Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moja konfiguracja to :

 

-AMD Athlon 64 3500+ BOX [socket AM2] Orleans

 

-Asus M2N-E nForce 570 Ultra

 

-Corsair Value Select DDR2 512MB 667MHz

[lub Kingston DDR2 512MB 667MHz CL5]

 

-GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

TurboForce Zalman (GV-NX79T256DP-RH)

 

-Seagate 160 GB Barracuda 7200.9

(8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

 

-Modecom MC-400ATX 2.0 PFC

 

-Modecom Nice II 6060 - [czarna,bez zasilacza]

 

Co sądzicie o tej konfiguracji ? Czy nalezy cos wymienic [np RAM, KingSton czy Corsair? ] chodzi mi równiez o OC takze RAM jest wazny. Czy mozecie polecic mi płytkę Asusa pomimo niedopracowanego BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beri11:

 

Tak na moje oko, to zasilacz. Pamięci weź może z wyższą częstotliwością nominalną - na niższym taktowaniu bedzie miała lepsze timingi no i pokręcić zawsze wyżej można. No i też upewnij się, że akurat z danymi pamięciami będzie działała, bo podobno nie z wszystkimi chce - nawet markowymi. Zresztą może jeszcze niech reszta się wypowie, ja tam guru nie jestem;)

 

Aha - widzę, że bierzesz gf7900 - jezeli stać Cię na takie cacko, to chyba stać Cię na 1GB ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja to :

 

-Corsair Value Select DDR2 512MB 667MHz

[lub Kingston DDR2 512MB 667MHz CL5]

 

-GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

TurboForce Zalman (GV-NX79T256DP-RH)

Troche przerost formy nad trescia taka grafika a tylko 512MB ram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytę tyle że wersja M2N-SLI Deluxe, i przymierzam sie do zakupu ramów 2x1GB, czy Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 które potrzebują 2.1V bedą chodzić poprawnie ??, czy lepiej kupić te same pamiątki tyle ze 667Mhz które potrzebują 1.8-1.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytę tyle że wersja M2N-SLI Deluxe, i przymierzam sie do zakupu ramów 2x1GB, czy Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4 które potrzebują 2.1V bedą chodzić poprawnie ??,

Powinny dzialac, MOBO daje napiecia chyba az do 2,5V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki i ilośći RAMu się zgadzam, ale to są własnie ograniczenia jakie mam narzucone. Docelowa cena na zestaw to 2600-2700zł. Chcąc kupić 1GB RAMu musiał bym zjechać z grafiki myślę ze bedzie łątwiej wyszperać na RAM [za ok. 2 miesiące] niz na nową wydajniejszą grafikę :) Co do Firmy RAMu, nie doszytałem sie nigdzie aby Kingston lub Corsair nie smigał na ów Asusie, natomisat są mi znane przypadki ułomnosci czestotliwość 667 Mhz. Obydwie kosci stoją w cenie ~200zł, jesli mielibyśćie jakies propozycje dobrych markowych kośći do optymanego OC [np jak kolega wyrzej wspomniał 800Mhz] prosił bym o podanie linku, aha i coś co mogło by dzialas w dualu, tak jakby mnie niebyło stać na koste 1GB odrazu, abym mół dokupić 512 i sparować w 1GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do osob ktore maja asusa plyte m2ne i procka 3500 , z pamieci 667 , jakie timigi dokladnie dajecie na pamieci bo ja mam ustawione teraz na auto pamieci a procka podkrecilem mianowicie tak ht x4 mnoznik 10 fsb 260 a pamieci dalem na 533 co daje 2600 mhz, ogolnie wszystko chodzi dobrze tylko czasami przy wlaczaniu kompa nie laduje sie i stoi w biosie 3 razy dam reset i wlaczy sie normalnie , moze ktos z was swoje ustawienia jak podkrecic to zeby chodzilo idealnie i jakie jeszcze dajecie napiecie na procka i pamieci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie ladowlam wszystkie 3 biosy z pod windy i bylo bez problemow.

Czy plyta nie oszukuje troche z napieciami? na athlona 3500+ podaje domyslnie [auto] 1,4 podczas gdy ma on chyba 1,25 i jak tak ustawie trecznie to tez dziala a jakby sie mniej grzal...

 

udalo wam sie uruchomic Cool'n'Quiet wraz z regulacja obrotow wiatraka? bo mnie po wlaczeniu tego w biosie i zainstalowaniua softu asusowskiego stopuje wentylator na stale.....

 

mam pytanko .. grzeje wam sie chipset? warto zdejmowac z niego radiator i przesmarowac to np Arctic Silver ?

 

 

A i jeszcze jedno... zna ktos jakis programik pokazujacy napiecia i temp z calej mobo,dyskow i gpu? cos jak motherboard monitor jakiego uzywalem na nieodzalowanym abicie nf7.Wiem ze everest to podaje ale nie jest to maly i wygodny podreczny programik

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy narzekają na tą płytę. Ja jestem bardzo zadowolony. Kilka modyfikacji i już działa jak należy.

Wsadziłem do niej pamięci GoodRam 2x512MB Dual 667MHz.

 

Na maksymalnym napięciu na jakie bios pozwalał (1,95V) udało się je puścić tylko na 410 MHz 4-4-4-7 T2. Oczywiście wydawało mi się to mało więc zrobiłem vdimm mod'a. Napięcie ustawiłem na 2,15V co umożliwiło działanie pamiątek na 450 MHz 4-4-4-8 T2. Niestety wyższe napięcie już tym pamięciom nic nie daje :(

 

Kilka zdjęć:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A teraz parę screenów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

co do samej płytki to nie uświadczam żadnych zwiech. Pamięci pracują dobrze. Trzeba ją tylko "pogłaskać" żeby chodziła tak jak powinna

 

Proc na stockowym napięciu, bios 0301.

 

Wcześniej na tej płycie testowałem 1 x 512 MB GoodRam 533MHz i też płyta działała bez zarzutu (poniżej screen)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu zdjec musze spytac :) Jakie sa temperatury na procesorze z tym freezerem ? Ciekawi mnie glowenie jak wlaczone C&Q temperatury w spoczynku i pod obciazeniem. Tak w porownaniu do box wentylatora ;)

ps

aktualizujac bios, da sie normalnie z flash? wg instrukcji tak, ale wg waszych doswiadczen? Jeest jakas roznica chocby w pewnosci w porownaniu do opcji z dyskietka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w idle jest 27*C stress jakieś 39*C C&Q wyłączone freezer chodzi na 50% - normalnie jest za głośny jak dla mnie

 

freezer wypolerowany i Arctic Ceramiqe

 

co do biosu - najpewniej dyskietka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do osob ktore maja asusa plyte m2ne i procka 3500 , z pamieci 667 , jakie timigi dokladnie dajecie na pamieci bo ja mam ustawione teraz na auto pamieci a procka podkrecilem mianowicie tak ht x4 mnoznik 10 fsb 260 a pamieci dalem na 533 co daje 2600 mhz, ogolnie wszystko chodzi dobrze tylko czasami przy wlaczaniu kompa nie laduje sie i stoi w biosie 3 razy dam reset i wlaczy sie normalnie , moze ktos z was swoje ustawienia jak podkrecic to zeby chodzilo idealnie i jakie jeszcze dajecie napiecie na procka i pamieci ??

4-4-4-12. Automatycznie dobiera 5-5-5-16. Ale ja kupilem Corsairy Twinx2 4-4-4-12 2T 2x1GB. Pamieci te nie moga chodzic doskonale na tak malym napieciu (1.95).

 

Mam ustawione 2627MHz dla procka i 654MHz dla pamiatek.

 

Trudno mi znalezc odpowiedni mnoznik by procek chodzil na 2700 a pamieci na 667MHz. Najbardziej wkurzaja mnie te ciagle resety.

Wyobrazcie sobie ze nie moge swojego resetowac. Musze go wylaczac i wlaczac. W przeciwnym razie nie zaladuje ustawien z biosu, wtedy musze wejsc do biosu, zapisac ustawienia i reset. Najsmiesniejsze jest to ze gdy nie laduje ustawien procek powinien chodzic na 2200MHz, ale wg Hardware Monitor w biosie chodzi na 2820MHz.. Poczekam na oficjalna wersje biosu 3. Wtedy ASUS Updaterem sie zrobi.

 

na 7900GT mam 20500 w 3dMarku03.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-4-4-12. Automatycznie dobiera 5-5-5-16. Ale ja kupilem Corsairy Twinx2 4-4-4-12 2T 2x1GB. Pamieci te nie moga chodzic doskonale na tak malym napieciu (1.95).

 

Mam ustawione 2627MHz dla procka i 654MHz dla pamiatek.

 

Trudno mi znalezc odpowiedni mnoznik by procek chodzil na 2700 a pamieci na 667MHz. Najbardziej wkurzaja mnie te ciagle resety.

Wyobrazcie sobie ze nie moge swojego resetowac. Musze go wylaczac i wlaczac. W przeciwnym razie nie zaladuje ustawien z biosu, wtedy musze wejsc do biosu, zapisac ustawienia i reset. Najsmiesniejsze jest to ze gdy nie laduje ustawien procek powinien chodzic na 2200MHz, ale wg Hardware Monitor w biosie chodzi na 2820MHz.. Poczekam na oficjalna wersje biosu 3. Wtedy ASUS Updaterem sie zrobi.

 

na 7900GT mam 20500 w 3dMarku03.

 

Pozdro.

mi przy ustawieniu htt 260 mnoznik 10 komp w windowsie chodzi stabilnie wszystko extra ale np gdy zapodaje restart stoi przy ladowaniu i nic nie tknie dopiero zapodam z 3 restarty i rusza czego to moze byc przyczyna

, a jak zapodam htt na ok 270 to plyta wydaje piski 1 dlugi i 2 krotkie, ale i tak najbardziej mnie denerwuje ze komp stoi przy ladowaniu sie nie zawsze ale zdarza sie w winowsie prime i super pi wszystko ladnie przychodzi a nie wiem czego to moze byc wina moze ktos cos wie co moge zmienic zeby bylo ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w idle jest 27*C stress jakieś 39*C C&Q wyłączone freezer chodzi na 50% - normalnie jest za głośny jak dla mnie

 

freezer wypolerowany i Arctic Ceramiqe

 

co do biosu - najpewniej dyskietka

Ładne masz te temperaturki z czego jest odczyt ?Ja na najniszych obrotach freezera mam 42 stopnie na paście arctic silver 5 a w stresie coś około 50 czasem 52 a w budzie przewiew jest.A widze freezera masz wypolerowanego bo ja nie zwykły fabrycznie. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy ustawieniu htt 260 mnoznik 10 komp w windowsie chodzi stabilnie wszystko extra ale np gdy zapodaje restart stoi przy ladowaniu i nic nie tknie dopiero zapodam z 3 restarty i rusza czego to moze byc przyczyna

, a jak zapodam htt na ok 270 to plyta wydaje piski 1 dlugi i 2 krotkie, ale i tak najbardziej mnie denerwuje ze komp stoi przy ladowaniu sie nie zawsze ale zdarza sie w winowsie prime i super pi wszystko ladnie przychodzi a nie wiem czego to moze byc wina moze ktos cos wie co moge zmienic zeby bylo ok ??

zmień sobie ht x3 bo przy 4 x 260 MHz to już wychodzi ponad 1000 a to nie dobrze

 

Ładne masz te temperaturki z czego jest odczyt ?Ja na najniszych obrotach freezera mam 42 stopnie na paście arctic silver 5 a w stresie coś około 50 czasem 52 a w budzie przewiew jest.A widze freezera masz wypolerowanego bo ja nie zwykły fabrycznie.

Odczyt z SpeedFan'a i PCProbe (trochę się różnią) - w budzie też przewiew. Jak kupiłem to od razu polerowałem więc nie wiem jaka jest różnica.

proc @2700MHz stock vcore

 

idle:

Dołączona grafika

 

stress:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada tak:

Dołączona grafika

 

Na BOX wentylatorze z wlaczonym C&Q w trybie optimal

Przy obciazeniu procesor ma ok 44st

Pod dyskiem wentylator wdmuciach!acy

z tylu obudowy wyciagajacy pod zasilaczem

 

ps

widze ze u was tez bzdurne wskazania napiec pokazuje :(

No i te bezsensowne wskazania obrotow wentylatora - bezuzyteczna praktycznie

staje sie wowczas funkcja alarmowania o zbyt niskich obrotach :(

Ciekawe czy jakies nowe biosy to rozwiaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie troche z innej beczki. Przy instalacji sterow do dzwieku zintegrowanego na tej plycie wyskakuje mi komunikat "wymagany sterwonik magistrali hd audio nie zostal znaleziony". Gdzie taki sterwonik moge znalesc ? Posiadam xp pro bez SP

Edytowane przez Bigi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie troche z innej beczki. Przy instalacji sterow do dzwieku zintegrowanego na tej plycie wyskakuje mi komunikat "wymagany sterwonik magistrali hd audio nie zostal znaleziony". Gdzie taki sterwonik moge znalesc ? Posiadam xp pro bez SP

Na płycie cd od płyty głównej albo na stronie Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu zdecydowałem o zmianie komutera i wówczas mój wybór padł na model Asus AM2 M2N-E nForce 570 Ultra . Przeszukują internet wpadłem na to formu i jak po przeczytaniu wszystkich stron w tym temacie włos zjerzył mi sie na głowie i zgupiałem dokumetnie. Jak bym miał kupic kompa i miał miec takie problemy jak tutaj ludzie opisują to chyba bym kogoś pobił (gościa co mi to sprzedał).

Ale do konkretów. Skutecznie zostałem wyleczony z tego modelu i mam pytanie, jak w takim razie sprawuje sie tez model asusa ale ten lepszy a mianowicie ASUS M2N-SLI Delux, nF 570 SLI. Czy te problemy z poprzednika tez beda toczyć ten model??.

 

Szczeże mówiąc to w płytach pod am2 naprawde nie ma z czego wybrać, jeżeli jeszcze teraz asus robi takie cuda, o msi jakoś żle sie pisze, nie wiem czemu nie miałem nigdy, no ale jakoś ma "złą prasę" u nas ta marka, asrocka sie boje jak diabeł świeconej wody, a z gigabytem przeszedłem swoje, więc jaka jest alternatywa?

 

W poszukiwaniu czegoś co nie sprawiało by problemów wpadłem na cos takiego Asus M2N4-SLI nForce 4 SLI, pytanie jakie sie nasuwa, czy z tym chipem ta płyta bedzie sprawiac takie problemy jak opisywana powyżej.

A jezeli juz to czy ktoś ma teorie co może te kłopoty powodować? chipset 570, bios, sterowniki czy moze jeszcze cos innego, bo jak chipset to ta na nF4 powinna być wolna od tych cudów...? Ale czy tak jest?

Edytowane przez niemamnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tematów poruszanych na temat tej płyty ogłónej tyczy sie BIOSu, platforma jest stosunkowo nowa i na wszystkich płytach producentów cos szwankuje, z reszta na www.benchmark.pl ukaze sie niebawet test owej płyty ale sa tez inne testy, takze polecam zajrzec :) Takze wybór nalezy do ciebie. Jesli chodzi znów o DFI to ne pociąga mnie mozliwość dobrego OC skoro jest starszy czipset bo nForce 4 a nie 5 i niema ładnego pasywnego chłodzenia :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie wiadomo w czym np. taki nf550 jest lepszy od nf4, więc nowym chipsetem nie ma się co podniecać... W nf570 jest tylko jedna technologia, która według mnie jest ciekawa: Chodzi o first packet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...