Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@grzechu

a nie można podpiąc pod jedną taśmę nagrywarki i dysku ?

Można, ale z tego co słyszałem to tak raczej się nie powinno robić bo spada transfer czy coś...to prawda?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale z tego co słyszałem to tak raczej się nie powinno robić bo spada transfer czy coś...to prawda?

Na moim asusie a7n8x-x tak sie działo ale tutaj nie zauważyłem takiej przypadłości śmiało możesz podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie napisac cos na temat tego soundmaxa zintegrowanego na m2n-e?

dzisiaj wieczorem bede testowal i porownywal z sb live! na glosnikach 5.1 jak cos bede widzial dam znac:) a do pytania z przejsciowka sie tez dolaczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko...

 

widze, ze masz x2 3800+ - widac roznice w windowsie na tych 2 rdzeniach? choc nie wiem jaki cpu miales wczesniej:)

 

bo ja nie wiem czy brac zwykly 3500+ czy x2 3800+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ogromna roznica w porownaniu do xp 2000+@2330Mhz (chyba gdzies tak chodzil) winda wlacza sie 2x krocej pamietam na AXP mialem wlaczony TV (tuner) + dc++ + bitcomet i przegladarke to obraz skakal jak tresowana zaba teraz wszytko plynnie. Glownie widac roznice przy pracy na paru aplikacjach np jak uzywam NetBeans (freamwork do javy) photoshopa tuner TV i dc i bitcometa to na xp nie bardzo to szlo ciezko sie pracowalo, a na X2 sama przyjemnosc natomiast jezeli chodzi o pojedyncza aplikacje jak np gre to myslelem ze bedzie wieksza roznica... ale mysle ze warto

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Wielkie dzięki za info :) Już myślałem, że bede skazany na Asrocka ;)

Podlaczenie HDD i nagrywarki na jednej tasmie nie jest zbyt funkcjonalne, moga wystapic problemy przy nagrywaniu DVD a

przy wolnej nagrywarce (33 MB/S) znacznie spadnie transfer HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie HDD i nagrywarki na jednej tasmie nie jest zbyt funkcjonalne, moga wystapic problemy przy nagrywaniu DVD a

przy wolnej nagrywarce (33 MB/S) znacznie spadnie transfer HDD.

Wiem że takie coś występuje ale transfer mi nie spada i dvd nagrywa bez problemu i bufor nie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że takie coś występuje ale transfer mi nie spada i dvd nagrywa bez problemu i bufor nie skacze.

Z tego co widze, masz identyczny dysk co ja, więc u mnie problemów tez nie powinno być...a jeżeli faktycznie coś zwolni, kupie przejściówke i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dylemat czy brać tą płyte ze względu na posiadanie dysku nagrywarki dvd i do tego dvd rom.I wcześniej na mojej starej miałem taki problem że po podłączeniu na jednej taśmie dysku i nagrywarki wszystko grało ale transfer dysku spadał na ata 100 z tym że nagrywanie chodziło bez problemu teraz tego nie mam.A mój dysk i tak niedługo idzie na sprzedaż i będe brał już większy na sata ponieważ w mojej odudowie lbx nie za bardzo idzie zamontować przejściówke z ide na sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak ten nowy bios? zwiekszyli napiecia dla pamieci? :D

A jakie były poprzednio max ? Jak cos to sprawdze.Napięcie na pamięci 1.95max w biosie chyba było tak coś mi sie wydaje i więcej nie ma. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zakupiłem płytę ASUS M2N-E, płyta jest, kabelki są, sterowniki są, jednak gdy przyjrzałem się dokładnie płycie zauważyłem coś dziwnego, na jednym układzie płyty jest napisane markerem "9.-". Fotkę prezentuję poniżej.

Dołączona grafika

Mam wrażenie jakby płyta była już używana i ta część, na której jes napsiane, została wymieniona, bo po co producent by miał mazać markerem po płycie. Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zakupiłem płytę ASUS M2N-E, płyta jest, kabelki są, sterowniki są, jednak gdy przyjrzałem się dokładnie płycie zauważyłem coś dziwnego, na jednym układzie płyty jest napisane markerem "9.-". Fotkę prezentuję poniżej.

Dołączona grafika

Mam wrażenie jakby płyta była już używana i ta część, na której jes napsiane, została wymieniona, bo po co producent by miał mazać markerem po płycie. Proszę o opinię.

kosc biosu ? :blink: a czemu na kazdej dfi na kosci biosu jest kolorowa kropka, ot tak, chinczyki nie maja co robic i se rysuja po plytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was ma w menedżerze urządzeń nieznane urządzenie:

 

Device Type: Other devices

Manufacturer: Unknown

Location: on Microsoft ACPI-Compliant System

 

to należy w BIOSIE wyłączyć opcję AMD-Live (bo narazie nieczemu nie służy) pojawiło to się bodajże w BIOSIE 0203.

 

-----------------=======================-----------------

 

Poradnik o ASUS M2N-E (wg forum ASUSA)

 

Kupiliście tą fajną płytkę i komputer jest niestabilny, bo RAM dostaje za mało voltów? No cóż jest rozwiązanie, co więcej zaraz dowiecie się jak podkręcać na tej płycie. A więc zaczynamy:

 

Potrzebujemy następujących narzędzi:

ClockGen

CPU-Z

AI-Booster (na dołączonej płycie)

SuperPi

Nieoficjalny (niedostępny w sekcji download na stronie ASUSA) BIOS 0301

AWDFLASH.EXE (na dołączonej płycie)

 

Umieszczamy AWDFLASH.EXE na dyskietce wraz z rozpakowanym biosem. Startujemy komputer z płyty M2N-E CD. Wybieramy opcję "2". Wpisz: A:\awdflash.exe. Wpisz: 0301.BIN. Naciśnij "N". Naciśnij "Y". Teraz powinno nastąpić wgranie nowego biosu. Restartujemy komputer wchodzimy do BIOSU i wybieramy opcje:

 

Chipset (HT Speed) 4x jeśli będziemy podkręcać, 5x jeśli nie będziemy podkręcać.

 

SCREEN

 

AMD Live oraz AMD Cool'n'Quiet wyłączamy:

 

SCREEN

 

Jeśli masz DDR2 800 ustaw go na 667 jeśli chcesz podkręcać. Jeśli nie chcesz podkręcać i masz DDR2 800 zostaw go na DDR2 800. Jeśli zaś masz DDR6 667 i chcesz podkręcać ustaw go na 533 w przeciwnym wypadku zostaw na 667. Gdy posiadasz DDR2 533 i chcesz podkrecać ustaw go na 400 jeśli nie kręcisz zostaw na 533. Użytkownicy DDR2 400 (są tacy?) ustawiają na 400. We wszystkich przypadkach należy ustawić parametr 1T.

 

SCREEN

 

Ustaw "Jumping Free Control" na manual. CPU FSB na 200. PCI-E na 100MHz. Napięcie RAM'u na AUTO. Napięcie procesora na 1.5625V, mnożnik CPU na AUTO. Następnie w opcjach zaawansowanych regulacji napięcia "Advanced Voltage Control" ustaw offset na 50mV.

 

SCREEN

SCREEN

 

Restart komputera, jeśli nie wstaje poprawnie, wyłącz go włącz i: ustaw prędkość RAMU na niższą, jeśli to nie działa podnieś napięcie dla pamięci do maksymalnej wartości. Zakładając, że jesteś w Windows włącz AI BOOSTER.

 

SCREEN

 

Kliknij ikonkę klucza (zaznaczone strzałką) następnie klinij Memory na dole i ustaw bezpieczne napięcie (max do 2,5V) w AI Boosterze. Kiedy już będzie ustawione włącz CPU-Z (jak widać można wyciągnąć nawet 2.8GHz na FSB255)

 

SCREEN

 

Teraz włącz ClockGen. Wybierz PLL Control i przesuwaj górny suwak do pożądanej wartości.

 

SCREEN

 

Uruchom SuperPi na 30 minut i wybierz liczenie dla 32M i kliknij OK. Jeśli przez ten czas komputer się nie zawiesi i nie będzie błędów to znaczy, że taka ustalona (podkręcona prędkość) jest OK.

 

SCREEN

 

Za każdym razem po restarcie komputera (niestety) trzeba w AI Boosterze ustawiać napięcie RAM i prędkość szyny.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was ma w menedżerze urządzeń nieznane urządzenie:

 

Device Type: Other devices

Manufacturer: Unknown

Location: on Microsoft ACPI-Compliant System

 

to należy w BIOSIE wyłączyć opcję AMD-Live (bo narazie nieczemu nie służy) pojawiło to się bodajże w BIOSIE 0203.

 

-----------------=======================-----------------

 

Poradnik o ASUS M2N-E (wg forum ASUSA)

 

Kupiliście tą fajną płytkę i komputer jest niestabilny, bo RAM dostaje za mało voltów? No cóż jest rozwiązanie, co więcej zaraz dowiecie się jak podkręcać na tej płycie. A więc zaczynamy:

 

Potrzebujemy następujących narzędzi:

ClockGen

CPU-Z

AI-Booster (na dołączonej płycie)

SuperPi

Nieoficjalny (niedostępny w sekcji download na stronie ASUSA) BIOS 0301

AWDFLASH.EXE (na dołączonej płycie)

 

Umieszczamy AWDFLASH.EXE na dyskietce wraz z rozpakowanym biosem. Startujemy komputer z płyty M2N-E CD. Wybieramy opcję "2". Wpisz: A:\awdflash.exe. Wpisz: 0301.BIN. Naciśnij "N". Naciśnij "Y". Teraz powinno nastąpić wgranie nowego biosu. Restartujemy komputer wchodzimy do BIOSU i wybieramy opcje:

 

Chipset (HT Speed) 4x jeśli będziemy podkręcać, 5x jeśli nie będziemy podkręcać.

 

SCREEN

 

AMD Live oraz AMD Cool'n'Quiet wyłączamy:

 

SCREEN

 

Jeśli masz DDR2 800 ustaw go na 667 jeśli chcesz podkręcać. Jeśli nie chcesz podkręcać i masz DDR2 800 zostaw go na DDR2 800. Jeśli zaś masz DDR6 667 i chcesz podkręcać ustaw go na 533 w przeciwnym wypadku zostaw na 667. Gdy posiadasz DDR2 533 i chcesz podkrecać ustaw go na 400 jeśli nie kręcisz zostaw na 533. Użytkownicy DDR2 400 (są tacy?) ustawiają na 400. We wszystkich przypadkach należy ustawić parametr 1T.

 

SCREEN

 

Ustaw "Jumping Free Control" na manual. CPU FSB na 200. PCI-E na 100MHz. Napięcie RAM'u na AUTO. Napięcie procesora na 1.5625V, mnożnik CPU na AUTO. Następnie w opcjach zaawansowanych regulacji napięcia "Advanced Voltage Control" ustaw offset na 50mV.

 

SCREEN

SCREEN

 

Restart komputera, jeśli nie wstaje poprawnie, wyłącz go włącz i: ustaw prędkość RAMU na niższą, jeśli to nie działa podnieś napięcie dla pamięci do maksymalnej wartości. Zakładając, że jesteś w Windows włącz AI BOOSTER.

 

SCREEN

 

Kliknij ikonkę klucza (zaznaczone strzałką) następnie klinij Memory na dole i ustaw bezpieczne napięcie (max do 2,5V) w AI Boosterze. Kiedy już będzie ustawione włącz CPU-Z (jak widać można wyciągnąć nawet 2.8GHz na FSB255)

 

SCREEN

 

Teraz włącz ClockGen. Wybierz PLL Control i przesuwaj górny suwak do pożądanej wartości.

 

SCREEN

 

Uruchom SuperPi na 30 minut i wybierz liczenie dla 32M i kliknij OK. Jeśli przez ten czas komputer się nie zawiesi i nie będzie błędów to znaczy, że taka ustalona (podkręcona prędkość) jest OK.

 

SCREEN

 

Za każdym razem po restarcie komputera (niestety) trzeba w AI Boosterze ustawiać napięcie RAM i prędkość szyny.

Napięcie dla procka az takie duże?

 

Ja narazie na swoim wywalczyłem 2.24GHz, ma troche problemy ze wstawaniem czasami, ale jak juz sie odpali, to stabilnie jest.

FSB na 280, pamięci wtedy na 560 z timingami 4-4-4-12 2T.

Wyżej jak dam, to mi AIBooster pokazuje częstotliwość jaka powinna być, ale w Everest i CpuZ pokazuje standardową wartość - i po SPI wiem, że AIBooster kłamie w tym przypadku, bo zamiast powyżej 2.24 jest poprostu 1.60...

 

Mam u siebie ten pierwszy bios, ale w men. urzadzen nie mam żadnych nieznanych sprzętow.

 

Ktoś to testował juz??

Edytowane przez d.evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie dla procka az takie duże?

 

Ja narazie na swoim wywalczyłem 2.24GHz, ma troche problemy ze wstawaniem czasami, ale jak juz sie odpali, to stabilnie jest.

FSB na 280, pamięci wtedy na 560 z timingami 4-4-4-12 2T.

Wyżej jak dam, to mi AIBooster pokazuje częstotliwość jaka powinna być, ale w Everest i CpuZ pokazuje standardową wartość - i po SPI wiem, że AIBooster kłamie w tym przypadku, bo zamiast powyżej 2.24 jest poprostu 1.60...

 

Mam u siebie ten pierwszy bios, ale w men. urzadzen nie mam żadnych nieznanych sprzętow.

 

Ktoś to testował juz??

Przetłumaczyłem HOWTO z forum ASUS'a. Niestety przed kupnem tej płyty powstrzymuje mnie fakt o tych kłopotach z nią. Choć sprzętu nie kręcę, zastanawiam się czy ryzykowac i kupować. Nie masz nieznanych urządzeń, bo dopiero w BIOSIE 0203 pojawia się opcja AMDLive! i ona powoduje to znieznane urządzenie (można to w biosie wyłączyć bo póki co AMDLive nic nie daje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Tydzien temu zakupilem m2n-e. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nie sprawia mi plyta zadnych problemow i oby tak dalej. Bez problemow poza jednym - czy ktos z was zna moze sposob na rozwiazanie problemu z wariujacymi czujnikami? Widzialem na poczatku tematu ze to nie jest odosobniony problem. Napiecia w biosie pokazuje ok, takie jak zmierzone miernikiem. Pod windowsem pokazuje juz jednak zupelne bzdury (kazdy program jaki znam). Mniejsza jednak z tym, bo gorzej z pomiarem predkosci obrotowej wentylatora. Kiedy regulacja obrotow jest wylaczona to wszystko w porzadku, ale kiedy sie ja zalaczy to juz obroty skacza od zera do kikudziesieciu tysiecy :) zaden odczyt nie ma sensu.

Nowe biosy rozwiazuja moze ten problem ?

 

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje ;)

Czym sie roznia dokladnie od siebie opcje CPU Q-Fan Control a Chasis Q-Fan Control ? Czy to predkosc Fan na cpu , a 2 opcja to pozostale wiatraczki w obudowie? Tak mi sie wydaje ale wole sie upewnic ;) Nie mialem wczesniej do czynienia w plytach z takim ustawieniem.

Podobnie jak CPU Fan Speed warning. Czy jest to tylko alarm kiedy fan kreci sie ponizej predkosci ustawionej, czy tez moze jednoczesnie jest to predkosc ponizej ktorej Fan nie zmniejszy swoich obrotow ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, a wypowie sie ktos na temat dzwiekowki w tym asusie? bo nie wiem czy lepsze to niz realtek:)

Dzwiek niezly, lepszy od zintegrowane realteaka, lepszy od karty 5.1 za 50zl ktora mialem. Nie porownam ci z X-Fi ale dzwiek stoi na dobrym poziomie. Niestety troche bass jest nieczysty. Ale to HDAudio wiec w moim rozumowaniu nie oplaca sie kupowac dziwiekowi, bo ta zintegrowana jest calkiem w porzadku.

Niedlugo pobawie sie crystalizerem, by polepszyc dzwiek w grach.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to testował juz??

 

tak wczoraj sie bawilem wszytko dziala super po biosiku 301 (nie wiem czy tylko to mnie sie dzieje ale EZ Flash utility wiesza sie podczas czyszczenia starego biosu dobrze ze jest narzedzie do przywracania bo by bylo nie ciekawie :P ) wydaje sie byc wszytko stabilniejsze ai booster przestal zawieszac winde narazie na boxie procesorek chodzi na 2400MHz (1.5125V temp ok 47C po 3dmarku 2005) pamiec na 410 4-4-4-14-1T (wtedy w ogole nie startowala na takich ustawieniach chodziala na 400 5-5-5-15-2T) w sumie nie fajne jest ze przy kazdym wlaczeniu trzeba grzebac clockgenem i ai boosterem ale z drugiej strony podkrecam sobie kiedy potrzebuje :) w Titan Quescie wzrost wydajnosci o jakies 33 % :)... wiec jeszcze nie wyrzucac tych plyt :lol: jak zaloze wc (tylko musze sobie kupic multizapinke :) ) to przesle screeny z cpu-z i spi

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... wszystko chodzi teraz jak należy mi również aibooster przestał wieszać winde procek idzie tak samo jak przedtem czyli na def. vcore 2700MHz, pamięć max tylko 380 MHz (słabe GoodRam 533)

trzeba coś wymyślić na to ciągłe zmienianie taktów przy uruchamianiu.

 

co do flashowania to robiłem AWDFLASH i też się zwiesił. ta płytka CD od ASUS'a jest genialna :)

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi procek na razie poszedł na 2500 ale pamięci nie moge ustawić dalej na 1t i chodzą na 667 bo reset za resetem podczas uruchamiania.A biosa wrzucałem asus updatem i wszystko poszło bez problemu.Pomyłka pamięci chodzą na 832 ale standardowe timingi kurcze ustawiałem w biosie na 667 a clockgen pokazuje 416 wynik w 3d marku 2006 3160pkt grafika podkręcona na 640/1740.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...