Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dyskietka byla tworzona, w biosie wszystko jest na default, dzisiaj sie z tym pol dnia meczylem i nadal nie wiem o co chodzi, jak bios z update'owalem to zaczal sie komp odpalac za kazdym razem "prawie" i to tyle postepow na dzisiejszy dzien sorry wczorajszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włozyłem kiedys płyte ze sterownikami do napędu i odpaliłem kompa to też sie coś zaczęło ładować tylko nie pamiętam dokładnie co może to jakieś stery.A tak wogóle to botowanie z płyty ustawione pytam bo czasem niektórzy mają problemy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem jeden modul pamieci na plycie zega ustawilem 533 z windows zaczal sie instalowac - plyta po prostu pierwszo-ligowa (pamieci ktore noramalnie moga pracowac na 800mhz) max

Edytowane przez Xanar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom :) jest takie cos nawet kabel od Neta mi monitoruje czy mam podlaczone :)

Btw Sowson jaki wentyl dostales do tego procka tzn na ile pinow jest na 3 czy 4 ?

Dostałem wentyl ze złączem 3 pinowym, a na płycie jest 4 pinowe, ale nie mam żadnych problemów, chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem jeden modul pamieci na plycie zega ustawilem 533 z windows zaczal sie instalowac - plyta po prostu pierwszo-ligowa (pamieci ktore noramalnie moga pracowac na 800mhz) max

Może po prostu płyta gryzie sie z tymi pamięciami u mnie na goodramach pro na 800 4-4-4-12 winde instalowałem bezproblemowo tylko że ja mam dysk na ata ale to chyba nie ma nic w twoim wypadku do rzeczy.

Sedzia co do wiatraków to czasem przydaje sie dużo gniazdek zamiast stosować różne przejściówki.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh moze ktos sie pofatyguje i krotko zapisze czym naprawde jest praca z ta płyta(mini faq zgrzytow podczas zabaw z M2n-e, ;) ). Czy po recenzjach kupowalibyscie tak zawziecie te płyte gdyby nie była "asustowska" ? Czytam i czytam i nie rozumiem z czego sie cieszyc posiadajac tak niedopracowana płyte. Zrozumiec mozna po trochu.. problemu osob ktore wyciskakaj ostatnie mhz z swoich procesorow na tych płytach ale zeby normalni ludzie mieli problemu chociazby z koniecznoscia wymiany zakupionych wczesniej pamieci.. hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh moze ktos sie pofatyguje i krotko zapisze czym naprawde jest praca z ta płyta(mini faq zgrzytow podczas zabaw z M2n-e, ;) ). Czy po recenzjach kupowalibyscie tak zawziecie te płyte gdyby nie była "asustowska" ? Czytam i czytam i nie rozumiem z czego sie cieszyc posiadajac tak niedopracowana płyte. Zrozumiec mozna po trochu.. problemu osob ktore wyciskakaj ostatnie mhz z swoich procesorow na tych płytach ale zeby normalni ludzie mieli problemu chociazby z koniecznoscia wymiany zakupionych wczesniej pamieci.. hehe ;)

ja tam nie narzekam, za pierwszym razem gdy podlaczylem plyte mialem problemy z zainstalowaniem windy ale to dlatego ze mialem 2 pamieci w banku a1 a2 a mialo byc a1 b1 i od tego czasu chodzi ok, poza temperaturami ale to pewnie kwestia biosu i beda poprawne odczyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem w biosie HTT na x4 i fsb na 250MHZ i od tej pory komp nie chce sie sie uruchomic (znaczy wlacza sie wiatraki sie kreca i nic sie nie dzieje) reset biosu tez nic nie pomaga, mialem tak na samym poczatku z tym "orginalnym" biosem raz na parenascie razy sie uruchamial a teraz to juz w ogole nie chce. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi o to ze nie wydaje zadnych odglosow i nic sie nie dzieje, ona na samym poczatku jak ja podlaczylem to wstawala raz na pare uruchomien, chyba reklamacja bedzie

Edytowane przez Xanar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh moze ktos sie pofatyguje i krotko zapisze czym naprawde jest praca z ta płyta(mini faq zgrzytow podczas zabaw z M2n-e, ;) ). Czy po recenzjach kupowalibyscie tak zawziecie te płyte gdyby nie była "asustowska" ? Czytam i czytam i nie rozumiem z czego sie cieszyc posiadajac tak niedopracowana płyte. Zrozumiec mozna po trochu.. problemu osob ktore wyciskakaj ostatnie mhz z swoich procesorow na tych płytach ale zeby normalni ludzie mieli problemu chociazby z koniecznoscia wymiany zakupionych wczesniej pamieci.. hehe ;)

Ja tam jestem zadowolony - za bardzo się w kręcenie nigdy nie bawiłem, ale trochę się dało;) Może kiedyś spróbuję więcej - narazie wystarcza.

 

Nie miałem _żadnych_ problemów z zainstalowaniem windy - płytka do napędu i jazda - za pierwszym razem poszło (dysk SATA).

 

Komp ani razu sam z siebie nie zawiesił się ani nie zrestartował. Czasami po kręceniu zdarzały się freezy po restarcie na logo w biosie. Po wgraniu 0301 czasami tylko F1 na starcie muszę pyknąć, ale ogólnie naprawdę nie mam jakichś wielkich problemów.

 

O tym, że z niektórymi pamięciami nie działa, to już jakiś czas przed zakupem gdzieś przeczytałem - więc byłem zorientowany.

Zresztą w książeczce od płyty jest chyba lista przetestowanych pamięci?

 

Mam ją już 3 tygodnie, komp prawie 24h/dobe pracuje.

 

Temp w obudowie w upały była ok. 40 st. Teraz w granicach 34-36 st. się trzyma.

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wyjalem jedna kosc pamieci i zastartowal, dziwne jest to ze jak przelozylem do tego czarnego slot'a to system mi sie odpalil jak byla ustawiona 667Mhz, na tych zoltych to nawet system nie chcial sie zainstalowac przy tej predkosci, musialem na 533Mhz przestawic - bardzo interesujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wyjalem jedna kosc pamieci i zastartowal, dziwne jest to ze jak przelozylem do tego czarnego slot'a to system mi sie odpalil jak byla ustawiona 667Mhz, na tych zoltych to nawet system nie chcial sie zainstalowac przy tej predkosci, musialem na 533Mhz przestawic - bardzo interesujace.

Upewniłeś się, że masz command rate ustawione na 2T?

 

Jak nie zapomnę, to sprawdzę w chacie jak mam włożone, bo nie pamiętam. Pamiętam tylko, że jak wcześniej miałem inaczej włożone, to na 1T nie chciało chodzic i się winda nie odpalała. Na 2T było okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm i jak Xanar co z plyta?

jakie pamieci tam zastosowales , jaka czestotliwosc tych pamiec.. no ale jak mowisz ze od poczatku nie wstawala to faktycznie moze jakas uszkodzona Ci sie trafila ;/

jakby co to daj znac ... btw jaki masz zasilacz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci posiadam kingston hyperx 2gb (2x1gb) 6400 800mhz cl5, plyta zaczela normalnie wstawac po wgraniu tego najnowszego biosu 0301, jeszcze dzisiaj sie pobawie to napisze, zasilacz chwilowo mam Topower TOP-527P6 EZ docelowo Topower TOP-450P3 U12 EZ tylko zenfist sie pomylil i nie ten mi przyslali dzisiaj mieli zabrac i jutro przywiesc ten ktory zamawialem ale cos im nie wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci posiadam kingston hyperx 2gb (2x1gb) 6400 800mhz cl5, plyta zaczela normalnie wstawac po wgraniu tego najnowszego biosu 0301, jeszcze dzisiaj sie pobawie to napisze, zasilacz chwilowo mam Topower TOP-527P6 EZ docelowo Topower TOP-450P3 U12 EZ tylko zenfist sie pomylil i nie ten mi przyslali dzisiaj mieli zabrac i jutro przywiesc ten ktory zamawialem ale cos im nie wyszlo

No to powodzenia:) Mi się udało dzisiaj pójść z HTT na prawie 300MHz, przy 295 jest jeszcze stabilnie, ale powyżej już nie do końca... No i temperatury jakoś kosmicznie nie wzrosły:)

 

Czas chyba zacząć napięcia podnosić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytę tyle że wersja M2N-SLI Deluxe, i przymierzam sie do zakupu ramów 2x1GB, czy Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 które potrzebują 2.1V bedą chodzić poprawnie ??, czy lepiej kupić te same pamiątki tyle ze 667Mhz które potrzebują 1.8-1.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem kompa na dwujajowym 3800, płycie M2N-E, pamięciach Geil (2x 512) 667 4-4-4-12. No cóż lekko nie było. I nie jest. Te traumatyczne przezycia skłoniły mnie do napisania kilku słów. Może będziecie mieć jakieś uwagi, może znjadziecie jakieś rozwiązanie. Całość tej małej opowieści dotyczy zestawu nie kręconego.

 

W zasadzie system zainstalował się w miarę normalnie, sata wykrył sam, nie było jakiś kłopotów. Te zaczęły się później.

 

Po zainstalowaniu sterów do nforce czipsetu, ni z gruchy ni z pietruchy zamiast ładować się system zaczął się pojawiać jakiś dosowy program HDD Type 00 i Asus Make Disk, który tworzy chyba jakieś stery do Raida. Prosi o dyskietkę, coś tam na nią wgrywa. Ale jakoś nie mogłem z niego wyjść. Co ciekawe dzieje się to jak bootowanie (te pierwsze) mam ustawione na CD-Rom, jak jest default, czy jak pierwsze bootowanie jest hard disk system ładuje się normalnie.

 

Ciekawostka – co to jest?

 

Dalej. Potwierdzam kłopoty z fleszowaniem biosa. Miałem je jak przechodziłem na 0203. Zwiechy były w tym programie AZ flash (czy jakoś tak). Notoryczne. Zwiesił mi się w AsuS Update. Za drugim razem udało mi się wymieć bios w ASUS Update ale z pliku.

 

Z innych przypadłości zdarzają się boot failure, czasami przy restarcie komp ma przestój, ciemny ekran, wygasza się dioda na crt, jak naciskam jeszcze raz reset idzie po pewnej chwili.

Frustrujące sa te zwierzy i oznaki niestabilności.

 

W XP nie ma jakiś kłopotów, puściłem 2x 3Dmarka 2006 – tu było w porządku. 3212 pkt Nie mam jakiś szczególnych kłopotów w systemie.

 

Mam 3 pytania:

 

1. Mam Geile jak wyżej 4-4-4-12, system pokazuje że mam 5-5-5-15. Hmm..., trochę dziwne? Co jest?

2. Czy warto zainstalować jeśli nie będę kręcił na razie bios 0301. Czy poprawia stabilność? Czy instalując go musze wykonać (jeśli nie będę kręcił) wszystkie te kroki , o których wspomniano na oficjalnym forum ASUSA i przetłumaczone na tym forum.

3. Jak macie jakieś uwagi, rady będę bardzo wdzięczny. Co poprawić, co sprawdzić w biosie, czy może cierpliwie czekać na lepsze czasy i lepszy bios.

 

Zgrzytam zębami jak wspomnę stabilną płytę ABITA NF7 na nieodżałowanym socket A

Edytowane przez brzeszczot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boshe jak byk na stronie ASUSA PISZE ABY NIE UZYWAC PROGRAMu AZ-FLASH do flashowania biosu !!

Boot failure mi sie zdarza po restarcie jak mam podpiety dysk ATA i nagryware dvd pod ta sama tasme ... a u Ciebie ten problem wystepuje na dysku SATA II ?

Pozatym te rzeczy Ci sie wyswietlaja jak masz wlozona plytke ASUSA do napedu poniewaz ona sie sama botuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''''''''''''''''''''''''''

Dalej. Potwierdzam kłopoty z fleszowaniem biosa. Miałem je jak przechodziłem na 0203. Zwiechy były w tym programie AZ flash (czy jakoś tak). Notoryczne. Zwiesił mi się w AsuS Update. Za drugim razem udało mi się wymieć bios w ASUS Update ale z pliku.

'''''''''''''''''''''''''''

Flaki mi się wywracają w brzuchu jak czytam takie historie. Nie wiem, może nie wszyscy używali komputerów kilka lat temu, albo nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą flashowanie biosu z poziomu wielowątkowego systemu operacyjnego. Czy tak trudno nagrać plik biosu na FDD z programem do flashowania i z dyskietki wgrać nowy BIOS???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaki mi się wywracają w brzuchu jak czytam takie historie. Nie wiem, może nie wszyscy używali komputerów kilka lat temu, albo nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą flashowanie biosu z poziomu wielowątkowego systemu operacyjnego. Czy tak trudno nagrać plik biosu na FDD z programem do flashowania i z dyskietki wgrać nowy BIOS???

Ja odkąd mam mobo z podpisu zawsze flasciach!e spod Windowsa, zadnych problemow, szybko łatwo i przyjemnie. Na Abicie którego miałem na 1 dzien równiez flashowalem z windowsa i też bez problemu. Spod dosa to flashowało się w czasach kt133a, teraz to już nie ma sensu nawet trzymac fdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym te rzeczy Ci sie wyswietlaja jak masz wlozona plytke ASUSA do napedu poniewaz ona sie sama botuje

Ciekawa koncepcja, B-) cholera spanikowalem, muszę to sprawdzić...

 

 

Flaki mi się wywracają w brzuchu jak czytam takie historie

 

Masz jakieś kłopoty gastryczne? po co te nerwy z samego rana?

 

Czy tak trudno nagrać plik biosu na FDD z programem do flashowania i z dyskietki wgrać nowy BIOS???

Nie napisałem tego ale tak zrobiłem, Guzik... program się wiesza na erase tracks.

 

Bede korzystal z asus update (ale tez mi sie raz powiesil)

 

 

Dzieki za uwagi, chętnie wysłucham innych, szczególnie chodzi mi o sprawę biosu 0301 i no i ten problem z pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...