Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Half Life 2: Episode Two

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem już w połowie tej znakomitej gry. Jednak mam pewien problem.

 

Na moich ustawieniach czyli Athlon 2800+, 1 GB RAM, i GeForce 7600 GS (Palit) mam tylko jakieś 35-40 klatek.

 

Pamietam jak kiedyś mialem GF Titanium 4200 w HL2 miałem o wiele więcej FPS`ów. Czy to normalne? (Mam najnowszy sterownik i w opcjach wszystko pogaszone - AA, filtorowanie)

Być może na 32 bitowych prockach z niską szyną ta gra tak chodzi ?

Bo u mnie niewiele lepszy sprzęt, a dopiero jak włączałem latarkę to w takich granicach oscylowały FPS (a wiadomo, że latarka zżera ok 40%).

Aha, podstawa przy słabszych prockach to rozdzielczość maksymalna 1024x768. (wykluczam dziwaczne sprzęty typu semp 1600Mhz z 8800GTX).

 

Pytanko odnośnie 3 karabinów i ich wyłączenia - jak tego dokonać? Klawisz akcji - otwiera się lub zamyka panel kontrolny i nic poza tym nie moge zrobić :E

Jeżeli w pobliżu leżą skrzynie z granatami to wiadomo, że będzie trzeba ich użyć ;P

 

Apropos granatów, szybko odgadnęliście zagadkę z klapą ?

Ja przyznam, że już chciałem rakietnicę olać ale coś mnie tchnęło i zabawiłem sie granatem :)

Ciekawe ile jeszcze jest pomysłów na wykorzystanie Havoca.

Przyznam się jeszcze, że jednej zagadki nie rozwiązałem ale to z powodu ciekawego levelu w jakim ona się znajduje (nie chciało mi się bo interesowało mnie co dalej). Chodzi mianowicie o wiszące wysoko na drzewie zasoby (chyba apteczki) - nawet kierunkowskaz jet postawiony z drewna pokazujący w górę.

Ja je sięgnąć/zdobyć ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się jeszcze, że jednej zagadki nie rozwiązałem ale to z powodu ciekawego levelu w jakim ona się znajduje (nie chciało mi się bo interesowało mnie co dalej). Chodzi mianowicie o wiszące wysoko na drzewie zasoby (chyba apteczki) - nawet kierunkowskaz jet postawiony z drewna pokazujący w górę.

Ja je sięgnąć/zdobyć ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Podnies jakis pobliski kamien i uderz nim w tę palete ;)

 

Co do zagadki z klapą - zupelnie przez przypadek, ale po okolo minucie - chcialem rzucic granatem w "maszynownie" na gorze, i klapa opadla ;D

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w pobliżu leżą skrzynie z granatami to wiadomo, że będzie trzeba ich użyć ;P

Wyrzuciłem ich ze 30 i nic :P Do maszyny wrzucić nie mogę, gdy rzucę obok - nic się nie dzieje. Próbowałem również trafić je z zewnątrz, gdy przez to śmietnisko trzeba było się przedrzeć. Jakieś dokładniejsze wskazówki?

 

A co do samej gry - wyśmienita optymalizacja - niekręcony a64 3000+, 2x512 PC 3200 i 76GS @ 640/740: 1024x768, aa x4, anizo x16, reszta na full. Zero przycinki. I ten blur, mmm... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam nadzieje, że wszedłeś już do środka budynku po dachu przez okno.

Naciskasz przycisk USE przy panelu sterowania tym działkiem, otworzy się ten panel. I wrzuć do środka granat.

Radzę się odsunąć na większą odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam nadzieje, że wszedłeś już do środka budynku po dachu przez okno.

Naciskasz przycisk USE przy panelu sterowania tym działkiem, otworzy się ten panel. I wrzuć do środka granat.

Radzę się odsunąć na większą odległość.

No oczywiście, że wszedłem. Probowałem wrzucić do środka, ale się odbijał :P Dzisiaj pomęcze go jeszcze trochę, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem prawym i weszło pieknie, nawet chciałem klapke zamknąć ale za szybko odszedłem i juz nie klikneło sie ;]

 

Tak btw. właśnie skończyłem :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Trochę za dużo śmigania tym gruchotem ;] Ale ostatnia bitwa ze striderami to poezja :) Gra świetna i tyle ;)

Smierć Eliego... :( Szkoda, wielka szkoda, a wystarczyłoby wziąć DOGa na smyczy ze sobą to by ich od razu uratował ;]

No i pozostaje...czekać tylko na Episode 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wystarczyłoby wziąć DOGa na smyczy ze sobą to by ich od razu uratował ;]

Podobało mi się jak DOG z nienacka wskoczył na tą grubą parówę i ją uszkodził :-P , przed wejściem do środka piesek dziwnie się zachował, uciekł/pobiegł na dach jakby coś wyczuł :) Niby kupa żelaza a uczucia jak prawdziwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie głupie pytanie :D jutro chyba dostane paczke i zarejestroje keya to gre bede mieć już końcie ale z płyty zainstalować to jaka śieszka?

 

D:\Program Files\Steam\steamapps\xxxx

 

czy

 

D:\Program Files\Steam\steamapps

 

? pytam się bo mam gry w pudełkach ale zawsze je ściągam więc nie jestem pewien co do tego a zapytać się nie zaszkodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę właśnie skończyłem. Robi wrażenie :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W jakich momentach widzieliście G-Mana w grze? W momencie, gdy mieliśmy iść po samochód, szedł sobie tą drogą i zniknął z pola widzenia. Później, podczas gdy Alyx wypowiadała słowa 'Prepare for unforseen consequences', pojawił się na monitorze, gdzie przed chwilą widniał Mossman.
Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholener, też właśnie skończyłem...

 

Trzeba będzie pyknąć w ten filmowy modzik od FakeFactory, jak wyjdzie :lol2:

Ale może w międzyczasie zobaczę, co to jest to Half Life 2 i Episode One :lol:

Zassało mnie.

Kiedy EP3??

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film powinni zrobić z tego (tylko nie Uwe Boll).

Rozglądam się właśnie za poprzednimi częściami. Wychodzi na to, że EP1 bardziej się opłaca kupić na Steamie za niecałe $10 niż na Allegro.

 

A jak bym jednak kupował jakieś używki, to one są przypisane do konta Steam?

 

 

Tak sobie myślę, że chociaż mam BlackBox'a, to mi się kalkuluje kupić OrangeBox za 108zł dla HL2 i EP1, nie?

Resztę się "sprezentuje" (wg Steama, można jak się gry dublują w zakupionych pakietach).

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres

"Być może na 32 bitowych prockach z niską szyną ta gra tak chodzi ?

Bo u mnie niewiele lepszy sprzęt, a dopiero jak włączałem latarkę to w takich granicach oscylowały FPS (a wiadomo, że latarka zżera ok 40%).

Aha, podstawa przy słabszych prockach to rozdzielczość maksymalna 1024x768. (wykluczam dziwaczne sprzęty typu semp 1600Mhz z 8800GTX)."

 

Procek w tej grze aż tak nie ma włpywu. Ostatnio w Hl2+Cinematic mod 3.0 grałem mając 1GB ramu, Radeona X800XT. W rozdzielczości 1680x1050 gra chodziła płynnie, z wyjątkiem paru momentów. Pozdrawiam.

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi pomuc wlasnie skonczylem jazde samochodem z alex o teraz ona mi kaze zestrzelic helikopter ja w niego caly czas strzelam a nic sie nie dzieje moze mi ktos pomuc?

W tym momencie jesteś w kontenerze, jeśli wciąż w nim stoisz to nie stój :D Zeskocz na dół, uważaj na wybuchającą bombę, potem idź do przodu...zreszta trafisz już tam, wyjdziesz na plac. Tam łap bombki i zagraj z helikopterem w bejsbol ;)

 

Jaka ilość miejsca na dysku jest wymagana, żeby zainstalować EP2 i TF2 (jeżeli można wybrać co się chce) ?

9GB na sam Episode Two.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam problem!

nie wiem co mam dalej zrobic za tym mostem z samochodami!

zrobilem dzwignie z samochodow i przeskoczylem na druga strone!tam otworzylem drzwi dla Alex i tego zielonego "cyklopa" :D

Alex mowi jedna kwestie i stoja jak zachipnotyzowani i patrza sie na most :mur: :mur: :mur:

a widze ze jest wyjscie zaraz za tymi wielkimi drzwiami tylko trzeba uruchomic silnik! ale to musi zrobic ten 'zielony'

 

ma ktos jakis pomysl jak to przejsc?

 

z gory dzieki

pozdro

post-114632-1192704279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboczę troszkę z tematu. Mam pytanie do osób co zamawiały w Wirtusie.Czy ktoś już z was dostał paczkę z Orange Box'em ?

ja dzisiaj dostałem meila, że gra została już wysłana zamówiłem kurierem wieć dzisiaj bede ją miec juz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...