Skocz do zawartości
Gość Bio

Prędkość Neta...

Rekomendowane odpowiedzi

otóż od pewnego czasu trapi mnie pewnien problemik. Gdy coś ściąam to we flashgecie pisze mi, że leci z prędkością 59 kb/s wtedy 100MB się ściąga niecałą godzinę (jakieś 45 minut czy coś). kumpel ma neta, gdzie napisali na ulotce, że ma 128kb/s <-dokładnie tak i ściąga z prędkością 12kb/s we flashgecie. Czyli wnioskując z tego mam łącze 590kb/s? Ew. Niech mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy o co chodzi... i czy za ten transfer co mam to opaca się płacić 60zł na miecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. dzięki wszystkim za pomoc :] mam jeszcze pytanie :] czy opłąca się płacić za 512kbps 60zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. dzięki wszystkim za pomoc :] mam jeszcze pytanie :] czy opłąca się płacić za 512kbps 60zł?

A ja place 50zl za 2mbit. :twisted:

Dziele tpsa dsl na kilka os. , ktore w ciagu dnia pracuja a jak przyjda to sprawdza poczte, onecik i ida spac. :lol2:

Trzeba sie dobrze ustawic. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja place 50zl za 2mbit. :twisted:

Dziele tpsa dsl na kilka os. , ktore w ciagu dnia pracuja a jak przyjda to sprawdza poczte, onecik i ida spac. :lol2:

Trzeba sie dobrze ustawic. ;]

Dobrze to ja sie ustawilem :lol2: Mam 1mb DSL tylko dla siebie, dostalem na wlasnosc sprzet wartosci ~1k i to wszystko gratis B-) Taka oferta to tylko w .. nie powiem bo jeszcze sobie o mnie przypomna hle hle.

 

EDIT:

Bio predkosc internetu mozesz sprawdzic na http://www.speakeasy.net/speedtest/

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol no to widze że trafiłem na miłego zdzierce...

 

 

BTW.: jaki net polecacie w Zabrzu?

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy za ten transfer co mam to opaca się płacić 60zł na miecha...

takie pytanie jest bardzo źle postawione.

bo - to czy się opłaca zależy od:

- twoich potrzeb, czyli czy rzeczywiście tyle(tylko tyle/aż tyle) potrzebujesz

- konkurencji tam gdzie jesteś (czyli czy ktoś inny nie da Ci lepszej oferty)

- skąd to łącze (bo łącze łączu nierówne, zwłaszcza w sytuacji gdy np grywasz i liczą się dla Ciebie opóźnienia)

- "usług dodatkowych"

- awaryjności...

 

 

dodam że u mnie jest 1-2mbity w cenie 55 zł(a i tak niektórzy narzekają ;))

A z drugiej strony tam gdzie się przeprowadzam najlepsza oferta jaką znalazłem to 2mbit/512kbit za 122zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jeśli chodzi o awaryjność... tu mogę powiedzieć, że problemów z netem nie mam. Pingi mam niskie (przynajmniej w q3 - max 50 na sensowym serwerze) Jeśli chodzi o konkurencję to... szczerze mówiąc nie wiem jakie są ceny... a jeśli chodzi o transfer to przydao by się więcej :] a od providera dosałęm 20mb ftp dzielone z mailem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja się wypowiem że źle na poczatku pisałeś, kumpel Twój ściąga we FlashGecie z prędkością 12kB/s, a nie kb/s. To jest troche dziwne bo 128kbps (kb/s) powinno iść 16kB/s, wynika z 128/8=16kB/s. Speed zależy od servera z którego ściaga itd. Ty ściągasz 59kB/s czyli prawie max 512kbps, bo 512/8=64kB/s (KB/s). To czy opłaca się zależy od ograniczeń w miesiącu, niezawodności, portów, może uploadu, potrzeb Twoich, pingu.

 

Łopatology ;)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem że źle na poczatku pisałeś, kumpel Twój ściąga we FlashGecie z prędkością 12kB/s, a nie kb/s. To jest troche dziwne bo 128kbps (kb/s) powinno iść 16kB/s, wynika z 128/8=16kB/s. Speed zależy od servera z którego ściaga itd. Ty ściągasz 59kB/s czyli prawie max 512kbps, bo 512/8=64kB/s (KB/s). To czy opłaca się zależy od ograniczeń w miesiącu, niezawodności, portów, może uploadu, potrzeb Twoich, pingu.

 

Łopatology ;)

brawo lechu1777, kolejny post do kolekcji, szkoda, ze podsumowales wypowiedz undefine.

nie moglem sie powstrzymac.

wracajac, nie tak zle te 6dych, ja place mojej kochanej telekomunie 70zl za 256, ale juz niebawem ;]

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sie nie opłaca, chyba że zalezy ci na "mobilnosci" i nie masz u siebie dostepu do chociazby TPSy.

A tak wogole to czarno to widze te 100kb/s poniewaz w wikszosci powierzchni kraju net z blueconnecta idzie z GPRSa, a ten jest wolniejszy od modemu dial-up. (chyba ze mieszkasz w Warszawie ;) )

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy tez od modemu, bo moze wziac urzadzenie z EDGE, ktory jest juz dostepny na duzej czesci powierzchni kraju.

 

Inan rzecz, ze porownywanie lacza mobilnego z kablowym mija sie nieco z celem, bo sa to troche inne kategorie uslug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. dzięki wszystkim za pomoc :] mam jeszcze pytanie :] czy opłąca się płacić za 512kbps 60zł?

ja za 640 płace prawie 200 ;] rotfl ;]

ale pochwalić sie mogę, żę mam bez limitu.... ael juz pomału zastanawiams ie nad tymi 6ścioma na 3 lata- 204 zeta... ino, fajna już predkość by była ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 640 płace prawie 200 ;] rotfl ;]

ale pochwalić sie mogę, żę mam bez limitu.... ael juz pomału zastanawiams ie nad tymi 6ścioma na 3 lata- 204 zeta... ino, fajna już predkość by była ; )

Hmm, a tak duzo sciagasz, ze za taka kase nie mozesz sobie wziac neo z limitem i opcje 6Mb/s? A jezeli juz nawet sciagniesz te 50 GB transferu, to pare dni sie mozesz pomeczyc na 32kb/s :P.

 

Dla mnie troche nie madre 200zl za 640 :|.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a tak duzo sciagasz, ze za taka kase nie mozesz sobie wziac neo z limitem i opcje 6Mb/s? A jezeli juz nawet sciagniesz te 50 GB transferu, to pare dni sie mozesz pomeczyc na 32kb/s :P.

 

Dla mnie troche nie madre 200zl za 640 :|.

nie madre? dl amnie to cholerrrnie głupie ;/

zmienić opcje to jest chwila na stronce ;) ale jakoś nie zmieniam.. i wcale nie ściagam tak dużo... ostatnio to bardzo, ale to bardzo bardzo zastanawiam sie nad tymi 6'ścioma megabitami... tylko też zastanawiam sie co bym ściągnoł jakbym miał łacze 10 razy szybsze... oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem neo 640 na 6 Mbit'ów i jakoś nie dopadła mnie mania robienia kopii zapasowej internetu, ściaga się tyle samo tylko, że szybciej (dużo szybciej ;)).

heheh ;]

ale patrze na twój podpis.... to troche giga masz tam u siebie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...