Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj wieczorem bede wianie jakies zakladal na pamieci to zobacze ile mi sie uda wyciagnac z nich i z tej plyty ale to i tak bez chlodzenia na proca to pewnie nic z tego nie bedzie ...

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni rowniez jestem posiadaczem tej plyty.

 

Jesli chodzi o 9 napisana markerem na biosie to rowniez ja mam :|

 

A jesli chodzi o kombatybilnosc w roznych OSach, to komp nie uruchomi sie na Win98SE, za to ladnie smiga na Ubuntu Dapper Drake (ale to chyba wszyscy widza :))

 

Moje Ramy to DDR2 Goodram 667 MHz, dzialaja bez problemow.

 

Pozdro

 

PS. Czy zakladacie tunel powietrzny dla procesora AMD Athlon 64 przykrecany do obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy zakladacie tunel powietrzny dla procesora AMD Athlon 64 przykrecany do obudowy?

wydaje mi się, że ten tunel przeznaczony jest na prescoty, bo na amd jest za wąski czy coś w tym stylu :)

Ps: a płyta odrazu ładnie chodziła, czy bawiłeś się czymś w biosie :)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dłuższych testach mogę powiedzieć że płyta zaczyna mi się podobać. Jeszcze nie jestem do końca obeznany z nową platformą bo tydzień temu miałem jeszcze bartona na NF2 :) a na dodatek mam słabe pamięci. pare screenów:

 

maksymalne HTT jakie mi się udało osiągnąć:

CLICK

 

16M superPi (tylko usługi i aplikacje powyłączanie )

CLICK

 

1M superPi (tak jak wyżej)

CLICK

 

Płytka chodzi super stabilnie na najnowszym biosie 0301 ( odczyty z czujników temp i napięć poprawili). Czekam teraz na lepsze pamięci bo na tej kostce za dużo nie zrobię :)

 

PS. jest już może jakiś programik do zmianiania ustawień pamięci pod windowsem? bo A64Tweaker nie działa

PS2. szukam również jakiegoś sensownego programu do odczytu temp i napięć... ten PC Probe II nie podoba mi się a mbm nie odczytuje :(

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, tylko skad Wy ten bios macie? na oficjalnej stronie nie widze...

 

i jak zintegrowana dzwiekowka?

 

i teraz to juz w sumie nie wiem czy brac tego asrocka... ale pewnie wezme bo ma 2 kanaly ide...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dobra zaczolem na biosie v0103 ( na tym defaultowym)

podkrecac narazie ostroznie fsb na 210 i ht na x4

pamietajmy ze nie wolno przekraczac wartosci 1000 na Ht

Pozatym nie ma co zlozeczyc na ta plyte .. pamietam jak zmienilem na 939 odrazu jak weszlo tez byly problemy bo sie sypalo .. ale kwestia obeznania sie z platforma i dzialalo bez problemow .. a teraz Am2 :) wiec ostroznie :)

 

UPDATE:

Procek juz 230 FSB Ht x3 moglem dac ht x4 ;p

 

czyli z 2000mhz na 2300mhz

 

edit: sprobuje na 2500 .. ale mam boxowy wentylek ;/

update 2

2500 mhz:)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka chodzi super stabilnie na najnowszym biosie 0301 ( odczyty z czujników temp i napięć poprawili).

Bardzo mnie to cieszy bo sprawa ta ne dawala mi spokoju :)

Chyba bede musial sprobowac ten nowy bios. Musze tylko poczytac jak to zrobic zeby czegos nie zbabrac ;) Od czasu mojego starego socketA Shuttle ak31v3.1 to pewnie sie pozmienialo. Tydzien temu dopiero sie przesiadlem na nowa plyte.

 

Ps.

Jak wyglada sprawa wskazan obrotow wentylatora? Przy ustawionej automatycznej regulacji, wskazania sa zupelnie bzdurne na pierwszym bios

 

 

i teraz to juz w sumie nie wiem czy brac tego asrocka... ale pewnie wezme bo ma 2 kanaly ide...

Skoro meczy cie tylko IDE, kup na allegro za 34 zl przejsciowke IDE->SATA

Tez mialem wlasnie z tym najwiekszy dylemat, ale wybralem Asusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada sprawa wskazan obrotow wentylatora? Przy ustawionej automatycznej regulacji, wskazania sa zupelnie bzdurne na pierwszym bios

odczyty dalej są bzdurne po zwolnieniu wentylków ale mi to akurat nie przeszkadza (czujnik na płycie działa dobrze do określnoego poziomu, a później wariuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz ta przejsciowke? dziala?

Pytalem innych osob i pisaly ze dziala bardzo dobrze. Przesylka jest na poczcie - musze odebrac wieczorem bo mnie listonosz nie zastal ;)

POtestuje i wieczorem napisze juz moje zdanie na ten temat ;)

 

A wiadomosc od samego sprzedawcy

Przejsciowka dziala z absolutnie kazda plyta wyposazona w SATA, poniewaz sklada sie ona z dokladnie tego samego ukladu, ktorego dodatkowa obecnoscia roznia sie dyski SATA, od ich odpowiednikow IDE (uklad ten tlumaczy sygnal rownolegly na szeregowy), dla systemu takie urzadzenie nie rozni sie niczym od fabrycznego urzadzenia SATA. Urzadzenie podpiete przez przejsciowke posiada wszelkie wlasciwosci urzadzenia SATA. Tasma SATA jest integralna czescia przejsciowki,nie ma potrzeby jej dokupywania

 

 

I ku temu bym sie sklanial.

Kumpel ma oryginalna przejsciowke abita (dodawali do nf7-s ?chyba). I tam dziala bez najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wyszlo... i tak chce to kiedys zmienic na dfi/epoxa... gdyby ten asus mial 2 zlacza ide i kodek audio realteka, a nie soundmaxa to bym go wzial... a tak to zobaczymy co bedzie... ja jakis maniak OC nie jestem i cieszylbym sie gdyby z mojego athlona 64 3500+ (2,2 GHz) zrobilo sie chociaz 2,5 GHz... a mysle, ze to calkiem realne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po testach przejsciowki IDE->SATA. Wszystko sprawuje sie bez zarzutu. Nie ma zadnego negatywnego wplywu na transfer czy inne rzeczy. Po podlaczeniu od razu dysk IDE wykrywa w BIOS jako SATA. Do tego sama przejsciowka tez jest ladna ;) mala kostka podlaczana w miejsce tasmy przy dysku, z niej wychodzi juz przewod sygnalowy sata i przewod zasilajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do tych z BIOS 0301 i... Jak ustawię pamięci na 1T, to winda się nie ładuje:/

 

W kręceniu tak jak i na pierwszym BIOSie - 2.24 (FSB 280) bez podnoszenia napięć... Chyba będę je musiał zacząć podnosić i zobaczyć co dalej. Plus taki, że mogę teraz regulować FSB i V z AIBoostera;)

 

Mam jeszcze pytanie: pierwszy raz używam ClockGena - jak w PLL podnoszę taktowanie - to rośnie wszystko oprócz PCIE (w BIOSie na sztywno)... Wydaje mi się, że system zwisa m.in. przez to, że PCI wychodzi sporo powyżej 40MHz... Można je zablokować?

To raczej nie jest wina pamięci, bo nie wychodzą poza swoją częstotliwość, CR=2T i reszta na auto narazie... No ewentualnie proc, ale wątpię, żeby tylko tyle się dało. Podnosić napięcia czy jak?

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze realne :)

a muzyka na tej plycie moim zdaniem jest lepsza od Realteka :)

No ale dobra najwazniejsze to aby ten Asrock sie dobrze sprawowal :)

to jak bedziesz go mial daj znac :)

No dam, dam... I tak sie bede pytal o jakis FAQ do podkrecania bo sie na tym wcale nie znam jesli chodzi o AM2 czy 939:)

 

Co do Realtek vs Soundmax to pytalem sie na roznych forach jednak nikt mi nie odpowiedzial... Te Soundmaxy sa montowane wlasciwie tylko w Asusach... nie wiem czy to dobrze, czy zle, ale jakos dziwne... bo gdyby byly lepsze to chyba powinny miec wiekszy popyt... i zastanawia mnie tez czemu ten niby low-endowy asrock ma realteka 888 (najlepszego), a wszystkie gigabyte'y, dfi, asusy, msi maja zwykle gorsze (czyli pewnie tansze, mimo ze sama plyta jest drozsza niz asrock) 883... no ale zobaczymy w najblizszy weekend... teraz mam soundstorma (czyli realtek 650) i dzwiek mi odpowiada, wiec mysle ze gorzej niz jest teraz to nie bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecaj w biosie nie uzywaj zadnych programow :) ustaw PCI-E na 100hz to jest domyslne

PCIE mam ustawione na sztywno na 100MHz, chodziło mi o PCI - standardowo jest 33MHz, ale jak kręcę, to rośnie powyżej 40MHz grubo, a z PCI korzystają przecież różne rzeczy na płycie głównej, więc moje rozumowanie jest takie, że może im ta częstotliwość PCI szkodzi i zawiechy są?

No i co z napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, zablokuj PCI/AGP jak mozesz.... :wink:

No widzisz... Tylko ja slepy chyba jestem, wiem ze kiedys na plytach bylo cos takiego, no ale w tej plytce niczego podobnego nie widze:(

 

Btw - chyba problem CR rozwiazalem u siebie. Jak skladalem kompa, to z podniecenia chyba - pamieci ulozylem w single chanel - CR=1T nie dzialalo. Jak sie kapnąłem i przełożyłem je w dual, to teraz przy FSB260MHz mam je ustawione 4-4-4-12 1T. Ale jeszcze poeksperymentuje troche...

 

Co z tymi napięciami?:)

 

Edit: FSB270MHz bez ruszania napięć z ww timingami... Więcej = pad... SPI 1M 41.865s.

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie będę zakładał nowego tematu i zapytam sie tutaj.

Wybierałem pomiędzy asusem a asrockiem i myśle ze wezme m2n ;) Tylko czy teraz cały zestawik jest odpowiednio dobrany? Czy będę mógł troche pokręcić?? Oto on:

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2) Windsor

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Galaxy 7600GS 256MB 1.2ns 500/1400 Zalman

GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz

Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

Enermax Liberty ELT400AWT, 400W

Czy może jakieś inne pamiątki? albo cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie :D

Ale obie karty mają swoje + i - więc na którąś trzeba było się zdecydować. Zresztą zbytniego wyboru nie ma :P albo asrock albo asus.

Jeszczą są MSI i Gigabyte a nawet jakis ECS ale się raczej za bardzo do o/c nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...