Skocz do zawartości
ptaku666

Przegrzany Procek ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio byłem u sąsiada do którego przyjechała rodzinka i przywiozła ze sobą komputer. Poprosili mnie ponieważ po podłączeniu kompa gdy tylko zaczynają grac to nagle zaczyna klatkowac i sie wiesza system (wczesniej w domu przed podróża wszystko bylo OK). Pierwsze co sprawdziłem to jaka jest temperatura proca w biose pokazywała po 46-47 w idle, odrazu wydało mi sie to za duzo tak wiec zdjełame obudowe i oblukałem chłodzenie. Okazało sie ze radiator wraz z wiatrakiem było max zasyfione, tak wiec je obczysciłem i ponownie wlaczam kompa. Odpalam odrazu BIOS i lukam na temp pokazuje na poczatku 35 ale z kazdą sekunda rosnie i znowu osiaga 47 stopni (moze gdybym jeszcze poczekał to by i wyzej urosła). Co do systemu to raz sie odpala a raz juz staje wtrakcie ładowania, czasami jest tak ze jak sie odpali to nie działa myszka i klawier. Nie wiem czy może procek się przegrzał i należało by go wymienic a może cos na płycie sie obruszyło od tego transportu ? A może pomoze ponowna instalacja sytemu w co sam watpie :blink:

ps: system to win 98

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sięradiator na procu ruszył? A ściągałeś cały cooler czy tylko tak rozkręciłeś i przeczyściłeś??

Bo jeśli nie ściągałeś to zdejmij uważając żeby rdzenia nie ukruszyć, zetrzyj starą pastę i nałóż jakąś nową srebrną najlepiej tak jak ustawa przewiduje :) ... I zdaj relacje :) ... 47 w idle to troche za dużo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a ja w biosie zawsze mam 48-50 a po wejsciu do windy spada do 45. w biosie nie jest IDLE tylko max stresss. nei wiem czemu, ale ktos na forum to juz testowal specjalnymi miernikami :?. nie pamietam juz kto. ja bym radzil zobaczyc czy nic sie czasem z dyskiem nie stalo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47C ? a moze pochwalisz sie jaki to procesor ? bo jesli PALOMINO, Thunderbird albo jakis pentium no tto temperatura jest OK.

 

A w biosie temperatura bedzie rosła bo użycie procesora wynosci 100%, poza tym co to za złom z windows 98 ? Pewnie ze instlacja systemu sie nalezy..... najlpeiej XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

w temacie jest napisane ze dureń 850 :lol2:

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@Dzidaziom

a co twoj post wnosi do tematu? :|

 

@ptaku666

odpal winde, i sproboj prime'm przeleciec*

jesli wytrzyma przez okolo godzinke, i potem temperaturka nie bedzie przekraczala 55 stopni to ok :)

 

*bez skojarzen ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w biosie zawsze mam 48-50 a po wejsciu do windy spada do 45. w biosie nie jest IDLE tylko max stresss. nei wiem czemu, ale ktos na forum to juz testowal specjalnymi miernikami :?. nie pamietam juz kto. ja bym radzil zobaczyc czy nic sie czasem z dyskiem nie stalo :lol:

czemu myslisz ze dyskiem mogło sie cos stac ? Skoro teraz po ząłdowaniu nawet nie działa myszka i klawie tak wiec dysk tu chyba nie ma nic do tego. Dzis ide tam jeszcze raz i mam zmaiar przeinstalwoiac system, zoabcze czy wogole w instalatorze bedzie działac mycha i klawier, jesli nie to powiem niech oddaje gdzies na serwis.

PS: w Biosie klawier dziła elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na durnia to temperatura w normie ( mialem 1,3Ghz ) jeszcze właśnie jak w stresie bo nie wszyscy mają jak ja teraz różnicę 7 *C idle stres (48-54/55*C )a na zewnątrz 30*C :P ( mam termometr na monitorze ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Złóż kompa od nowa - albo przynajmniej sprawdź, czy wszystkie styki i taśmy mocno się trzymają.

2. Przeczyść wszystko.

3. Sprawdź pamięci (Goldmemory, Memtest).

4. Sprawdź SuperPI.

5. Przywróć rejestr - F8 przed logiem Windows, "Wiersz poleceń trybu awaryjnego", SCANREG /RESTORE (lub jakoś podobnie).

6. Dokładne skanowanie dysków.

7. Wrzuć system od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli nie ściągałeś to zdejmij uważając żeby rdzenia nie ukruszyć, zetrzyj starą pastę i nałóż jakąś nową srebrną najlepiej tak jak ustawa przewiduje

A ten procek jest ukruszony czy nie?

sprawdź mu rdzeń ... jak jest ukruszony to nici raczej ze srebrnej pasty jak nie to można smarować :D ponadto to samo co Ulisses said :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...