Skocz do zawartości
ITpro

Komputer Do 2000 Zł - Do Gier I Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Cel: komfortowe granie w F.E.A.R., surfowanie po internecie

Wymagania: Intel Pentium D (nie przyjmuję zestawów na AMD <_< ), wliczoną kartę TV

Cena: 2000, góra 2100 zł z monitorem 17 LCD, minus 200 zł z tego, bo to idzie na kartę TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc... Moim zdaniem nie ma szans, żebyś się zmieścił w max 1900zł i to z wliczonym monitorem lcd, szczególnie, ze chcesz grać w feara. ;-)

Ale tak na upartego, to może wyrwij jakąś kartę tv z allegro za 50zł i już masz 2050. Jak masz jakieś części, które mogłyby się nadać do nowego kompa (np hdd, obudowe z zasilaczem, napędy itd.), to napisz. Ja polece Ci cos takiego:

 

proc:Intel D805: 500zł

mobo:Asus P5LD2 SE 380zł

ram: Goodram 2x 512mb ddr2 667MHz 300zł

grafa: Zwykły GF7300GT - 300zł GF7300GT Galacy z pamięciami 1.2ns -400zł GF7600GS Galaxy z pamięciami 1.2ns 450zł.

hdd: hitachi 80gb sata2 190zł

O zasilaczach sam poczytaj i dobierz to co uwazasz za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł zestawu do gier z Pentium D i LCD 17 nie kupisz. Łatwiej by było, gdyby mogło być AMD.

 

Z Pentium D się nie da. Radziłbym teraz kupić Celerona D, a później dokupić Pentiuma D.

 

 

Procesor : Intel Celeron D326 2.53 GHz BOX (LGA775) 64-bit - 199 zł

Płyta Główna : AsRock 775Dual-880Pro Via PT880 Pro - 218 zł

Pamięć RAM : Corsair Value Select DDR2 1GB 667MHz - 343 zł

Karta Graficzna : GeForce 6600GT 128MB DDR3 Forsa TV/DVI PCI-E - 399 zł

Dysk Twardy : Samsung SpinPoint P80SD 80 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) - 193 zł

Napęd : LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B bulk white - 149 zł

Tuner TV : Pinnacle Systems PCTVpro PAL PCI - 93 zł

Monitor : 17" LG Flatron ez T710BH TCO`99 - 424 zł

Zasilacz : Modecom MC-350ATX 2.0 PFC - 109 zł

Obudowa : Modecom Step 207 czarny - bez zasilacza - 124 zł

 

RAZEM : 2251 zł

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam LCD to minimum 700zł - mowa o nowym - czyli zostaje 1300zł na kompa - z procem Pentium D niewykonalne raczej - no chyba że części używane z allegro wtedy na upartego może by coś konkretnego sklecił ale też bedzie ciężko.

Proc Pentium D805 ok. 470zł

Mobo ASUS P5SD2-X ok 230zł

Ram DDR2 najtańszy 1GB ok 280zł

Grafa GF 7300GT Galaxy ok. 380zł od Niemca z allegro

 

Razem ok 1400zł (zakładam że HDD/CD/buda itp "peryferia" masz ze starego koma - chyba że takowego nie było to zonk i wtedy zostaje budowa kompa na Celinie lub AMD)

 

Zasilacz jak masz jakiś lepszy to OK a jak nie to Forton z allegro (ewentualnie za ok 100zł Modecom 350W już wymieniony wyżej)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, ze do gier to AMD jest najlepszym wyborem...

Może teraz ale jak już gry będą wspierały dwa jajka (co myśle następi w niedługim czasie) to w/w Intel odstawi jednojajowego AMD. Dodatkowo na takiej grafie różnica w grach będzie znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666

 

to sie zagadza... ale ja za zadna cene bym nie kupil tego D805 z mobo za 230 zl/slabym ramem... przeciez bez OC wydajnosc tego D805 jest slabiutka (moze troche przesadzam, ale nie jest to to czego bym oczekiwal)

 

@bryken

 

i co ten post wnosi do tematu? przeciez juz wyzej zostalo napisane, ze nie da sie nic dobrego zlozyc za "TYLE KASY" z pentiumem...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha to ja chce komfortowo pograć w obliviona z HDR AA i jeszcze czyms w 1600 do tego lcd, WC, bude kandalfa albo anteca (te lepsze modele), jakiegoś pada, słuchawki bezprzewodowe i głośniki 5.1 PORZĄDNE, hmm pewnie jeszcz eo czymś zapomniałem ps mam tylko 1000zł mam nadzieje chłopcy że sie zmiescicie.

Jak zmienisz LCD na CRT używanego z allegro zaczniemy rozmawiać o pentiumach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jak zmienisz LCD na CRT używanego z allegro zaczniemy rozmawiać o pentiumach.

To chyba jednyne słuszne zdanie w twojej ,,wypowiedzi,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Komfortowe granie w feara na 17 lcd to w 1280x1024, 2 giga ramu i conajmniej 6800 gs, za te pieniądze to raczej zapomnij

czyli jednak miałem pełną rację -patrz 2 post

ktoś tam wyskoczył z 66GT no i weź tu pograj komfortowo ( cokolwiek to znaczy ) w fear w 1280x1024 na tej grafie :mur: to już nawet 73GT 128 ram imo mało :P

Przeca na LCDku moze sobie ustawić mniejszą rozdziałke - zalecana jest 1280x1024 ale mniej się da ustawić - to tak rzeby nie było niejasności.

nom i wtedy mamy blur efekt i hdr niezależnie od tego co na nim robimy i mamy pełną ostrość eee znaczy jej brak xD Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Xbox360 icon_wink2.gif

Nabijacz postów.

 

Zastanów się nad AMD. Wtedy kupiłbyś Venice 3000+ ; AsRock Dual SATA II ; 7600GS 1,2 lub 7300GT z Zalmanem i zostaje Ci spokojnie na reszte icon_wink2.gif

 

Pozdrawiam icon_cool3.gif

Od kiedy Dexter nie umie czytać?

 

zakładam że HDD/CD/buda itp "peryferia" masz ze starego koma

Z komórki nie da się wstawić dysku Twardego, czy napędów optycznych. A to ma być drugi komputer.

 

dodam od siebie, ze do gier to AMD jest najlepszym wyborem...

A co ja pisałem w pierwszym poście?

 

W takim razie, firma (...) widocznie wciska mi kit. Prosiłem tu o pomoc, bo samemu nie udało mi się stworzyć takiego zestawu z Pentium D. Chyba, że mają zniżki ponad 30% :blink: :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel: komfortowe granie w F.E.A.R., surfowanie po internecie

Wymagania: Intel Pentium D (nie przyjmuję zestawów na AMD <_< ), wliczoną kartę TV

Cena: 2000, góra 2100 zł z monitorem 17 LCD, minus 200 zł z tego, bo to idzie na kartę TV

Chyba cię zdrowo pogrzmociło chłopie. Komfortowe granie? :lol2: No chyba, że dla ciebie komfortowa jest rozdz 800/600 i medium i ~25 fps. No way!

 

Chyba, że ten temat to taki JOKE. Ale jakiś nieśmieszny.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 z kartą tv i pentium d, lcd 17, to starczy na zestaw ze zintegrowaną grafą i 512MB. Do Fear, żeby pograć w 1024x768 medium, trzeba 1GB i 7300GT, a do komfortowego grania 7600GT i 1,5GB ram.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Dexter nie umie czytać?

Tobie chyba się naprawdę nudzi. Zakładasz jakiś chory topic że chcesz złożyć kompa koniecznie na Pentium D i LCD za 2k zł. Jeszcze, żeby się w FEAR dobrze grało. Pfff haha Co jeszcze ?? Proponujemy Ci tańsze zestawy na AMD, dzięki którym złożysz swój wymarzony komputer do FEAR a Ty jeszcze masz pretensje. Mówimy Ci, że takiego kompa za tyle kasy nie złożysz, a Ty że się da. To sobie taki złóż jak taki obeznany w sprzęcie komputeowym jesteś. W dodatku czepiasz się wszystkich literówek jak i tak wiadomo o co chodzi. Chyba niepotrzebie tracimy tu czas pomagając takim jak Ty :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego postu widocznie też nie czytasz do końca. W każdym razie, pisząc "żartobliwie" Amen, obrażasz mnie i innych Katolików. Cóż, ciekawe, kiedy otrzymam od serwersu komputerowego "(...)" odpowiedź. Sami mi zaproponowali komputer z Pentium D za 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........Cóż, ciekawe, kiedy otrzymam od serwersu komputerowego "(...)" odpowiedź. Sami mi zaproponowali komputer z Pentium D za 2000 zł.

Jestem bardzo ciekawy, co zaproponują. Czy aby na pewno zrozumieli, że lcd 17 jest zawarty w tej cenie (i karta graficzna i odpowiednia ilość ram pozwalająca na komfortową grę w fear)? Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeztań spamować, to straszna dziecinada <_< . Zadecydowałem, że poczekam, co mi zaproponują. Jeżeli mi się to nie spodoba, poczekam na obniżki cen AMD i premierę Core2 Duo i znowu ich spytam o poradę. Tak, czy inaczej, chcę mieć ten komputer przed sierpniem.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Fajny masz nick, dziwie sie ze ci nie kazali na conroe czekac... :lol:.

 

Nie no, respekt, jezeli dla ciebie opinia 'znacwcow komputerowych' z servisow jest wazniejsza, to prosze bardzo ;) Juz ja wiem co ci zaproponuja, Celeron, gf 5700 256 mb i 512 mb ramu :lol: mowiac przy tym, ze pograsz sobie w kazda gre.

 

Kupuj AMD, wyjdzie taniej i lepiej dla gier, nikt ci tu zle nie radzi, kazdy chce dobrze dla ciebie a ty ironicznie odpowiadasz na posty i lapiesz za slowka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...