Skocz do zawartości
Proofit

Jaki Monitor Lcd Do 800zł?

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu nie chcecie benq fp91g+. PAramertry te same, a ponadto ma 19". Pisałem o nim parę postów wyżej.

no ten model ciekawa propozycja, poważnie się nad nim zastanowie ^_^

znalazłem jeszcze jeden ciekawy model BenQ 17" z superszybką matrycą 4ms :lol:

BenQ FP71GX 17" LCD 4ms LINK1 LINK2

 

co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten acerek co pokazywalem przyjdzie do mnie jutro bo kurierowi najwyraznij nie chcialo sie [gluteus maximus] ruszac dzisiaj i wyjedzie chyba jutro, bo w statusie przesylki jest napisane: Przyjecie do transportu.... bleeeh a myslalem ze dzisiaj pogramy z chlopakami w coda2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcecie benq fp91g+. PAramertry te same, a ponadto ma 19". Pisałem o nim parę postów wyżej.

No dobra, ale czy nie będzie lepszy 93G ??? Ma przecież lepsze parametry od g+ a w sumie kosztuje niecałe 100zł drożej od 73G <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy nie będzie lepszy 93G ??? Ma przecież lepsze parametry od g+ a w sumie kosztuje niecałe 100zł drożej od 73G <_<

na lcd4you.pl 73G kosztuje ok.720PLN a 93G 910PLN, jest to trochę więcej niż niecała 100zł. Na allegro niestety nie ma tego BenQ 93G a model 91G+ znalazłem za 775PLN LINK

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo opis masz chyba wystarczajacy np. na morele. net, myslalem ze bedzie lipa z kątami widzenia ale nic podobnego, zadnych problemow nie ma, nawet jak wstane z kzresla to widze prawie ze tak samo jak bym siedzial...

 

a osobiscie to bym polecil nowsza wersje tego monitora, chyba nowsza matryca...

małe porównanie:

Acer AL1916Ws (czyli ten co ja mam), 8ms, 500:1, katy 150/130

Acer AL1916WAs: 5ms, 700:1, 160/160. a i cena taka sama :> naprawde polecam.

Juz sobie nawet znalazlem strone gdzie mam opisane jak w niektorych grach moge zrobic rozdzielczosci panoramiczne, w niektorych jest juz taka opcja w niektorych trzeba cos kodzic:P http://www.widescreengamingforum.com/wiki/..._Games_List_-_C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lcd4you.pl 73G kosztuje ok.720PLN a 93G 910PLN, jest to trochę więcej niż niecała 100zł. Na allegro niestety nie ma tego BenQ 93G a model 91G+ znalazłem za 775PLN LINK

pozdro

To zajrzyj sobie na PCProjekt. 93G kosztuje tam 830zł !!! Właśnie wymieniłem zamówioną wcześniej u nich 17-tke na tą 19-tke. 80zł mnie to kosztowało B-) Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd, koniecznie 19 cali, ja polecam of course swojego acera naprawde nie ma porownania z normalnym monitorem. o wiele wieksza wygoda. poczatkowo nie bylem przychylnie nastawiony ale teraz polecam jak najbardziej.

 

btw, moze nie swojego a ten nowszy model acera, ktory kosztuje tyle samo a jest na jakiejs nowszej matrycy, czas reakcji nizszy, wiekszy kontrast, katy widzenia :) do 800zł. www.skapiec.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze monitorka nie zakupiłem. Ogólnie termin zakupu mojego nowego kompa i monitora zmienił się, kasę na niego miałem otrzymać w tym miesiącu tymczsem otrzymam ją dopiero może w połowie września :unsure:. Z jednej strony to źle bo chciałbym mieć już nowy komputerek, z drugiej dobrze, bo może części trochę stanieją i troszkę zaoszczędze :rolleyes:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bo kusi mnie ten monitorek, ale sie zastanawiam czy jednak nie zainwestowac troszke przyszlosciowo i nie kupic czegos na MVA. Co prawda jest to jakies 400 pln wiecej, ale czy nie warto ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pcprojekt.pl podniosło cenę tego monitora (BenQ FP93G) do 920PLN (wcześniej kosztował 830PLN. Ten sam monitorek znalazłem w TYM sklepie również za 830PLN :rolleyes:

pozdro

Ja zakupilem BENQ FP93G 1 lipca 2006, monitor sluży glównie do gier przez net (Battlefield 2), nie zauważyłem smużenia nawet przy bardzo dynamicznych momentach ( latanie samolotem, jazda różnymi pojazdami), po 1,5 miesiacu żadnych badpikseli, duży zapas kontrastu i jasności, kolory soczyste, nawet chyba za bardzo soczyste ( można skalibrować). Ogólne wrażenia bardzo pozytywne.Bardzo estetyczne wrażenie wizualne powoduje cieńka ramka(obudowa) wokół matrycy. Na początku sierpnia miałem przygodę z burzą (pomyślałem, że monitor na śmietnik). Oddałem do serwisu (oczywiście nie wspominając o zdarzeniu "losowym"). Serwis zgodnie z warunkami gwarancji usunął usterke w terminie 18 dni ( sprowadzili i wymienili zasilacz, reszta przeżyla).

Monitor nadal dziala bez zastrzeżeń. Polecam ten model zapalonym graczom i maniakom oglądania filmów na kompie.

Oczywiście polecam podłączenie monitorka przez złącze DVI (brak kabla w komplecie), koszt kabelka to ok. 30 zł. (pełny DVI) jakość obrazu zauważalnie lepsza.

Pozdrawiam.

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pcprojekt.pl podniosło cenę tego monitora (BenQ FP93G) do 920PLN (wcześniej kosztował 830PLN. Ten sam monitorek znalazłem w TYM sklepie również za 830PLN :rolleyes:

pozdro

Mi się udało zamówić jeszcze za 830zł. W Henwar też już poszed do góry... Tylko co z tego, jak czekam już na ten monitor półtora tygodnia. Mieli wysłać pod koniec ubiegłego tygodnia, ale się okazało, że doszły im starsze wersje, a nie te. Ponoć po niedzieli mają już mieć właściwe, zresztą pozwole sobie zacytować fragmęt: "Przepraszamy bardzo ze sie tak przeciaga wysylka monitorka , ale dostepnosc Benq ma w tym momencie zadna - zamiast 93G przyjechaly 91G+ (starsze)"

To dobrze, bo już się nie mogę doczekać...

 

Oczywiście polecam podłączenie monitorka przez złącze DVI (brak kabla w komplecie), koszt kabelka to ok. 30 zł. (pełny DVI) jakość obrazu zauważalnie lepsza.

Pozdrawiam.

Dobrze wiedzieć. Zaraz zamówie na Allegro. Pełny DVI, to znaczy taki, który ma wszystkie piny??? Bo ogromna większość jest na 19 pin. Tak wogóle, to na czym polega różnica ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało zamówić jeszcze za 830zł. W Henwar też już poszed do góry... Tylko co z tego, jak czekam już na ten monitor półtora tygodnia. Mieli wysłać pod koniec ubiegłego tygodnia, ale się okazało, że doszły im starsze wersje, a nie te. Ponoć po niedzieli mają już mieć właściwe, zresztą pozwole sobie zacytować fragmęt: "Przepraszamy bardzo ze sie tak przeciaga wysylka monitorka , ale dostepnosc Benq ma w tym momencie zadna - zamiast 93G przyjechaly 91G+ (starsze)"

To dobrze, bo już się nie mogę doczekać...

Dobrze wiedzieć. Zaraz zamówie na Allegro. Pełny DVI, to znaczy taki, który ma wszystkie piny??? Bo ogromna większość jest na 19 pin. Tak wogóle, to na czym polega różnica ???

Trudno mi powiedzieć jaka jest różnica w tych kablach, ale ja kupiłem ten "pełny" i jest ok. Tak na marginesie mój monitor pracuje około 16 godz. na dobe.

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz ciekawie zapowiada się monitorek Samsung SyncMaster 940BF, od 25 sierpnia w MM 699zł (wcześniej kosztował 1299zł :D), niestety aby go kupić trzeba by się ustawić pod sklepem pewnie ok. 19 poprzedniego dnia :lol2:, no cóż takie są wyprzedaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo, jak mój kolega... Pocieszające jest to, że on musiał <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na raty, gdyż nie dysponował nawet 1/4 gotówki.

Ogólnie monitor wygląda na wartego zainteresowania. Mój kolega jest w 100% usatysfakcjonowany.

niestety aby go kupić trzeba by się ustawić pod sklepem pewnie ok. 19 poprzedniego dnia laugh.gif, no cóż takie są wyprzedaże...

Siostrzeniec ma <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> teraz ten monitor "po znajomości", bo akurat ktoś tam taki pracuje... I teraz pomyślcie sobie, jak tak każdy pracownik załatwia sprzęcik swoim znajomym, czy rodzinie, to nic dziwnego, że na półkach zostaje po kilka sztuk, o które kupujący się biją.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten Samsung wyświetla obraz, ale mogę Ci powiedzieć, że z mojego zakupu jestem w 100% zadowolony. Obraz ma super, zero badpikseli, zero smurzenia (chociaż to dziś jest już raczej normą).... Parametry Mojego BenQ 93G w porównaniu z tym Samsungiem są niemal identyczne. Tylko czas reakcji mam szybszy, ale to nie jest powód, by jednoznacznie wybrać któryś z monitorów. W każdym bądź razie napewno każdy urzytkownik Benq 93G będzie z niego usatysfakcjonowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten Samsung wyświetla obraz, ale mogę Ci powiedzieć, że z mojego zakupu jestem w 100% zadowolony. Obraz ma super, zero badpikseli, zero smurzenia (chociaż to dziś jest już raczej normą).... Parametry Mojego BenQ 93G w porównaniu z tym Samsungiem są niemal identyczne. Tylko czas reakcji mam szybszy, ale to nie jest powód, by jednoznacznie wybrać któryś z monitorów. W każdym bądź razie napewno każdy urzytkownik Benq 93G będzie z niego usatysfakcjonowany.

no to super, że jesteś zadowolony :rolleyes: i że monitorek super, trochę mnie tym podbudowałeś bo już się zastanawiałem czy jakiegoś innego LCD nie wybrać :-P a jak tak to biorę tego 93G

pozdro B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...