Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: potrzebna płyta główna, poniżej wymogi:

 

- Czujnik temperatury Northbridge

 

- Jakiś w miarę nowy, najlepiej mocno grzejący się chipset, dobrym wyborem wydaje się NF650i, w ostateczności może być mniejszy grzejnik np. p35

 

- Brak rozbudowanego chłodzenia składającego się z rurek, czyli płyta musi mieć możliwość montażu na NB alternatywnego chłodzenia o standardowym rozmieszczeniu elementów montażowych (czyt. rozstaw kołeczków)

 

Nie udało mi się znaleźć płyty spełniającej te wszystkie wymagania, albo brakuje czujnika temperatury NB (jak na chyba wszystkich płytach z nf650i o których czytałem), albo płyta ma jakieś niestandardowe montowanie chłodzenia (np. DFI P35-T2RL Infinity).

Może ktoś zna jeszcze jakiegoś mobasa spełniającego te wszystkie wymogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszałem, że chipset X48, ma ukazać się w listopadzie 2007. Ponoć ma być świadectwem tego, że Intel łaskawym okiem spogląda na OC. Cena ok. 70 USD

 

- FSB 400 MHz (1600 QPB)

- pamięć DDR3 1600 MHz ; "X-Bit Labs sugeruje, że chipset nie będzie obsługiwać oficjalnie pamięci DDR3 1600MHz, a o wsparciu dla tego typu szybkich układów będą decydować sami producenci płyt głównych". Ale chyba niewielu producentów się powstrzyma.

 

- obsługa wielu kart graficznych jednocześnie - technologia multi-GPU

 

- technologia Intel Fast Memory Access

 

- technologia XMP (eXtreme Memory Profile) ułatwiająca podkręcanie pamięci.

 

 

Intel pierwszą płytę wykorzystującą X48 planuje wypuścić na początku przyszłego roku - płyta Intel Desktop Board DX48BT2 (Bonetrail), która zaoferuje m.in. wsparcie dla szybkich pamięci DDR3 1600 MHz.

 

xxxxxxxx

 

No i mamy już płyty na X48. Oto przykład:

 

ASUS P5E3 Premium WiFi-AP @n.

 

Wyposażona w układ EPU, została zbudowana w oparciu o chipset Intel X48.

 

Dzięki sprzętowemu kontrolerowi EPU, płyta ASUS P5E3 oszczędza do 80,23% mocy procesora. Zapotrzebowanie procesora na energię są monitorowane i automatycznie regulowane. Automatycznie wykrywając stan procesora, system EPU pozwala na totalną kontrolę, pozwalając użytkownikom na zwiększenie o 50% efektywności energetycznej swoich komputerów.

 

ASUS P5E3 Premium WiFi-AP @n wyposażona zostaław:

 

- bezprzewodowa karta sieciowa obsługująca najnowszy standard IEEE 802.11n draft. Dzięki temu znacząco zwiększa się pokrycie sygnałem sieci bezprzewodowej, a transfer danych wzrasta nawet do 6 razy w porównaniu do standardów 802.11b/g.

 

- 8 fazowy system zasilania z wysokiej jakości układami VRM. Dłuższa żywotność użytych komponentów oraz mniejsze straty energii zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu wysokiej jakości układów MOSFET low RDS, zapewniających szybsze przełączanie i niższa temperaturę, ferrytowych rdzeni w dławikach z mniejszymi opóźnieniami oraz wyprodukowanych w Japonii polimerowych kondensatorów o dłużej żywotności.

 

Obsługiwane procesory:

 

Intel Core 2 Extreme / Core 2 Quad / Core 2 Duo

 

Chipset:

 

Intel X48 / ICH9R z technologią Intel Fast Memory Access

 

Pamięć: DDR3 2000 MHz (O.C.)

 

Szyna systemowa FSB 1600 / 1333 / 1066 / 800 MHz

 

VGA:

 

3 x PCIe x16 (niebieski @PCIe2.0 w trybie x16, czarny @PCIe w trybie x4 lub x1) z obsługą technologii CrossFire 1 x PCIe x1 2 x PCI

 

Kontrolery pamięci masowej:

 

- 6 portów SATA 3Gb/s z obsługą macierzy RAID 0, 1, 5, 10

 

- 2 zewnętrzne porty SATA 3Gb/s

 

LAN - Podwójny kontroler Gigabit LAN

 

Audio - 8-kanałowyl HD

 

Funkcje specjalne:

 

ASUS EPU (Energy Processing Unit) ASUS Express Gate 8 fazowy system zasilania 3 generacji ASUS WiFi-AP @n

 

 

Wiadomość za Chipem

 

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Blitz Formula SE - czyli wersja z DDR2

 

Jesli moze troche poczekac, to Asus P5E, mobo na X38 @ DDR2.

Rzeczywiscie P5E wygląda ciekawie i chyba warto poczekać.

Asus trzepie te płyty jak z rękawa. Później wychodzą jakieś padaki.

 

Testowałeś X38-DQ6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamowilem P5E w komputroniku

Ponoc czas realizacji 2-3 dni....

Mysle ze do piatku jej i tak nie zobacze.

A szkoda, bo teraz mam czas....pobawilbym sie

A nie lepiej to:

Asus Maximus Formula Intel X38?

 

Tylko ta cena :blink:

 

@DEVILEK

Raczej nie spodziewam się rewelacji jeżeli chodzi o x38-DQ6.

Poprzedni produkt - P35-DQ6 jak dla mnie jest niezbyt udany. Wczoraj np płyta zwariowała. nie mogłem w ogóle zmienić FSB. Cały czas ustawiała default=333. W końcu się wywaliła całkowicie i odtwarzała BIOS z kopii. Płyta wystartowała ale nic to nie dało. Dopiero flash wceśniejszej wersji biosu rozwiązał problem.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie zamiast Abit'a QuadGT?

 

Blitz Formula P35

 

Maximus X38

 

Gigabyte DQ6 X38

 

czy tak jak wyżej Asus P5E Intel X38

 

Z tego co się zorientowałem Blitz potrzebuje minimalnie wyższego V niż inne płyty na P35 do stabilnej pracy po OC, za to ładnie prowadzi pamięci ze względu na 2 fazowe zasilanie, nie wiem jak jest z w/w mobasami w kwestii pamięci

 

Musze się jak najszybciej zdecydować bo jestem w tej chwili bez płyty :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócic uwagę przy wyborze plyty pod póżniejsze podkręcanie procka ?

np. pl.glowna http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+945P-DS3 podobno nie jest dobra do podkrecania bo mozna dojsc tylko do 300 a polecaja już plyte glowna http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+965P-DS3 na ktorej niby sa juz lepsze osiągi podkrecania, na co mam zwrocic uwagę, bo za bardzo sie na podkrecaniu nie znam ?

Edytowane przez jrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o płyte Gigabyte GA-945P-DS3 a do niej Celerona D420 1,6GHz

 

Czy na tym mobo da się coś podkręcić ma ktoś może ta płyte i wie cos o niej może ktoś widział recenzje. Prosze o pomoc bo nie wiem czy wybrać te polączenie czy Semprona LE-1100 + mobo AsRock-a na nF520 lub Xpress 1600

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do przedmówcy ;)

Jestem zielony w tematyce platformy Intela (od kilku lat "siedzę" na AMD) jednak przymierzam się do przesiadki.

O ile procek juz wybrany (E4500) o tyle jak zwykle najwiekszy problem z płytą :/

Poczytałem, poszperałem i w oko wpadły mi dwa produkty:

- Asus P5K-E

- MSI P35 Neo2-FR

 

Która płytka waszym zdaniem zdatniejsza do O/C? Może jakaś inna w granicach 400 złociszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, rok w plecy w tematyce kompów i tyle się pozmieniało ;) Skłądam na szybko sobie sprzęcik na dual-corze (swoją drogą statystycznie które do kręcenia najlepiej brać e2160 czy 2180? A może 2140? - tak statystycznie).

 

Zastanawiam się nad płytą: ASUS P5N-E SLI - warto czy nie? Coś w tym przedziale cenowym mniej więcej szukam (max400zł, najlepiej kolo 350zł). Doradźcie coś tak na szybko proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak777

Płyta - MSI NEO2 FR P35

Proc - E2160

 

Ps- ten procek to nie core2duo a pentium dual core, roznica to mniejsza ilosc L2 oraz cena (:

A gdzie ja napisałem coś o Core2duo??

 

Wziołem ABITA IP-35 i DualCore 2160 (musiałem wczoraj zakupić sprzęt) tylko mam problem... Do tego wziołem GEILE 2x1gb ULTRA i nie banglają z tą płytą <ściana>... Doradźcie coś proszę z oferty AREST.pl w zastępstwie bo muszę wymienić dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem coś o Core2duo??

 

Wziołem ABITA IP-35 i DualCore 2160 (musiałem wczoraj zakupić sprzęt) tylko mam problem... Do tego wziołem GEILE 2x1gb ULTRA i nie banglają z tą płytą <ściana>... Doradźcie coś proszę z oferty AREST.pl w zastępstwie bo muszę wymienić dzisiaj...

moja propozycja biorac pod uwage dostepnosc na miejscu ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś postaram się wrzucić parę screenów z Q9650, MARS, 4x1GB EP LLK, 8800GTX, Vista 64-bit :)

 

Próbował ktoś na P35 uruchomić SLI ?

[ciach!]a Q9650 masz a nie wiesz jak uruchomic SLI na P35 :mur:

 

Neta takze masz pewnie z 6 Mbit, ale na google masz lagi znajac zycie.

 

84.96mod --- stery do SLI. SLI na P35 bedzie dzialac na wszystkich kart z wyjatkiem GF8.

 

:?

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu sli z 7900gs na p35.. Wyniki nie zaciekawe może dlatego że to p35 ale jako tako sli odpaliło. Tyle jeden minus. Stery stare i nie bangla z nowymi grami czasami. 32k w 03 i 15k w 05 karty 7900gs zegary stockowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Znawcy kochani..właśnie rozpakowałem DFI LanParty UT P35-T2R i poczytałem wasze wypowiedzi i czuję że coś staroć jakąś zakupiłemi do @ niezdatną...oświecić prosze bo zgubiłem temat

Płyta jest bardzo dobra niezależnie od następców - po co mi 2 grafy PCI-E x 16 jak szkoda mi kasy na 1 dobrą? Niech prześmiewcy pokażą na 4 jajkach 4,3 GHz na AC/LC to pogadamy. Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DEVILEK z całym szacunkiem ale napisałem że mam do tego 2 x 8800GTX czyli SLI nie ma opcji żeby zadziałało ...

 

UPDATE:

 

No i jestem zawiedziony tym prockiem :] max FSB 430, podkręcalność procka na poziomie 10% ...

super pi:

1M w ~13s z zegarem 3,2GHz

16M w 6min38s

niesamowitą zaletą tego procka jest jego temperatura, w standardzie zasilany 1,25V grzeje się na 27C, odczyt z BIOS ale wentylator który na nim chodził - ZALMAN 8700NT działał na 50%

 

za to płyta FOXCONN MARS jest wypasiona :]

co do mnożników połówkowych to fajny patent ale dopiero gdzieś we wtorek środę sprawdzę czy działa to z każdym prockiem czy tylko z tymi co to na to pozwalają (Extreme)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem zawiedziony tym prockiem :] max FSB 430, podkręcalność procka na poziomie 10% ...

faktycznie ma wall na FSB 430MHz? to tylko 9x430=3870MHz..

Pierwsze próby Xeon X3230 ..

sprawdzałem temp. na Vcore=1.6, w Orthos Small FFTs ok.68`C. Trzeba poprawić chłodzenie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...