Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Przymusowy pobór do wojska

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kraj cywilizowany POLSKA powinna dac wybor CZY chcesz czy NIE odsluzyc to sie nazywa demokracja..Juz dawno powini wprowadzic wojsko ZAWODOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Dzieki bogu ja niemam tego problemu zyje w cywilizowanym kraju gdzie mozna podjac to decyzje.Jak odladam polskie wiadomosci to mi sie tylko plakac chce 99% to klucenie sie w sejmie,korupcja politykow ,machlojki.A gdzie polski szarak????

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz jak cię tresują jak psa to twoja sprawa, sory ale w wieku 19 lat nie chodziłem już do podstawówki i sam mogę zatroszczyć się o swoją kondycję, bez stojącego nade mną debila po podstawówce

 

O, coz za agresja. I poczucie wyzszosci nad innym czlowiekiem. Doskonaly material na wlasnie takiego kaprala-szkoleniowca z twiich wyobrazen - potrafilbys ponizac i mieszac z blotem kolejne zastepy poborowych;)

 

1. Nie pisz tu o historii, bo dziś gwarantem naszego bezpieczeństwa nie są nasze siły zbrojne a porozumienia i organizacje międzynarodowe, pozatym czasy się zmieniają, a wojsko oparte o powszechne pobory to relikt przeszłości, dziś liczy się profesjonalizm, wykształcenie i organizacja, a nie spęd baranów

 

Ta, uklady i organizacje miedzynarodowe. Lekcja historii jest jednak konieczna. Nawet niekoniecznie Polski i w dodatku po 45 roku.

 

Co do ubrania to Grzybice po wojsku masz pewną co drugi ją miał bo oni dostają jedno mydło na jednostkę

 

To zdanie najlepiej podsumowuje twoj stan wiedzy o wojsku.

 

 

KIlka osob obawiala sie wstydu na skale swiatowa, domyslam sie, ze nigdy nigdize dluzej nie byli i slabo sie orientuja, wiec pomagam. Zerknalem na kilka panst europejskich (tylko europa zachodnia, wszystkie panstwa bogatsze niz Polska) i prosze:

Obowiazkowa sluzba wojskowa: Niemcy, Austria, Hiszpania,Grecja. Wlochy do roku ubieglego, podobnie Portugalia. NIkt sie jakos z nich nie smieje z tego powodu, w dodatku nic nie stoi na przeszkodzie, zeby kraje te utrzyywaly armie zawodowe.

 

uwierz mi jakby to weszlo w zycie to bym zaskarzyl ten caly MON do trybunalu europejskiego (czy jak to sie zwie) i by mi grubą kase wybulili

 

Świat marzeń i urojeń:) Na razie bardzo fantazjuszesz. Nikt nie wie, jak to bedzie wygladalo, kiedy beda powolywac (przed, po, w czasie studiow?), a tu juz ludzie pisza pierwsze podania o odszkodowania, he, he. Jakze licznych tutaj jedynych zywicieli tez mozna uspokoic, bo w takie przypadki to zadanie dla opieki spolecznej, chociaz wcielanie do wojska takich ludzi to przesada.

 

A tu jeszcze jedna wypowiedz pelna flustracji

Zastanów się dwa razy, albo i z dziesięć zanim odpowiesz! W Biedronce nikt nie ma nakazu pracy, nikt nie pójdzie do więzienia, za to, że nie chce tam pracować.

A co mnie obchodzi to, że obrażam innych?!

(...)

Niektórzy nie są w stanie zrozumieć, że istnieje cała masa ludzi wolnych od choroby zwanej "patriotyzm". Dla których słowo "ojczyzna", nie znaczy nic więcej niż "daj się zabić, za to, abyśmy mogli utrzymać władzę nad tym obszarem geograficznym". Czy ludzie którzy wyemigrowali w czasie drogiej wojny i po niej, źle na tym wyszli?! Wyjechali do USA, Niemiec, Francji, UK. Gdzie się lepiej żyje, tam czy u nas?

 

Po pierwsze jak cie to nie obchodzi to sie nie zdziw, jak ktos cie kiedys nieladnie potraktuje. Poza tym, nikt cie w tym kraju nie trzyma. Wejdzie takie prawo i pojdziesz w kamasze, bo zyjesz w tym panstwie i patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy. Mozesz jechac do Francji, UK, USA czy Niemiec, a nawet Hondurasu (skadinad nie sadze, zeby ludzie tak ochoczo uciekali do Francji cz Niemiec w czasie wojny). Ale twoj zasadniczy problem istnienia panstwa i aparatu przymusu pozostanie, chociaz jako anarchista (antypanstwowiec, jak sam napisales) powinienes sie dobrze czuc w wybuchajacych tu i owdzie rewolucjach i wojenkach w Afryce, gdzie lwadza panstwowa niemal nie istnieje.

 

A co do pracy w Biedronce, to sie grubo myslisz. Ludzie w pewnym wieku maja rodziny i musza je utrzymywac, czesto nie maja wyjscia i pracuja u podobnych wyzyskiwaczy, bo za pieniadze z opieki nie kupiliby dzieciom bulki na sniadanie i podrecznikow do szkoly.

 

Cale to oburzenie jest jednak zabawne, ale zeby was zmartwic informuje, ze teraz tez sluzba wojskowa tez jest obowiazkowa. Niedawno zmienilo sie rozporzadzenie MONu wsprawie przenoszenia do rezerwy i nie jest juz ono automatyczne dla absolwentow szkol wyzszych. Po studiach nalezy sie stawic do dyspozycji WKU i moga czlowieka powolac na szkolenie w ciagu 18 miesiecy i dopiero po tym okresie przenosza do rezerwy. Tak czy inaczej dobiora sie do absolwentow, a ja osobiscie wolalbym odsluzyc tez 4 miesiace przed studiami niz po nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Naucz się cytować ok ??

2. Co do wyższości to :mur: , gdzie ja się wywyższam

3. Co do histroii to podaj przykład ten po 45 o który ci chodzi

4. Moja wiedz nt wojska jest dostaeczna, mam całe spektrum znajomych którzy zaliczyli ten SYF i jakoś bardzie wierze im niż tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to jednoliniowa stała tendencja nowego rządu. Chcą wprowadzić państwo policyjne takie samo jak jest w USA. Tam niby demokracja, tylko ze np. FBI moze wejsc bez nakazu kiedy chce i oktorej chce i ci zrobic majdan w domu.. jak ktos oglądał bewisa i buttheada to wie co to jest "głebokie przeszukanie" :)

Dobra koniec z zartami bo sytuacja jest powazna.

 

Pamietacie komunę? Większosc z was tez nie.. Procz tego ze nie mozna bylo byc innym.. byla cala masa zakazów i nakazów.. i znów zaczynamy miec taki kraj..

 

Czy ktos sobie przypomina zeby kwasniewski ciagal kogos po sądach za nazwanie go czerwonym, albo komuchem, albo pijakiem? Za to od czasu jak są Kaczynscy u wladzy, to robią wielki problem jak TV pokaze kaczynskiego jakającego się przy hymnie narodowym.. Problem jest jak się go nazwie jakkolwiek, goscia po sądach ciagają za "kaczogród"..

nie widzicie róznicy?

 

Nie ma na tym forum nurków? Kajakazy? Zeglazy? Nasz genialny ustawodowaca nawet tu wprowadzil ograniczenia.. nurkowie mają miec obowiazkowe patenty, kajaki trzeba bedzie rejestrować..

po prostu komuna.. pamietam jak mielismy mały 2 osobowy ponton i stary musiał miec rejestracje na niego..

Heil Gierek !!! Heil... znów te czasy wracają..

 

To co szykuja u nas ze szkolami.. tj matura z religii, lekcja patriotyzmu.. to jest dokladna kopia tego co sie dzieje w usa.. tam tez zaczynają z NASA zwalniac ludzi za to ze wierzą w teorie wielkiego wybuchu i mówi o niej publicznie..

 

Nie zauwazyliscie ze zaczyna się dyskredytwoac ksiezy którzy mówią o rozdziale pomiedzy religią a wojskiem? Dlaczego nasz prezydent udaje sie do radia maryja gdzie jak kazdy wie jest obóz "Patryjotyczny" zgromadzony pod opieką Matki Bozej.. Dlaczego nie spotyka się z ludzmi z kosciola którzy mówią ze to zle ze kosciol sie miesza z polityką?

 

Nie chodzi w naszym kraju wcale o religijnosc chrzescijanską.. chodzi o

patryjotyczny zryw ala głupki z usa, zaprawiony "blogoslawienstwem boga".. spytaj kazdego amerykanskiego zolnieza.. oni naprawdę wiezą ze utrzymuja pokoj na swiecie... z nas tez chca takich zrobic..

 

Nie widze innego powodu.. Zwłaszcza to uzasadnienie.. jakbym busha słyszał.. na swiecie jest wiele wojen, terrowryzm.. wieczne zagrozenie..

jedyne zagrozenie jakie mamy ze strony terrorystów to wina polskiego rządu który WBREW POLSKIEJ KONSTYTUCJI i ONZ wyslal zoniezy na PACYFIKACJĘ iraku.. Arabowie polaków bardzo lubią, moze juz LUBILI, gdyz pamietają nas z czasów bloku wchodniego jakpo porządnych religijnych ludzi - a takich się tam szanuje (nawet jak są chrzescijanami - i lubią wypić ;) )...

Więc ja mam isc do wojska za błedy mojego rządu? LOOL..

 

Te wszystkie komisje, publiczne sprawy sądowe.. przeciez to jest wprost z komuny zapozyczone.. jak dziś pamiętam jak wyciagano brudy opozycji i pokazywano te rozprawy jak to "winni" przyznają sie do tego ze są wrogiem narodu..

Czy dzis jest inaczej.. chcą zrobic atak na radę polityki.. komisja, sprawy, donosy, przypuszczenia.. zwykla komuna..

 

Radze się tez wam zastnowic na Poznaniem 56'... ludzie tam nie wyszli ze względu na politykę.. im sie podobalo nawet przodownictwo pracy i te inne bzdety.. oni wyszli bo ich rząd iszukał i tak przycisnął pasa ze nie mieli kasy na jedzenie..

Z tamtych ludzi robi się bohaterów... (i twierdze ze nimi byli)..

 

Tylko ze jak dzis strajkuja lekarze, górnicy, nauczyciele - to są PRZESTEPCY...

 

 

PS..

Wszystko na temat... Pozdrawiam panów a CBŚ.. jak tam . carnivore działa? Fajna amerykanska zabawaka co? :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, oddanie wadzy w rece PiS owocuje sukcesywnym podporzadkowywaniem wszystkich dziedzin życia kulturalnego, społecznego i religijnego.... Kaczynscy choruja chyba na manie wilkosci chcac sprawować władze absolutna! do tego obecny rzad propaguje nacjonalizm chcąc wprowadzic min: lekcje "patriotyzmu" żeby polską mlodziez wychowac w "duchu narodowym" :mur:

Jak to ładnie wygląda razem z przymusową służbą wojskową :)

 

Ci którzy powołuja sie na argument że inne państwa w europie rónież maja przymusowla słuzbe wojskową są dosyc zabawni .... co wy chcecie porownywac? to nie ten poziom szkolenia, wyposarzenia, morale i placy! WP miejscami przypomina rynsztok a nie wykfalfikowana "tarcze obronna" <_<

W moim mjescie jest jednostka i kilku znajowmych opoiwadalo co robili w trakcie "służby" a jako

że nie pije vody, nudy nie znosze i speedowac tez nie lubie to nie ma tam nic ciekawego dla mnie ... z reszta kadra wyższa miala to w doopie wszystko dopuki nikt nie robil problemow i przypalu to mogli chlac i cpac - ot takie 4 miesieczne kolonie

 

A pozatym nikt nie bedzie wbrew mojej woli zmienial mi zycia, jako że koncze magisterkie nie ma chu** żeby mnie powołali na trepa :| jak juz tak bardzo by chcieli to niech dadza mi stanowisko zgodne z wyksztalceniem i w miare sensowna place bo za darmo zapier**** nie bede :wink: wystarczy ze palce mase podatkow i nie widze poprawy a wrecz jest coraz gorzej!

 

Pseudo patrioci niech sobie mowia co chca, ja mam lepsze plany na zycie niz marnowac czas, tracic, robote, zawalac studia, pobiegac 5km to ja moge w lasku obok mnie :) do tego mi odgorne rozkazy nie potrzebne.

Mysle ze zrobie dla kraju 100x nie idac do woja i rozwijac sie zawodowo niz w wypadku gdybym musial - ale na szczescie mozna wyjechac z tej wjoski jakby sie zrobilo zupelnie nieciekawie :|

 

Najglupsze kombinacje naszego rzadu IV RP Szczesliwa 7:

1] Lekcje patriotyzmu

2] Przymusowa słuzba wojskowa

3] Podatek od pozyczek :) w rodzinie

4] Nielegalne nagrywarki

5] Obstawianie stanowisk samorzadowych (teraz beda rzadowe :])

6] Ustawa o zakazie rozpowszechniania brutalnych gier etc. :)

7] Trzymanie wojsk w Iraku (PiS mial je wycofac)

 

PS. Slyszeliscie o planie PiSu zeby wojtow, burmistrzow i prezydentow miast czy gmin mianowac odgornie? O_O ja pier**** panstwo polityczne które chce miec w wszystkim udzial i kontrolowac kazdego :angry:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze wojsko zgodnie z konstytucją jest armią słuzącą tylko do obrony.. czy irak nam zagrazał??

Zgodnie z art 26 Konstytucji

Siły zbrojne służą ochronie niepodległości i niepodzielności jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic

 

Nigdzie nie pisze ze służa tylko i wyłacznie do obrony, co najwyżej że służa głownie do obrony państwa, pozatym jest to deklaracja, którą rozwiją ustawa, która jak waidomo dopuszca możliwość wyjazdu wojsk za granice, a będąc ustawą może być zaskarzona do TK którey może stawierdzić jej niezgodność, skoro tego nie uczynił to nie można powiedzieć ze wysłanie wojsk jest sprzeczne z konstytucją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o wojsko jako takie, tutaj nie chodzi o rejestrację przyslowiowego kajaka, ani o prtyiotyzm w szkolach.. same te rzeczy nie są ani złe ani dobre.. tutaj chodzi o to ze rząd sobie szykuje haki. Takie bzdurne puste prawa, które zawsze będzie mozna wykorzystać gdy bedzie potrzeba.

 

Jak juz tutaj pisalem, mam w rodzinie wielu ludzi "innowieców" oni sa teraz zwolnieni ze sluzby wojskowej.. co bedzie znimi? co z ludzmi zwalnianymi za przekonania? Nie będzie zastępczej? Pójda siedzieć?

Widzicie? to jest hak na wszystkich "innych"...

 

Co z ludzmi którzy nie chcą się podporzadkowac rzadowi? bedzie potrzeba więcej haków...

 

Czemu w polskich mediach nie słyszy się o zbrodniach jakie amerykanie wraz z polakami poelniają w iraku? Nie ma takich? A te fimiki w internecie jak sobie zolnieze ostrzeliwują na ulicach samochody z nudów? A to ze USa uzywala POCISKÓW FOSFOROWYCh..

http://www.dw-world.de/image/0,,831646_1,00.jpg

- to jest iracki zamachowiec?

 

Czemu w mediach nie słyszymy o tym jak ludzie umierają bo nie ma na leczenie ? Czemu nie słyszymy o tych wałkach jakie się dzieją w całym kraju? - słyszymy - tylko o tych osobach które są niewygodne dla polityków u sterów?

 

Nasz kraj obraca się w dyktaturę.. wszyscy politycy wokól sa zqaniepokojeni kto jest u steru.. myslicie ze tak po prostu naszego rządu nie lubią.. bo Kaczynscy sa za niscy :) ? lool..

Przeciez kazdy kto choc trochę interesuje się historią, socjologia ipolityka widzi ze to mały krok dla nas.. ale wielki krok do dyktatury..

 

Dlaczego giełdy mają spadki? dlaczego inwestorzy się wycofują? Dlaczego euro mineło tą magiczną barierę 4 zł?

Bo pan Henryk mniej butelek do skupu oddał? Nie bądzmy śmieszni...

Nasz kraj jest niestabilny politycznie i jest kierowany w kierunku panstwa policyjnego..

ale trzeba byc niedorozwojem z przezutami, by uwazac ze uda sie im zrobic z polakami to co planują..

 

Chociaz moze..

Moze juzniedługo polacy tez będą potrzebować instrukcji obsługi na papierku od gumy do zucia.. ale za to będa strzegli pokoju na swiecie..

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma jednaktaki ma mały apel żeby nie robić z tego tematu OT, temat nt sytuacji w PL gdzieś są, temat dotyczy planowanej nowelizacji Ustawy powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej a nie sytuacji ogólnej, zaraz dyskusja wejdzie na pewno nt KK i religi i zrobi sie całkowity bajzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieo wyjeżdżając i tak przyślą do Ciebie avizo. Po nie oderbaniu sprawa trafia do sądu o uchylanie się od służby.

Tak, przyślą, masz rację. Ale gdy wyjeżdżasz za granicę, idziesz wcześniej do Urzędu Miasta, prosisz aby cię wymeldowali na czas pobytu za granicą. Wtedy szybciutko pisemko do WKU, że wyjechałeś, wymeldowałeś się. Oni to sobie weryfikują, korespondują z Urzędem Miasta i masz spokój. Ewentualnie, jeśli się nie wykonało ww. czynności, osoba z rodziny może złożyć pisemne oświadczenie, że wyjechałeś z kraju. Oni wtedy nawet nie sprawdzają meldunku, im to wystarcza, mają mniej roboty i kłopot z głowy. Obydwie metody testowane są na mnie i moich znajomych, nigdy nikt z nas nie miał najmniejszych problemów...

W wypadku wyjazdu za granicę, aby sprawa za nie odbieranie korespondencji od WKU trafiła do prokuratury, trzeba się naprawdę o to "postarać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z praktycznego punktu widzenia lepiej to zgłosić..

ja raz dostalem bilet (oczywiscie studiowałem i nie pojechalem) z TYLKO TYGODNIOWYM terminem stawienia sie w jednostce..

Powiem szczerze, jak pojdziesz do swojego WKU, i jak normalny czlowiek zapytasz jak tą sprawę załatwić - to na pewni ci pomogą, to tez sa tylko ludzie.. w całej mojej karierze uchyalania się od obowiązku tylko raz słyszalem potwierdzoną relację o majorze który wyzwał od nieptryiotów kolesia który ubiegal sie o odroczenie...

Oni doskonale nas rozumieją.. myslice ze chcą pracowac z ludzmi - którzy czują się tam jakby byli za karę?

 

Wina ze tak to wyglada lezy tylko i wyłacznie po stronie rządu - nie wojskowych..

Jak ja bym mial byc majorem i miec pod soba takich kolesi jacy sa na przsiędze.. to po tygodniu zacząłbym do nich strzelać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jeśli Polska ma być 51 stanem USA i ma mieć ich zarobki to pójdę do wojska nawet na 2 lata i będę walczył w Iraku. Na razie nie mamy żadnych korzyści z bycia tam, łaskę robią, że wizy dadzą na półroku? Niech sobie je wsadzą w dupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz zabijał niewinnych ludzi bronią chemiczną (pociski fosforowe) która między innymi jest poszukiwana do dziś w iraku?

jedyna broń jaka kiedykolwiek się tam znalazła byla wyprodukowana w USA... a związki alkaidy z saddamembyly takie ze Saddam zakazywal kontaktu swoich "ludzi od brudnej roboty" z alkaidą. uwazal ich za niezrównowazonych ekstremistów. Notke taką znaleziono juz w pierwszych dnaich po zdobyciu kwater gwardii saddama opublikowano w TV...

 

Amerykanski oprawca więc wymyslil ze będa saddama sądzic za zbrodnie na kurdach (180-200osob)..

 

Przypomnę wam koledzy ze w latach 56-60 tyle samo ludzi zabitow w polsce za odmowę słuzb wojskowej, a z 2 razy tyle zgineło juz w egipcie, nie mówiąc juz o chinach czy pakistanie.. a koncząc na arabii saudysjkiej..

 

Sami wysuncie wnioski.. nie mówię zeby bojkotowac rząd.. bo na miejsce jednego osła znajdzie sie kolejny.. ale zeby nie byc dla samego siebie.. ZAKŁAMANYM CWELEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z praktycznego punktu widzenia lepiej to zgłosić..

ja raz dostalem bilet (oczywiscie studiowałem i nie pojechalem) z TYLKO TYGODNIOWYM terminem stawienia sie w jednostce..

I tak miałeś dobrze jak ja dostałem bilet za 3 dni miałem się już stawić w jednostce, a przecież mam chyba tydzień na odebranie avizo, 4 godziny stania żeby dostarczyć papierek UCZĘ SIĘ MAM WAS W...

 

Za pół roku przysłali mi ponownie (przysyłają co pół roku widać lubią mnie bardzo jestem potrzebny krajowi) ponieważ nie mogłem się stawić, więc zadzwoniłem pod numer który był na wezwaniu wrazie gdybym nie mógł się zgłosić w wyznaczonym terminie oczywiście dzwoniłem i dzwoniłem i nikt nie odbierał poszedłem do nich za 2 dni klientka mi powiedziała że to normalne że telefony u nich czasami nie działają to kur... ja pier... taką armie że nawet telefonów porządnych nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczylem sie zaocznie w odziale w którym jak zamówisz jakieś pismo - to dostajesz je dopiero po 2 tyg.. poszedłem tam i wysępiłem zeby poleconym mi do domu przesłali.. ale bylem posr** na maxa..

Koledzy juz mnie chcieli uczyc tych znaczków oznaczających stopień wojskowy... lool.. teraz to wydaje sie smieszne.. ale wtedy czulem sie tragicznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art 26 Konstytucji

Siły zbrojne służą ochronie niepodległości i niepodzielności jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic

 

Nigdzie nie pisze ze służa tylko i wyłacznie do obrony, co najwyżej że służa głownie do obrony państwa, pozatym jest to deklaracja, którą rozwiją ustawa, która jak waidomo dopuszca możliwość wyjazdu wojsk za granice, a będąc ustawą może być zaskarzona do TK którey może stawierdzić jej niezgodność, skoro tego nie uczynił to nie można powiedzieć ze wysłanie wojsk jest sprzeczne z konstytucją

Nie wziąłeś pod uwagę jednego. My jesteśmy w NATO, podobnie jak USA stąd taka decyzja, dodatkowo USA z racji swojej pozycji ma więcej do powiedzenia niż Nemcy, Francja i Wielka Brytania. Stąd też USA poprosiło nas o pomoc, a my się zgodziliśmy. Zauwaz także że nasze wojska są siłami stabilizującymi a nie agresorem (inaczej niby mówią, czy myśla araby...pomijam tą kwesię). Pozatym tam pojechały głównie wojska logistyczne (chemiczne) oraz kilka oddziałów z jednostek które wchodzą w skład NATO i wszytko bo co to jest 1300 żólnierzy na 30 tyś. sił amerykańskich. Więc niby wszytko jest na legalu, a jak jest naprawdę to nie wiem bo nie interesuję się polityką na taką skalę.

 

A z tym wojskiem to proponuję narazie wyluzować. To nie przejdzie z prostego powodu. tym powodem jest KASA. Rozmawiałem z kolegą szkoleniowcem z WP i sam się z tego śmieje bo w tej chwili przy 140 tyś. armii dokłada z własnej prywatnej kieszeni do szkoleń pozatym zakładając że powołaja wszystkich to trzeba ich gdzieś ulokować, nakarmić itp. Warunków nie ma a nie będa otwierać niedawno zamkniętych jednostek...kpina. Dlatego sądzę że nic z tego nie będzie bo skoro w tej chwili nie stać wojsko na to żeby każdemu poborowemu wg. normy przysługiwało 10 pocisków na strzelanie (2 strzelania po 5 naboi) to jak teraz mają dac reszcie mundury, obuwie itp.

 

A w 4 miesiące to nikogo się nie wyszkoli, no chyba że wracamy do pięknych tradycji z Polski Ludowej które będziemy pielegnować a poziom wyszkoelnia będziemy nadrabiać ilością tyle że tak czy siak natrafimy na problem kasy bo co to za szkolenie z karabinem z drewna :)

 

To jest kolejny martwy przepis...takie bicie piany dla samego bicia, podobnie jak z gadaniem że będą Cię do 50-tki ścigać jak będziesz celowo unikał wojska. Prawda jest taka że po 28 latach dadzą Ci spokój bo raz że nawet gdybyś w wieku powiedzmy 35 lat poszedł do wojska to byś w nich "wbijał" pozatym zaniżał statystyki, a do tego dochodzi jeszcze fakt że trzeba obrobić nowych poborowych ;]

 

Tyle ode mnie.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uczylem sie zaocznie w odziale w którym jak zamówisz jakieś pismo - to dostajesz je dopiero po 2 tyg.. poszedłem tam i wysępiłem zeby poleconym mi do domu przesłali.. ale bylem posr** na maxa..

Koledzy juz mnie chcieli uczyc tych znaczków oznaczających stopień wojskowy... lool.. teraz to wydaje sie smieszne.. ale wtedy czulem sie tragicznie..

dziwne bo w WKU Chorzów jak ci przyjdzie wezwanie to mozesz jechac i powiedziec ze studiujesz to ci o 2-3 tyg przedluza.

 

Ale i tak WKU Chorzów jest beznadziejne... jesli zmieniasz np uczelnie to ci przysla wezwanie, zanosisz papierek, ze jestes w nowej szkole to cie ochrzanią, że trzeba było odrazu przynieść, że oni musza wysylac listy i wogole. Teraz zmieniłem uczelnie no to sobie myśle - pójde i im już dam ten papierek (chociaż wezwania nie dostałem) i będe miał święty spokój. Wchodze a babka do mnie: "a po co pan tu? jeszcze z tamtej szkoly nic do nas nie przyszlo, jesli nie przyjdzie do pana wezwanie do pazdziernika to musi pan jechac na stara uczelnie to sobie zalatwic" NO POPROSTU ROTFL ŻAL.PL, jak nie przyniesiesz to cie opieprza, jak przyniesiesz to cie odesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- inaczej niby mówią, czy myśla araby...pomijam tą kwesię -

Tak wlasnie wygląda nauka wyplywająca z historii.. dawni temu pewne 3 mocarstwa tez przyjechaly stabilizować sytuację w polsce

Takie są realia. Inna kultura inni ludzie i cięzko im dogodzić a z drugiej strony nie zostawisz ich samych bo się pozabijają aczkolwiek niektórym pewnie było by na rękę tak czy siak świata nie zbawisz i musisz zaakceptować tą machinę i tyle. Zawsze znajdzie się ktoś większy i silniejszy...tak to podsumuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie chce sie wymądrzać, ale musialbys przeanalizować sytuację upadku kalifatu - rozbiorów kolonialnych i następstw z tym idących a takze zaangazowania w wojny swiatowe krajów muzelmanskich bys zrozumiał o co tam tak naprawdę chodzi..

To są kraje głównie skladające sie z koczowników. Dla nich względy rodowe zawsze beą wazniejsze niz względy państwowe..

Zachód zaingerował dawno dawno temu.. kalifat upadł - i nie ma kto ich za mordkę trzymać.. Obcych "struzy porządku" nie zaakceptują, a zachód nie chce pozwolic na odbudowę kalifatu.

nie chodzi tutaj wcale o względy religijne.. USA nie ma nic przeciwko by trzymac się z Arabią saudyjską gdize chrzescijan sie po prostu morduje w imie koranu..

Chodzi tutaj o wpływy polityczne...

Sprawdz sobie jakie obszary obejmowaly trzy największe kalifaty.. dominacja USA w porównaniu z tym jest niczym..

 

Jak juz udowodnilem wczesniej - prawa czlowieka, pokój, honor - są tylko pustymi słowami w polityce USA.. i bardzo się zawiodłem na polskich politykach - którzy sami pamietają czasy 4 rozbioru polski, a uczestniczą w narzucaniu innym ludziom swojej woli..

W krajach koranicznych - demokracji nie zaprowadzisz.. gdyz kazdy kto choc raz przeczytal koran - wie ze demokracja jest dla muzelmanina ustrojem SZATANISTYCZNYM..

 

pozostaje tylko amerykanom wyrżnąc wszystkich wierzących - co też czynią.. wraz z polskimi pachrupasami przybocznymi.. WSTYD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nic sprawdzać bo mnie to nie interesuje i szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. fakt faktem do wojska się już zgłośiłem. Do Iraq też się pcham, jak bozia pozwoli to posiedze tam pół roku. Wszystko wyjdzie w praniu. Ze swojej strony zrobię to co do mnie bedzie należało i tyle. A czemu chcę jechać? bo mam ochotę i chcę coś przeżyć albo i nie...a czy to jest słuszne tego nie wiem podchodze egoistycznie do tematu, a co o tym sądzisz to no offence ale też mnie nie interesuje :)

 

Ps. Wstydzić się tej decyzji też nie muszę bo są gorsze rzeczy na tym świecie. Pozatym swoimi wypowiedziami nie zamierzam nikogo osądzać. Tylko wyraziłem swoje zdanie na ten temat.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to szkolenie wygląda i gdzie się zgłosić ,żeby to "odbębnić" ?

http://www.mon.gov.pl/strona.php?idstrona=92

 

Szczegółów już nie pamiętam, na uczelni to najpierw załatwiałem. Musisz zdać egzamin, zgłosić się do WKU z zaświadczeniem że zdałeś, no i albo cię wezmą albo nie. Z tym, że nawet jak cię nie wezmą, to też cię przenoszą do rezerwy jak studia ukończysz (na to liczyłem ale się trochę przeliczyłem ;) ). No ale źle nie było, chociaż sporo chyba zależy gdzie trafisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...