Skocz do zawartości
KuBcUsiK

Problem Z Gigabyte K8ns I Sempronem 3100+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem sobie oto taki sprzęcik, używny. Próbowałem go uruchomić ale jedynie objawy to startujące wiatraczki i coś kręcący się cd-rom. Na ekranie czerń. Mam pytanie do użytkowników Gigabyte k8ns. Są chyba na tej płycie diody które informują o sprzęcie. Ta od pamięci się świeci na pomarańczowo, a tak od proca wogle nie świeci. Dodam że nie sprawdzałem poszczególnych części i może być prawdopodobieństwo że któraś z nich jest niesprawna. Proszę o pomoc. Jeśli czegoś nie dodałem to proszę uzupełniać pytaniami, napewno szybko odpowiem bo zależy mi żeby ten sprzęt działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz speakera i zobacz ile razy pika i znajdź w internecie info do biosu ile piknięć co oznacza i będziesz wiedział czego to wina. (ps jak nie wiesz gdzie podłączyć speakera to ściągnij sobie pdf ze strony producenta o tej płycie i tam masz wszystko jak w instrukcji, bo w sumie to jest instrukcja jak w książeczce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka kojarzy mi sie z jednym, a mianowicie z dociskaniem ramu...Tez mialem kilkakrotnie problemy z uruchomieniem sprzetu i pomagało dociskanie ramu w slotach...Nie wiem czy to recepta rowniez na Twój problem, ale zawsze warto spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, jest to rev. 1.1 wiec wydaje mi sie ze zmiana biosu pomoże :D miejmy nadzieje że to to :] Nie podłanczałem jak narazie głośniczka i nie mam też karty POST w domu. A co do pamięci to wydaje mi się że dobrze je podłączyłem ale jeszcze sprawdze. Najbardziej nurtuje mnie ten bios bo to rev. 1.1. Proszę jeszcze o napisanie czy winić można stary bios?

 

i przepraszam że tak dużo tego bios i bios ale trochę wypiłem i mi się klawiatura plączek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy są to diody sygnalizujące, ale jest takie cuś co jak włańczam tą płytę i wiatraczki zaczynają się kręcić to koło DDR'ków zaczyna się świecić jakaś dioda.

 

przy CPU też taką wypatrzyłem tylko nie zaświeciła do mnie jeszcze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci chodzi o diodę nad AGP koło wtyczki CPU FAN to ona sie nie swieci u mnie :) Swieci sie w momencie wyjmowania grafy :) mignie raz i juz :)

 

Powiem Ci ze K8NS ma dziwne objawy, nie wiem czy to jakas wada czy co ale u siebie mialem podobny motyw, kiedy po rozkreceniu calego kompa i ponownym zlozeniu juz mobo nie wstala (REV 2.0) i musialem oddac na gware, po czym dostalem lepsza REV 1.1 :D ale z ta tez kiedys stracah mialem, chyab po demontarzu chlodzenia i grafy nie chciala wstac, to wlozylem caly stuff do niej, mocno docisnolem ramy, grafike, wyjalem baterie na ok 5 minut ! (naprawde polecam) i odlaczylem go od zasilania na kilka minut, po czym wlozylem baterie, zasilanie i mobo smiga...

 

 

 

 

P.S dodatkową wtyczke 12V podlaczyles ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyte odpaliłem ale nadal są z nią jebitne problemy. Dioda AGP nie świeci, DDR świeci. Speaker oznajmia że wali się monitor lub karta graf. ale pomaga na to CLEAR CMOS. Udało się zainstalowac winde, (za 3 razem) ale nie chce do niej wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyte odpaliłem ale nadal są z nią jebitne problemy. Dioda AGP nie świeci, DDR świeci. Speaker oznajmia że wali się monitor lub karta graf. ale pomaga na to CLEAR CMOS. Udało się zainstalowac winde, (za 3 razem) ale nie chce do niej wejść.

 

Jakie masz napiecia ? KABEL 12 podpiety ? zrob updejt biosa jak Ci sie uda !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem update na F19, kabel 12V podpiety, zasilacz Neotec maximus 440W

 

no i co sie dzieje konkretnie ? jednak wyjecie bateri pomoglo ? powiedz co sie dzieje to pomysle ;) a i podaj caly konfig !

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte k8ns rev. 1.1 allegro

sempron 3100+ allegro

2x256 infeon 333mhz sajrus world

gf4mx400 ktos z pclab'a

neotec 440W zenfist.pl

 

możliwe że dyskacz pada, lae to i tak sprawy nie załatwia bo jeśli coś nie tak jest i idzie reset to wraz z resetem musze clear cmos zrobic. Raz płyta nawet zawiesiła się w biosie :/ ide zaraz dalej walczyć, jak wrócę to się odezwe. Trzymać kciuki ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwisy w biosie ? hmm..

 

A jak pracuje procek i pamieci, mzoe cos z pamieciami jest ? moze HT jest za duze ? albo pada plyta... moja stara przed padnieciem wieszala sie na ekranie post.

 

Ktos Ci mogl padake wcisnac.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro ide z procem do miejscowego sklepu i mi sprawdzą czy kosi prawidłowo. Wykluczyłem już awarie grafy, zasiłki, ramu. Pozostaje płyta i proc. Jutro będe wiedział co jest nie tak. Bo napewno coś jest wadliwe. Takie żeczy co ten zestaw wyprawia to tylko u mnie i w Erze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie świeciła tylko przy grafie na AGP 2x, ale próbowałem też grafe na pci i dalej było to samo, a błędy były niby od grafy bądź pamięci. Dodam że obie te części są sprawne

 

obstawiam na 99% ze plyta walnieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też, i taką mam nadziej, bo jak proc to lipnie trochę będzie :/

 

a powiedzcie mi czy DFI Infinity na 754 za 250zł nówka to dobra cena ?

Nie wiem czy warto teraz w s754 inwestowac, sam po wakacjach, moze pod oniec roku chce sie przesiasc moze na am2, jak nie to s939 + pci-e

 

Kup jakas dobra k8ns rev 1.1 za 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że ten 754 to ja sprzedam za pół roku spokojnie za tyle za ile kupiłem go teraz. A jak narazie na nic lepszego nie moge sobie pozwolić. Grafe i tak muszę kupić więc czy to będzie pic-x czy agp to nie robi mi różnicy. Więc jak z tą ceną? Dobra w miare jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne cyrki z k8ne włącznie ze zwiechami w biosie i winę ponosiły za słabo dociśnięte ramy. Jak wkładam moduły, to dociskając przytrzymuję płytę od spodu i wtedy dopiero dobrze siedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nauczyłem z ejak zaskoczą zatrzaki to jeszcze wcisnać srodek kosci d slot bo tam cżesto nie dociska..a memki czesto wyjmowałem :]

 

ogolnie jednak te 6 czy 8 miesięcy było miołe na k8ns :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci to chyba mocniej musiał bym już młotkiem traktować. Za każdym razem gdy próbowałem ponownie uruchomić złoma to ta czynność była pierwsza w kolejności. Za tydz. będe miał Infinity chyba to sprawdze czy nie jest to wina proca.

Edytowane przez KuBcUsiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...