Skocz do zawartości
Picasso-89

Monitor Lcd Do 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sorki zauważyłem, że nie ten dział ale piszcie już tu :)

 

Planuję zakupić monitor lcd 19''. Szukam coś firmowego najlepiej na matrycy S-IPS, chodź nie wiem czy w tej cenie dostane S-Ipsa. Jest za 1600zł NEC na matrycy S-IPS, ale Samsung na matrycy PVA kosztuje również 1600zł. Nie wiem co robić ponieważ ten NEC musi być gorzej wykonany od Samsunga.

 

Przedewszystkim uparłem się na IIyama i Samsunga, bo słyszałem ze robią dobre monitory.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Picasso-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor posiada matrycę TN, matryce TN są kiepskie, a za tą cenę można mieć już monitor na PVA. Jedyny plus tego monitora to czas reakcji.

 

http://reviews.cnet.com/Samsung_SyncMaster...7-31631904.html

 

6.1/10

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyć 100 zł, to polecam Samsunga 970P. Oparty na matrycy PVA, ma mały czas reakcji, bardzo dużo możliwości ustawawienia pozycji.

Z tańszych kostrukcji polecam BenQ FP91GP. Monitor również na matrycy PVA. Jego cena to ok. 1100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyć 100 zł, to polecam Samsunga 970P. Oparty na matrycy PVA, ma mały czas reakcji, bardzo dużo możliwości ustawawienia pozycji.

No monitorek niczego sobie. Pomyśle nad nim bo mam jeszcze trochę czasu. Może macie jeszcze jakieś propozycje ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyć 100 zł, to polecam Samsunga 970P. Oparty na matrycy PVA, ma mały czas reakcji, bardzo dużo możliwości ustawawienia pozycji.

Z tańszych kostrukcji polecam BenQ FP91GP. Monitor również na matrycy PVA. Jego cena to ok. 1100 zł

a ja tego samsunga nie polecam :)

i tak bedzie wolniejszy od P19-2

ma moduł FRC + 6bit = 16,2m Kolorów :/ (P19-2 ma pełne 16,7 bez "mieszania" )

i jest dorższy :/

 

 

Benq może być = w cena/jakosć nie ma sobie równych :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz mam do wyboru 2 monitory:

 

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=178

 

Jest na matrycy Samsunga i jest tańszy

 

VS

 

http://www.allegro.pl/item109103599_monito...r_warszawa.html

 

Jest droższy, ale przynajmniej nazywa się Samsung

 

 

Wiem, że polecicie ten pierwszy bo już pisaliście o tym.

Może Samsung różni się jakimś parametrem ??

 

Który z tych dwóch wybrać ostatecznie ???

Edytowane przez Picasso-89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung .... hym ......... lepszy tylko w tym ze przy obracaniu do PIVOTA nie ciągna sie za nim kable jak to ma miejsce w FS :)

... i... na tym sie kończą jego zalety :wink:

 

minusy:

 

-FRC

-16,2M kol

-Czasy reakcji są lepsze od 193P+ ale nie od P19-2 :)

-kolor biały i srebrny wygląda jak krajalnica :wink:

-Cena

 

przynajmniej nazywa się Samsung

a ja nazywam sie DAWID :)

 

 

FS górą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16: dlaczego piszesz, że Samsung 970P ma 16.2 mln kolorów ??? Przecież to martyca PVA, więc ma 16.7. I co masz do czasów reakcji. Deklarowany przez producenta jest niższy (ale wiadomo jak z tym jest :lol: ), w rzeczywistości będzie taki sam jak na P19-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16: dlaczego piszesz, że Samsung 970P ma 16.2 mln kolorów ??? Przecież to martyca PVA, więc ma 16.7. I co masz do czasów reakcji. Deklarowany przez producenta jest niższy (ale wiadomo jak z tym jest :lol: ), w rzeczywistości będzie taki sam jak na P19-2

:lol: :lol:

 

co ma do tego matryca - ona tylko jest w stanie tyle wyświetlić :wink:

Monitor wyświetla 64'ry odcienie koloru podstawowego, mieszając je w celu uzyskania 253'ech , co daje finalne ~16,2 mln barw.

to sprawa [ciach!]ianej elektroniki szajsunga :)

może i bedzie - czekam na testy na MVA :wink: ale FS ma inne smurzenie niz samsungi :) inaczej to sie troche odbywa i mniej rażące jest od smug :)

zresztą nawet jak bedzie szybkie to to nie pokrywa niepełnej palety :wink: - 16,192M dokładnie

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Doszłem do wniosku, że może warto dać taką kase za Samsunga 970P, ale znalazłem coś takiego :

 

SAMSUNG SYNC MASTER 940FN

 

Monitor jest teńszy 200zł a ma nawet lepsze parametry ( kontrast i jasność). Tylko czy są one prawdziwe. Wprawdzie chciałem dać 1700zł za monitor ale myślę bardziej o 1500zł. Jak myślicie ?? Jak sprawuje się ten monitor ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ,.... człowieku ... czytałeś wogule co tu napisalismy ?? na 970P NIE WARTO WYDAWAĆ KASY BO TO NIEZADOBRY MONITOR !!!

P19-2 z tej matrycy jest dobrym wyborem

 

heh widze ze mało czytałeś o tym monitorze 940 :)

matryca to AUO M190EN03 V.2 MVA 1000:1 8ms GTG

czyli taka samiutka jak w benq FP91GP za ~1100zł :) taka sama szybkosć i wady/zalety ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Doszłem do wniosku, że może warto dać taką kase za Samsunga 970P, ale znalazłem coś takiego :

 

SAMSUNG SYNC MASTER 940FN

 

Monitor jest teńszy 200zł a ma nawet lepsze parametry ( kontrast i jasność). Tylko czy są one prawdziwe. Wprawdzie chciałem dać 1700zł za monitor ale myślę bardziej o 1500zł. Jak myślicie ?? Jak sprawuje się ten monitor ??

 

Pozdrawiam

Nie rozumiem Cie człowieku kazdy poleca Ci tutaj F-S P19-2 , wytycza Ci wady Samsunga w stosunku do F-S.

 

A ty dalej piszesz o Samsungach najlepiej kup sobie jakiegoś syfa na TN i nie zawracaj nikomu gitary bo widac ,ze nie liczysz sie ze zdaniem forumowiczów ,albo przedstaw jakieś argumenry dlaczego te twoje monitory są lepsze od tych co polecają inni ,albo nie zakładaj juz więcej tematów i idz do kolegów z podwórka którzy "wiedzą " najlepiej jaka firma jest najlepsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cie człowieku kazdy poleca Ci tutaj F-S P19-2 , wytycza Ci wady Samsunga w stosunku do F-S.

Moze nie chca F-S poniewaz jest brzydki. Ludziki monitory LCD kupuja glownie dla design`u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyć 100 zł, to polecam Samsunga 970P. Oparty na matrycy PVA, ma mały czas reakcji, bardzo dużo możliwości ustawawienia pozycji.

Z tańszych kostrukcji polecam BenQ FP91GP. Monitor również na matrycy PVA. Jego cena to ok. 1100 zł

BenQ ma MVA!! a nie PVA B)

 

Moze nie chca F-S poniewaz jest brzydki. Ludziki monitory LCD kupuja glownie dla design`u.

sam jesteś brzydki :razz:

 

ja też polecam FS. Ale raczej szaro-czarnego (biały jest brzydki zgadzam sie :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...