Skocz do zawartości
aerial

Passive Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk w stresie dlugim ma okolo 40C, w idle np teraz 32. Dosc malo w sumie, zwlaszcza ze nic tam specjalnego nie ma coby pomagalo w jego chlodzeniu.

Zawsze mozna nakleic jakies radiatory na te skrzynki. Albo zmien w ogole ustawienie ich i daj 120mm na to, powinna bardzo mocno temp spac (przy jakichs smiesznych obrotach). W kazdym razie ja nie mam problemu z temp dysku, a niczym nie wieje.

 

Gabki sa z allegro, jakies tanie zaplacilem za 3 arkusze ~50x60cm 7zl, wiecej mi wyszla wysylka, ale to byla jakas wyprzedaz, normalnie sa troche drozej. No juz nie mowiac o tych z "trojkatnymi cyckami" za maly kawalek 2 dychy.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w stresie dlugim ma okolo 40C, w idle np teraz 32. Dosc malo w sumie, zwlaszcza ze nic tam specjalnego nie ma coby pomagalo w jego chlodzeniu.

Zawsze mozna nakleic jakies radiatory na te skrzynki. Albo zmien w ogole ustawienie ich i daj 120mm na to, powinna bardzo mocno temp spac (przy jakichs smiesznych obrotach). W kazdym razie ja nie mam problemu z temp dysku, a niczym nie wieje.

Witrak odpada, trzeba ich ilosc minimalizowac. Zreszta otworzylbym droge halasowi ;) Radiatory sa rozwiazaniem - obecnie poszukuje odpowiednich, bo z tego co podaje teraz czujnik to dysk(i) ma 58C (idle)..

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos mojego starego bloku (x2p) i tego co robi z nim uklad. Przed i po :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Czyszczenie to bylo kilka etapow, wiele razy cilit kamien i rdza, rozpuszczalnik i kwas solny na koncu :) Nie jest to czysta rdza, ciezko okreslic ten osad, ale ciezko sie go pozbyc (nieporownywalnie ciezej niz klasyczna sniedz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuler i woda 50:50, z tym ze sam plyn po spuszczeniu z ukladu (napelnilem nim ponownie) idealnie czysty, jaskrawo-zielony. Osad prawdopodobnie odklada sie w taki sposob ze stezenie sie utrzymuje na sladowym stalym poziomie i stopniowo odklada sie na blokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlifierką kątową...

Moze sprzetem do gastroskopii? :lol:

 

Dołączona grafika

 

A na serio to nic zlego sie nie dzieje. Rury w srodku maja kolor zielonawy, plyn nie ma zadnego osadu - jest taki jak przy wlewaniu. Uklad dziala bez zarzutu. Odbarwienie grzejnika od wewnatrz mi nie przeszkadza, na wezach jest niewidoczne a blokach jak wyzej widac da sie usunac (chociaz nie jest to latwe).

Zapodalbym foty jak przewozilem sprzet (bez rozlaczania z obudowa i spuszczania wody), ale zdjecia przepadly z aparatu :E Moze niedlugo zapodam jak to stoi u mnie na stancji teraz (24/7). Najblizszy przeglad planuje najwczesniej w grudniu w okolicach swiat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis update?? nowe foty??

Na swieta zwijam na ~2tyg kompa do domu, to moze zarzuce zdjecia jak to wyglada "w trasie", tzn jak transportuje calosc. Poza tym maly przeglad co sie dzieje z woda w ukladzie ect (nie ruszalem od konca wrzesnia obudowy, nawet nie otwieralem).

A tak to nie wiem czy cos bede zmieniac w najblizszym czasie, c2d najwczesniej w okolicach wakacji planuje, ew dolozenie dysku - ale bedzie to 2.5'' wcisniety gdzies w te gabki na froncie, wiec nie ma to wiele wspolnego z wc :wink: Nie sponsoruje mnie Innovatek zebym co tydzien zmienial bloki (jak pewien user) :lol:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A foty kompa na stancji??? :]

Ja zamierzam kupić grzejniczek 40x50 c11 - jednoplytowy, tylko pytanie czy wystarczy do mojego kompa :

Venice 300+

6600GT

DFI LP NF4

Chce to pompą aqaela pociągnąć tą 650l/h grzejnik jak u rzeźnika ;), Co ty na to Aerial ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty na to Aerial ??

Grzejnik imo wyrobi, ja w kazdym razie mam ogromny zapas (smialo X2 i 8800 moznaby na tym trzymac). Mozna tez rozejrzec sie nad czyms aluminiowym (allegro), ale ostatecznie 1 plytowka konwencjonalna bedzie tania i latwo do zalozenia.

 

Pompa - zalezy, mysle ze woda by plynela przy aquaelu, ale laczyc takie male plastikowe cos, z duzymi metalowymi grzejnikami jest dosc dziwne - lepiej kupic jakas uzywana CO (jesli ma byc tanio.

 

A foty na stancji - musialbym posprzatac :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Aerial ile masz aktualnie temperaturki na komponentach ??

Ja myślę swojego taganika wyciszyć urządzonkiem na wzór silverstona ;)

Informacje o temperaturach znajduja sie w tym temacie.

Woda ma 30 stopni, max czym ostatnio stresuje kompa to steam i silnik hl1 i temp wody po wielogodzinnym stresie rosnie o 0.5-1 stopien.. ale to maly wysilek dla proca i gpu.

 

*********************************

 

Wspomniany mini-update (komp w transporcie swiatecznym):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Tak jak wspominalem - skladam calosc na zasadzie 'kanapki', oryginalny karton od obudowy jest tak naciety ze mozna wlozyc tam obudowe bez odczepiania wezy. Zalezamo mi na tym, obudowa jest w srodku normalnie zapakowana w gabki, nic sie nie rysuje. Calosc troche niestety wazy (z 30-35kg), ale sa wygodne uchwyty :wink: , weze za bardzo nie wystaja i nie trzeba sie martwic przy transporcie ze sie zgniotą czy uszkodza.

Rozkladanie zabawek (jeszcze monitor i inne graty) zajmuje z 20min.

Nozki sa wyjete jak widac z grzejnika i transportowane odzielnie zeby o nic nie zawadzaly. Rowniez termometr sie wyjmuje, jest dosc delikatny. W takiej postaci calosc zniesie jazde po konkretnych dziurach :wink: i oczywiscie wszystko bez zlewania wody z ukladu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprytne, poręczne jestem na tak ;)

Dobrze to zaplanowałeś, jak dobrze pójdzie to jutro miedź dostanę ;)

Głupia poczta polska priorytet idzie do mnie już tydzień i nic, a kiedy dostanę prezenty :/ Co mam zrobić ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna dobra rada wywal z układu ta ocynkowana kształtke (zastąp mosiężną lub czarną) miedź i mosiądz bardzo się nie lubia z ocynkiem

Bylbym takim estetą gdybym mial miedziany grzejnik :] To kupa brudnej stali w srodku wiec trojnik cynkowany ma tutaj wplyw na calosc jak bąki jeleni na efekt cieplarniany :wink: (zreszta mam tez tkaie kolanko). To najtansze i najbrzydsze zewnetrznie czesci. Moglem brac mosiezne ale byly 3-4x drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updejt updejtem, ale tu problem polega na tym, ze za bardzo nie ma co updejtować :wink: Sam układ wydaje mi się już wersją finalną. Właściciel na pewno osiągnął to co chciał. Wiec po co to zmieniać ?

Ciężko znaleść tu coś, co nadawalo bys sie do wymiany (z czesci wc oczywiscie, nie mowie o sprzęcie). Chodzi cicho, chłodzi i sie nie kurzy.

 

A co do fot to na pewno każy jest ciekawy co sie dzieje w samym ukladzie. Czy nie ma syfu. Jednak grzejnik jest stalowy. No, zobaczymy :wink:

 

Tiaaa, a Mika niezwykle fotogeniczna. Sama pcha sie przed obiektyw. Ma "parcie na szkło" :lol:

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...