Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to prawda że to nowa platforma i Ci producenci którzy pierwsi wypuścili płyty zyskali dużo klientów ale wyszły problemy z niedopracowaniem - coś za coś. natomiast Ci którzy teraz wypuszczają płytki mogą się już pochwalić lepszymi wynikami ze względu na dłuższy czas pracy nad płytą... i kółko się zamyka

 

podejrzewam że następne rewizje lub biosy poprawią to znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tematów poruszanych na temat tej płyty ogłónej tyczy sie BIOSu, platforma jest stosunkowo nowa i na wszystkich płytach producentów cos szwankuje, z reszta na www.benchmark.pl ukaze sie niebawet test owej płyty ale sa tez inne testy, takze polecam zajrzec :) Takze wybór nalezy do ciebie. Jesli chodzi znów o DFI to ne pociąga mnie mozliwość dobrego OC skoro jest starszy czipset bo nForce 4 a nie 5 i niema ładnego pasywnego chłodzenia :) :P

Ja wybrałem nFroce4, moze mam niższa wydajnosc niz z nf550/570, ale za to nie mam problemow z pamieciami, cold bootami, i innymi "dodatkami" do tych wszystkich swietnych płyt na nforce serii 5. Szkoda ze producenci tak zawalili sprawe i nie mozna jak narazie kupić dobrej mobo na nowym chipsecie (bynajmniej w Polsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. wlasnie zaczelem sobie krecic i na razie proc na boxie byl stabilny na lekko ponad 2,8 GHz.

 

teraz sie mecze jak pamieci ustawic zeby bylo najwydajniej i stabilnie

Właczenie Command Rate 1 powoduje niestabilnosc. Cyz jest szansa ze to wina goodramow 667 ?

 

Jak wy to robicie ze w Clockgenie przy zmianie szyny nie rosnie wam PCI ?

 

Moze wymyslimy jakies faq odnosnie tej plyty?

 

i w nim poszczegolne rezultaty, podobno na cos ja jednak stac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw PCI-E na stałe w biosie na 100 MHz. generalnie na NF5 T1 powoduje niestablilość ale nie daje dużo więc po co sobie nim głowę zawracać

 

co do faq to mogę się podłączyć - rezultaty jakieś są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faq to bardzo dobry pomysl i to nie tylko dotyczacy podkrecania, ale rowniez ustawien optymalnych np pamieci. Auto moze pozostawia sporo zapasu wydajnosci. Sama instrukcja tez wiele spraw nie tlumaczy. Wielu uzytkownikom faq by sie przydal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem... :cry: temperatury na procku były jakieś duże ~40 w idle wiec pomyślałem że przesmaruję paste na ceramique (miałem dotychczas ta doczepiona do Freezera 64pro), otwieram kompa... patrze na ten cooler... dotykam rączki od coolera... wyskoczył cooler prawie sam... myśle o co chodzi... patrze jedno trzymadło pod zapinke było złamane :blink: ! Jakim cudem ten cooler sie trzymał to ja niewiem :unsure: . Sklejenie tego nie jest możliwe. Czy jest możliwość dokupienia osobno podstawki pod cooler ? Pamietam że kiedys w starym AC Freezer 64 była dodatkowo podstawka pod 939, może jest jakis cooler co by miał pod AM2. Plz help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0---> mam tak ustawion i kupa.... ni chyba ze czegos nie zapisalo przy wychodzeniu z biosu.

A te goodramy to na D9 masz?:)

po zapisaniu ustawień w biosie musi Ci się sam uruchomić (bez resetów czy wyłączania) wtedy ustawienia na pewno się zapiszą. a pamiątki zwykłe ale na 2,15V (na 1,95V chodziły tylko 410 MHz 4-4-4-7 2T)

 

 

Mam pewien problem... :cry: temperatury na procku były jakieś duże ~40 w idle wiec pomyślałem że przesmaruję paste na ceramique (miałem dotychczas ta doczepiona do Freezera 64pro), otwieram kompa... patrze na ten cooler... dotykam rączki od coolera... wyskoczył cooler prawie sam... myśle o co chodzi... patrze jedno trzymadło pod zapinke było złamane :blink: ! Jakim cudem ten cooler sie trzymał to ja niewiem :unsure: . Sklejenie tego nie jest możliwe. Czy jest możliwość dokupienia osobno podstawki pod cooler ? Pamietam że kiedys w starym AC Freezer 64 była dodatkowo podstawka pod 939, może jest jakis cooler co by miał pod AM2. Plz help...

podejdź do jakiegoś serwisu i poproś - powinni mieć (zostają czasami po zmianie chłodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko czy freezerek nie sprawia problemów reszcie użytkowików Asusa M2N-E, bo musze na swoim X2 wymienic wiatrak, gdyż niestety temp w stresie dochodzi do 60 sopni. Niestety to zapięcie na AM2 jest tylko po kazdej stronie coceta jedno, a freezerek ma wsumie 6 miejsc na bolce. Czy to się nie urwie jak koledze Aranowi może to był tylko jakiś wypadek. Często odpinałeś Aran tego freezerka może poprostu nastąpiło zmęczenie matreiału, a może było za dużo pasty podspodem przezco był za duży nacisk zapinek na bolce i ułamało. Hym nie jest za ciekawe mam nadzieje że gdzieś da się dokupić tą podstawke najlepiej od 939. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że tylko raz był zakładany, robiłem to raczej starannie. Czy za dużo pasty... niewiem było tyle ile było już nałożone na Freezerku. Moim zdaniem to jest najwiekrzy minus tego socketu... montowana podstawka do płyty jest teraz zamiast na 2 to na 4 śrubki niewiadomo dlaczego, a do coolera zredukowali z 6 do 2 <_< . Podejżewam że w moim wypadku ten plastik był jakiejś gorszej jakości. :sad:

 

PS1: Znalazłem dość ciekawe rozwiązanie http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1680

Niedość, że rozwiąże mój problem to jeszcze umożliwia montaż coolerów z 939, szkoda że tylko cena 20 zł za kawałek plastiku. <_<

 

PS2: Wieczorem będą fotki Freezera, tam niema co źle zrobić.. wogle czemu te 2 bolce od tej podstawki są puste w środku to ja niewiem, może ktoś chcial tam jeszcze jakiś szkielet albo cos zrobić, ale że wyszły by koszta więkrze to zostawili tak jak jest ;p

 

PS3: Fotki Freezera bardzo podobne zapinki ma jak np. Scythe Mine.

http://img144.imageshack.us/my.php?image=freezer1qf8.jpg

http://img62.imageshack.us/my.php?image=freezer2fj8.jpg

A to podstawka od "środka" tych dziur już tak nie widać bo próbowałem sklejać.

http://img60.imageshack.us/my.php?image=pustakxu5.jpg

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aran to zes mnie przestraszyl bo wlasnie sie szukuje na tego freezera

ale cos zle przypioles moglbys podeslac fotki tego freezera jakie on ma zapiecia :)

edit: acha i czy mozna go podpiac do regulatora obrotow ? ma wtyczke ?

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak z tym faqiem :)? podejmnie się ktoś pisania? widziałem już na kilku forach różne rozwiązania poszczegółnych problemów, możę by ktoś kto się zna dobrze na tym napisał co nie co :D

ps: kiedy wyjdzie oficjalny bios 301?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytke Asus M2n-e i jak wiadomo jest z nią mase problemów.Ktoś wcześniej cytował mnie z innego forum

 

Jeśli chodzi o Freezera 64PRO, to zauważcie jakbaaardzo mocno dociska on do proca!!!Dlatego wcale sie nie dziwie że koledze urwał się zaczep.

 

Po zamontowaniu Freezera cala pasta zostala wyciśnięta z jednej strony.Uważajcie na to.

 

Ja poradziłem sobie z tym, wyginając lekko zaczep freezera od strony zapinki. Niby zaczep identyczny jak na s 939, ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. wlasnie zaczelem sobie krecic i na razie proc na boxie byl stabilny na lekko ponad 2,8 GHz.

 

teraz sie mecze jak pamieci ustawic zeby bylo najwydajniej i stabilnie

Właczenie Command Rate 1 powoduje niestabilnosc. Cyz jest szansa ze to wina goodramow 667 ?

 

Jak wy to robicie ze w Clockgenie przy zmianie szyny nie rosnie wam PCI ?

 

Moze wymyslimy jakies faq odnosnie tej plyty?

 

i w nim poszczegolne rezultaty, podobno na cos ja jednak stac...

Moje goodramy 667 chodzą na CR 1T, przy częstotliwości 560MHz i timingach 4-4-4-12 - bez podnoszenia napięcia.

Ktoś już wyżej pisał, że masz ustawić PCI-E w biosie na sztywno. U mnie jeszcze w clockgenie samo PCI (nie PCI-E) szło w górę - ktoś mi tutaj na forum poradził, żeby ustawić w biosie fsb na trochę więcej niż 200 i wtedy PCI się zablokuje - i rzeczywiście się tak stało.

Na starcie mam ustawione 220MHz i pozniej jak sie clockgenem bawie, to PCI sztywno 33MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d.evil kości na D9? podaj resztę timingów i pokaż screena. wynik imponujący

 

edit: no chyba że to 667@560 to wtedy nie musisz :)

Nie wiem na czym kości;)

Tak, te pamięci to 667@560

 

Raz tylko udało mi się z tymi timingami - dalej bez podnoszenia napięć - ustawić FSB na 300MHz - zrobiłem kilka testów, zrestartowałem kompa... I juz nie udało się z powrotem tyle ustawic:( Teraz 295MHz max. żeby było stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do tego freezera to moze usunac troche pasty z niego xD

Wogole jak boxowego montowalem to tez latal mi jak zyd po pustym sklepie:) a ze chcialem aby rowno byl to zeszlo mi z 4 minuty .. tam wogole jest jakis dolek gdzie zapinka ma dojsc .. doszlo tak na hmm .. no ale kilka pociagniec i siedzial ..,... co do freezera to mysle aby uniknac problemow ...to poprostu polozyc kompa i przez jakis czas wygrzac procka aby pasta sie rozplynela dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Patrioty 1Gb (2x512) LLK 667 Mhz, nie miałem żadnych problemów z instalacją i na standardowych ustawieniach działają z 602Mhz, czyli dobrze, bo taką częstotliwość wymusza procek.

4-4-4-12, 2T

Czy ktoś ma takie same pamięci? i ma jakieś problemy?

Działam na biosie 203

Pozdrawiam

ps: gdzie można sprawdzić tem czipsetu? bo w everescie nei widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym kości;)

Tak, te pamięci to 667@560

 

Raz tylko udało mi się z tymi timingami - dalej bez podnoszenia napięć - ustawić FSB na 300MHz - zrobiłem kilka testów, zrestartowałem kompa... I juz nie udało się z powrotem tyle ustawic:( Teraz 295MHz max. żeby było stabilnie.

teraz to nie nazywa się FSB tylko HTT...

to wszystko to wina pamięci i niedopracowanego biosu...ta płytka potrafi o wiele więcej np. na poprzednich pamięciach robiłem max HTT = 375 MHz a teraz max jest tylko 330 MHz - wystarczyła tylko zmiana pamięci.

 

 

hmm co do tego freezera to moze usunac troche pasty z niego xD

Wogole jak boxowego montowalem to tez latal mi jak zyd po pustym sklepie:) a ze chcialem aby rowno byl to zeszlo mi z 4 minuty .. tam wogole jest jakis dolek gdzie zapinka ma dojsc .. doszlo tak na hmm .. no ale kilka pociagniec i siedzial ..,... co do freezera to mysle aby uniknac problemow ...to poprostu polozyc kompa i przez jakis czas wygrzac procka aby pasta sie rozplynela dobrze

co do freezera to polerowanie + ceramiqe daje dużo. ta standardowa pasta jest IMHO dużo gorsza od arctic ceramiqe. gdzieś nawet wyniki dawałem

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Patrioty 1Gb (2x512) LLK 667 Mhz, nie miałem żadnych problemów z instalacją i na standardowych ustawieniach działają z 602Mhz, czyli dobrze, bo taką częstotliwość wymusza procek.

4-4-4-12, 2T

Czy ktoś ma takie same pamięci? i ma jakieś problemy?

Działam na biosie 203

Pozdrawiam

ps: gdzie można sprawdzić tem czipsetu? bo w everescie nei widzę

 

 

Jakiego masz pocka i jak puszczonego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego masz pocka i jak puszczonego??

proszę:

Dołączona grafika

czy wiadomo kiedy będzie jakiś nowy oficjalny bios?? i czy wogóle będzie czy już porzucili pracę nad tą płytką :-0

Edytowane przez l3cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem pierwsza strone, wydaje sie byc bardziej adekwatna do poruszanej tresci.

 

Co do Freezera, zakladalem go pol godziny, gdyz balem sie uszkodzic rdzen procka. Strasznie mocno musialem go przycisnac. Uzylem pasty Arctic Silver, temp nie przekracza 35 st.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem pierwsza strone, wydaje sie byc bardziej adekwatna do poruszanej tresci.

 

Co do Freezera, zakladalem go pol godziny, gdyz balem sie uszkodzic rdzen procka. Strasznie mocno musialem go przycisnac. Uzylem pasty Arctic Silver, temp nie przekracza 35 st.

 

Pozdrawiam

:blink: Rdzen jest pod IHSem, więc czego się tu bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...