Skocz do zawartości
celt

Problem Z Laptopopem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. To moj pierwszy post na tym forum. Ale problem umieszczalem juz na innych forach.

Ktos mi powiedzial: "celth - zarejestruj sie na forum.purepc.pl - tam ci chlopaki pomoga - jedno z naj- for dyskusyjnych o sprzecie. naprawde kolesie sie tam znaja." ... dobra reklame macie - zobaczymy :D

 

Ok - to moj problem. (przekopiuje moje posty z innego forum bo jestem leniwy)

 

Mam problem z laptopem compaq presario 2100.

Problem to zwiechy - ktore obiawiaja sie tak:

Dołączona grafika

Nie sadze zeby sie pojawialy w jakims konkretnym momecie. Raczej przypadkowo :x

System windows xp jest swierzutki i pachnacy wiec to chyba nie przez niego.

Jedyna moja modyfikacja do lapa bylo dokupienie +512 mega ramu goodram.

Czy to on moze to powodowac?

Parametry lapka sa tu.

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

 

i kolejny ... (po zasugerowaniu sprawdzenia pamieci memtestem)

 

Przetestowalem 2 memtestami - jednym windowsowym ktory przelecial cos

kolo 1700%, a teraz takim bootowalnym z flopa. Po ponad 12 godzinach nadal nic nie znalazl.

Dołączona grafika

Co to moze byc? Moze twardy?

Na poczatku zwiechy sie pojawialy w roznych momentach, jednak

od pewnego czasu zdarzaja sie raczej przy ladowaniu sie windy.

:hmm:

 

 

(potem ktos mi powiedzial zebym sprawdzil plik memory dump windows debuggerem,

ale moj system go wogule nie tworzy, mimo ze wszystko jest dobrze ustawione w opcjach.

 

No - to historia mojego problemu. Ktos ma jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowałeś system(najnowszy service pack i update'y), updatowałeś BIOS? Sprawdź czy bez tej nowej kości pamięci wszystko śmiga ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowałeś system(najnowszy service pack i update'y), updatowałeś BIOS? Sprawdź czy bez tej nowej kości pamięci wszystko śmiga ok!

1. Na swierzym xp dzieje sie to samo

2. Nie updatowalem biosu

3. Bez nowej kosci dzieje sie to samo

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo typowy komunikat sugerujący błąd pamięci ale zarówno operacyjnej jak i L2 oraz od grafiki.

Przejdź to trybu awaryjnego i popracuj trochę tam (rób to co zwykle) jeśli system się nie wywali to znaczy że błąd leży po stronie oprogramowania (sterowniki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo typowy komunikat sugerujący błąd pamięci ale zarówno operacyjnej jak i L2 oraz od grafiki.

Przejdź to trybu awaryjnego i popracuj trochę tam (rób to co zwykle) jeśli system się nie wywali to znaczy że błąd leży po stronie oprogramowania (sterowniki?)

Nie sadze - bo on wisi przy starcie. Czasem sie zaladuje i potem dziala juz dobrze, a czasem

niebieski ekran.

imho coś się przegrzewa sprawdź organoleptycznie które części lapka po zwisie są najbardziej gorące. stawiam na ramy

j/w

2214379[/snapback]

Ale żes posmarował wazelinką, aż nie wypada nie odpowiedzieć :)
O to mi chodzilo wlasnie :)

Sprawdź pamięci RAM. Na 99,9% to problem wynikający z wadliwej pamięci RAM. Memtest86 spod dosu i smigamy.

W moim poscie jest screen z bootowalnego memtesta86.

 

 

0x000000F4: CRITICAL_OBJECT_TERMINATION

(Click to consult the online MSDN article.)

One of the many processes or threads crucial to system operation has unexpectedly exited or been terminated. As a result, the system can no longer function. Specific causes are many, and often best resolved by a careful history of the problem and the circumstances of the error message. One user, who experienced this on return from Standby mode on Win XP SP2, found the cause was that Windows was installed on a slave drive; compare KB 330100.

 

© http://www.aumha.org/win5/kbestop.php

Ale to jest w lap - wiec mimo ze mam go z drugiej reki to nie sadze zeby ktos ustawil go na slave... Edytowane przez celt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze ewentualnie - poleciec programem HDD Regenerator do totalnego testu i naprawy dysków twardych. Będziesz musiał zdobyć starszą wersję HDD Regeneratora, taką dyskietkową i oczywiscie pełną wersję (nie shareware, tylko legal... :lol: ) Robisz pod tym programem dyskietę startową, ustawiasz w biosie uruchomienie z dyskietki i uruchamiasz sprzęt (najlepiej około 19tej, bo będzie międlił przez około 10 godzin). HDD Regenerator jest najlepszym znanym programem do naprawy dysków twardych. Jeśli znajdzie Ci jakieś bad sectorki, to je prawie na pewno naprawi. Oczywiście nie można wymagać niemożliwego... ale jesli nic nie znajdzie, to znaczy że masz dysk na 99 proc. w porządku!

 

EDIT:

Ten legal jest potrzeby o tyle, że sharewarowa wersja HDD R. naprawi tylko JEDEN bad sektor dysku. Pełna... poprawi wszystkie :)

 

EDIT2:

Jeśli to nic nie da i będziesz zdesperowany (czytaj: nic nic nie da), to cóz... trzeba będzie polecieć do serwisu. Najlepszy jaki znam to warszawski serwis Gericom. Zadzwoń do nich - ale przyjmą Twoj sprzęt i na 100 proc. nie zedrą. Sa tani i b. skuteczni. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak reklama, ale wiem jak to jest mieć padniętego lapa (mialem problem ze swoim Chili, dopóki nie wyszlo w memteście, że chodzi o pamięć)...

 

aaa jeszcze dodam, że jak bylem teraz z tym moim lapem w serwisie, to powiedzieli, że mają mnostwo zgłoszeń z padniętymi lapami

z powodu upałów właśnie. Paranoja... :mur:

Edytowane przez Neuron_Yzbuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna opcje na stacjonarce... mi polecial kontroler pamieci na plycie glownej... ale winda 98 sie odpalala ;d bo do serwisu nie chcialo mi sie jechac... a co do ramu zrob jeszcze inaczej wyjmij stara kosc i pusc go tylko na nowej moze starej cos sie stalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to się dzieje? Od założenia drugiej kości?

 

Przerzuć wszystkie dane na jakiś inny dysk i przejedź po tym dysku programem WD CLEAR - opcja Write Zeros (koniecznie wersja 1.30 - chyba, że to dysk WD, wtedy może być dowolna wersja). Jeśli wyświetli 0 błędów, to raczej dysk jest ok.

 

Część (jeśli nie większość) laptopów mają od spodu dziurki przez które wciągają/wyrzucają powietrze. Dlatego trzymanie laptopa na kolanach nie jest dla niego zdrowe. Powinien stać na płaskiej, twardej powierzchni. Zwracaj uwagę, gdzie i na czym stoi laptop, gdy się zawiesza. Może po prostu lato mu szkodzi. Może jest zakurzony i chłodzenie nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą dokupioną 512 i sprawdź bez niej. Sprawdź na prime95 komputerek.

Tak zrobie zaraz.

Od kiedy to się dzieje? Od założenia drugiej kości?

Nie - zaczelo sie nagle - dlugo po dokupieniu kosci.

Przerzuć wszystkie dane na jakiś inny dysk i przejedź po tym dysku programem WD CLEAR - opcja Write Zeros (koniecznie wersja 1.30 - chyba, że to dysk WD, wtedy może być dowolna wersja). Jeśli wyświetli 0 błędów, to raczej dysk jest ok.

OK.

Część (jeśli nie większość) laptopów mają od spodu dziurki przez które wciągają/wyrzucają powietrze. Dlatego trzymanie laptopa na kolanach nie jest dla niego zdrowe. Powinien stać na płaskiej, twardej powierzchni. Zwracaj uwagę, gdzie i na czym stoi laptop, gdy się zawiesza. Może po prostu lato mu szkodzi. Może jest zakurzony i chłodzenie nie wyrabia?

Zwykle stoi na biurku i grzeje sie calkiem mocno (ale podobno ten model tak ma).

Poza tym jakby chlodzenie nie wyrabialo to by raczej sie wieszal po jakims tam czasie pracy,

a on wiesza sie czasem przy starcie systemu. Jesli juz sie wlaczy to moze dzialac w nieskonczonosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie temperatura. Dysk był wyciągany? Może laptop upadł lub uderzył w coś?

Jeśli masz gwarancję, to proponuję wybrać się do sklepu, gdzie go kupiłeś. Wygląda na awarię sprzętową. Ale...

 

http://forums.spywareinfo.com/lofiversion/...php/t44440.html

http://www.aumha.org/win5/kbestop.php

http://msdn.microsoft.com/library/default....w2kmsgs/440.asp

1. Wklej log z Hijack.

2. Wygląda na problem z sieciówką.

3. A może po prostu brakuje miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą dokupioną 512 i sprawdź bez niej. Sprawdź na prime95 komputerek.

Bez kazdej z pamieci i z obiema na raz dzieje sie to samo. Prime95, testowal testowal i nic...

 

Czyli nie temperatura. Dysk był wyciągany? Może laptop upadł lub uderzył w coś?

Czesto go uzywam i rzeczywiscie pare razy bylem mile zaskoczony ze dziala :S

 

Od kiedy to się dzieje? Od założenia drugiej kości?

 

Przerzuć wszystkie dane na jakiś inny dysk i przejedź po tym dysku programem WD CLEAR - opcja Write Zeros (koniecznie wersja 1.30 - chyba, że to dysk WD, wtedy może być dowolna wersja). Jeśli wyświetli 0 błędów, to raczej dysk jest ok.

Program Finished: Error Count = 0 ...

 

Jeśli masz gwarancję, to proponuję wybrać się do sklepu, gdzie go kupiłeś. Wygląda na awarię sprzętową. Ale...

http://forums.spywareinfo.com/lofiversion/...php/t44440.html

http://www.aumha.org/win5/kbestop.php

http://msdn.microsoft.com/library/default....w2kmsgs/440.asp

1. Wklej log z Hijack.

2. Wygląda na problem z sieciówką.

3. A może po prostu brakuje miejsca na dysku.

1. Tylko system znowu postawie

2. Trzeba wymienic MB? :S

3. Miejsce bylo (no teraz to wogule sa same zera :)

Edytowane przez celt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj (o ile to możliwe) nie instalować sterowników do sieciówki. Co więcej, spróbuj ją wyłączyć/odłączyć na jakiś czas.

czy zmieniales cos w ustawieniach taktowania? jesli tak to moze to byc problem z czestotliwoscia taktowania

 

edytka:

wyjmij nowa kosc, wejdz do biosu i przywroc wszsytkie ustawienia fabryczne

Edytowane przez mwaloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spotkałem się już z podobną sytuacją i winny był HDD, jeśli masz możliwość podpięcia innego albo wystartowania z bootowalnego wina bez dysku twardego to będziesz mógł to sprawdzić (tylko musisz odłączyć dysk).

 

Drugi przypadek który powodował podobne reakcje to kondensatory na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak. Po ostatnich moich dzialaniach (wdclear) postawilem nowe partycje i zainstalowalem

winde. Jedyny sterownik jaki zainstalowalem byl do karty graficznej. Wszystkie inne

zainstalowal windows i windows update. I jak na razie zwiech nie ma :E

 

Dziwne to jak znaki w zbozu ale chyba juz jest ok. Dziwne dlatego ze te same sterowniki

instalowalem juz dziesiatki razy i wszystko bylo dobrze.

 

Karta sieciowa tez sie automatycznie zainstalowala i dziala ok (jest mi potrzebna do netu).

 

Mam nadzieje ze to koniec topika :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jako ze nie umialem sam sobie poradzic z moim problemem, oddalem

kompa do serwisu. Okazalo sie ze plyta glowna miala jakis blad, ktorego naprawa

kosztowala mnie ~500 pln. Ale komp teraz dziala.

Nie mam informacji na czym dokladnie polegal ten blad.

 

Dziekuje wszystkim za pomoc. Topik mozna zamknac.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...