Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Płytka taka jak u mnie w sigu wspiera Core 2 Duo - Gigabyte GA-945P-S3 obsługuje FSB 1066 MHz i RAM 667 MHz, a wersja tańsza Gigabyte GA-945PL-S3 również ze wsparciem, ale odpowiednio: 800 MHz i RAM 533 MHz. Wydaje się to dobra alternatywą w przedziale płyt za około ~300 PLN. Zresztą te płytki posiadją sporo ciekawych funkcji w biosie, pokręcić zawsze coś można...

Po dokładną lekturę w technologii zastosowanych na tych płytach zapraszam tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATi RD600 hits 520MHz FSB, NVIDIA C55 hits 510MHz ]

 

We have received some hints from a motherboard engineer who has been testing out overclocking capabilities of the soon-to-be in market ATi RD600 chipset motherboard and NVIDIA C55 chipset motherboard for the Intel platform. RD600 seems capable of hitting 520MHz FSB with the right voltage adjustments, while the new generation NVIDIA MCP C55 lags slightly behind at 510MHz FSB. Both seem to be doing good, and I'm excited just waiting for these boards!

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no0 cąłkiem, cąłkiem, tylko ciekawe jakie ceny beda za te "przyzwoite" o/c

wg mnie powinny byc plyty na tych chipach tansze od intela jakies 100-200zł zeby miały siłe przebicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no0 cąłkiem, cąłkiem, tylko ciekawe jakie ceny beda za te "przyzwoite" o/c

wg mnie powinny byc plyty na tych chipach tansze od intela jakies 100-200zł zeby miały siłe przebicia

jakie tam calkiem calkiem....

 

 

dobrze bedzie jak one wogole beda w sprzedarzy te mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam

 

Potrzebuję porady co do płyty głównej Asus P5LD2/c

 

Płyta ma bios 1307 i marne oc HT 300. Wszystkie ustawienia już chyba przetestowałem. Czy znacie jakiś bios , który poprawia oc i wydajność tej mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie płyty głównej GA-945P-S3. Czy jeśli będę miał ramy Goodram na taktowaniu 667 MHz (jeszcze nawet nie wiem, czy je płyta obsłuży :D),a procesor na 533 to wszystko będzie działało ?? Taktowanie RAMu mogę zmniejszyć, nie stanowi to dla mnie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co powienie na temat Gigabyte DS4? Jest sens dopłacać czy brać DS3 ?

Pozdrawiam

Osobiście wolę DS3 - DS4 ma fajnego HP - którego i tak bym zdjął bo wolę wodę ;) może i na SB sobie wodę założę bo się grzeje.... z poważniejszych różnic to DS4 ma dual bios. FSB raczej takie samo... zależy oczywiście od chłodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx Kyniek o to dokładnie mi chodziło. Niedługo mam nadzieję będzie kasa na kompa i chyba wskoczę w C2D. Jeszcze się waham, bo za 700 zł mniej miałbym Venica 3000 lub 3200 i Asrocka dual-VSTA :D. SSE4..hmm - prędko programów zoptymalizowanych pod te instrukcje nie będzie.

Pytanko mam jeszcze następujące: Czy jeśli kupiłbym np Gigabyte'a PL-S (ok 325) to na jakie FSB mniejwięcej mogę liczyć? Do 400 to chyba nie dobije co?

Czy jeśli płyta nie obsługuje ddr2 800, to wogóle jest sens pakować kase w takie pamięci ? (Przy FSB 400 to chyba 800tki są idealne ?? Na codzień dzialam na AMD, wiec nie wiem jak OC wygląda za bardzo w przypadku C2D.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę DS3 - DS4 ma fajnego HP - którego i tak bym zdjął bo wolę wodę ;) może i na SB sobie wodę założę bo się grzeje.... z poważniejszych różnic to DS4 ma dual bios. FSB raczej takie samo... zależy oczywiście od chłodzenia....

ds4 ma też zupełnie inną sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was, co sadzicie o takim zestawie:

 

- ASUS P5W DH DELUXE WIFI 975X

- E6600

- PDP Patriot eXtreme Performance 2x1GB DC 4-4-4-12 DDR2 800

 

Przeczytalem caly watek na temat plyt glownych ze stajni Asusa pod Conroe i troszke martwi mnie ze ludzie maja problemy z nimi. Dlatego tez mam maly dylemat jaka mobo wybrac.

 

Glownie rozchodzi mi sie o to aby plyta byla dobra do OC i stabilna.

 

Mozecie cos poradzic ? :) Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was, co sadzicie o takim zestawie:

 

- ASUS P5W DH DELUXE WIFI 975X

- E6600

- PDP Patriot eXtreme Performance 2x1GB DC 4-4-4-12 DDR2 800

 

Przeczytalem caly watek na temat plyt glownych ze stajni Asusa pod Conroe i troszke martwi mnie ze ludzie maja problemy z nimi. Dlatego tez mam maly dylemat jaka mobo wybrac.

 

Glownie rozchodzi mi sie o to aby plyta byla dobra do OC i stabilna.

 

Mozecie cos poradzic ? :) Z gory wielkie dzieki

jak najszynbciej p5w64 bo jeszcz emozna wyrwac po starej cenie (~650zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo E6600 jedzie sobie 3100MHz @ 1.30v... Ale sprzęt złożony dopiero dzisiaj po południu i testuję metodą "jak najwięcej MHz przy danym v", więc idzie powoli i jeszcze długa droga. A na E6400 w podpisie leci sobie 2900MHz @ 1.25v - jeszcze porządnych testów nie było nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w rankingu SuperPI Challenge to prym wioda dwie plyty:

 

Asus P5W DH Deluxe oraz Asus P5B Deluxe

idz na xtremesystems. Tam masz gratki. poza tym yotomeczek sobie ja sprawil a to oznacza ze nie masz sie co zastanaiwac :D

 

edit...

(przepraszam ze pomijam innych, ale jakos tak yoto + intel....)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx Kyniek o to dokładnie mi chodziło. Niedługo mam nadzieję będzie kasa na kompa i chyba wskoczę w C2D. Jeszcze się waham, bo za 700 zł mniej miałbym Venica 3000 lub 3200 i Asrocka dual-VSTA :D. SSE4..hmm - prędko programów zoptymalizowanych pod te instrukcje nie będzie.

Pytanko mam jeszcze następujące: Czy jeśli kupiłbym np Gigabyte'a PL-S (ok 325) to na jakie FSB mniejwięcej mogę liczyć? Do 400 to chyba nie dobije co?

Czy jeśli płyta nie obsługuje ddr2 800, to wogóle jest sens pakować kase w takie pamięci ? (Przy FSB 400 to chyba 800tki są idealne ?? Na codzień dzialam na AMD, wiec nie wiem jak OC wygląda za bardzo w przypadku C2D.

Pozdrawiam

 

Jak bierzesz gigabyte to szukaj pamięci na elpidach - najczęściej są to 667 CL5 - jak dostanie ci się D9 Microna to możesz zapomnieć o porządnym OC... moje narazie chodzą na 820 ;) ale dopiero w weekend pobawie się w ostrzejsze OC. widać że sprzęt potencjał jeszcze ma :) tylko chłodzenie trzeba ciut poprawić

 

 

Acha - nie wierz w bujdy na resorach że C2D to chłodny procek.... przy OC bardzo szybko mu temperaturka idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz na xtremesystems. Tam masz gratki. poza tym yotomeczek sobie ja sprawil a to oznacza ze nie masz sie co zastanaiwac :D

 

edit...

(przepraszam ze pomijam innych, ale jakos tak yoto + intel....)

Hehe

Po tym jak dobiłem do FSB 500 jest OK (ciągle borykam się z pamieciami - strasznie kapryszą :) )

post-69-1159921317_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...