Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Przymusowy pobór do wojska

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko co na to twoja religia?

niby jestem katolikiem czy tam chrzescijanem nawet niewiem bo w głębi jestem ateista ale tak jakos wyszlo

 

Mówiąc takie rzeczy tylko nakręcasz spiralę nienawisci.. Chcąc w taki sposób zlikwidowac problem wojen na ziemi.. musialbys przy zyciu zostawic tylko siebie..

oj nieprawda, styknie wybic wszystko z tych krajów irak, afganistan i tym podobne (nawet niewiem gdzie to leży)

 

Wierzący muzełmanin nie jest niczym gorszy od wierzącego "nie praktykującego" chrzescijanina (czyli 90%populacji chrzescijan) - i ten cie zamorduje i ten bez mrugniecia okiem..

moze i tak ale nie jestem tolerancyjny w niektórych sprawach, zresztą tolerancja to jak moralność - każdy ma swoją

 

tylko ze tam o wiele latwiej ludzmi manipulowac, bo tam nawet 30% ludzi nie skonczylo jakiejkolwiek szkoly czasem.. to wiesz.. tam to ma sens nawet okrzyk "niech zyje pokój na wszystkich kulach ziemskich" :)

trudno - są zagrożeniem to trzeba zlikwidowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie zamieszanie, a na razie nic nie jest postanowione. Jest to jedna z koncepcji, które zostały zaproponowane.

Wszystkie koncepcje będą jeszcze przedmiotem dyskusji, gdyż nie zostały podjęte żadne prace nad opracowaniem projektu zmiany ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Obecnie jesteśmy wyłącznie na etapie koncepcyjnym, a nie realizacyjnym.

źródło: Koncepcja nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP

 

Jak znam życie, to jeszcze dużo czasu minie, zanim coś zostanie w końcu ustalone. Pewnie i tak projekt upadnie, bo nie ma $$$ (chyba pierwszy raz się cieszę, że w tym kraju nie ma na coś pieniędzy :) ) Przy sprzyjających wiatrach w tym roku powinienem trafić do rezerwy, ale wolę trzymać rękę na pulsie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

oj nieprawda, styknie wybic wszystko z tych krajów irak, afganistan i tym podobne (nawet niewiem gdzie to leży)

...

nie zapominaj że są też europejskie organizacje terrorystyczne chociażby IRA albo ETA, w Afryce jest pełno konfliktów zbrojnych ale o bym się nie mówi, osławiona Czeczenia itd.

 

co do mądrości przeciętnych amerykaninów to widać na tym filmiku co ktoś powyżej 'zapodał' (gość się zapytał jaki kraj USA będzie następny atakować, padały odpowiedzi m.in. Francja, Australia, Indonezia itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz taką wielką wiedzą poprzestań lepiej na graniu w csa a nie o zabijaniu w wiekszości dobrych ludzi -czubek

oj nie gram w csa juz, mam dobrze platna prace gdzie sam jestem swoim szefem, zarabiam i szczerze powiedziawszy to do szczescia nie jest mi potrzebne wiedziec gdzie leza te kraje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslenie typowego amerykanskiego hamburgerozercy... nie widze to mi nie zal..

http://video.google.com/videoplay?docid=74...9093&q=iraq

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-3...2103&q=iraq

 

http://video.google.com/videoplay?docid=90...2534&q=iraq

 

http://video.google.com/videoplay?docid=77...9239&q=iraq

 

Tutaj masz parę wycinków z "pokoju na swiecie"..

 

I jeszcze jedno. W tym dziale była mowa o broni fosforowej jako amunicji... jak ten film pokazuje - to nie byly pociski fosforowe - a fosforowa bron podobna do MK77, czyli fosforowy napalm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

britfanka: tak bardzo sie nudzisz?! nie wezma go do woja. Uzyłes niewłasciwego słowa - Przyjma. On na to "nie zasługuje" ;)

Jak już to użyłam !

 

 

To wkońcu go wezmą do wojska czy nie ?!

Edytowane przez HEROINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@britfanka

Zaćma to nie jest wada wzroku tylko choroba i to poważna. Nie wiem z czego się śmiejesz, nooo chyba że to ściema.

Jeśli brat ma rzeczywiście zaćmę to może być spokojny, nie zabiorą go.

------------

 

Wady wzroku ( krótkowidz, dalekowidz, astygmatyzm itd. ) nie dyskwalifikują poboru do woja. No chyba, że delikwent ma strasznie słaby wzrok i ledwo widzi.

pozdr.

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie widzi na jedno oko. To nie ściema !
Od urodzenia ma ją i to jest zaćma wtórna !

Zaćma wrodzona (cataracta congenita) - zaćmienie soczewki występuje już w momencie urodzenia, występuje jako:

zaćma warstwowa, okołojądrowa (cataracta zonularis, perinuclearis) - rozwija się w warstwie położonej obwodowo względem jądra zarodkowego, a zaćmienia biegnące współśrodkowo leżą w obrębie jądra płodowego; zaćmienie jest mniej wysycone w centrum, stąd upośledzenie widzenia jest tylko częściowe, obwód soczewki jest przejrzysty; jest ona najczęściej spotykaną odmianą jaskry wrodzonej,
zaćma jądrowa (cataracta nuclearis),
zaćma całkowita (cataracta totalis) - które uniemożliwiają prawidłowe widzenie plamkowe i powodują brak możliwości rozwoju zdolności widzenia u noworodka; powstaje wtórne niedowidzenie (amblyopia); przy obustronnej zaćmie całkowitej rozwija się oczopląs i zez,
zaćma torebkowa przednia i tylnia (cataracta capsularis anterior et posterior),
zaćma biegunowa (cataracta polaris anterior velet posterior),
zaćma błoniasta (cataracta membranacea) - pojawia się wtedy, gdy w pierwszym okresie życia dochodzi do przerwania ciągłości torebki soczewki i wchłonięcia się jej mas.

Edytowane przez HEROINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, ja wiem ze mowi sie ze chorych a nie zdrowych biora do wojska.. jest to raczej kpina z tego jakimi kryteriami sie posługuja..

Twoj brat jak sadze ma ktoras grupe inwalidzka(druga?) i nawet gdyby ich uprosił to go nie wezma.

 

Choroba jest powazna wiec z wojem ma spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie widzi na jedno oko. To nie ściema !!!!!!!!!!!

Od urodzenia ma ją i to jest zaćma wtórna !!!.

Mnie z ubytkiem siatkowki, skutkujacym prawie calkowitym brakiem widzenia w jednym oku, nie przyjeli, wiec raczej nie ma sie co martwic. Co prawda grupy inwalidzkiej nie mam, ale z miejsca dostalem kategorie E - choc skubancy i tak mnie wyslali do okulisty, dokumentacja medyczna z 17 lat im widac nie starczyla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaćmą raczej go nie wezmą.Przecież nie biorą jak ktoś ma wadę sporą wadę wzroku. A to że jest to choroba ,a nie wada to jest bez znaczenia ,bo i tak ma problem z widzeniem na jedno oko i to już go automatyczni z wojska.Więc możesz być spokojna jak i on ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tutaj:

 

http://wojsko-polskie.pl/wortal/forum_dyskusyjne/index.php

 

Ale raczej go nie wezmą, poprostu to za poważna choroba i gdyby jego stan zdrowia pogoszył się podczas trwania zasadniczej służby wojskowej to wojsko by mu musiało wypłacac do końca życia rentę, a ich na to nie stać. Dlatego też starają się unikać takich sytuacji, takich ludzi (bez urazy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kategoria "D" - "niezdolny do służby", co oznacza, że stwierdzone schorzenia lub ułomności fizyczne, lub psychiczne nie pozwalają na pełnienie służby.

Zakładajmy, że każdy musi iść do wojska. Dostałeś kategorie „D”. Jetses po studiach itp. I teraz praca w Polsce. Myślisz, że każdy pracodawca przyjmie cię do pracy jak ty masz jakieś schorzenia i inne ułomności wg. komisij wojskowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładajmy, że każdy musi iść do wojska. Dostałeś kategorie „D”. Jetses po studiach itp. I teraz praca w Polsce. Myślisz, że każdy pracodawca przyjmie cię do pracy jak ty masz jakieś schorzenia i inne ułomności wg. komisij wojskowej ?

Wg. mnie to mity z tym przyjmowanie do pracy z kat. "D". Wielu znajomych posida kat. D i jakoś z pracą nie ma problemu.

 

Jeżeli Cie pracodawca nie chce przyjąć, to możesz przecież sam dla siebie być pracodawcą B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...