Skocz do zawartości
bamc

Sagem Vs Thompson

Rekomendowane odpowiedzi

Który z modemów lepszy do neostrady ?

 

Zalezy mi na dobrych pingach w grach sieciowych oraz maxymalnej wydajności łącza.

 

Pozdrawiam

 

 

[Edit] dziękuje :)

Edytowane przez bamc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia. Obecnie mam sagem'a, miałem też w rękach thomsona. Oczywiste jest, że wszystko może się popsuć dlatego nie sugeruj się za bardzo wypowiedziami, np. bierz sagem'a bo thomsony się psują i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja używam Sagema ale i z Thomsonem miałem doczynienia. Różnicy pod względem wydajności - brak.

Pingi w grach nie zależą od tego jaki masz modem tylko jąką opcje Neostrady masz :)

Dlatego wybór należy od Ciebie. Ja polecam oba, kwesta tylko tego który Ci lepiej będzie pasował do kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer na linuxie ( NND http://nnd.freesco.pl/ ) z NEO, miałem obydwa modemy sagem i speedtouch (thomson) i tak jak piszę ludzie na forum sagem nie nadaje się zupełnie pod linuxa, ponieważ co chwilę się wiesza, nie synchronizuje, rozłącza bez powodu itp, itd. Natomiast na thomsonie nie występuje żadne z tych zjawisk, serwer z tym modemem jest stabilny jak skała uptime od miesiąca i żadnych zwiech, co na sagemia występowało przynajmniej raz na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuruś : Dzięki za info, ale zastanawia mnie jedna rzecz :

 

..serwer z tym modemem jest stabilny jak skała uptime od miesiąca i żadnych zwiech...

Jak możesz mieć uptime na neo miesiąć skoro neo rozłącza się automatycznie po 24 godzinach połączenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to powiedział że się rozłącza? ono się nie rozłącza tylko co 24h odnawia/zmienia się adres IP na nowy, jest to w ogóle nie odczuwalne ;]

ma to swoje plusy np. ściągasz coś z rapida po czym trzeba odczekać ileś tam czasu aby ściągnąć kolejną część, a ja robię restart połączenia z neo i po restarcie również dostaje nowe IP i nie muszę czekać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to powiedział że się rozłącza? ono się nie rozłącza tylko co 24h odnawia/zmienia się adres IP na nowy, jest to w ogóle nie odczuwalne ;]

Przecież mam neo, więc wiem. W regulaminie TP też o tym piszą ;) Jak coś ściągasz albo wysyłasz i w tym momencie następuje rozłączenie (odnowienie jak to określiłeś) to jest to odczuwalne.

 

Dział II Zakres i warunki świadczenia usługi :

 

TP zastrzega sobie prawo do rozłączenia połączenia internetowego (rozłączenie serwisowe - time out), wymagającego ponownej autoryzacji.

To tak, żeby nie być gołosłownym, a jak kto to nazwie to już jego sprawa ;) peace

 

....ma to swoje plusy np. ściągasz coś z rapida po czym trzeba odczekać ileś tam czasu aby ściągnąć kolejną część, a ja robię restart połączenia z neo i po restarcie również dostaje nowe IP i nie muszę czekać ;]

wiem wiem, że ma to swoje plusy :D

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam autoconnect'a, który automatycznie wznawia zerwane połącznie.

Przy normalnym przeglądaniu internetu nie oodczuje się tego, jednak jak korzystam np. z jakiegoś komunikatora lub upload'uje coś na server to widać, że połącznie zostało zerwane.

W końcu muszą jakoś zliczać kto ile pobrał danych, w innym wypadku każdy dokonałby połączenia na początku miesiąca i tak bez time out'u 31 dni w miesiącu pod warunkiem posiadania stabilnego systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mnie się czasem zdarzy że Neostrada się sama rozłącza.

Na szczęście mam ustawione by samo się ponawiało.

 

Od kiedy rozłączenie z netem nie odbija się na ściąganiu plików :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Thomsona i nie bylo nigdy z nim zadnych problemow.

Uzywam rowniez AutoConnecta.

 

Chcialem na probe sprawdzic jak sprawuje sie Sagem i klapa - dlugo sie budzi do zycia, zanim sie zsynchronizuje to trwa i trwa, a AutoConnect wariowal, bo AC probuje sie juz laczyc a nie ma synchonizacji i musialem AC wylaczyc by modem mogl sie zsychronizowac ehh

 

A z Thomsonem modem szybko sie synchronizuje i mozna od razu uzywac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za thomsonem , mam 2 sagemy , thomsona i router , najlepszy jest thomson , jak kolega pisał sie synchronizuje szybko i łączy , chodzi pod większością [brzydkie określenie na linuksa]ów i co wazniejsza pod winszitem x64 są stery do niego od dawna , nie wiem jak sprawa sterów dla sagema sie ma aktóalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Podobno najlepszy ruter z AP i ADSL ;) A z tych dwóch to chyba minimalnie mniej awaryjny i bardziej stabilny jest Speedtouch, ale to nie jest reguła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sagema + AC do tego. Długo wstaje, zanim się podłączy to trza czekać, a w thomsonie masz od razu połączenie. Imo thomson lepsiejszy, bo się szybciej łączy. Czasami neo mi się resetuje :|

Prawda, czasem żeby Sagem zaskoczył trzeba się naczekać. W Thomsonie wszystko załącza się bardzo sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...