Skocz do zawartości
kenny-f

Szybkie Grzanie Sie Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako ze jest strasznie gorąco, a wiatrak i radiator na procu ostatnio czyscilem okolo poltora roku temu - postanowilem wyczyscic je z kurzu zeby temperatury proca opadły.

Po pierwszej nieudanej próbie zalozylem jeszcze raz, wszystko działa dobrze, oprócz tego, że przy włączeniu mp3 lub jakiejs nawet małowymagającej gry temperatura potrafi podskoczyc do 55 stopni (przez co wylacza mi sie komputer). Moj procesor to athlon 1,7 palomino. W biosie temperature przy ktorej ma sie resetowac komp ustawilem 63 stopnie celsjusza, alarm wysokiej temperatury na 60 stopni.

Wczesniej najpierw mi piszczal zanim mial sie wylaczyc, teraz po prostu sie wylacza.

Czy jest mozliwe ze dalem za duzo pasty albo uszkodzilem/ukruszylem rdzeń?

 

pozdrawiam

 

/edit

dodam ze zmniejszylem fsb z 133 na 100 (standardowo mam 133 i mnoznik 11 czyli 1,44ghz, teraz mam tylko 1,1ghz)

czesto jest tak ze dochodzi np. do temperatury 52 stopnie i nie pojdzie wyzej.

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jak co ale AXP mocno sie grzeją więc temp 55*C w takim ,,stresie,, lekkim to wsumie nie dużo

rok temu na wakacje w gorące dni tez mialem tego procka i temperatura w stresie siegala max 50 stopni

dziwi mnie tez ze tak szybko sie zaczyna grzac przy wlaczeniu mp3, kiedys podskakiwał najwyzej o 2-3 stopnie, a nie o 10

 

/edit:

jeszcze raz podkreslam ze potrafi osiągnąć 55 stopni przy zmniejszonym taktowaniu z 1,44ghz na 1,1ghz!

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Hmm.. to może zdejmij to chłodzenie i dokładnie obejżyj rdzeń i dobrze nałóz paste (nie za dużo nie za mało) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sie czym przejmowac, ale ludzie, niczego tutaj nie rozumiecie ;]

 

wczesniej w idle mialem 42-44 stopnie, w stresie 48-50

teraz w idle mam 38, a w stresie idzie do 55 i resetuje sie komputer

i to nie przez upały bo czyscilem kurz z radiatora 2 dni temu, a upały sa od dłuzszego czasu

a do tego przed tym jak czyscilem radiator i cooler mialem fsb 133 i tak bardzo sie nie grzal, teraz mam 100 i grzeje sie bardziej

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam srebrną paste z pudełka ze starego mobo (msi)

napisane na niej jest Titan, a nie znam sie na pastach wiec nie wiem:p ale zawsze byla ta sama pasta i nic sie nie dzialo

dzisiaj jeszcze raz sciagne i zmniejsze ilosc pasty, byc moze dałem za duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mozesz to zrób zdjecie od razu po zdjeciu radiatora i wrzuc tu, to ci powiemy czy było dobrze. Pasta titan to najgorsze z najgorszych badziewie, a do tego przewodzi prąd. wygrzeb dyche z portfela i kup ceramique ,kilka stopni róznicy gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to zasilacz sie przegrzewa (pewnie kolderka z kurzu na 1 cm ) jak jakis tani to po otwraciu zobaczysz przypalona plyte :)

Z takimi tekstami raczej się nie wychylaj, robisz z siebie pośmiewisko.

 

A tego Titana to rzuć na odległość przez okno.

Polecam zakupić sobie Arctic Ceramique, ładnie przesmarować( nie połowę tubki) i odpowiednio założyć cooler.

Tego ostatniego też możesz umyś( nie wentylator!) tylko radiator, i będzie chłodniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w te upały w idle 46*C w stresie 62*C i nic się nie resetuje. Zgaś opcje w biosie z tą max temperaturą. Może coś na płycie się przegrzewa. Palomino faktycznie to straszne grzałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w te upały w idle 46*C w stresie 62*C i nic się nie resetuje. Zgaś opcje w biosie z tą max temperaturą. Może coś na płycie się przegrzewa. Palomino faktycznie to straszne grzałki.

e tam grzałki, jakbyś popatrzył na specyfikację thortonów/septronów to przy ~2GHz wydzielają więcej ciepła niż pallomino przy ~1,5GHz, zwyczajnie fabryczne qlerki dodawane do pallomin były nędzne (np. 60mm@6000rpm :lol: Polecam kupić jakiegoś pentaka np. QC80al i będzie dobre 10-15 stopni mniej na procu, do tego dobrą pastą urwie się kolejne parę stopni :)

 

Kiedyś miałem XP1700+@1600MHz pallomino i na QC80 Cu nie udało mi się go rozgrzać ponad 50stopni, nawet w najgorsze upały, obecny XP2400+@2,2GHz bez trudu osiągnoł wczoraj po południu, 51 stopni w SPI 32M na tym samym chłodzeniu i paście, no może 33stopnie w pokoju mu trochę pomogły :P

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

e tam grzałki, jakbyś popatrzył na specyfikację thortonów/septronów to przy ~2GHz wydzielają więcej ciepła niż pallomino przy ~1,5GHz, zwyczajnie fabryczne qlerki dodawane do pallomin były nędzne (np. 60mm@6000rpm :lol:

Septronow :lol2: :D czy nie chodzilo ci czasem o semprona ?? :wink:

 

BTW mam semprona 2200 + i temp w stresie dochodzi max. 48* :) lekko o/c :) na 1650 mhz :D

cooled by freezone Q92 Al :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może radiator dobrze nie przylega. Nie istnieje taka możliwość, że zaczepiłeś stopką radiatora o krawędź socketu (to podwyższenie, gdzie zamontowany jest lewarek)?

W takiej sytuacji, poza ryzykiem ukruszenia rdzenia, proc przy obciążeniu może ci się gwałtownie zagotować, że nawet nie zobaczysz prawdziwej temperatury i będziesz miał reset.

A jak zapinka radiatora? Silnie dociska, czy tak od niechcenia się zapina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam grzałki, jakbyś popatrzył na specyfikację thortonów/septronów to przy ~2GHz wydzielają więcej ciepła niż pallomino przy ~1,5GHz, zwyczajnie fabryczne qlerki dodawane do pallomin były nędzne (np. 60mm@6000rpm :lol: Polecam kupić jakiegoś pentaka np. QC80al i będzie dobre 10-15 stopni mniej na procu, do tego dobrą pastą urwie się kolejne parę stopni :)

 

Kiedyś miałem XP1700+@1600MHz pallomino i na QC80 Cu nie udało mi się go rozgrzać ponad 50stopni, nawet w najgorsze upały, obecny XP2400+@2,2GHz bez trudu osiągnoł wczoraj po południu, 51 stopni w SPI 32M na tym samym chłodzeniu i paście, no może 33stopnie w pokoju mu trochę pomogły :P

Jesteś zarąbiście śmieszny

Nie dość że Semptron to jeszce takie bzdury wypisujesz.

Wydzielają jak nie tyle samo to mniej ciepła bo potrafią pracować na niższych napięciach, do tego niższy proces technologiczny... zresztą nvm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Septronow :lol2: :D czy nie chodzilo ci czasem o semprona ?? :wink:

 

BTW mam semprona 2200 + i temp w stresie dochodzi max. 48* :) lekko o/c :) na 1650 mhz :D

cooled by freezone Q92 Al :)

hahaha ale heca, nauczysz się pisać bezwzrokowo to zrozumiesz skąd ten błąd ;) źle też napisałem nazwę "palomino", ale Pan ekspert już tego nie zauważył.

Pozatym lipne to twoje oc, 1600-1700 to byle palomino z palcem w [gluteus maximus] ciągnie, nawet bez ruszania napięcia, ale fakt przy tych taktach masz o wieeeele chłodniejszego procka :)

 

Jesteś zarąbiście śmieszny

Nie dość że Semptron to jeszce takie bzdury wypisujesz.

Wydzielają jak nie tyle samo to mniej ciepła bo potrafią pracować na niższych napięciach, do tego niższy proces technologiczny... zresztą nvm.

Jak cię tak rozśmieszyłem to pobaw sie tym i jak miałem rację? Następnym razem sprawdź coś zanim zaczniesz się cieszyć. EDIT: conieco wywaliłem, bo mnie wcześniej poniosło, sorki!

 

parę przykładów:

XP1700+ (1470MHz) palomino 1,75V - 65W

Sempron2800+ (~2000MHz) 1,6V - 62W (faktycznie te 3W to zajebiście wielka różnica, )

mój thortonik2400+ (@2200MHz) 1,65V (standart) - 73W a po odblokowaniu cache (barton) już 77W :huh: ale pentagramik sobie z nim radzi

 

Oczywiście szybkość palomina i sempa jest nieporównywalna, ale ilość wydzielanego ciepła owszem :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie po cholere porownywac 1,5GHz do 2,0GHz? To tak jakbys chcial porownac silniki o roznej pojemnosci pod wzgledem spalania.... :lol: Rzuc sobie palomino na 2GHz... Dodatm tylko ze wtedy vcore powinien oscylowac kolo 1,95V...

 

Temat jest chyba o czyms innym, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest chyba o czyms innym, prawda?

Zgadza się jest o chłodzeniu tych grzałek, pokazałem tylko że równie łatwo schłodzić palomino, jak każdego innego procka. W dzisiajszych czasach, przy P4 i dwujajowcach AMD wydzielających grubo ponad 100W ciepła, palomino ze swoimi marnymi 60-70W to chłodny proc i nie ma najmniejszych problemów by go schłodzić byle jakim aluminiowym nowoczesnym radiatorkiem. Wydajność jak już pisałem to inna sprawa, a napięcie przy oc podnosi się także na sempronach, bartonach, a nawet veniceach, a wtedy to także nie są zbyt chłodne procki :lol: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baranie to Ty se możesz do koleżków na osiedlu mówić. Tutaj conajwyżej do mnie możesz się po nicku zwracać...

baranie...

A bo to benchmark taki idealny calc jest ? I Ty im wierzysz?

No i jeszce słowa Orgiusza

I co łyso teraz? No to z łaski swojej Ty się upilnuj na raz następny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to benchmark taki idealny calc jest ? I Ty im wierzysz?

No i jeszce słowa Orgiusza

I co łyso teraz? No to z łaski swojej Ty się upilnuj na raz następny...

DaRoNie, jak jesteś taki mądry to pokaż mi inne źródło, chętnie popatrzę. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie dwa dni temu robilem u kumpla reanimacje kompa . Tez ma palomino ide do niego patrze temperaturka w idle 78 stopni :D

 

Pomoglo wstawienie wyciagajacego wiatraczka , przesmarowanie pasta na nowa, wyczyszczenie coolera z kurzu . Acha i przestaw temperaturke resetu na wyzsza te procesory z tego co pamietam wytrzumuja do 95 stopni zanim zostana uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje AMD a nie jakieś kalkulatory z pupska.

Prosze bardzo:

AthlonXP 1700+ (1,47 GHz) Socket A 1,75V 2x133 MHz 64 W 90°C 128 KB/256 KB 0,18 µm 37,5 mln MMX; 3Dnow!; 3Dnow!+; SSE

 

Athlon XP 2400+ AXDA2400DKV3C 2000 MHz Socket A 1,65/ V 266 MHz 68,3 W 85°C 128 KB/256 KB 0,13 µm 41,4 A

 

i skończmy już bredzić na te tematy, palomino wytwarza na tyle mało ciepła, by dało się go bezproblemowo schłodzić. Zresztą kolega kenny-f raczej odkręca proca by jakoś chodził, a nie wyciska z niego 2GHz i lepiej zaproponujmy jakiś tani wydajny aluminiowy qlerek, bo ten jego box to shit jakich mało, nic nie chłodzi, a wyje jak opętany. Miałem kiedyś takiego (przez tydzień) byle jaki titan za 30zł był od niego o niebo lepszy.

 

Pentagram freezone QC80Al będzie ok dla tego procka, może znacie coś tańszego a równie dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciagle nie wiem o co sie tak naprawde klocicie :lol:

Gdy wyszlo palomino nikt nie marzyl o zalmanie 7000Cu bo po co? ;] A na razie autorowi tematu radze ceramique i moze pentagrama alcu. Chyba ze chce sobie chce poszalec - Silent Tower + 2 Fandery i moze jakas 80mm wyciagajaca rozgrzane powietrze z budy ;]

 

ORT!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...