Skocz do zawartości
Facar

Upgrade Konfigu Sprzed Roku

Rekomendowane odpowiedzi

Mój aktualny config:

CPU: Athlon 64 3000+ Winchester

MoBo: GA-K8NF-9 (socket 939, jedna z pierwszych plyt gigabyte tego typu)

GPU: Sapphire Radon X700 pro PCI-E (475/475)

Ram: 1x 512mb Geil Cl 2,5

 

Opis sytuacji:

W zwiazku z tym ze wpadlo mi do kieszeni 1500 zl zastanawiam sie co najlepiej zrobic aby zwiększyć wydajność mojego PC. Komp sluzy glownie do gier. Mysle ze najbardziej rozsądnym posunieciem byloby dokupienie drugiej kosci ramu i ewentualna wymiana grafiki – mogę się mylic, co wy o tym sadzicie? Nie wiem jednak jaka miałaby to być grafika i czy wogole jest sens jej wymiany? Może lepiej poczekac na wiekszy zastrzyk gotowki i przy okazji wymienic tez plyte glowna i procka? Będę wdzeczny za kazda odpowiedz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny config:

CPU: Athlon 64 3000+ Winchester

MoBo: GA-K8NF-9 (socket 939, jedna z pierwszych plyt gigabyte tego typu)

GPU: Sapphire Radon X700 pro PCI-E (475/475)

Ram: 1x 512mb Geil Cl 2,5

 

Opis sytuacji:

W zwiazku z tym ze wpadlo mi do kieszeni 1500 zl zastanawiam sie co najlepiej zrobic aby zwiększyć wydajność mojego PC. Komp sluzy glownie do gier. Mysle ze najbardziej rozsądnym posunieciem byloby dokupienie drugiej kosci ramu i ewentualna wymiana grafiki – mogę się mylic, co wy o tym sadzicie? Nie wiem jednak jaka miałaby to być grafika i czy wogole jest sens jej wymiany? Może lepiej poczekac na wiekszy zastrzyk gotowki i przy okazji wymienic tez plyte glowna i procka? Będę wdzeczny za kazda odpowiedz :>

Hmm, masz 2 opcje:

1. Dokupic jeszcze 512MB RAM, Duala plytka chyba ma :-P ?, i ugoscic pulchniutkiego 7900GT(Galaxy rzecz jasna :) ) w slocie PCX :)

2. Propozycja -=KAX=-'a

 

Ktora lepsza trudno powiedziec :D

Zdecydujesz wedlug uznania

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ja bym zrobił tak sprzedał te 512mb ramu i tą grafe i kupił 1gb pamieci w jednej kosci i do tego 7900GT/X1900GT i z czasem dozbierał na drugą kosc ramu aby miec 2GB :D

 

Ablo jeszcze taka 2 opcja: dokup 512mb aby miec ten 1gb w dualu, sprzedaj ta płyte co masz i kup jakąś z SLI i do tego 2x GF7600GS Zalman 1.2ns od Galaxy i jeszcze je poddaj OC i bedziesz miał 2x7600GS@GT:) :) :) :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak sprzedał te 512mb ramu i tą grafe i kupił 1gb pamieci w jednej kosci i do tego 7900GT/X1900GT i z czasem dozbierał na drugą kosc ramu aby miec 2GB :D

 

Ablo jeszcze taka 2 opcja: dokup 512mb aby miec ten 1gb w dualu, sprzedaj ta płyte co masz i kup jakąś z SLI i do tego 2x GF7600GS Zalman 1.2ns od Galaxy i jeszcze je poddaj OC i bedziesz miał 2x7600GS@GT:) :) :) :)

Ciekawe jaki tam jest zasilacz, bo może się okazać,że modernizację trzeba będzie zacząć od tego elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprzedal plyte, ramy i grafe, wzial bym za to sobie DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, PATRIOT 2x1GB 500 ELK no i w zaleznosci od tego ile zostanie Ci kasy wybralbym karte grafincza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzial bym za to sobie DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, PATRIOT 2x1GB 500 ELK no i w zaleznosci od tego ile zostanie Ci kasy wybralbym karte grafincza

I siedział na fajnym starym sprzęcie za całą kasę jaką mogłem wykrzesać... do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Pierwsze co to podaj zasilacz bo bez tego ani rusz, a tak wogóle to teraz nie warto sie pakowac w s.939, pomyśl nad AM2 ale tutaj będziesz musiał poczekac asz to sie bardziej zadomowi :lol: lepiej poczekac niż żebyś potem żałował, noi do AM2 jakąs graficzke np. 7600GT albo ATI X1800GTO i bedzie git :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to podaj zasilacz bo bez tego ani rusz, atak wogóle to teraz nie warto sie pakowac w s.939, pomyśl nad AM2 ale tutaj będziesz musiał poczekac asz to sie bardziej zadomowi :lol: lepiej poczekac niż żebyś potem żałował, noi do AM2 jakąs graficzke np. 7600GT albo ATI X1800GTO i bedzie git :D

pozdro

A główka to czasem od tego gorąca nie boli??? Panie "dobra rada".... tfuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl!? socket 939 się starzej a am2 to nowość (niestety wybór płyt i proców jest co najmniej dziadowski ale .... co poradzisz) producenci odchodzą powali od 939 za rok już nic nie dokupisz ;/

Szkoda.

Co do grafy zgadzam się z Fredusem (ati 1800gto - gecube or sapek) i do tego ramy.

Zasilacz podaj bo bez tego nic nie zdziałasz (np masz 250W Linkword'a :) - zaciacha się z takim kompem)

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Pomyśl!? socket 939 się starzej a am2 to nowość (niestety wybór płyt i proców jest co najmniej dziadowski ale .... co poradzisz) producenci odchodzą powali od 939 co rok już nic nie dokupisz ;/

Szkoda.

już wiesz??zobacz powoli zostaje wprowadzany AM2 a razem z nim pamięci DDR2, scoket 939 zostaje powoli wypierany z rynku a razem z nim wszystkie pamięci DDR, płyty głowne i wogóle, poprostu za jakiś czas ta platforma zniknie z rynku i okazuje sie byc mało przyszłościowa jak na obecne czasy

Pozdro

 

Co do grafy zgadzam się z Fredusem (ati 1800gto - gecube or sapek)

ewentualnie HIS ale jest jeszcze troche drogi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc uważacie, że lepiej teraz kupić coś niesprawdzonego i praktycznie wcale nie wydajniejeszego??? Wasz wybór...

 

Nie rozumiem też "platforma mało przyszłościowa", co takiego AM2 ma bardziej przyszłościowego od 939 oprócz DDR2???

PCI-E na 939 mamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą trochę dziwny ten temat. Z jednej strony pytanie co i jak zmodernizować ( nawet podana kwota do dyspozycji ), a z drugiej strony sugestia ewentualnego poczekania na większą kasę i wymiany wszystkiego. Powinien się zdecydować, jeśli wariant pierwszy to niech poda pełną konfigurację kompa od procka poprzez napędy do zasiłki, i wtedy można coś sensownie doradzić. Jeśli wariant drugi to jak dozbiera kasy to na nowo "mam tyle i tyle-co kupić". Jeszcze trochę a ktoś zasugeruje conroe i zacznie się tradycyjny spór intel vs amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to podaj zasilacz bo bez tego ani rusz, a tak wogóle to teraz nie warto sie pakowac w s.939, pomyśl nad AM2 ale tutaj będziesz musiał poczekac asz to sie bardziej zadomowi :lol: lepiej poczekac niż żebyś potem żałował, noi do AM2 jakąs graficzke np. 7600GT albo ATI X1800GTO i bedzie git :D

pozdro

Powiem za przeproszeniem, że pieprzysz, gość chce wymienić grafe i dokupić ramu, a ty mu piszesz że nie warto pakować w s.939 :mur: Rozumiem gdyby chciał wymienić, procesor albo płyte, ale co ma grafika do pakowania się w s.939? Na AM2 już mają inne gniazdo do PCIe? :mur:

 

 

Druga sprawa, to do ludzi, którzy proponują kupić GF 7900 i dokupić 512 ramu, to powiem wam, że to sie mija z celem, za 2 miesiące kolega odpali np. Gothica 3, w full detalach, bo pomyśli "mam GF 7900 powinno śmigać bez problemu", a tu co? ZONK, fps poniżej 25 i ciągłe mielenie dyskiem... Nie mówie, że na GF7600GT z 2GB ramu beędzie w full detalach 100klatek, ale napewno będzie chodziło płynniej niż 1gb ramu i GF7900....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc uważacie, że lepiej teraz kupić coś niesprawdzonego i praktycznie wcale nie wydajniejeszego??? Wasz wybór...

Boże - czy ktoś napisał że wybór ma być NOW ? można przecież wstrzymać się - załóżmy - miesiąć i wtedy zdecydować co kupić - a będzie w czym :)

Nie rozumiem też "platforma mało przyszłościowa", co takiego AM2 ma bardziej przyszłościowego od 939 oprócz DDR2???

PCI-E na 939 mamy...

Nic - to tylko kwestia, że jedna podstawka przychodzi druga odchodzi.... lepiej kupić 939 a potem patrzeć jak ceny spadaj dwukrotnie i płakać ? (dodatkowo bo core wychodzi ...)

 

Powiem za przeproszeniem, że pieprzysz, gość chce wymienić grafe i dokupić ramu, a ty mu piszesz że nie warto pakować w s.939 :mur: Rozumiem gdyby chciał wymienić, procesor albo płyte, ale co ma grafika do pakowania się w s.939? Na AM2 już mają inne gniazdo do PCIe?

ja bym to nazwał "przypadkowy offtopic" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic - to tylko kwestia, że jedna podstawka przychodzi druga odchodzi.... lepiej kupić 939 a potem patrzeć jak ceny spadaj dwukrotnie i płakać ? (dodatkowo bo core wychodzi ...)

ja bym to nazwał "przypadkowy offtopic" :)

Powiedz mi kto tu mówi o kupnie czegogolwiek pod s.939? Bo jak narazie tylko heryf wspomniał o MOBO, a autor nic nie wspominał, o kupnie płyty lub procka na s.939....

 

 

Wracając do tematu imo powinieneś, sprzedać tą karte co masz, pamięć też i rozejrzeć się za 2x1gb i GF 7600GT pewnie i tak jeszcze zostanie kasa to można w zasilacz zainwestować...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor nawet nie powiedzał jaki ma zasilacz ...

co do MoBo było napisane że -"NIE OPŁACA SIĘ BRAĆ" - a temat rozpoczał PsychoDeliczny

Wracając do tematu imo powinieneś, sprzedać tą karte co masz, pamięć też i rozejrzeć się za 2x1gb i GF 7600GT pewnie i tak jeszcze zostanie kasa to można w zasilacz zainwestować...

Zgadzam się tylko zamiast tego 7600gt bierz x1800gto cena prawie taka sama a ati lepiej się kręci Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor nawet nie powiedzał jaki ma zasilacz ...

co do MoBo było napisane że -"NIE OPŁACA SIĘ BRAĆ" - a temat rozpoczał PsychoDeliczny

 

Zgadzam się tylko zamiast tego 7600gt bierz x1800gto cena prawie taka sama a ati lepiej się kręci

Spójrz z łaski swojej na post nr 11. Ja śmiem twierdzić, że o zmianie socketa tematu nie rozpoczynałem tylko fredus...

Skończmy tą jałową dyskusję o zmianie 939 na AM2, bo to zupełnie nie ma sensu, a jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości to sobie poczytajcie trochę więcej na forum tudzież jakiś testów...

 

Dla mnie 939 ma się dobrze i dopóki nie zaoferują czegoś więcej na AM2 to 939 będzie się jeszcze długo sprzedawał, a ceny wcale nie będą spadać tak drastycznie, by bezsensownie teraz ładować się w AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na s939 mozna caly czas zbudowac wypaśną rakiete, a czy 939 czy am2, czy nawet conroe to za 2-3 lata to wszystko bedzie na poziomie jak dzisiaj socket a.

Zobaczcie jak idzie technologia, to juz nie jest to samo co 2 lata temu, juz testuja procki 300ghz !!!

Tak samo z 7600gt, 7900gt.

Wszystko za rok bedzie shit bo bedzie dx10

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na s939 mozna caly czas zbudowac wypaśną rakiete

No raczej! Duża lepszą niż na am2 - ale to i tak nie zminia, że socket się starzej

- koniec tego tematu :) (o 939 i am2)

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

Dla mnie komputer to do netu i programów, a w ogóle to prawie w gry nie gram. Jak bym grał to kupił bym sobie pewnie jakąś konsole :)

 

A do Autora tematu to najlepiej kupić jakąś grafe, np x1800gto, do tego 2x512 KH Patriot :)

 

i będzie git :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...