Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem vmoda, bo już miałem dosyć czekania. Zresztą to mało prawdopodobne, żeby bios coś pomógł przy takim problemie.

no albo modzik albo podmianka na m2n-sli deluxe B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań dotyczących tej płyty(M2N-E).

 

Jak sprawują się pamięci Goodram DDR 677MHz z tą płytą?

 

Może ma ktoś doświadczenia z tymi pamięciami w układzie 3x512 mb na tej płycie?

 

Czy w przypadku tej płyty zauważalna jest w różnica w wydajności pamięci wówczas gdy przełączy się je z 677 Mhz na 533 Mhz?

 

Jak robi się kopie biosu tej płyty?

 

Jak postępować w razie niepowodzenia wgrania biosu, czy jest jakiś sprawny mechanizm przywracania biosu do stanu wyjściowego?

 

Ile czasu zajmuje flashowanie biosu ?

 

Jak najlepiej wgrywać najnowszy bios do tej płyty?

 

Czy Asus oferuje jakieś sterowniki SATA które należy wrzucić przy instalacji Win XP ( Windows z 2006 r.) bo trochę się dziwie, że mój dysk Seagate 7200.10 320 GB nie chodzi po instalacji jako SATA II. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie działają, w oc to różnie

2. Lepiej sobie odpuścić, przy zmianie obudowy obsadziłem inne sloty i pojawiły się restarty. Chociaż opcje obsadzenia wszystkich slotów testowo 4 modułami bez duala mobo przeszła bez bólu.

3. nie zauważyłem, jadę raczej na dzielniku dla 667 MHz i htt240 i mnożniku cpu 10 na codzień.

4. Najprościej używając ASUS Update i opcji Save current Bios to file

5. Jest.Masz to ładnie opisane w instrukcji, nie będę przepisywał.Szukaj hasła ASUS CrashFree Bios 3 Utility

6. Jakieś 30-40 sekund? nie mierzyłem :)

7.Ja wgrywam z lenistwa używając ASUS Update i jak na razie jest ok

8. Dobre pytanie jak się dowiem więcej to się wypowiem ;) Chociaż to chyba bez znaczenia dla wydajności.

 

 

Mam pytanie poza konkursem jakie max htt osiągacie na swoich płytach? u mnie 265 to niestety max i chyba nie opłaci mi się wymiana procesora na Brisbane 3600+

 

Edit : zmieniłem bios z 0802 na starszy 0701 i bootuje przy htt 285 :) tylko że już nie mogę zmieniać napięć i parametrów pracy cpu w Ai Booster bo się od razu wiesza :( Ma ktoś jakiś pomysł na tą dolegliwość ?

 

Edit 2: jakby kogoś interesowało to sprawdziłem nowy bios beta 1001. Na razie zbiera same plusy: htt 300 (więcej nie testwałem,tyle mi wystarczy:)) Blend test (a razie leci orthos Blend - stress CPU and RAM już godzinę więc jest chyba stabline) , Ai Booster się nie wiesza.... ciekawe czy z zamówionym brisbane 4000+ da rade dobić do 3Ghz

Podkręcał ktoś z was X2 na tej mobo? sekcja zasilania wytrzymuje?

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie pamięci DDR2 800MHz CL4-4-4-12 w dualu do tej płyty? Mam aktualnie Kingstony 2x512 667MHz CL5, a chciałbym kupić 800 MHz 2x1024. Na różnych forach słychać często opinie o tym, że M2N-E jest kapryśna, jeśli chodzi o pracę z niektórymi pamięciami 800 MHz. Co proponujecie do bezproblemowej pracy na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na najnowszym biosie juz kaprysna nie jest

 

uwazac tylko musisz na Vdimm, bo plytka pod tym wzgledem nie rozpieszcza

No właśnie, większa część pamięci 800MHz ma zasilanie 2,1 - 2,3 czyli ponad 1,95 M2N-E.

Kumpel poleca mi Corsairy Twin2X CL4 low latency, podobno u niego chodzą bezproblemowo na napięciu 1,8.

 

PS. Czy ktoś używa kości A-Data 800MHz Extreme Edition CL4? Bo w jednym sklepie sprzedawca zapewniał mnie, że będą pracować na napięciu 1,8-2,0 V.

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem vmoda juz jakis czas temu :D plytka zyskala od razu wiele w moich oczach :)

 

na razie z zestawu 2x 1GB twinmos667 + kingmax800 udalo mi sie wycisnac 1080MHz przy napieciu ok 2,5V

( 300*9 dzielnik /5 )

 

po zmianie na najnowszy bios (v1001) dziala stabilnie przy htt ok 350MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam asusa M2N tylko ze w wersji sli delux i mam z nia problem wszystko chodzi jakos przymulone nieraz mam problem ze przegladaniem stron www i w windowsie jakos muli. Jak dokładnie ustawic napiecia w biosie bo mysle ze to jest wina tych anomali. Mam athlona 2x64 5000 65W i pamieci 2x1 gb 800 Cl4 Geila podpiete to pod zasilacz evera 480, grafa 8800 gts 320 system nowo zainstalowany xp home najnowsze stery + bios.

 

dla pamioeci juz ustawile odpowiedni tymingi i napiecie na 2.1 V na procesor ustawilem 1.32V a z reszta nie mam pojecie.

 

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa kości A-Data 800MHz Extreme Edition CL4?

 

Ja mam A-Data Vitesta 667 - przy zabawie poszły bez problemu na 940 MHz na napięciu 1.95 i czasach 4-4-4-12

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos za przymulanie windowsa i stron www ciezko mi jakos podejrzewac plyte glowna. Mam wrazenie ze problem lezy gdzie indziej

 

Wszytsko nowe komp ma zaledwie 1 tydzien i nie pracuej jak powinien. Zauwazyłem dziwne zjawisko gdy ruszam myszka lub np zaczynam szybko przewijac strone www lub kontakty w GG to odrazu zuzycie procka skacze do min 50%. Chłodzenie boxowe procek nie krecony.

Co do zamulenia czytałem jakis post o płycie glowne asusa M2N delux i koles tez pisal ze chodziło wszystko jakos przymulone gdy podciagnał napiecia wszystko było ok. Sam juz nie wiem zastanawiam sie nad wymiana płyty i procka pod platforme C2D.

Z grafa wszystko chyba ok temperatura po dluzszym graniu w okolicach 70-80 stopni wydajnosc w 3DMarku06 to 8500 , pamieci tez testowalem programami i 0 bledow, system stawiany juz 3 razy i nadal jakies dziwne przymulenia , ale tylko jak komp chodzi dluzej.

 

Sorki ze troche odszedlem z tematu ale tylko rozwinolem moj problem na ktory nie moge znalesc rozwiazania.

 

Prosze o podanie gdzie moge sciagnac najnowsze stery do plyty glownej moze cos z karta sieciowa jest nei tak .Czy tylko sciagac ze strony asusa. I czy lepiej wszystkie stery w jednym pliku.

Edytowane przez slaww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 70-80 stopni CZYŚ TY CHŁOPIE OSZALAŁ. Przecież ten proc się smaży, pewnie jajko można by na nim ugotować. Sprawdź organoleptycznie na dotyk, jak radiator będzie parzył, to zmieniaj chłodzenie, albo je dobrze zamontuj OMG!!!!!!!!!!!!!

 

Co do problemu małe pytanko:

Instalowałeś może sterownik AMD do dwujajowca Core Optimizer lub łatkę na WINDE, wszystko masz w tym topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087

Sterowniki do płyty ściągasz ze strony producenta płyty.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zrozumiałem, że na CPU tyle miałeś.

Grafa ma dość wysoki próg, ale przez to, że jest tak gorąca to ci ociepla cały komputer.

Zamulanie przy przesuwaniu może powodować zły sterownik do grafy.

 

Pogrzeb na forum o zestawie 8800 + AMD, wydaje mi się, że gdzieś czytałem o problemie z zamułkami.

Przeszukaj główne topicki o prockach AMD i 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kompa na stabilnosc min programem BurnlnTest v5.3 testuje onposzczegolne komponenty na stabilnosc. I duzo bledow było tylko podczas testowania karty sieciowej - Network 1 (Timeout waiting for packet).

Reszta komponentow byla ok.

 

Moze skopana jest moja karta sieciowa w płycie np dzisiaj pzry przesuwanoiu stron www procek 100% zuzycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kompa na stabilnosc min programem BurnlnTest v5.3 testuje onposzczegolne komponenty na stabilnosc. I duzo bledow było tylko podczas testowania karty sieciowej - Network 1 (Timeout waiting for packet).

Reszta komponentow byla ok.

 

Moze skopana jest moja karta sieciowa w płycie np dzisiaj pzry przesuwanoiu stron www procek 100% zuzycia.

Ogolnie ja wylaczylem wszystko co zintegrowane

Dzwiekowka zmniejsza wydajnosc o 40% w grach , sieciowka tez mi sie nie podobala

Kupilem a2 i do tego sieciowke pentagrama i chodzi ...

A tak to plytka ok - niedlugo wgram moze najnowszy bios :) bo juz dawno nie wgrywalem;]

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem A-Data Vitesta Extreme Edition 800+ 2x1GB 800MHz za jedyne 319 zł. Poszły bez problemu na ustawieniach 4-4-4-12 800MHz i napięciu 1,95v. Nie wiem tylko dlaczego nie wyciągają 400MHz, a jedynie 368.

PS. Jak sprawuje się nowy bios 1001? Czy coś się zmieniło oprócz dodania obsługi nowych procesorów?

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak sprawuje się nowy bios 1001? Czy coś się zmieniło oprócz dodania obsługi nowych procesorów?

 

Nie testowałem na max HTT , ale z moich spostrzeżeń wychodzi , że jest stabilniejszy - wczoraj go wrzuciłem po czyszczeniu kompa z kurzu itp. ... Na starym 0802 nie mogłem obniżyć Vcore poniżej 1.4V , bo walił zwisa , a tutaj bez problemu zszedłem na 1.3 V przy 220*10 ... Jak pasta się wygrzeje to pobawię się w OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o napięciu na memkach , to niestety nie ... tutaj pomoże już chyba tylko Vmod :)

 

 

PS. Podczas czyszczenia zdarłem tę nalepkę Asus M2NE z mobo ... pod spodem jest śliczny napis Asus M2N SLI DELUXE ... zastanawiam się , czy zmiana biosu na ten z SLI DELUXE by coś dała ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po długim okresie spokoju w używaniu płyty, wczoraj zaobserwowałem zbyt wysoką temperaturę w SpeedFanie. Zdjąłem pokrywę obudowy, chciałem dotkąć Freezera żeby zobaczyć czy jest gorący, okazał się być nawet nie letni. ALE. Zaczął mi się w rękach poruszać. Wyłączyłem komputer, patrzę do środka - rzeczywiście się rusza, jak on mógł się odpiąć. Patrzę bliżej, a TU:

 

dolny ząbek od koszyka się UŁAMAŁ. Co za cyrk. Freezer wisiał tylko na górnym ząbku, ot moje szczęście. Materiał z którego wykonany jest koszyk to jakaś maniana. Mieszanka piasku i plastiku. Nie jest to lity materiał, czego się spodziewałem. Może mi wymienią płytę w takim razie.

 

Jutro dam tu fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację po niecałym 1,5 miesiącu użytkowania nowego kompa. Grałem w America's Army i nagle usłyszałem trzask. Był tak głośny, że z słuchuchawkami na głowie i w ferworze walki to usłyszałem :D Dzwięk pochodził od strony kompa, więc zdjąłem boczną ściankę i widzę, że Freezer wisi na jednym zatrzasku. Kumple ze sklepu wymienili płytę, ale jak ich spytałem później co z tą płytą, to mówili że jeszcze u nich leży bo Asus piszczy, że to niby z winy użytkownika. Jaja sobie robią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie z calym am2 jest taka kaszana. Zrobili 2 zabki tylko i sie dziwic ze sie urywa, malo ze ciezar, to jeszcze nacisk jest duzy. W samym sklepie ostatnio klient przedemna kupowal jakis duzy wentylator i nawet sprzedawca ostrzegal go zeby uwazac, bo wiele osob przychodzi z pourywanymi zatrzaskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po długim okresie spokoju w używaniu płyty, wczoraj zaobserwowałem zbyt wysoką temperaturę w SpeedFanie. Zdjąłem pokrywę obudowy, chciałem dotkąć Freezera żeby zobaczyć czy jest gorący, okazał się być nawet nie letni. ALE. Zaczął mi się w rękach poruszać. Wyłączyłem komputer, patrzę do środka - rzeczywiście się rusza, jak on mógł się odpiąć. Patrzę bliżej, a TU:

 

dolny ząbek od koszyka się UŁAMAŁ. Co za cyrk. Freezer wisiał tylko na górnym ząbku, ot moje szczęście. Materiał z którego wykonany jest koszyk to jakaś maniana. Mieszanka piasku i plastiku. Nie jest to lity materiał, czego się spodziewałem. Może mi wymienią płytę w takim razie.

 

Jutro dam tu fotki.

U kolegi w kompie miałem taką samą sytuacje jak twoja ten sam ząbek z freezerem.Zamówiłem koszyczek thermalrighta bo szkoda było sie babrać w gwarancję i czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 tygodnie temu mialem to samo. Urwal sie dolny zabek z koszyka. Jak na razie do tej pory chodzi dobrze jako prowizorka (przykleilem go na kropelke ), ale boje sie troche ze pod ciezarem infinity moze sie znow urwac :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...