Skocz do zawartości
sasajas

Logowanie Do Windowsa I Rozdzielczosc Ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy ktos wie jak ustawic rozdzielczosc ekranu windowsa tak aby kazy uzytkownik mial wlasna.

Poniewaz mam tak ze ja ustawiam sobie 1280x1024 a brat koniecznie musi miec 1024x768. Jak ja ustawie swoja rozdzialke i wylacze kompa potem moj brat sie loguje to wchodzi na wlasne konto i ma tam moja rozdzialke i sobie zmniejsza na 1024. Potem ja znowu sie logujac musze zwiekszac rozdzielczosc ;/

 

Da sie tak zrobic ze po zalogowaniu na konto kazdy ma swoja rozdzielczosc??

 

ps. zrozumiale to napisalem ?? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie da ;] Ja znam lepszy sposob... Oddzielny system dla Ciebie i Twojego brata.

 

Ja tak mam i spisuje sie to znacznie lepiej bo mi systemu dodatkowo nie zasyfia i nie fragmentuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycje:

 

C - system brata

D - gry

E - progsy

F - moj system

 

 

Skoro masz juz system postawiony to tylko zrob sobei partycje druga np 10-15GB na drugi system i zainstaluj na nim windowsa, podczas odpalania kompa bedziesz mial ekran wyboru ktory system wybrac i odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze programy typu RivaTuner/PowerStrip etc. maja rozne profile, a takze ladowanie ustawien przy starcie... zatem prawdopodobnie da sie ustawic zeby na kazdym koncie ladowal sie inny profil.

2 systemy to troche matnotrastwo miejsca - mozna przeciez instalowac programy dla kilku uzytkownikow a tak trzeba je bedzie instalowac 2x (choc w sumie mozna to zrobic w to samo miejsce... tylko po co? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze programy typu RivaTuner/PowerStrip etc. maja rozne profile, a takze ladowanie ustawien przy starcie... zatem prawdopodobnie da sie ustawic zeby na kazdym koncie ladowal sie inny profil.

2 systemy to troche matnotrastwo miejsca - mozna przeciez instalowac programy dla kilku uzytkownikow a tak trzeba je bedzie instalowac 2x (choc w sumie mozna to zrobic w to samo miejsce... tylko po co? )

 

Ja tam zadnych problemow z miejscem nie mam, brejdak ma 8.5GB partycje systemowa na system i progsy i mu styka, osobno partycja jest na gry, on ma swoje ja swoje a czesc wspolna i wcale nie trzeba na kazdym systemie ich instalowac. Poza tym on nie korzysta z moich programow takich jak photoshop czy ulead video itp... wiec nie widze problemu zadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest az (chyba) smieszne, ze zeby rozwiazac tak banalny problem trzeba bylo robic dwie instalki systamu... Kiedys pytalem doslownie o to samo co autor tematu - i nikt nie umial pomoc...

Ja problem rozwiazalem tak - kupilem bratu kompa a mame "eksportowalem" na jej laptopa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie rozdzielczosci - oto odpowiedz

 

2 takie same systemy na jednym kompie to bezsensowne rozwiazanie. Przeciez po to w XP sa narzedzia do robiania kont uzytkownikow, przydzialow dyskowych czy dostepu/zabezpieczen plikow, zeby wlasnie w takich przypadkach z nich korzystac. A jak ktos ma 3 rodzenstwa to beda 4 systemy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie rozdzielczosci - oto odpowiedz

 

2 takie same systemy na jednym kompie to bezsensowne rozwiazanie. Przeciez po to w XP sa narzedzia do robiania kont uzytkownikow, przydzialow dyskowych czy dostepu/zabezpieczen plikow, zeby wlasnie w takich przypadkach z nich korzystac. A jak ktos ma 3 rodzenstwa to beda 4 systemy...?

 

Ja wole mieć 2 systemy, nic na tym nie trace a zyskuje, system chodzi dłużej, lepiej, nie fragmentuje się a w razie awarii jednego drugi zawsze działa.....

 

Jak na jednym systemie z dwoma kontami padnie plik rejestru tak bay bay.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na jednym systemie z dwoma kontami padnie plik rejestru [...]

...to tuz po instalce windowsa wykonuje sie kopie zapasowa partycji systemowej lub tylko najwazniejszych plikow/katalogow, nagrywa sie na plytke i z przywroceniem nie ma problemow... A do tego jak ktos zadecyduje z jakis przyczyn o reinstalu, to mozna przywrocic obraz partycji systemowej i miec w ciagu paru minut zainstalowany i skonfigurowany Windows (w zaleznosc w jakim momencie wykona sie obraz partycji systemowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to tuz po instalce windowsa wykonuje sie kopie zapasowa partycji systemowej lub tylko najwazniejszych plikow/katalogow, nagrywa sie na plytke i z przywroceniem nie ma problemow... A do tego jak ktos zadecyduje z jakis przyczyn o reinstalu, to mozna przywrocic obraz partycji systemowej i miec w ciagu paru minut zainstalowany i skonfigurowany Windows (w zaleznosc w jakim momencie wykona sie obraz partycji systemowej).

 

Bzdura.... bede robil kopie systemu i progamow a za pol roku instalowal system ze starymi programami jak po pol roku wyjdzie masa nowych programów w nowych wersjach itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisalem cos o programach?

 

...to tuz po instalce windowsa wykonuje sie kopie zapasowa partycji systemowej lub tylko najwazniejszych plikow/katalogow, nagrywa sie na plytke i z przywroceniem nie ma problemow... A do tego jak ktos zadecyduje z jakis przyczyn o reinstalu, to mozna przywrocic obraz partycji systemowej i miec w ciagu paru minut zainstalowany i skonfigurowany Windows (w zaleznosc w jakim momencie wykona sie obraz partycji systemowej).

Mozna zrobic obraz partycji ze swiezo zainstalowanym systemem.

 

Nie ma sie co spierac. Kazdy robi jak mu wygodniej. Ja dodatkowo sobie zrobilem partycje pt "Programy", w rejestrze pozmienialem sciezki i teraz kazdy program instaluje mi sie domyslnie na ta partycje. Katalog Program Files mam niemalze pusty - nieuzywany. Zatem rozdzielilem sobie wszystko na 4 partycje: 1 - czysty system, 2 - pagefile + smietnik (temp i profile opery), 3 - partycja a'la Program Files, 4 - cala reszta. Po zainstalowaniu Windowsa + SP1 zrobilem sobie obraz partycji, nagralem na plytke i swiezy system moge miec w chwile.

 

Koniec dyskusji. Odpowiedz na pytanie w temacie podalem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...