Skocz do zawartości
M@TI

Komp Nie Startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie.Komp niby rusza ,wiatraki,zasilacz i cdrw ruszają ale mimo tego winda sie nie ładuje (wogóle obrazu nie ma).Dzieje się tak po paru godzinach chodzenia kompa kiedy chce wyłączyć i po chwili od razu go włączyć ; startuje dopiero tak po 20 min . Poszperałem w podobnych tematach i nie znalazłem rozwiązania na mój problem.Aby wam pomóc wykonałem już następujące czynności :

-format windy

-zainstalowałem najnowsze stery do płyty

-najnowszy bios do płyty

-reinstalacja wszystkich sterów (po formacie)

-po oględzinach płyty stwierdzam że nie zauważyłem żadnych uszkodzeń

-temp procka nie przekracza 40C a grafy 57-58C (stres)

Aha zasilasz jest w miare nowy (2-3 miesiące) więc myśle że to nie jego wina.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie lub pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za linka.Poczytam i sprawdze czy coś pomogło.

 

 

EDIT

 

 

Więc tak :

-zwarć chyba nie ma (w każdym razie nie zauwazyłem )

-przekładałem RAM'y do innych slotów i to samo

-k.graficzna dociśnięta ;)

-styki czyste (choć 100 % pewności nie mam)

 

Jakieś inne pomysły ???

PS.Może to jakiś problem wynikający z połączenia nForce 3 i 6800 ?? Dużo sie o nich naczytałem

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem ze starym kompem, jak go chciałem włączyć to tez wszystko chodziło tylko obrazu nie było, startował dopiero po jakims czasie niekiedy nawet po kilku godzinach, okazało się że płyta padła(Abit VH6), wymieniłem i już startował i chodził normalnie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz inną kartę graficzną

Podłącz inny zasilacz.

Poprzedni bios był oryginalny, czy też aktualizowany?

Od kiedy się tak dzieje?

 

Po kilku godzinach działania kompa podotykaj wszystkie radiatory - niby temperatury ok, ale wygląda na jakieś częściowe zabezpieczenie. Ewentualnie uszkodzenie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

Problem pojawił się w tym czasie jak kupiłm nową grafę.Wszystko niby wskazuję na nią ale jak ją 'odkręciłem' , zablokowałem potoki to nadal to samo (choć karta się słabiej grzała) , może uszkodzona ??Na starej grafie ten problem raczej nie występował (już nie pamiętam) choć to jutro sprawdze.Poprzedni bios od płyty był oryginalny, teraz mam najnowszy i to samo.

Wina zasilacza-hmmm chyba nie bo na starej grafie wszystko było cacy (no chyba że teraz zasiłka nie wytrzymuje)

Excray

Na oko wszytkie kondensatory były ok.Jakie są objawy ich uszkodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że teraz zasiłka nie wytrzymuje

No właśnie...

Generalnie polecam sprawdzić inną grafikę. Ewentualnie tą grafikę na innym zasilaczu (mocniejszym) albo nawet na dowolnym innym - może po prostu zasilacz pada.

 

Na oko wszytkie kondensatory były ok.Jakie są objawy ich uszkodzenia ?

Są napuchnięte od góry. Ewentualnie mają jakiś nalot (pomarańczowo-brązowy) - też od góry.

Natomiast w przypadku samego działania kompa, to z początku komp zaczyna się wieszać/resetować na pokręconych ustawieniach (na których wcześniej chodził normalnie). Potem przestaje chodzić stabilnie na fabrycznych ustawieniach. Wtedy jest dobry moment na wymianę, aby nie ryzykować utraty sprzętu. Dalej jest już tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Rivie,po 1,5 H chodzenia kompa problem nie występuje.Więc to pewnie wina zasilacza (ale niestety nie mam jak tego sprawdzić bo wszyscy kumple maja jakies no-name 300W ew 350W :mur: ).Mam pewien pomysł :D, co z tego wyniknie opisze później

 

 

EDIT

To jeszzce nie ten pomysł ale może ... Tzn. default ustawienia wiartaka na grafie mam 53% (2d,low 3d i performance 3d) może przez to jest problem ?? Przypominam że mam odblokowane potoki i że to wersja GS czyli takty 350/800 więc może się zbyt mocno grzeją jakieś komponenty (mimo że czujnik wskazuje pozytywną temperaturkę).I w zwiżaku z tym pytanie : dlaczego są ustawione takie niskie obroty ?? Może na wyższych można uszkodzić wiatrak ?? Co o tym sądzicie.

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić jak sobie radzi wiatrak na 53% prędkości i odpaliłem 3x3dmarka03 i :blink: temperatura grafy wynosiła 67C !! Zmieniłem prędkość wiatraka na 65% dla 2d , 80 % dla low 3d i 100% dla performance 3d - zobacze co z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, mi się kiedyś do 90 stopni grzał 6600GT i też nic nie było, a Ty z niecałych 70 robisz tragedię... Nawet pisałem maila do PixelView i mi odpisali, że 90 stopni to normalka dla nowych GeForców i nie mam się czym martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmierzyłem napięcia miernikiem i wszystko w normie (powiedziałbym nawet idealnie ).Więc chyba wychodzi na to że jakiś element grafy sie grzeje :/ Za jakiś czas może zmienie chłodzenie to zobacze.A tak swoją drogą to zna ktoś jakie mogą być jeszcze inne przyczyny tego problemu ???

 

EDIT : Patrzcie co znalazłem LINK -szczególnie 4 post

[proszę mnie nie karać za linka do innego forum ale może wspólnie uda się rozwiązać problem]

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...