Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na najnowszym biosie 2406 nadal nie da się wyłaczyć zintegrowanej karty dźwiękowej?

P5W DH Deluxe BIOS 2406

1. Support new CPUs.

2. Finetune supervisor password control code

3. Finetune HD audio control code

 

Ale sprawdzać nie sprawdzałem.

U siebie używam jeszcze bios serii 170x.

Zastanawiam sie czy jest sens ładować jakiś nowszy. Poprawili w nich cokolwiek oprócz dodawania obsługi nowych CPU? Jak wygląda kwestia obsługi pamięci? Poprawili cokolwiek w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaje wyrabiać przy tej płycie. Zestaw 4 patriotów jej nie pasował, teraz męczę sie z 4x 1 ocz platinum i dalej nie chce gadać na 4-4-4-12-4. Ba w chwili przestawienia na jakiekolwiek inne timingi iz spd niezależnie od napięcia nie botuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaje wyrabiać przy tej płycie. Zestaw 4 patriotów jej nie pasował, teraz męczę sie z 4x 1 ocz platinum i dalej nie chce gadać na 4-4-4-12-4. Ba w chwili przestawienia na jakiekolwiek inne timingi iz spd niezależnie od napięcia nie botuje.

Witaj w klubie u mnie jest ten sam problem dlatego płyta w ten weekend ląduje na allegro, przesiadam sie na DFI Blood Irion :)

 

P.S płyta nie botuje tylko w przypadku OC jak dasz FSB 266 MHz botuje bez problemu z 4 patriotami w bankach no ale do szyny 266 MHz wystarczy płyta za 200 PLN na ja za swoją dałem rok temu 750 PLN i mam od początku te same problemy SPD 5-6-6-18 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie u mnie jest ten sam problem dlatego płyta w ten weekend ląduje na allegro, przesiadam sie na DFI Blood Irion :)

 

P.S płyta nie botuje tylko w przypadku OC jak dasz FSB 266 MHz botuje bez problemu z 4 patriotami w bankach no ale do szyny 266 MHz wystarczy płyta za 200 PLN na ja za swoją dałem rok temu 750 PLN i mam od początku te same problemy SPD 5-6-6-18 :(

U mnie botowała z zestawem 4xpatriot tyle że niezależnie od innych ustawień dla szyny 400 nie można było uzyskać stabilności. Dla 2 kości było wszystko ok i na 4-4-4-12 2GB pracowałem cały roczek bezproblemowo. Tyle że były to stare patioty które zdecydownie były lepsze od tego co teraz sprzedają pod tą samą nazwą. A że zachciało mi sie dokładać ramu to i pojawiły sie problemy. W sumie sprawdzałem 3 komplety patriotów. W końcu odpuściłem i wziąłem się za OCz a tu masz ci los brak możliwości zmiany timingów. :mur:

To co mnie trzyma przy tej płycie to pilocik który dość często wykorzystuję i podoba mi się jego mała forma. Nie specjalnie mam też ochotę na reinstalację systemu bo dość dużo softu używam przez co dwa dni z życiorysu o ile nie więcej poleci. Ale już bardzo niewiele brakuje do podjęcia decyzji... tyle ze kompletnie nie wiem na co w razie czego zmienić.

BTW to DFI wydaje się dość ciekawe ale ciekawe czy fryzjerek 7pro się zmieści obok tego czarnego radiatora.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech ktoś napiszę z jakimi pamięciami ta płyta chodzi bez problemu, to z chęcią wymienię moje Patrioty.

Z chęcią bym zmienił płytę ale wtedy musiał bym kupować ponownie XP bo mam oryginał, więc chyba taniej mnie wyjdzie wymiana ramu zwłaszcza że bardzo staniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech ktoś napiszę z jakimi pamięciami ta płyta chodzi bez problemu, to z chęcią wymienię moje Patrioty.

Z chęcią bym zmienił płytę ale wtedy musiał bym kupować ponownie XP bo mam oryginał, więc chyba taniej mnie wyjdzie wymiana ramu zwłaszcza że bardzo staniał

A ja Ci się spali płyta to też będziesz kupował nowe XP. Nikt w praktyce nawet jak już dojdzie do kontroli nie będzie sprawdzał czy masz dokładnie te same bebechy co przy zakupie.

 

U znajomego patrioty 2 letnie z tej samej serii co moje pierwsze działały na rev 2.0 tej płyty w układzie 4x1 4-4-4-12.

Ja mam 1.xx. Niestety jakiś czas temu się ich pozbył razem z płytą to i sprawdzić czy to od rev zależy nie bardzo mogę.

 

EDIT: Generalnie na OCZ Paltinum i 800 niestety na tych timingach z spd stabilności pełnej nie uzyskałem. Obecnie sprawdzam czy chociaż na 600 będzie stabilnie. Coraz bardziej wątpię w to, iż jakiekolwiek nowe pamięci mogłyby w układzie 4x1 z nią działać poprawnie.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsair 667 - 100% 800-4-4-4-12 (teraz sa na alegro po 150 za 2x1) idpala płytka na5-5-5-15 1000 ale troche niestabilnie a nie hce dawać wiecej jak 2,2v

Crucial B i A 100%

acha 800-4-4-4-12 to przy fsb 400 i mem 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsair 667 - 100% 800-4-4-4-12 (teraz sa na alegro po 150 za 2x1) idpala płytka na5-5-5-15 1000 ale troche niestabilnie a nie hce dawać wiecej jak 2,2v

Crucial B i A 100%

acha 800-4-4-4-12 to przy fsb 400 i mem 1:1

A na jakim rev, płyty sprawdzałęś 1.xx czy 2.xx?

 

W poniedziałek dostanę w łapki rev2 tej płyty od znajomego. Mioże uda mi się tez dorwać Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency. Zobaczymy.

Najbardziej wścieka mnie fakt, iż na dzień dzisiejszy zmieniając płytę nie "dostanę" nic więcej ponadto co teoretycznie powinien zapewnić i obecny asus. Mało tego płyte wybrałem włąśnie ze względu na małego, zgrabnego i co za tym idzie stosunkowo wygodnego pilocika i nowy chipset. W sumie nie używam ani wi-fi ani drugiej karty sieciowej ani wyjścia mp3 ani nawet zintegrowanej audio. Procek i tak pozostanie na 3,2 Ghz a pamięci pewnie na 800 4-4-4-12. Chyba że pójdą na 1000. Wydajnościowo nowsze chipy specjalnie nie odbiegają od teko który siedzi w p3w dh.

Najciekawszą alternatywą dla mnie jest p5e+dkupienie jakiegoś pilota. Płyta przyszłościowa tyle że dołożyć trzeba ze 500 zł a funkcjonalność na dzień obecny niemal identyczna.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta rev 1.xx

pamieci GEIL PC2-6400 DDR2-800 4x1GB low latency

 

bez problemu zawsze chodza na 4-4-4-12

napiecie i timingi recznie trzeba ustawic bo rozpoznawane sa jako 5300

I to jest dobra wiadomość - do Geil-i powinienem mieć dostęp i możliwość przetestowania. Choć i tak mam wielką ochotę wywalić to mobo :mad: .

Nie wiem tylko czy przy zmianie na np P35 czy X38 nie będę musiał od 0 istalować visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... u mnie śmiga z GoodRamami ;) 2 x 1GB nie sparowane do DC... ale strasznie shitowate mi się trafiły - 875MHz to chyba max :/ (to są 800-ki na kościach goodrama)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was rev 2.xx ? bo z tego co mi wiadomo rev 1.04 była ostatnia w chwili obecnej sprzedają już tylko zapasy magazynowe tej płytki i większość z nich jest na dodatek w rev 1.02G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak w sigu patrioty 4x1GB i po podniesieniu napiecia do 2.15 smigaja 800MHz w 4-4-4-12-5 (5! a nie 4 - sorki, ale zaciesnianie tego konczy sie czesto zwiechami - ten ostatni parametr powinien byc o 1pkt wyzej niz reszta).

Wiecej nie testowalem, bo to mi wystarcza.

Corsarze zwyklaste serii 800MHz smigaly lepiej, bo na auto ;)

Niemniej - slyszalem od paru osob, ze ta plyta slabawo sobie radzi z czterema obsadzonymi bankami pamieci...

Cos ta technologia kurka jakos w lesie jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym biosie płyta źle podaje częstotliwość cpu.

W systemie ok ale podczas posta źle.

Ja mam na fsb 333 E6600 i podaje że ma 2,66Ghz.

Asus robi coraz lepsze biosy. Nawet policzyć nie potrafią. :/

Pewnie dlatego iz nie zaprzątają sobie głowy takimi drobiazgami jak zgodność pamięci innych firm. Rzucili na stronie listę referencyjna pamiątek i niech user się martwi, że takich u niego nie ma w sprzedaży.

I właśnie podobne problemy z biosem nieco powstrzymują mnie przed szybkim zakupem innej płyty tego producenta. Z drugiej strony na to niebieskie tło u konkurencji też jakoś nie mam ochoty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzebałem topik. Mam problem po dołożeniu pamięci ram z 2gb na 4gb (2x1 na 4x1) który objawia się dopiero po podniesieniu magistrali fsb (ale bez podnoszenia magistrali pamięci).

 

Na magistrali standardowej wszystko pracuje bez problemów (zarówno 2 kostki po 1gb jak i 4 kostki po 1 gb). Dopiero po podniesieniu magistrali fsb procesora do poziomu na jakim komputer pracuje na codzień ze starymi kośćmi (2x1gb), po dołożeniu nowych (w sumie 4x1gb) jest freez. ALE zarówno na magistrali fsb 266 i 400 pamięci pracują na dokładnie takich samych parametrach tzn jako ddr2 800, spd, napiecie standardowe bodajże 1.8v nie są podkręcone nic a nic.

 

c2d 2.13, geile ddr2 800 cl4 dwa zestawy 2x1gb, asus p5w dh del najnowszy bios.

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzebałem topik. Mam problem po dołożeniu pamięci ram z 2gb na 4gb (2x1 na 4x1) który objawia się dopiero po podniesieniu magistrali fsb (ale bez podnoszenia magistrali pamięci).

 

Na magistrali standardowej wszystko pracuje bez problemów (zarówno 2 kostki po 1gb jak i 4 kostki po 1 gb). Dopiero po podniesieniu magistrali fsb procesora do poziomu na jakim komputer pracuje na codzień ze starymi kośćmi (2x1gb), po dołożeniu nowych (w sumie 4x1gb) jest freez. ALE zarówno na magistrali fsb 266 i 400 pamięci pracują na dokładnie takich samych parametrach tzn jako ddr2 800, spd, napiecie standardowe bodajże 1.8v nie są podkręcone nic a nic.

 

c2d 2.13, geile ddr2 800 cl4 dwa zestawy 2x1gb, asus p5w dh del najnowszy bios.

na pewno te geile sa na 1.8? moje automatycznie ustawiaja sie tez chyba na 1.8 ale fabrycznie chodza na 2.1 i na tyle je przestawiam recznie razem z timingami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w efekcie odpuściłem sobie dalsza walkę z ta płytą jak otrzymałem informację od gościa iż przerabiał różne juz pamięci a i geile ultry nie poszły w konfigu 4x1. Obecnie pracuję na Ocz na 600 bo tak sobie to idzie stabilnie (na 800 już nie) ale nie wierzę aby to była wina tych pamięci. Ot ta płyta po prostu nie radzi sobie z tymi pamiątkami podobnie zresztą ja z większością nowych pamięci w układnie podkręcone 4x1. Rozglądam się za inna płytą. Jak tylko wreszcie zdecyduję się na jakąś (wbrew pozorom niełatwa decyzja) to zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w efekcie odpuściłem sobie dalsza walkę z ta płytą jak otrzymałem informację od gościa iż przerabiał różne juz pamięci a i geile ultry nie poszły w konfigu 4x1

Szkoda że tego wczesniej nie wiedziałem. Mam nadzieje ze asus p5e na chipsecie x38 bedzie umial pracowac przy 4x1gb kostkach po podniesieniu fsb na procesorze (pamieci na 800mhz efekt). Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tego wczesniej nie wiedziałem. Mam nadzieje ze asus p5e na chipsecie x38 bedzie umial pracowac przy 4x1gb kostkach po podniesieniu fsb na procesorze (pamieci na 800mhz efekt).

Sprawa jest o tyle ciekawa, iż wcześniej ktoś pisał tutaj iż mu smigały te pamątki. Ale ja po tym co usłyszałem od kolesia który z tym walczył nie mam ochoty ani czasu na dalsze eksperymenty. Już ponoć P35 śmiga bez większych problemów. Co nie znaczy że takich w ogóle nie ma. Z tego co ludziska piszą toX38 troszkę nie wart jest swojej ceny - pytanie co będzie kiedy pojawią się nowe produkty nvidi - bo dla mnie kusząca jest jedynie pci-e 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem dosyc głupi ale nie potrafie sobie z nim poradzic.... :mur: Posiadam P5W DH Deluxe i mam problem z podłączeniem dysku twardego do jednego z 2 gniazd IDE na płycie. Chodzi dokładniej o gniazdo położone tuż pod jednym z slotw PCI ktorym steruje układ JMicron. Po podłączeniu taśmy i dysku w biosie nie wykrywa żadnego urządzenia, a dysk nie chce ładowac windy.... :/ Oczywiście taśma taka jak trzeba i zworka też wsadzona ok... Byc może w biosie trzeba cos przełączyc ale ja nie mam pojecia co... Dziwne bo gdy wsadzałem kilka razy napend DVD to o dziwo jakoś go widział.... Moj budżet niestety nie przewidywał wymiany twardego i napędow na SATA....

Czy ktoś miał podobne problemy? Czy ktoś wie co trzeba ustawic żeby to zaczęło działac?? Obecnie mam najnowszy bios i jest ten sam problem... :/

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz podpiąć główny dysk do JMicrona? Błędna idea.

Globalnie ten kontroler to zły pomysł. Dyski są wykrywane nie przez właściwy bios tylko przez bios zgłaszający się dodatkowo jako drugi (występują w przypadku włączenia tego cuda). O wiele lepiej dysk podpiąć do właściwego ide na płycie a do napędu zastosować przejściówkę. Sprawdzona, działa bezproblemowo.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pisze dopiero teraz...

To czyli do jakiego wejścia podpiąc mam twardziela?? Bo na tej płycie sa 2 gniazda IDE Czyli fizycznie mozna podpiąc do 4 urządzeń ktore działają ze starym interfejsem IDE.

Problem jest taki, że teraz mam wpięty dysk twardy na MASTER i nagrywarkę na SLAVE na jednej taśmie pod jędno gniazdo IDE, te ktore jest obok gniazda stacji dyskietek na tej płycie, obsługiwane przez Intel ICH7R... Wszystko działa ok, tylko dysk w budzie mam na dole a napęd powinien być na gorze... Czyli podpięcie w taki sposb jedną taśmą jest fizycznie niemożliwe...(Nagrywarka obecnie leży na książce obok obudowy, bo tasma za krotka..) A tym bardziej jesli napęd ktory powinien znajdowac sie na samej gorze obudowy podpiąc do JMicrona, gdyż taśma nie ma odpowiedniej długości.... :/

Ta przejsciowka to napewno niezly pomysł ale w takim wypadku wolałbym kupic już np. naped DVD i Twardziela na SATA ;) Chodzi jednak o to że w intrukcji dołączonej do mobo wyraznie pisze, że do tego kontrolera można wpiąc 2 Hard Drive 133/100/66 Ultra ATA.

Cyli mam rozumiec ze to 2 IDE to tylko pic na wode i wielka ściema?? To po co te gniazdo tam w ogle jest?? Nie ma inego sposobu??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxy dysk podepnij w kontroler na IDE na dole plyty pod pci a napedy w ten drugi kontroler, nie pamietam ktory jest ktory i napewno ci pojdzie, meczylem sie tym troche ale napewno sie da, pamietaj aby w biose ustawic odpowiednio kontroler microna, to napewno chodzi bo napedy mam tak ustawione oba caly czas a jak ktos z dyskiem wpada to pod drugi podpinam dyski i smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec Kamilien czy mógłbyś Ty lub ktoś z was powiedziec mi co ma i jak ustawic w biosie, żeby to śmigało ??? Bo ja sie męcze, nie wiem juz jak długo i za żadne skarby nie ruszy :/

Pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:na stronach www ASUSA przeczytałem że po wgraniu najnowszego biosu płyta będzie obsługiwała procesory z serii 45 nm. miedzy innymi E8400.Prosesor ten pracuje na FSB 1333 MHz a w specyfikacji mojej płyty wyczytałem że płyta posiada magistrale FSB 800 I 1066 MHz .Czy to znaczy że ten procesor będzie pracował prawidłowo na maksymalnej magistrali FSB 1066 MHz ,czy jakims cudem na magistrali FSB 1333MHz .Pytam bo jestem troszkę zielony w tych sprawach a na dodatek na tej stronie ---ASUS-45 NM---wcale nie ma w spisie P5W DH Deluxe co mnie powaliło na kolana ze zdziwienia- co jest grane.

Pozdrawiam

KR.

Edytowane przez ROSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z penrynami zaczekał, bo nie udało mi sie na najnowszym biosie z 4 stycznia na p5w dh deluxe stabilnie popracować z e8500. Jakieś głupoty się porobiły i na FSB 430 proc pracował na 530MHz wg biosu. CpuZ pokazywał inaczej, everest jeszcze inaczej. Może to przez nie pełny mnożnik, ale definitywnie coś jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z penrynami zaczekał, bo nie udało mi sie na najnowszym biosie z 4 stycznia na p5w dh deluxe stabilnie popracować z e8500. Jakieś głupoty się porobiły i na FSB 430 proc pracował na 530MHz wg biosu. CpuZ pokazywał inaczej, everest jeszcze inaczej. Może to przez nie pełny mnożnik, ale definitywnie coś jest nie tak...

Z tego co się orientuję to bios pod te procki 45 nm. wyszedł 2008/01/11 Wersja 2504 .

Daj znać jak będziesz miał wszystko OK.

Pozdrawiam

KR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...