Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nuradin jak ci się spisuje M2N-SLI Deluxe, bo zdaje się, że kupiłeś ją niedawno?

Teraz te płyty mocno staniały i zastanawiam się czy ją kupić. Niektórzy mówią, że nie warto bo te płyty są już przestarzałe.

Waham się między M2N-SLI Deluxe a jakąś płytą na AMD770, tylko to przyzwyczajenie do nVidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta sprawuje mi się bezproblemowo, polecam zakup. Wcześniej posiadana M2N-E też była OK do czasu tej niefortunnej próby flashowania biosu spod WinXP , kiedy to nie wstała po tej operacji, więc poleciała do wymiany na SLI, ale jak czytam w tym wątku mogłem spróbować reanimować ją przez wyciągnięcie baterii i clear cmos.

Nie rozumiem tego narzekania, że M2N-SLI to przestarzała płyta. A co takiego musi mieć teraz płyta pod AMD, czego nie ma M2N-SLI, żeby powiedzieć, że jest nowoczesna? Dla mnie przestarzała płyta, to np. płyta pod AGP. Obsługa Phenoma, duży zakres napięć dla pamięci, możliwość obsługi pamięci 1066 MHz ustawiana w biosie, stabilność i wydajność - to jej atuty. Zresztą żeby nie być gołosłownym i posądzonym o tanią reklamę, poczytaj sobie tutaj: http://pclab.pl/art30059.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS M2N-SLI Deluxe w cenie poniżej 200 to świetna dobrze wyposażona płytka nadająca się nawet do serwera.

Jedyna wątpliwość to bezproblemowa obsługa Phenom (zwłaszcza przyszłych wydajniejszych wersji ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie tutaj: http://pclab.pl/art30059.html

Świetny, przydatny link, dzięki!

 

 

No i po obniżce!

Kto kupił M2N-SLI Deluxe za 193 zł w Siriusie ten wygrał.

Teraz znowu cena podskoczyła do 299 zł.

Ale głupi byłem, że zwlekałem z decyzją.

:mur:

Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dziwne problemy z tą płytką, a szukajka mi nie pomogła.

1. Ustawiam dzielnik ddr-800, jednak CPU-Z (najnowsza wersja) zamiast 400 MHz pokazuje 350 Mhz :huh:

2. Prawie każdy program zaniża mi vcore. Ustawiam 1.3V w bios, a CPU-Z, speedfan, everest pokazuje ~ 1.15V. Jedynie core temp dobrze wskazuje.

wtf?

 

Proc X2 4000+ brisbane g1, bios 0802.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cpu 2100 MHz (X2 4000+), ram DDR2-800, dzielnik 6 i wychodzi 350 MHz dla ramu. Polecam zapoznać się z tym FAQ.

2. Olać.

 

-------

Edit

 

Jest nowy BIOS 1401 do M2N-E.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ;)

Znajomy przywiózł mi swojego nowego kompa (ma ok. 1mc), bo ma z nim straszne problemy. Częste BSOD'y wskazywały na pamięci (2x1GB Kingston DDR2-666), ale po testach GoldMemory i MemTest'em dałem im spokój - wygląda na to, że są ok. Druga myśl - może padł dysk, bo chyba przez te BSOD'y na dysku zrobiła się sieczka totalna (chkdsk odzyskał prawie 2GB danych w katalogu FOUND.000), a winda XP wstaje raz na kilkanaście razy z komentarzem, że odzyskała stabilność po strasznym padzie ;). Dysk przeskanowany narzędziami diagnostycznymi WD - jest ok. Czyli to tez nie jest przyczyną padów. Przejrzałem prawie cały wątek i z tego co zauważyłem, to należy zwrócić uwagę na CR 1T dla pamięci (ale to powinno wyjść w testach) i przegrzewający się chipset. Jak wrócę to to sprawdzę. Zwiechy zarówno z włączonym C&Q jak i wyłączonym. Ogólnie komp zachowuje się całkowicie nieprzewidzialnie - czasami BSOD w XP jak na kompie nic sie nie dzieje, a czasami nawet nie może do windy wejść :(. Macie może jeszcze jakieś inne sugestie co może być powodem takiego zachowania (sprzęt niekręcony)?

 

Konfig:

AMD Athlon X2 bodajże 6000+ (zgłasza się na 3000MHz)

Płyta ASUS M2N-E - bios 1202

2x 1GB Kingston DDR2-666

GeForce 9600GT

HDD WD320GB + DVD-RW (jakieś na SATA)

zasiłka ASUS'a bodajże 400 lub 450W (buda chyba też jest ASUS'a, nie przyjrzałem się dokładnie ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR T1 jest niewart ustawienia, ponieważ wzrost wydajności marginalny, a stabilność wtedy pozostawia wiele do życzenia nawet z najnowszymi biosami. Najprościej wsadzić inne moduły pamięci i wtedy zobaczyć jak komputer się sprawuje.

 

Co do błędów w XP przejrzyj logi w Podglądzie zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do znawców tej płyty

a mianowicie brat ma kompa na tej płycie i poprosił mnie żebym mu dokupił 1GB ramu, ale jest problem bo aktualnie ma 2x 512MB KINGMAX DDR2-800 i teraz mam właściwe pytanie..... czy komputer wstanie jak dokupię 1 (jedna) kość 1024 MB czy nie ma szans i musi być 2x 512??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tę płytę na systemie Windows Vista?

Ciekaw jestem jak się sprawuje, jak jest ze sterownikami?.

Na stronie Asusa nie widać sterowników chipsetu na Vistę.

Co radzicie: kupić zwykłego XP-ka czy Vistę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta śmiga z Vistą bez najmniejszego problemu. Polecam nawet nie instalowanie żadnych sterów. Po instalacji sterowników Nvidii do zarządzania dyskami Vista przestaje wykrywać dyski podpinane bezpośrednio przy włączonym systemie. Bez sterów od razu po instalacji jest dobrze.

POZDRO.

P.S. Na twoim miejscu bardziej zastanawiałbym się, czy kupić system 32bit, czy 64bit. 4GB Ramu to teraz prawie jak za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy. Posiadam płytę M2N SLI DELUXE + AMD 4000 brsbone próbuje wyciagnąc troszkę z mojego procesora i zwiększyć stabilność komputera:

interesują mnie opcje w biosie

Advance Memory Settings > CPU on-die Termination 300 – 150 – 75 jak ustawić?

Wszystkie opcję poniżej też mam ustawione na Auto

w Dram Timing Control > też wszystko Auto

i w Output Driver Control > też Auto

 

Co gdzie warto zmienić?

Dzięki z góry

 

aaaa.... spytam jeszcze o Advancea Voltage central > opcja Cpu Vcore offset Voltage > mam na Disabled, przełączenie na offset 100mV wnosi Coś?? Resztę W Advancea Voltage mam ustawione na maxa.

I jeszcze jedno czy przy FSB 280 tak jak teraz mi chodzki komuter powinienem PCI ustawić na sztywno bo mam też Auto?

post-143573-1215164427_thumb.jpg

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę przymarł :sad:

 

BTW: Czy Ktoś ma na tej płycie phenoma? Chodzi mi konkretnie czy model 9850be będzie (że tak powiem) dobrze się czuł na tej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak dam fsb na wiecej niz 230 to albo nie wlacza sie pc albo windows??

A próbowałeś zwiększyć napięcie dla cpu ? Dla pamięci ? Obniżyć taktowanie ramu ? U mnie stabilnie jest na 245 fsb, bez zmiany napięcia i częstotliwościowi ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ram dalem na 667 zwikszylem napiecie na 3,0 i dlaej to samo... nawet mnoznik fsb cpu zmniejszylem na np 6 i zawsze gdy dam wiecej niz 230 fsb system nie wstaje.... dziwne bo na 230 dziala w 100% stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ram dalem na 667 zwikszylem napiecie na 3,0 i dlaej to samo... nawet mnoznik fsb cpu zmniejszylem na np 6 i zawsze gdy dam wiecej niz 230 fsb system nie wstaje.... dziwne bo na 230 dziala w 100% stabilnie.

3.0v to do czego ustawiłeś ? Zmiejsz mnożnik htt na 4x, pamięci daj na 667MHz i kombinuj dalej. Spróbuj też z jedna kostką pamięci kręcić. Możliwe też ze cpu nie pozwala Ci na więcej, zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 3.0 to do Procka... ide cos po probowac. Dalem Htt na 800 i ram na 667 caly czas to samo... watpie aby to byla wina procka skoro na 230dziala w 100% stabilonie zadnych bledow a na 231 juz sie windows nie wlacza.

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 3.0 to do Procka... ide cos po probowac. Dalem Htt na 800 i ram na 667 caly czas to samo... watpie aby to byla wina procka skoro na 230dziala w 100% stabilonie zadnych bledow a na 231 juz sie windows nie wlacza.

3v na proca? Dobre :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze fizyka to nisko stoi :P Przy szeregowym laczeniu zrodel zasilania napiecia sumujemy. Nawet jak do glupiego walkmana czy discmana wsadzasz "paluszki" R6 to uklad zasilany jest 3V a nie 1,5. Ale jesli gosc zrobil to procesorem to mocny jest :D Z pewnoscia elekrtonik z niego nie z tej ziemi :D Ciekawe na ile takie paluszki starczaja :P Bo akumulatorki niestety - 1,2V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś posiada na tej płycie 4x1gb ramu i instalował vistę 64bit?Ostatnio próbowałem i musiałem wyjąć dwie kości żeby zainstalować system a później jak je włożyłem to windows chodził ale co trochę były bluescreeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem na M2N-E + dysk seagate 640GB SATA czasem znika mi dysk (partycja systemowa) w windzie i po samoczynnym restarcie kompa w biosie tez go nie wykrywa. Dopiero po wylaczeniu zasilania i odpieciu i podlaczeniu kabli wykrywa dysk. Mam bios 1504 i chce sprobowac wgrac bios 1202 ale przy probie powrotu do starszego biosu awdflash daje komunikat ze bios jest starszy ble ble, jak sobie z tym poradzic, wiem ze pewnie bylo a nawet gdzies o tym czytalem tylko za cholere teraz nic nie moge znalezc. Gdzies znalazlem tez info ze na tej plycie biosy ktore juz obsluguja phenomy bardzo ograniczaja wydajnosc X2 (mam x2 6000) wiec rowniez z tego powodu chce wrocic do 1202. Pomozcie bo juz pol dnia siedze na necie probujac cos znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie ma możliwości zmiany biosu od tego dla m2n-sli ? bo tutaj czytałem w innym temacie, że ktoś próbował no i padaka

 

no i pytanie, jakie polecacie pamięci 2x2GB lub 2x1GB które robią na tej płycie 4-4-4-12 na 800mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z Asus M2N SLI Deluxe bios 1604, pamięci Patriot 800 mhz 2x1 GB 4-4-4-12, k.graf. Asus EAH3650 256. Procesor AMD 5200+ 2MB cache. W zasadzie od kupna tej konfiguracji były problemy,co jakiś czas dochodziło do wyłączenia kompa (jakby ktoś odpiął wtyczkę) Miałem zasilacz Chieftec 360 (5 letni). Po jakimś czasie problemy ustąpiły. Wyłączanie kompa było sporadyczne. Ostatnio doszły do teog jeszcze problemy z błędami uruchamianych aplikacji z autostartu np. kalendarz xp, czy Samsung MagicTune. Błąd aplikacja zostanie zamknięta, etc. Lub jak się dobrze uruchomi to przy jej zamykaniu są podobne błędy.

Sterowniki do płyty mam najnowsze 15.xx, k.graf najnowsze ze strony ATI-AMD sugerowane pod Radeona 3650 pci-x.

Testowałem memtestem, goldmemory, mhdd, i jeszcze paroma programami do testów. Wszystko ok. Jak już zacznie działać jest ok ostatnie 2 tyg było wszystko ok, wczoraj znów sieje błędami przy uruchamianiu.0000

 

Moja konfiguracja to:

a) Procesor AMD X2 5200 2mb cache

b) Płyta Główna ASUS M2N SLI DELUXE bios 1604

c) Patriot 2x1 GB 800MHz Dual 4-4-4-12 PDC22G6400LLK (jeżeli dobrze pamiętam skrót nazwy)

c) Asus Radeon HD 3650 256MB DDR3 Glaciator

d) DVD-RW Benq 1650

e) HDD 160 GB Hitachi + Seagate ST3500320AS 500 GB

f) Galant/Minton Tuner TV PCI

Edytowane przez bruner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...