Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam :D

czy ktoś już testował ten nowy bios :D? wiadomo jakie zmiany? coś zmieniono, dodano, naprawiono :)?

no i czy idzie przezd ASUS UPDATE bez problemów?

Pozdrawiam

Wgralem go rano.

 

Moje ostatnie ustawienia 262x10 czyli 2620MHz na procku i 650 dla pamieci.

Teraz mam ustawione 250x11, czyli 2750MHz na procku i 600 dla pamieci.

 

Jestem z niego zadowolony, choc nie naprawil u mnie bledu resetu, czyli gdy zresetuje kompa nie laduje ustawiec biosu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem go rano.

 

Moje ostatnie ustawienia 262x10 czyli 2620MHz na procku i 650 dla pamieci.

Teraz mam ustawione 250x11, czyli 2750MHz na procku i 600 dla pamieci.

 

Jestem z niego zadowolony, choc nie naprawil u mnie bledu resetu, czyli gdy zresetuje kompa nie laduje ustawiec biosu..

a niewiesz czy pójdzie asus updatem :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wgralem 0302. poprawa jest, komp wstaje po kazdym restarcie

przy ustawieniach procka 10x240 (napiecie procka 1,35) , pamieci chodza na 667 4-4-4-12 2T , poprzedni bios tylko na 533

ktos tu pisal ze patrioty LLK nie chodza z ta plyta, BZDURA, pisze jeszcze raz chodza bez problemu!! (mowie o LLK 667)

napiecie pamieci na auto.

przy ustawienich stand tzn. 10x200 (procek x2 3800) chodza idealnie na 800 5-5-5-12 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tym że ta płyta jest nie do OC trzeba się pogodzić, za dużo problemów, dziwią mnie jednak problemy z X-Fi jakie mieli.

 

PS. Z tym zasilaniem to Asus dał babola :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisali jakby mozna napiecie pamieci zwiekszac spod AIBoostera, zauwazylem ze w biosie ustawia sie na AUTO. Wiec jak to jest w koncu? Mozna z AIB ustawic wieksze napiecie?

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak sobie mysle :)

w do ktorego gniazda wczepiliscie wiatrak od CpU bo ten co jest oznaczy to jest na 4 piny ??:) ja wtyknolem do Chassisa tylko wlaczylem C'n'Q i wiatrak jak sie krecil na 3k to sie kreci :)

Jak podpiełes do innego niz "CPU" to nie dziwne ze CnQ nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tym że ta płyta jest nie do OC trzeba się pogodzić, za dużo problemów, dziwią mnie jednak problemy z X-Fi jakie mieli.

 

PS. Z tym zasilaniem to Asus dał babola :angry:

na pierwszym BIOSie - późniejsze wersje aproblem rozwiązały :)

 

ja mam pamieci Kingston HyperX 2 x 1 GB i mi dzialaja z ta plyta tyle tylko ze na 533MHz

tak, ale mają działać nie na 266 lecz na 400 MHz! A tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym BIOSie - późniejsze wersje aproblem rozwiązały :)

Co nie zmienia faktu ze płyta i tak jest przeciętna, zeby nie powiedzieć słaba. Asus na NF4 SLI równiez jest taki sam, albo nawet gorszy, bo od wczoraj rozmawiam z userem tej płyty...tzn byłym userem, bo własnie ją odsyła do sklepu. Pozostaje czekać na EPOXY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze płyta i tak jest przeciętna, zeby nie powiedzieć słaba. Asus na NF4 SLI równiez jest taki sam, albo nawet gorszy, bo od wczoraj rozmawiam z userem tej płyty...tzn byłym userem, bo własnie ją odsyła do sklepu. Pozostaje czekać na EPOXY.

Ten na nf4 też lipa? :blink:

Myślałem, że Asus A8N-E jest kiepski, a tu z tego co widzę (mamy już przetestowane 6 płyt) to jest jakaś masakra pod AM2

 

Co do Epoxa - płyty już są, ale tylko w rosji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na nf4 też lipa? :blink:

Myślałem, że Asus A8N-E jest kiepski, a tu z tego co widzę (mamy już przetestowane 6 płyt) to jest jakaś masakra pod AM2

 

Co do Epoxa - płyty już są, ale tylko w rosji :(

 

Ooo, świetnie, jestesmy dalej za ruskami :? W Polsce nic normalnego nie mozna kupic, tylko same low-endy dla mas :/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, świetnie, jestesmy dalej za ruskami :? W Polsce nic normalnego nie mozna kupic, tylko same low-endy dla mas :/

nie ma co Asrock na Uli za 200 złotych prezentuje poziom tego asusa, a nawet i wyższy bo ma SLI (yyy XLI) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co Asrock na Uli za 200 złotych prezentuje poziom tego asusa, a nawet i wyższy bo ma SLI (yyy XLI) :)

No dobrze, ale nadal to nie jest to. W sumie dziwie sie, jak mozna zepsuc płyte na NF4 który jest dosc starym chipsetem, i konstrukcje płyt pod 939 na nf4 sa dopracowane niemal do perfekcji...Całe szczęscie, ze DFI nie zapomniało jak sie robi płyty :P

 

 

EDIT: Moze Asus po połączeniu z Gigabyte'm, zaczął robić płyty na wzór tego producenta...Na AMD świetnie wyposazone, pełno dodatków, pełno zintegrowanych rzeczy, dual biosy, ładny laminat ale marne oc.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy chcecie od Asusa:)

Plyta w sumie dobrze dziala:)

Mam dysk na ATA i w zwiazku z tym ...

mam pytanie czy ktos ma podpiete pod jedna tasme HDD i dvd?

i czy po kazdym restarcie trzeba wylaczyc kompa i wlaczyc bo inaczej jest boot failure .. i jak dlugo sie laduje system w tym przypadku jak sa pod jedna tasme podpiete?

[ swoja droga to chyba przejsciowka IDE-. SATA II rozwiazuje ten problem ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy chcecie od Asusa:)

Plyta w sumie dobrze dziala:)

Mam dysk na ATA i w zwiazku z tym ...

mam pytanie czy ktos ma podpiete pod jedna tasme HDD i dvd?

i czy po kazdym restarcie trzeba wylaczyc kompa i wlaczyc bo inaczej jest boot failure .. i jak dlugo sie laduje system w tym przypadku jak sa pod jedna tasme podpiete?

[ swoja droga to chyba przejsciowka IDE-. SATA II rozwiazuje ten problem ]

Wiesz, użytkownicy tego forum, wymagają raczej do sprzętu czegoś więcej, niż zeby tylko "dobrze" działał ;) Co do podłaczania napędu i HDD na jednej taśmie, to podobno hdd zwalnia do prędkosci napędu, czyli...ata33/66? Nie jestem pewien. Jezeli tak faktycznie jest, to pozostaje kupno przejściówki za 35zł z allegro IDE->SATA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do OC to wycigam z mojego 3200+ 2,5 Ghz mysle ze to dobry wynik dalej sie balem bo boxowy wentyl :)

Nie jestem jakims zwyklym uzytkowikiem ktory kupuje komp po to aby dobrze dzialal - lecz aby mial zapas mocy ( czyli OC) jak cos sie bedzie obsrywac ..

wiec sprawdzilem jak sie kreci .. juz nawet pisalem o tym ile na niej wyciagnolem

co do zwalniania to raczej nic takie nie zauywazylem :)

ale interesuje mnie czy inni uzytkownicy tej plyty maja taki sam problem jak maja na jednej tasmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To może i jak podziele sie wrażeniami po załadowaniu biosu 0302.

 

Mój konfig to:

 

A 64 X2 3800

2x512 Patriot 667 LLK

płyta Asus M2n-e

MSI 7900GT EZ

 

reszta w sumie nieistotana.

 

 

Po wielu problemach na strszych biosach, ten rozwiazał choć częściowo problem z pamięciami i OC.

 

Teraz mam go ustawionego na 9x270 napięcie auto co daje 2430 Mhz temp idle 30-32 strsss 38-39

Pamięci w biosie ustawione na 533 4-4-4-12 co daje ~700 Mhz. napiecie 1,95V

 

Ht oczywiście x3

 

Wszystko pracuje poprawie,aż dziw bierze po tym co przeżyłem chocby jak chciałem zainstalowac windowsa.

 

Niestety bios nie poprawił tak czestego błedu ,iż po restarcie niezwawsze załadują się ustawienia biosu z OC tylko default.

Jest to conajmniej irytujące, niekiedy lepiej jest wyłaczyć kompa i właczyc niz restartować, bo przynajmniej ustawienia zostają zachowane.

 

Generalnie mój stosunek do tej płyty poprawił się ale nie jest to jescze to co ma być.Nie mówie nawet o wiekszym OC, bo to w zupełności mi wystarczy ale o przyjemności pracy z ta płytą.

 

Licze na to , że nastepny bios poprawi sprawe zapamietywania ustawien biosu.

 

Procka puszczałem też na 10x270 i wstawał ale niestety z problemami(wina płyty). jak już zachował ustawienia bios to musiałem zjechac z pamieciami na 533 co dawało wyrażnie gorszy wynik w Super Pi jaki i testach Everesta.

 

Edit:

 

No i oczywiście wysoka temperatura chipsetu u mnie 42 stopnie.

 

Pierwszy raz mam tak iż temp proca jest mniejsza niż temp płyty.

 

Trzeba będzie załozyć jakiś wentylek aby wial mi na karte(GF7900GT z heat pipe) oraz na chipset.

Edytowane przez Qube-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam. Fakt, że przy niektórych ustawieniach trzeba klepać F1 na starcie, ale mojego Semprona 3000+ z 1.6 na 2.36 kręcę i jest ok - bez podnoszenia napięć. Trafiłem na wyjątkową, jak jak niektórzy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym BIOSie - późniejsze wersje aproblem rozwiązały :)

tak, ale mają działać nie na 266 lecz na 400 MHz! A tak nie jest

tak tylko tam napisali ze im w ogole nie dziala

 

Ok dziala super nie zauwazylem jak skaldalem :)

Xanar masz pamieci 800mhz?

to w biosie je ustaw .. chyba ze CI sie sypie ?

ustawic moge tylko ze nic mi to nie da gdyz przy 667MHz i 800MHz windows nie chcial sie zainstalowac tylko przy 533MHz po instalacji tez przestawialem na 667 i 800 ale sie nie chce uruhomic, jedyne co moglem zrobic to poprzestawialem timingi na 3-3-3-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko tam napisali ze im w ogole nie dziala

ten tekst:

 

Na oficjalnym BIOSie karta Creative SoundBlaster X-fi w ogóle się nie chciała zainstalować, nawet przy zmianie slotu PCI na inny. Na wersji BETA się udało i działała poprawnie. Nie było problemów z kartą sieciową PCI-E Intela. Na BIOSie beta obie karty działały poprawnie naraz.

wydaje się mi jasny - czyli na ostatnim oficjalnym BIOSie nie działało, ale na Becie (w domyśle 0301) było oki. Za dużo dopowiadam czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...