Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tego pytanie jeszcze nie było. Mianowicie czy kontorler SATA na tej płycie obsługuje NCQ bo niestey nie wiem czy jak kupie dysk z NCQ to bedzie chodzić z NCQ czy poprostu wyłączy to płyta, bo cdysk bedzie chodzić tak czy owak. Pozdrawiam

Edytowane przez ViperGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Patrioty 1Gb (2x512) LLK 667 Mhz, nie miałem żadnych problemów z instalacją i na standardowych ustawieniach działają z 602Mhz, czyli dobrze, bo taką częstotliwość wymusza procek.

4-4-4-12, 2T

Czy ktoś ma takie same pamięci? i ma jakieś problemy?

Działam na biosie 203

 

tez mam te pamieci, tyle ze kosci 2x1GB (Patriot LLK 667) na tej plycie, procek x2 3800. zadnych problemow. bios 0203

chlodzenie przelozone z 939 czyli AC Freezer64 zalozyl sie bez specjalnego problemu.

pamieci bez problemu chodza jako 800 5-5-5...

przy kreceniu procka powyzej 220 musialem przestawic na 533 4-4-4... ,

narazie procek chodzi 10x240, pamieci na 533 , napiec nie ruszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

Niedlugo zamierzam kupic komputer,oto moje zestawienie ktore sie bedzie opieralo na na w/w ASUSIE...

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

ASUS 7900GT - TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA Barracuda

Tagan U15 530W Easycon

 

I moje pytanie jest nastepujace:

Czy ktos wie czy MOGE miec problemy z ta plyta przy takiej konfiguracji(szczegolnie z pamieciami na 800MHz??) Krecic raczej nic neichce poniewaz po co taki sprzet...;)

I jeszcze jedno pytanko: czy jak bym wzial wersje SLI to ona jest juz pozbawiona w/w problemow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

Niedlugo zamierzam kupic komputer,oto moje zestawienie ktore sie bedzie opieralo na na w/w ASUSIE...

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

ASUS 7900GT - TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA Barracuda

Tagan U15 530W Easycon

 

I moje pytanie jest nastepujace:

Czy ktos wie czy MOGE miec problemy z ta plyta przy takiej konfiguracji(szczegolnie z pamieciami na 800MHz??) Krecic raczej nic neichce poniewaz po co taki sprzet...;)

I jeszcze jedno pytanko: czy jak bym wzial wersje SLI to ona jest juz pozbawiona w/w problemow??

Z tego co wiem, to płyta ma często problemy z pamięciami, na Twoim miejscu wziąłbym coś innego. Chociaz mozna trafić tez dobry egzemplarz tak jak "Masell"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko: czy jak bym wzial wersje SLI to ona jest juz pozbawiona w/w problemow??

Czyli mam rozumiec ze wersja Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI tez bedzei tak samo wadliwy??

 

A jak inna to jaka??

Np.:

Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze wersja Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI tez bedzei tak samo wadliwy??

 

A jak inna to jaka??

Np.:

Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI

 

??

Ja bym proponował to co mam w sigu -> bardzo stabilna, nie sprawiająca problemów płyta. W dodatku jak zabraknie mocy, to mozna dobrze pokręcić, opcji do o/c jest bardzo dużo...jak to w DFI. Co prawda jest to NF4 Ultra a nie NF570. Wybór nalezy do Ciebie ; )

 

BTW -> Co do wersji SLI, sprawia chyba mniej problemów, ale kosztuje sporo kasy...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował to co mam w sigu -> bardzo stabilna, nie sprawiająca problemów płyta. W dodatku jak zabraknie mocy, to mozna dobrze pokręcić, opcji do o/c jest bardzo dużo...jak to w DFI. Co prawda jest to NF4 Ultra a nie NF570. Wybór nalezy do Ciebie ; )

 

BTW -> Co do wersji SLI, sprawia chyba mniej problemów, ale kosztuje sporo kasy...

 

No kasa mnie nie trzyma...Nie tak bardzo...Jestem w stanie dac 200zl wicej ale zbey niemiec problemow z plyta... Chcialbym zeby mi te pamiatki chodzily na 800MHz i to bez problemow... Krecic niczego narazie nnie zamierzeam bo taki sprzet wystarczy wiec po co go zylowac...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

Niedlugo zamierzam kupic komputer,oto moje zestawienie ktore sie bedzie opieralo na na w/w ASUSIE...

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

ASUS 7900GT - TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA Barracuda

Tagan U15 530W Easycon

 

......

Dopiero co kupiłem bardzo podobnego kompa,tylko,że grafa słabsza i pamiątki 2 x 512 goodram pro.

Jak do tej pory zero problemów i to na pierwszym biosie 0103.Tylko mała uwaga.Kompa nie kręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zła ta płyta, ja niewiem co to za problemy... pomijając tą biedna ramke złamaną... ;) Najważniejsze żeby w przyszłych biosach było napiecie na memki więkrze oraz poprawili wstawanie płyty na niektórych ustawieniach... troche mnie dziwi że do problemów zaliczana jest temeperatura chipsetu... ja mam w stresie 34 stopni... Przy zamkniętej obudowie. Jak ktoś niechce mieć żadnych problemów i nieprzeszkadza mu chipset (lub ma jakąś alternatywe na niego) to niech bierze DFI.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie dla pamieci

Asus M2N-E max 1.95V

Asus M2N-SLI Deluxe max 2.50V

 

chyba nie trzeba komentować :)

Nie siedzę teraz przy swoim kompie, ale wydaje mi się, że wcześniej już było pisane - M2N-E - 1.95 w BIOSie, ale pozniej w AIBoosterze mozna chyba jeszcze wiecej ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to płyta ma często problemy z pamięciami, na Twoim miejscu wziąłbym coś innego. Chociaz mozna trafić tez dobry egzemplarz tak jak "Masell"...

nie tylko Masell nie miał z tą płytką problemów :)

 

Nie siedzę teraz przy swoim kompie, ale wydaje mi się, że wcześniej już było pisane - M2N-E - 1.95 w BIOSie, ale pozniej w AIBoosterze mozna chyba jeszcze wiecej ustawic.

no można w AIBoosterze podnieść do 2,5V ale to nic nie daje - nadal jest 1,95V (PS. vdimm mod jest bardzo prosty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

Niedlugo zamierzam kupic komputer,oto moje zestawienie ktore sie bedzie opieralo na na w/w ASUSIE...

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

ASUS 7900GT - TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA Barracuda

Tagan U15 530W Easycon

 

I moje pytanie jest nastepujace:

Czy ktos wie czy MOGE miec problemy z ta plyta przy takiej konfiguracji(szczegolnie z pamieciami na 800MHz??) Krecic raczej nic neichce poniewaz po co taki sprzet...;)

I jeszcze jedno pytanko: czy jak bym wzial wersje SLI to ona jest juz pozbawiona w/w problemow??

patrioty LLK potrzebuja chyba 2.2V~2.3V więc raczej z tą płytą będą działać na 533 a to korzyść wątpliwa. słyszałem że GEILE ultra LLK 800 działają na napięciu bliższemu 1.8~1.9V więc jest bardziej prawdopodobne, że będą działać. dostałem maila od ZNAK'u, że GEILE 800 CL5 działają bez problemu na tej płycie. wersja SLI ma napięcie dla pamięci do 2.5V więc patrioty powinny działać bez problemu. poza tym znajomy ma tego ASUS M2N-SLI i poza tym, że ręcznie musiał ustawić timingi i działa to poprawnie, nie ma żadnych kłopotów. na innym forum przeczytałem, od kogoś chyba z serwisu, że 4 na 10 tych płyt (ASUS M2N-E) wracają do serwisu z powodu spalenia jednostek zasilających... czy coś takiego. MSI za 2 dni wypuści poprawione BIOSY do K9N Platinum (i chyba ULTRA) poza tym ABIT wypuścił BIOS 1.4 do KN9 ULTRA/SLI poprawiający wieszanie się USB i brak blokady PCI - czyli ludzie wzięli się do roboty (a może wrócili z wakacji....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś juz bawił się biosem 0302? asus mi ten biosik podesłał ale nie mam an czym go sprawdzić. jak ktoś chętny to pisać

ten bios jest już dostępny od 9 dni i od kiedy wyszedł to go używam - szczerze powiedziawszy - nic nowego

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie:

Niedlugo zamierzam kupic komputer,oto moje zestawienie ktore sie bedzie opieralo na na w/w ASUSIE...

Asus M2N-E nForce 570 Ultra

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

ASUS 7900GT - TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E)

Seagate 320GB 7200rpm 16MB SATA Barracuda

Tagan U15 530W Easycon

Jesli Ci zycie mile nie bierz tej plyty.

 

Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI, co prawda 717 zl, ale Masz 590SLI, LinkBoost(?) i zero problemow z pamieciami.

 

Aha i nie bierz ASUS 7900GT Top, placisz za fabryczne podkrecenie. Nie warto. Sam podkrecisz o wiele wiecej, a czeesto te podkrecone jeszcze gorzej sie kreca.

 

Just my 2 cents.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci zycie mile nie bierz tej plyty.

 

Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI, co prawda 717 zl, ale Masz 590SLI, LinkBoost(?) i zero problemow z pamieciami.

 

Aha i nie bierz ASUS 7900GT Top, placisz za fabryczne podkrecenie. Nie warto. Sam podkrecisz o wiele wiecej, a czeesto te podkrecone jeszcze gorzej sie kreca.

 

Just my 2 cents.

 

Pozdrawiam.

weź sobie GIGABYTE'a 7900GT z chłodzeniem ZALMANA ciche i wydajne i tańsze. co do płyty - nie ryzykowałbym, weź M2N-SLI za 530 jeśli nie zależy ci na pełnym SLI (2x16 - wtedy to 590SLI za 730) albo poczekaj w następnym tygodniu wychodzą poprawione BIOSY do MSI K9N Platinum/Ultra poza tym ABIT juz wypuścił poprawiony BIOS do KN9 Ultra/SLI więc wybór dobrych (z dobrymi BIOSAMI) płyt się poszerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci zycie mile nie bierz tej plyty.

 

Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI, co prawda 717 zl, ale Masz 590SLI, LinkBoost(?) i zero problemow z pamieciami.

 

Mi chodzi o ta wersje bez WiFi-AP,poprostu Asus M2N32-SLI Delux nForce 590 SLI... i chce wiedziec czy te Patrioty mi pojda na tej plycie na 800MHz...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że GEILE ultra LLK 800 działają na napięciu bliższemu 1.8~1.9V więc jest bardziej prawdopodobne, że będą działać. dostałem maila od ZNAK'u, że GEILE 800 CL5 działają bez problemu na tej płycie.

Mam wlasnie te Geile ze Znaku. Wg producenta sa na napiecie 1.8V. Zarowno z tymi pamieciami jak i z plyta nie mam najmniejszych problemow. Co wiecej jestem z niej bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie największy kłopot to napięci MEM do 1.95V które nie pozwala działać innym pamięciom np PATRIOT LLK, OCZ... ale skoro ci działają to fajno. Ciekawe czy GEILE ultra też pójdą na zakresie napięć serwowanym przez M2N-E. Poza tym chyba odczyty napięć i obrotów przez programy na tej płycie są dziwne... Co do dziwnego zachowania płyty po podkręceniu - osobiście uważam, że podkręcanie jest BE, więc jakoś mnie to nie martwi. Martwi mnie tylko topic na pewnym innym forum gdzie ktoś opisuje jak do serwisu wraca 4/10 tych płyt. Albo zdesperowani brakiem OC ludzie je palą, albo sama sekcja zasilania się pali.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie największy kłopot to napięci MEM do 1.95V które nie pozwala działać innym pamięciom np PATRIOT LLK, OCZ... ale skoro ci działają to fajno. Ciekawe czy GEILE ultra też pójdą na zakresie napięć serwowanym przez M2N-E. Poza tym chyba odczyty napięć i obrotów przez programy na tej płycie są dziwne... Co do dziwnego zachowania płyty po podkręceniu - osobiście uważam, że podkręcanie jest BE, więc jakoś mnie to nie martwi. Martwi mnie tylko topic na pewnym innym forum gdzie ktoś opisuje jak do serwisu wraca 4/10 tych płyt. Albo zdesperowani brakiem OC ludzie je palą, albo sama sekcja zasilania się pali.

też to czytałem ale na wypowiedzi tylko jednego usera nie ma się co opierać... na XS cisza i na wszystkich innych forach nic nikt nie mówi o takich awariach... ja byłbym ostrożny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci zycie mile nie bierz tej plyty.

 

Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI, co prawda 717 zl, ale Masz 590SLI, LinkBoost(?) i zero problemow z pamieciami.

 

Pozdrawiam.

no i tyle 2xPCI :) jak komus zalezy na większej ilosci PCI to M2N SLI Deluxe ma 3xPCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...