Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam te strony i już się pogubiłem...

Co polecicie za ok.400zł?

P5N-E SLI 430zł

GB S-3

ASUS P5B rev. 1.03G

??

Na początku będe pracował na Pentiumku pewnie 6xx wykręconym na maksa. A za pare m-cy C2D mam nadzieję.

Wykorzystanie m.in. najnowsze gry, a coś mi się o oczy obiło że intelowski chipset jest mniej wydajny niż nv?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Gigabyte DSD3 - to mam i jestem happy :)

 

Znajomy kupił Asusa P5N-SLI na 650i - płyta nawet nei wstała - może pech... uszkodzona - szkoda bo myślałem że na zywo będe mieć relacje jak się psrawuje - wg. mnie to bardzo ciekawy model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tam deluxa nie wymieniłem ;) nie stać mnie raczej :P GB nie lubię ale skoro msz rozumiem że jest ok. najbardziej chylę się ku p5n-sli co prawda ale rozważe inne propozycje :)

Jednak wychodzi na to, że te płyty to jedna klasa i praktycznie tak samo dobre. Będe pracował na goodramach 667 więc chbya p5n tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Coraz bardziej zbliza sie zakup nowego komputera ale jakos nie moge sie zdecydowac nad plyta glowna . Dwa wieczory przeznaczylem na przeczytanie postow o plytach Gigabyte i Asus i niestety mam metlik w glowie.

Swoj nowy komputer chce oprzec na takich podzespolach :

Intel C2D 2.13 GHz

pamiec Corsair 2x 1GB 800MHz

grafika GF 7600GS (lub 7300 )

 

Zastawnawiam sie czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Gigabyte DS4 rev 3.3 czy Asus na i965P ?

Prosze pomozcie i doradcie co wybrac ( bo nic nie zastapi wypowiedzi doswiadczonych uzytkownikow)

 

Oczywiscie procka bede krecil (moze uda mi sie dojsc do szyny FSB 400MHz). A takze co chyba tez jest wazne to ze jak wyjda procki o FSB1333MHz to napewno bede chcial sprzedac tego a zakupic te nowe i tez troche podkrecic ( slyszalem ze DS4 rev 3.3 juz jest przygotowana na te procki )

 

Dlatego jeszcze raz prosze o rade w wyborze plyty glownej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na GB DS4 rev 3.3 ile wyciagne ? chyba tez cos w poblizu 500 ?

 

A tak na powaznie sluchajcie doradcie mi co wybrac

A z doświadczenia wiem że niektóre GB maja problemy z niektórymi pamięciami, np te dwie sztuki GB w przeprowadzonym przezemnie teście gryzły się Patriotami. A i nie sądzę aby płyta szybko padła jak bedzie naFSB w granicach 500 śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze płyty do kręcenia C2D są na chipsecie 965, trzeba jednak pamiętać,że jeśli będzi się katować płytę na FSB 500 cały czas to zaliczy zgon i to bardzo szybko.

Na razie ok. 3mce, odpukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Składam koledze komputer na płycie Asus P5B(za tą cenę to chyba dobry wybór?) i do niej procka E4300. Na stronie Asusa napisane jest że obsługuje go ona od biosu 0806. I teraz mam pytanie czy jak dostanę płytę ze starszym biosem np 0211 to czy odpali się ona z tym procesorem żebym mógł zrobić uptade biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

Składam koledze komputer na płycie Asus P5B(za tą cenę to chyba dobry wybór?) i do niej procka E4300. Na stronie Asusa napisane jest że obsługuje go ona od biosu 0806. I teraz mam pytanie czy jak dostanę płytę ze starszym biosem np 0211 to czy odpali się ona z tym procesorem żebym mógł zrobić uptade biosu?

może nie wstać

ale jak kupisz płyte w nowej rev. 1.04g to raczej napewno wstanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z doświadczenia wiem że niektóre GB maja problemy z niektórymi pamięciami, np te dwie sztuki GB w przeprowadzonym przezemnie teście gryzły się Patriotami. A i nie sądzę aby płyta szybko padła jak bedzie naFSB w granicach 500 śmigać.

Co to za moduly Patriot byly i jaka dokl rev plyt GB ? ( bo tez chce zakupic Patrioty i DS4 rev 3.3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje pierwszego kompa z Intelem i zastanawiam sie nad plytami:

Asus P5B deluxe 965

Abit AB9 QuadGT 965

Abit AW9D 975

co lepsze do grania i oc?

procek bedzie 4300 a jakies 800MHz Cl4

Ja tez borykalem sie z wyborem plyty pod C2D - niestety kazda ma jakies wady :)

Az w koncu sie zdecydowalem na wlasnie tego Abita AB9 QuadGT - poczytalem duzo o nim ( szzcegolnie na zachodnich forach, bo w Polsce malo znany) i jak dla mnie wypadla najlepiej - wlasnie dzisiaj ja zamowilem , jutro bedzie u mnie w domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devilek

Geile Geil

albo

OCZ OCZ

albo

gskille gskill

albo inne z tej stronki bo nie wiem jakie potrzebuje pod ta plytke a wiem ze ty masz dosc duze doswiadczenie z intelem takze dzieki

 

i takie pytanko czy duza roznica pomiedzy tymi chipsetami 965 i 975??przy podkrecaniu pamieci?? albo...

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam do was pytanie ! Sprawa wygląda tak że muszę wysyłać moją p5w64 na gwarancję , czyli brak kompa z głowy na przynajmniej 2 tyg :/! Przy diagnozowaniu gościu mi zaproponował tymczasowo jakąś płytke ( sam nie wiem co, mój ojciec gadał z gościem ) za 250zł. Warto to <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> , czy lepiej kupić np. coś na 680i a jak p5w64 wróci z gwarancji to ją sprzedać czy może po prostu cierpliwie poczekać na powrót z gwarancji :)?! Z góry dzięki za odpowiedź !

 

P.S.

Mam e6600, pamiątki to Cruciale Ballistix PC-8000 :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja ostatnio jak wysłałem też czekałem 6 tygodni, dlatego mam tylko dylemat : kupić coś taniego byle było , czy kupić coś porządnego a potem sprzedać asusa.

 

A jeżeli bym brał już coś na 680i to co polecacie?! Zależy mi na O/C dobrym :)! Słyszałem że nowa rewizja eVga się zbliża :)! No i DFI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...