Skocz do zawartości
1ALO

Sens Wymiany Gf5200 Ultimate Na Radeona.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam w tej chwili taki sprzet :

 

AMD Sempron 2400+ (200MHz x 10 = 2003MHz)

ASUS A7N8X

Twinmos 2x256 400MHz Dual

GF FX5200 Ultimate

 

i tu pojawia sie moje pytanie - czy jest sens wymiany tego gf na cos mocniejszego i z pasywnym chlodzeniem? za swoja karte jestem w stanie wziac 100PLN ( + - ) Wole kupic cos uzywanego, poczekac na okazje, wiec mi sie nie spieszy. Za wszystkie rady z gory serdecznie dziekuje.

 

PS. Dodam specyfikacje karty - pewnie sie przyda:

 

Kod producenta: PV-N34AL(128KD)

Nazwa producenta: PixelView GeForce 5200 Ultimate

Procesor graficzny: NVIDIA GeForce 5200 (NV43)

Złącze: AGP x 8 x 4 x 2

Wielkość pamięci: 128MB DDR (8x16)

Szerokość magistrali pamięci: 128 bitów

Czas dostępu pamięci: 4 ns

Ilosć potoków: 4 potoki

Taktowanie procesora / pamięci: 250 / 250 (500) MHz

RAMDAC: Dual 350 MHz

Chłodzenie chipsetu: wentylator / radiator

Wyjścia VGA D-Sub: 1 x na karcie

Wyjścia DVI:: 1 x na karcie DVI

Obsługa drugiego monitora: tak przez złącze DVI

WYJŚCIE TV: S-Video

Zgodność programowa: DirectX 9c, OpenGL, Shader Model 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 nie, bierz 9600 mobility ( na pasywie mozesz ja podkręcać po zmianie chłodzenia ) koszt 120 zł

w dalszej kolejności 9500 pro za 230 zł ( pełne z modowalnymi nie ołaca się bawić uwierz mi na słowo) a później 9700 lub 9800 medion za 250 zł z tym że warto sie szarpnąć na tego mediona bo różnica do 9500 pro niewielka a szyna 256 bit i taktowania wyższe osiągnie

 

inna sprawa ze najnowsze gry są tak z***ane ze nie bardzo chcą fajnie chodzić na tych kartach mimo że powinny np choćby łysek ( ostatni hitman ) nawet daje rade moja grafa go ciagnąć ale gdzieś w połowie zaczęło mi wywalać do windy jak naciskam akcje i nic nie pomaga ani zmiana sterów ani patch ani ustawienia grafiki w grze ani taktowań grafiki no NIC i sie z deka odechciewa taki maly OT

 

Jeśli 9550 to pasywny Gigabyte i konieczne OC ;)

gigabyte sie popsuł niektóre nie dolatują do 400 na rdzeniu

MSI są w tej chwili najlepsze na jakimś tam laminacie ( chyba czerwonym ) pasyw sobie można łatwo i prosto zrobic tak jak w mojej sygnaturce " 9500 " ttylko że bez wiatraka

 

Mam w tej chwili taki sprzet :

GF FX5200 Ultimate

FX w dowolnej postaci to nie jest sprzęt niestety ale shadery są w nich takiej jakości że najmocniejszy model FX jest się w stanie równać niepodkręconemu 9550 w FEAR a to oznacza żenującą wydajność :/ jednym słowem warto wymienić Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Faktycznie warto sie zainteresować takim Mobility 9600, ewentualnie takiego 9550 też możesz brać, najlepszy był by 9500@Pro, wystrzegaj sie medionów 9800Pro i innych pseudo radeonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie sklanial bardziej do Radeona 9550 od Gigabyte'a. Nie jestem zbyt wymagajacy, nie bede gral w FEAR FarCry DOOM3 itp. po prostu wyroslem z tego. Potrzebuje komputer do pracy/internetu/ czasem gry jakies samochodowej do zabicia czasu. Glownie zalezy mi na cichej pracy komputera, coraz czesciej chodzi w nocy, a ja musze przy nim spac, wiatraki mnie po prostu dobijaja, szczegolnie ten malutki wariat od mojej karty. Jezeli chodzi o OC to jestem w tym zielony, troszke podkrecilem swoj procesor, ale tylko po to zeby byla ladna liczba ;). Myslalem tez zeby zmienic chlodzenie w swojej karcie na te cuda z Heat Pipe'ami - 2 radiatory na obie strony karty, ale to trzeba wylozyc tyle ze moge za te pieniadze kupic lepsza karte z fabrycznym chlodzeniem pasywnym.

 

Bierz 9600 Mobility

64MB ? Brak wyjscia na LCD ? to niczym stary GF 2...

Edytowane przez 1ALO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64MB ? Brak wyjscia na LCD ? to niczym stary GF 2...

I tu się mylisz... w tej klasie kart duża pamięć prawie nic nie daje! Jeśli posiadasz LCD to minusem może być brak DVI.

Tak poza tym to 9600M nie ma wad!

Ma najlepszą wydajność w swojej klasie!

Nie rozumiem o co Ci chodzi...czy masz jakieś porównanie 9600M do 9550?

Ja miałem obie karty (9600M mam nadal :D ) i wiem co piszę i mówię.

Ten 9550 jest o 1/3 mniej wydajny niż 9600M a kosztuje więcej <_<

A kwestia chłodzenia jest w obu modelach tak samo rozwiązana tzn. pasywnie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym brakiem wad to bym nie przesadzał bo czasem sa problemy ze sterownikami i na niektórych mobo tak jakby słobo je wykrywa

ale wszystko inne się zgadza 64 mega nie robi zadnej róznicy, taktowania ma wyższe niż 9600 nie mobilny, ma szybsze pamięci niż 9600 nie mobilny ( i 9550 tym samym), jest chłodzony pasywnie, i ma jeszcze nie do końca udowodniony poencjał OC, większość ludzi donosi że się NIE grzeją popracy 3d na pasywie, a pasyw w tym wypadku oznacza śmieszny "radiator" nakrywający zarówno gpu jak i pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten 9600 mobility 64MB bedzie lepszy od mojego GF ? z jaka karta nVidii mozna go porownac? Boje sie o sterowniki - do Asus A7N8X i mala ilosc pamieci- pojda w ogole nowsze gry? chce miec karte do pracy ale czasem trzeba sie rozerwac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten 9600 mobility 64MB bedzie lepszy od mojego GF ? z jaka karta nVidii mozna go porownac?

Tak i to znacznie szybszy porównywalny z 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze warto kupic gf 6200 ? mialem juz 3 gf i z zadnym nie mialem problemow procz z wiatrakiem :/. Co powiecie o tej karcie ?

 

http://www.allegro.pl/item109060033_asus_g...o_szczecin.html

6200 to dobry sprzęt, ale nie większość tych kart na Allegro to wersje z Turbo Cachem - poszukaj karty, która ma 128MB własnej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk3

Małe sprostowanie do Twojej wypowiedzi jeśli chodzi o sterowniki. Otóż problemu praktycznie nie ma ponieważ producent dostarcza stery i zapewniam że na nich karta jest najwydajniejsza!

A jeśli chodzi o porównanie do GF6200 to marnie to widzę! No chyba że bierzesz pod uwagę wersję 128bit.

Kompatybilość z płytami głownymi jest OK jedynie na słabych płytach pokroju Asrock czy ecs mogą być problemy, i to nie zawsze!

 

@1ALO

Ta grafa jest do bani!!!

Ma wyjście d-sub na kablu co powoduje że będziesz miał marnej jakości obraz na monitorze!

Po drugie ma 64bitowe pamięci więc nie licz na dużą wydajność.

 

Powtarzam kolejny raz że Radeon 9600 Mobility to król wydajności w przedziale cenowym do 250zł (karty nowe, na AGP)

To tyle ode mnie :)

Pozdro

Edytowane przez D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze warto kupic gf 6200 ? mialem juz 3 gf i z zadnym nie mialem problemow procz z wiatrakiem :/. Co powiecie o tej karcie ?

2179078[/snapback]

@Luk3

Małe sprostowanie do Twojej wypowiedzi ...

ja zajrzałem TU,

TU , tutaj i przekopałem się przez TO i na tym opieram swoją opinie

ps. cieszę się że wreszcie ktoś solidnie opisze co moze ta niepozorna grafa :]

 

edit: troszke szkoda że to infeony akurat wsadzili :/ one nie są elo chociaż może na tej akurat karcie są dowoltowane :) dobrze znajomi mówili że sie podkręca a założyli na nią może chćby coś takiego jak ja na 9500 na nią i ile poleciała i z jakim skutkiem (jakieś wyniki orby)?

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kolorowa aukcja że od razu widać że oszust

opis to same kłamstwa i bełkot ta karta ma najwyżej 70% wydajności nie podkręconego 9550 glównie przez szyne 64 bit ( pamięci są przez to 2 razy wolniejsze - kaszana :/ )

@venice jeżeli wychwyciłeś tylko turbo cache to proszę cie bardzo nie wypowiadaj się bo goowno sie znasz ...

ja zajrzałem TU,

TU , tutaj i przekopałem się przez TO i na tym opieram swoją opinie

ps. cieszę się że wreszcie ktoś solidnie opisze co moze ta niepozorna grafa :]

W zasadzie to nic w niej nie pozornego :lol2:

Poprostu jej ewenement polega na sprzężeniu pamięci z chipsetem :) w ten sposób zmniejszają się opóźnienia na drodze chip <--> pamięć

Do sukcesu dochodzi śmiesznie niska cena, większe zegary niż w przypadku 9550 oraz pasywne chłodzenie. Z tego co znajomi mi mówili to grafa wspaniale się podkręca.

Real foto ramu i całego chipsetu wraz z pamięcią:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję że więcej nie będę musiał tłumaczyć co "może" radeon 9600 Mobility :-P :D

Pozdro

Edytowane przez D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

pamięciom

Mam nadzieje że w artykułach nie będziesz robił takich byków :? IMO 9600 mobility do mnie nie przemawia, wolał bym jednak 9500 z gwarancją moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że w artykułach nie będziesz robił takich byków :? IMO 9600 mobility do mnie nie przemawia, wolał bym jednak 9500 z gwarancją moda.

O moje błędy się nie bój :angry: (na drugi raz od tego masz PW a nie OT robisz o mojej gramatyce!)

 

A co do radzia 9500 z gwarą modowalności to po pierwsze ciężko o takowe, po drugie są droższe praktycznie dwa razy od 9600M, a po trzecie to ja dziękuję za katowaną grafę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie bierz 9250 bo to jest nic, bierz albo 9500 jakiś, albo 9550 128/128, nie bierz 256mb bo w 9550 to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku co ty za wynalazków naszukałeś :lol: żaden 9550 nie ma szyny 256 bit podobnie 6200 takiej szyny nie posiada ani nawet 6600 GT wiec widząc co ś takiego w tytule omijaj z daleka

9250 N/C

poza tym widać że nie jarzysz bo jesteś w stanie dac więcej za karte jezeli ma 256 mb a nie ma różnicy między 64 i 128 Mb ( taka ilość pamięci jest zbedna) do tego jeżeli pamięci jest więcej niż dana karta chce wykorzystać to jest ona wolna tzn np 5 ns lepiej słuchaj tych co więdzą lepiej np. JA po kolei wg ceny

 

9600 mobility za 120

 

następnie pełne 9500pro (pełne nie żadne modowalne 9500 ) za 230 zł

 

po drodze jeżeli jakies 9700 albo 9700 pro (tylko pełne 8 potoków bez żadnego modowania tylko z szyną 256 bit) - też w tej chwili nic ciekawego w cenie między 230 a 250

 

9800pro mediona ( oczywiście jest to moje zdanie grzechu ma inne i ma do niego prawo) za 250 zł - o bardzo ciekawe jeszcze tydzień temu było ich w cholere teraz ani jednego :P może coś jeszcze rzucą trzeba by poczekać

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności między kartą z 64MB a 128MB jak najbardziej jest .... jednak ilość pamięci powinna być odpowiednia dla wydajności procesora GPU i z tego względu w takich LOW-END kartach ( typu GF 6200 ) 256 MB to czysty marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

postanowiłem pominąć ten nic nie wnoszący szczegół żeby nie mącic człowiekowi , który stawia obok siebie 9550 i 9250 i który się pyta czy 9600 bedzie szybszy od jego 5200 ultimate :razz: za bardzo w głowie:

Są grafiki na których przydaje sie i 512 Mb ram, ale 64Mb na 9600 mobility jest w sam raz tym bardziej że to jest szybszy ram ni z na tych szybszych 9550 ...

 

 

@ D2mian/Nicko2003 poniżej

ble ble naczytali sie folderów, opisów i teraz strzępią języki ech

to że ram jest zintegrowany w gpu nie daje żadnego straszliwego kopa, to że jego czas dostepu wynosi 3,3 ns moze pozwolić na osiagnięcie taktowań z mojego podpisu może deczko wyższych, to ze tego ramu jest tylko 64Mb nie wpłynie na wydajność bo kazda inna rozdzielczość poza 800*600 i 2*Aa w nieco nowszych pozycjach bedzie niegrywalna a w nieco starszych 1024*768 ( zresztą po co komu więcej ?? ) ale nie z powodu ilości ramu tylko ogólnych mozlliwości obliczeniowych GPU

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram na 9600M ma 3.3ns a jego szybkość polega na bezpośredniej komunikacji z GPU!

To jest coś jak wbudowany kontroler pamięci w A64 (kwestia opóźnień itp.)

Wydaje mi się że w tym temacie napisane zostało już wszystko...

Jeśli autor tematu ma jeszcze jakieś wątpliwości to zachęcam do zadawania konkretnych pytań.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w akcji 9600 Mobility i jestem pod wrażeniem. Jest to naprawdę świetna grafika za te pieniądze. Do Twojego komputera będzie świetnie pasować. Resztę możesz zaoszczędzić i kupić sobie troche więcej ramu, bo go nigdy nie za wiele. Sam wiem, bo miałem Athlona 2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod producenta: PV-N34AL(128KD)

Nazwa producenta: PixelView GeForce 5200 Ultimate

Procesor graficzny: NVIDIA GeForce 5200 (NV43) :!:

Złącze: AGP x 8 x 4 x 2

Wielkość pamięci: 128MB DDR (8x16)

Szerokość magistrali pamięci: 128 bitów

Czas dostępu pamięci: 4 ns

Ilosć potoków: 4 potoki

Taktowanie procesora / pamięci: 250 / 250 (500) MHz

RAMDAC: Dual 350 MHz

Chłodzenie chipsetu: wentylator / radiator

Wyjścia VGA D-Sub: 1 x na karcie

Wyjścia DVI:: 1 x na karcie DVI

Obsługa drugiego monitora: tak przez złącze DVI

WYJŚCIE TV: S-Video

Zgodność programowa: DirectX 9c, OpenGL, Shader Model

 

 

Ja bym sprobowal wgrac bios od 6600, bedziesz mial 8PS :D

 

A tak powaznie, to warto zamienic na jakiegos Radka 9550/9600, albo na prawdziwe NV43 :-P (modowalne 6200)

Roznica w wydajnosci w nowych grach bedzie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaaaaa to jeszcze znajdź modowalne 6200 na agp za max 250 zł - za 250 masz już 9800pro mediona ( nie w chwili obeznej ale moze jeszcze rzucą ) ok? i nie pokazuj sie bez linka :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...