Skocz do zawartości
Gość fredus

Co Z Tym 865pe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Witam!

 

Posiadam płyte jak w podpisie która jest na chipsecie Intel i865PE, mam załorzonego niebieskiego zalmana i po graniu zalman jest bardzo gorący nie wiem czy 865PE tak sie grzeją czy może to wina zalmana chociarz skoro jest goracy to chyba dobrze odbiera ciepło aczkolwiek wole sie upewnić

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam płyte jak w podpisie która jest na chipsecie Intel i865PE, mam załorzonego niebieskiego zalmana i po graniu zalman jest bardzo gorący nie wiem czy 865PE tak sie grzeją czy może to wina zalmana chociarz skoro jest goracy to chyba dobrze odbiera ciepło aczkolwiek wole sie upewnić

Pozdro

ja bym się grzeniem nie przejmował

u mnie na i875 nie było żadnej różnicy czy chipset był chłodzony wodą 0 stopni czy radiatorkiem pasywnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na standardowym radiatorze bardzo mocno się grzeje. Termometrem zmierzyłem temperaturę tego radiatora i wynosi gdzieś z 55C w idlu >_x Zamierzam na niego blok zarzucić, ale nie wiem jaki ;x Najprawdopodobniej ten, bo ma odpowiednią zapinkę (asus którego mam ma pętelki na haczyki zamiast otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Tzn. z tego co wiem to chyba niema czujnika NB, sprawdzałem go dotykowo, w idle jest troszke ciepły ale po porządnym graniu jest już bardzo gorący ale jak widąc Springdale tak sie grzeje skoro u kolegi na asusie też ma troche stopni :D Dzięki za odp

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No tak ale na niebieskiego zalmana nieda rady załorzyć jakiegoś wiatraczka 40x40 pozatym wolałbym zostać na pasivie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się niesamowicie grzeje - przyzwyczajony do nf3, dotchnąłem go jak miałem już FSB 208 mhz... i mialem ładny bąbelek na paluchu :D

ale teraz wieje nań wiatrak i jest dobrze...

chill out panowie ;)

 

a - skoro już jesteśmy przy tym chipsecie - jakie napięcie jest dla niego bezpieczne? na moim asusie nie ma możliwości zwiększania napięcia na nb, więc nawet nie wiem na ile on idzie w standardzie

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ale położyłem arctica na grafie (po prostu sobie stoi) i owiewa niebieskiego zalmana dla świętego spokoju icon_smile3.gif

Powiem ci że nad tym samym myślałem :wink: I jak poskutkowało czy dalej grzejnik?

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mosfety już coś wpakowałeś? Bo NB to akurat jeden z chłodniejszych elementów tej płyty jest :lol: :mur:

(chociaż przy celeronie aż tak w du.pę może nie dostają...)

nie - są przykryte kablem zasilającym :D

przy 1,6v chyba jednak dostają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Hmm.. chyba wpakuje mu jakiegoś arctica za 7 zł :D i co położyłeś wentylka na karcie? :lol2: Heh dobre...

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

lol nie spotkałem się z takim przypadkiem żeby dawało artami przez chipset

no ja też dlatego pytam bo to troche dziwne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też dlatego pytam bo to troche dziwne :-P

Ale jak mówia że jest to musi być :) , a te "felerne" chipsety wyst. w nowszych płytach pod 478? Czy tylko starsze rewizje? Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po podkręceniu fsb o więcej niż bodajże 210-215 w csie (counter-strike) mam kreski itepe na ekranie, co dziwne problem znika po ustawieniu direct3d zamiast open gl, ale ja nie potrzebuje podkręconego procka na codzień, 2.8ghz mi w zupełności styka :)

 

btw. jakim programem moge podkręcić proca blokując szyne agp/pci na mojej płycie? Chodzi mi o progsa spod windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...