Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś miał ten problem i się z tym już uporał. Dzisiaj wykominowałem od kumpla ps2, powiedział że mogę sie nim pobawić, bo i tak nie działa, bo jak sie dowiadywał w serwisie tasiemka jest ujechana i laser od dvd wymaga wymiany... więc postanowiłem go naprawić, i go odkupić jak będzie chciał... albo po prostu go sobie wezme, bo i tak z niego nie korzysta xD

 

Biore do siebie pe-esa dwójkę, podłączam pod tv i pod sieć. Klykam włącznik z tyłu taki jak od zasilacza... nie uruchamia się...

A więc rozebrałem urządzonko z obudowy. Pierwsze co się rzuciło w oczy to rozwalona, jakby poprzebijana gwoździem (Wredne świnie z serwisu...) tasiemka idąca od czegoś w rodzaju płyki głównej do włącznika. Ok. Pora wymienić tasiemke [; Pomógł mi troche Ralphi 13. Ucieliśmy przy konsoli tasiemke i cały wlącznik wyjeliśmy. Pierwsze co mi się skojarzyło z tą tasiemką to tasiemki w cd-romach czy tam w zasilaczach (z czegoś w każdym bądź razie takie wyjmowałem) i faktycznie. Poszukałem u siebie w pokoju i znalazłem. Niestety za szeroka. Ralphi precyzyjną ręką (moje niestety zbyt drżą) odmierzył 7 ścieżek i lekko odciął od reszty i przygiął, by nie przeszkadzało, zrobił to samo z drugiej strony. Podłączyłem pod powera i jest gut, pasuje idealnie [; Ale tutaj zaczynają sie schody. Otóż nie mogę sie dostać do drugiej części złej tasiemki, czyli do tej płytki głównej. Próbowałem to rozebrać, ale nie dałem rady. Więc jak ktoś wie jak sie do tego dostać to prosiłbym o pomoc.

 

Dowiedziałem sie od innego kumpla, co ma identyczny model że należy przełączyć z tyłu włącznik i powinna sie diodka z przodu zapalić. więc myśle że dlatego urządzenie nie działało, bo nie mogłem go włączyć guzikiem Powera (myślałem na początku że ten power służy tylko do resetu konsoli xD)

 

Więc jeśli da sie uruchomić konsolę i nie będzie czytać płyt to po prostu wyczyszczę "oczko" lasera i naoliwie metalowe prowadnice głowicy lasera. Jak to nie pomoże... to wydam (na allegro chyba są jeszcze) za 50 zł nową głowice lasera i tyle [;

 

 

Więc prosiłbym o pomoc co muszą najpierw zdjąć itp. itd. by sie dostać do wejścia od tasiemki do powera na "płycie głównej" [;

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób moze jakies fotki, bo jakos ciezko sobie to wyobrazic. No chyba, ze jest ktos na forum kto serwisuje konsole, to pomoze. Bo nikt raczej tu chyba nie rozkreci swojej Peski zeby zobaczyc jak wyglada to miejsce do ktorego nie mozesz sie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[;

spróbuje zamiescic fotki, ale juz dzisiaj w nocy sobie chyba poradze [;

 

 

A właśnie... co wam po fotkach jak tego nie będziecie widzieć na żywo? xD przecie sam też mógłbym wykombinować, i wykombinowałem po 30 minutowym gapieniu sie na wnętrzności które teoretycznie powinny być poza wewnętrzną obudową-szkieletem. Trzyma taka jedna śrubka, której za chiny ludowe nie mogę odkręcić, bo potrzebowałbym do tego zakrzywionego śróbo(w)kręta o stopniu 90 stopni na końcówcę xD Ale coś zaraz wykombinuję.

 

Oczko lasera wyczyszczone na wszelki wypadek, zostało naoliwić metalowe prowadnice do głowicy i będzie mam nadzieje GUT [;

 

Temat do zamknięcia, chyba że ktoś będzie mieć pytanie dot. Napraw PS2 na skale własnych możliwości :)

 

Niestety, ten model Playstation 2 już się nie odpali... :( a szkoda... [';

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze temat zanikł lecz mam sprawe związaną PS2. Moja konsolka jest przerobiona od dawna, pewnego razu nieczytala plyt zadnych, gosc naprawil to za 20 zl. Ale dziś znowu to padło - czyta plyty CD(pirackie) i Orginały ale za h*ja DVD(pirackich). Czy ktoś się orientuje co moge zrobić? Laser niepadł bo czyta inne plytki,gosc powiedzial ze to kabel od zasilania, ze mam za małą moc i niemoze czytac....(hmm...?) gość jest boski normalnie "łaaaaaaaaaaaa" !!! :mur: :mur: Poradzcie mi co mam zrobić bo teraz gość mowi ze konsola sie na dobre zjeba*a.... :mad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Costi-ego.

 

A co do problemu- IMO Banał [; mimo że nigdy nie miałem z PS2 problemów, bo nigdy nie posiadałem, ale wiem jak to można naprawić. Wystarczy wyczyścić laser [;

 

http://www.konsola.pl/hardware.php?art_id=197 - tutaj masz napisane jak to zrobić (nie profesjonalnie) Można sie jeszcze pobawić w kręcenie taką białą zębatką która jest w czytniku płyt, ale trzeba uważać, bo ona ustawia pozycje lasera do odczytu. Zanim cokolwiek przestawisz trzeba zaznaczyć fabryczną pozycje zębatki, najlepiej markerem. A jeśli czyszczenie i regulacja nie pomoże, to chyba trza będzie wymienić całkowicie głowice lasera [; ale to chyba jakieś małe koszty do 80 zł chyba xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...