Skocz do zawartości
tony_tr

Czy Samsung 940 Fn Jest Leprzy Niż Benq Fp91gp?

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale to PVA a ta ponoć leprza niż w Benq, bvrak świecących rogów itp....?

ale samsung 940FN jest na MVA tej samej co benq mimo ze producent (samsung) pisze w katalogu ze to PVA

 

samsung 940FN ma swiecące rogi:

http://www.svethardware.cz/photo_doc-11A9E...480073B0CB.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ms będzie na takim samym poziomie?? Kurczebęde grał i nie wiem jaki wziąć monitor mva czy Tn ale ponoć te tn już wychodzą z mody....

szybkosc obu na pewno będzie porownywalna bo matryca ta sama a dopalacz ktory decyduje o szybkosci, jest w elektronice matrycy a nie w elektronice sterującej

 

ja bym nie przepłacał za samsunga, jesli MVA to benq, jesli TN to np hjundaj, samsung, jesli PVA to fujitsu P19-2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem gotowy kupić tego Benq, powiedz bo vbędę duzo grał w gry te nowe itp, i nie wiem czy może zdecydować sie na jakis TN? Czy wziąć Tego Bwenq i juz.. ?

 

Bo piszą że dla graczy to TN, ale na forach piszą że tn do [gluteus maximus] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem gotowy kupić tego Benq, powiedz bo vbędę duzo grał w gry te nowe itp, i nie wiem czy może zdecydować sie na jakis TN? Czy wziąć Tego Bwenq i juz.. ?

Bo piszą że dla graczy to TN, ale na forach piszą że tn do [gluteus maximus] :)

TN ma swoje wady, MVA ma inne, PVA ma ich najmniej ale droga

masz 2 wyjscia: benq i coś na TN, idz do sklepu zobacz oba i wybierz ten ktory podoba Ci się najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między matrycami TN a VA zaczynają się naprawdę zacierać. Dotychczas matryce TN miały 16.2 mln kolorów i ogólnie gorszą jakość kolorowego obrazu (kontrast itd. ) od matryc VA ( nawet nie wspominam o kątach w pionie ). Myślę że nadchodząca matryca Best TN III to będzie milowy krok na przód ( zgodnie ze spec ma pełne 16,7 mln kol., kontrast 1000:1 ) i będzie można śmiało ją kupować nawet jeśli wymagamy wysokiej jakości obrazu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między matrycami TN a VA zaczynają się naprawdę zacierać. Dotychczas matryce TN miały 16.2 mln kolorów i ogólnie gorszą jakość kolorowego obrazu (kontrast itd. ) od matryc VA ( nawet nie wspominam o kątach w pionie ). Myślę że nadchodząca matryca Best TN III to będzie milowy krok na przód ( zgodnie ze spec ma pełne 16,7 mln kol., kontrast 1000:1 ) i będzie można śmiało ją kupować nawet jeśli wymagamy wysokiej jakości obrazu.

Ja jestem ciekaw czy to czasem nie jest marketingowy bełkot o kontraście jaki robi LG w swoich nowych monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tu zaczynam mysleć o Fijitsu Siemens P19-2, a wy tu coś o innych nowościach? Wrzyci ktoś tu linka jakąś wypowiedzią itp? Bo okaże sie ze kupie np tego Fujitsu i za pare miechów okaże sie ze to złow ;p

 

Chociaż..... czy opłaca sie dokładać kase do tego P19-2? czy lepiej brac tego Benq...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN to TN xVA to xVA, dopuki tego magicznego 1000:1 nie zobacze to nie uwierze.

Obecne monitory na matrycach typu VA/IPS o kontraście 1000:1 mają:

 

Dell 2405FPW ( 1000:1 ) - 833:1

Samsung 970P ( - ||- ) - 839:1

ViewSonic VP930 ( -||- ) - 778:1

 

więc magicznego 1000:1 napewno nie zobaczysz.

 

ps. wyjątkiem są monitory w których producenci naprawdę polecieli w bajkę ( nie biorę ich nawet pod uwagę w zestawieniu ) jak np jeden z modeli SONY (Sony MFM-HT95) który zamiast 1000:1 ( powinien mieć te 830: ) ma 384:1 :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tony tr - ja miałem brac FS P19-2 ale w dzien zakupu przemyslałem sobie po co mam dokładac 600pln gdzie płace tylko za ładniejszy design i za brak siwecacych rogów ( gdzie te wogóle mi nie przeszkadzaja - bo praktycznie ich nie widac) . To tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVA jest wolniejsza od MVA :) niewiele ale zawsze :)

 

wiec podejrzewam ze FS będzie miniamlnie wolniejszy od tego benq :)

 

ps- płacisz jeszcze za lepsze kolory / lepsze lampy / solidniejszą matryce / PIVOT / głosniki :lol: / szersze konty widzenia :)

 

hehe więc nie tylko świecące rogi i design :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...