melonino - człowiek, który lubi grac sold smg w ET - nic dziwnego icon_razz.gif ze nie bałdzo czytanie mu idzie icon_mrgreen.gif ze zrozumieniem :C

Daj już sobie z tym spokój...powiem ci tak,że skończylem z ET,więc świat ET pozbyl się jednego solda z SMG :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cos dorzuce od siebie :D

 

Wsycigi:

NFS1 - te Czarne Diablo pedzace po trasach miedzy samochodami :> i ogolnie piekna gra!! <3

TOCA2 - super odwzorowane trasy i te grania we 2 na jednym kompie :]

 

Strategie itp:

Red Alert - ah stare dobrze czasy , gromadzenie jak najwiekszej armi i niszczenie worga :>

Cossacki - Polska armia :> Husaria 4TW i ciezkie okrety bojowe + tysieczna armia :)

Starcraft - cala gra jest piekna <3 fuzje postaci w elektrycznego goscia :D

 

FPP:

Duke Nuke 3D - ah ten jetpack + kino i striptis w barze :D , najlepsze lokkanie w lustro i naciskanie entera po czym uslyszalo sie komantarz :D , albo sikanie do kibla haha :D

Postal - zabijanie kazdą bronia :D <3 palnik

MohAA - Omaha

DragonBall Bid For Power - mod do q3, ktorego nigdy nie zapomnie :> wielki Genki Dama latanie czy tez slawne Kamehameha :D

 

Bijatyki:

Mortal Kombat - ah te kombosy :D

Virtual Figter - niebieski ninja i tajnie ciosy <3

Rise of Robots: Resurection - tajne chwyty ,kule niczym w dragonabllu, calkiem przyjemna gra :]

DragonBall GT Final Bout Grafika calkiem przyjemnie i jak to DB ciosy, kombinacje, kombosy :>

DragonBall Z Mugen Edition - Calkiem ciekawa a zarazem malo wymagająca gra zlicznymi postaciami i chwytami!! Mega ciosy zawsze byly najlepsze <3

 

To chyba tyle, nie wiem co tam moze jeszcze byc, ale napewno duzo gier z lat 97-2002, pozniej to juz malo co bylo tak fajne co bym pamietal, no moze poza multiplayerem CallOfDuty :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje "kilka chwil" z życia gracza które zapadły mi w pamięci:

 

F.E.A.R - akcja na drabinie

Deus Ex - ucieczka z więzienia z Manuelem po zmianie stron

Doom III - debiut pajaków i zombiak z piłą lańcuchową

Undying - większośc całej gry, z dużo by wymieniać, ale w szczególności DOM Jeremaya

H-L - akcja na tamie i późniejsze laboratoria

GTA SA - palenie pól marychy :[

Diablo II - pierwszy raz z Andariel i Durielem :wink:

LoK Soul Reaver - Pojedynek z pierwszym bossem i przechodzenie między światami

Morrowind - moment wyjscia ze statku (sam nie wiem dlaczego tak zapadlo mi to w pamieci)

Duke Nukem 3D - strip bar i kino bambino

Far Cry - brzeg ocreanu, szumjące fale, drinki....eeee... koksy i strzały :?

Fanatstic Adwenture of Dizzy - cała gra to jeden wielki niezapomniany moment :)

Carmageddon - sportowa niedziela :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo2 zabicie pierwszy raz diablo potem to stało sie rutyną.Oraz znalezienie unikatowych przedmiotów tez z początku dawało dopaminkę potem to stało sie rutyną ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia - klimat przez caly czas gry zabija. Ale szczegolnie na koncu, gdy juz sie filmik skonczyl i pokazalo sie glowne menu i ta muzyka i wogole... wtedy to naprawde plakalem jak bobr i przez tydzien gdy tylko sobie o tym przypomnialem lzy sie zbieraly :)

 

Clive Barkers Undying - za pierwszym podejscie nie wytrzymalem napiecia (maly jeszcze bylem :P ) i odstawilem gre na kilka tygodni. Gdy do niej wrocilem itak nie dalem rady jej ukonczyc z nerwow, bede musial sie teraz do niej zabrac wkoncu :)

 

CoD - Stalingrad i Charkow

 

Hitman: Codename 47 - poczatek gry w szpitalu psychiatrycznym, zato finalowa misja mi sie nie podobala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metal Gear Solid - Meryl na celowniku Sniper Wolf, cut scenka po pokonaniu Sniper Wolf.

 

Metal Gear Solid: The Twin Snakes - scena walki Snake'a z Liquidem w Hindzie.

 

Metal Gear Solid 2: Substance - prawdziwa "tożsamość" Colonela i Rose, dialog Snake'a i Otacona na samym końcu gry (po filmie kończącym gre), bungee jump.

 

Half-Life - podróż podziemnym metrem (intro).

 

Half-Life Opposing Force - napis na samym końcu gry, po monologu G-Mana.

 

Half-Life 2 - wyjście z metra i widok miasta.

 

Operation Flashpoint - etap w którym musiałem uciec z prowizorycznego obozu jenieckiego, i dotrzeć do "swoich" kierując się wg. gwiazd. Wschód słońca w pierwszej misji, po wylądowaniu na Everon.

 

Max Payne - gdy pierwszy raz użyłem Bullet Time'u. Przejście po "ścieżce" z krwi.

 

Grim Fandango - małe dziecko przed trudną przygodówką, w tedy po raz pierwszy w życiu pomyślałem "Hm, to jest chyba to, na co starsi mówią klimat...".

 

Sanitarium - postacie, lokacje, cut scenka rozpoczynająca grę. Głos dziecka w menu gry.

 

Jack Orlando - śliczna, rysunkowa grafika gry, muzyka.

 

Little Big Adventure 2 - grafika i muzyka w pierwszej lokacji, "magic ball".

 

REAH - kręcenie kurkami od "gazu", tak irytującej czynności nie mogę zapomnieć.

 

Soldier of Fortune - pierwsze ujżenie możliwości systemu Ghoul.

 

Star Wars: Jedi Knight Dark Forces - cut scenki z żywymi aktorami.

Edytowane przez K.A.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotic 2 - Fabuła nie do zapomnienia i przeudany ostatni filmik na statku.

F.E.A.R. - Tak świetnego AI jeszcze nie było to obchodzenie żeby nas zabić itd. no i oczywiŚcie grafika.

Carmageddon Splat Pack(sorry za pisownie) - Zawsze kochałem niszczyć karetke bo tak przepięknie sie gieła żadne inne auta ani w tej części ani w innych sie już tak pięknie niegieły.

GTA 3 - Pierwszy raz 3D pięknie to wspominam

TOCA Race Driver 3 - Tyle pięknych i prawdziwych aut.

FIFA 98 - Za specjalny tryb w którym można było kosić bramkarza.

Quake 3 - Ta grywalnośc, gra ma zdrowe pare lat a ludzie nadal w nią grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...