Skocz do zawartości
Waldi

1700+ JIUGH

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym tygodniu kupiłem dwa 1700+ (razem już mam trzy). Dwa to "zwykłe" JIUCB pracują obecnie na dualnej płycie ASUS'a. A trzeci kupiony w lekko wcześniej to JIUGH. Mam Gigabyte 7AVX i ram Samsunga 333. Obecnie stabilnie działa na 166x12,5 (z lekko zwolnionymi timingami) pod obciążeniem tj Seti@home.

Podczas testów podnosił się (po mocnym zwolnieniu pamięci) jeszcze przy ok 2180 MHz, ale Seti wywalało system. Na mojej płycie przy ustawieniu magistrali, na dipach, powyżej 166 - wymaga specjalnego restaru. Procek kupiony we Wrocławiu w InComie, przez mój zaprzyjaźniony sklep. Na niemieckich stronach znalazłem sposób jak ustawić mnożnik wyższy niż 12,5, ale trzeba zmieniać, jak pamętam, L3, L4, L10 i L11 . Chyba go (mnożnik) zmienię, a to dlatego, że mam nie najszybsze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. No cóż.

Niech inni rozsądzą.

Faktem jest, że się pomyliłem. A niby umysł ścisły. Chciałem pokazać dostępność serii JIUGB, no i pomyliłem się w JIUGB

Dokładny napis brzmi:

AXDA1700DUT3C 9294826260615

JIUGB 0251VPHW

Zdjęcie procka mailem.

To gdzie przesłać flaszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ustawiłem na 12,5. Na niemieckiej stronie stronie znalazłem program, który przelicza rating, fsb i napięcia na ustawienia mostków przy zablokowanych, bądź odblokowanych L1.

Wniosek jest taki do 12,5 można na dipach, lub inaczej.

Powyżej 12,5 trzeba zmienić L3, L4, L10 i L11.

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...painting_d.html

Są tam programy do kilku wersji procków AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się wszystkim stało, że tak bardzo się martwią o to, że ich proce są tej lub innej serii... Ja jestem zdania, że niezależnie od serii można trafić na lepszy lub gorszy egzemplarz.

Ja mam JIUCB z 51tyg. i chodzi na 8RDA+ na 192MHz (11*192=2112MHz@2.0V) z pamięciami 2xTWINMOS 333 puszczonych synchronicznie na 6-3-3 CL2 192MHz@2.9V... Wszystko na starym radiatorze z Durona (alu titan z wentylem 60x60 5400/s). I niech mi ktoś powie że potrebuję lepszej serii, bo napewno szybciej pójdzie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek dla mnie jest prosty muszę kupić DOBRĄ pamięć. Jak ktoś może mi podpowiedzieć konkretnie Jaką - Producent i typ. Chodzi mi o wasze doświadczenia w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "zwykłe" Kingstony 333 CL 2,5. Mam jedną kość na Kingstonach i jednego Kingstona na Samsungach. Chodzą spoko na FSB 195 synchro. Timingi może nie maxymalne ale też nie słabe. I być może można ustawić jeszcze lepiej ale nie miałem na razie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam TWINMOSy PC2700 CL2.5 (bo ponoć zrobili już CL2.0 ale w sklepach nie widziałem) i kręcą się spoko, a na dodatek są dużo tańsze od Kingstona. Kingston to kiedyś był kult, teraz lipa jak za tą cenę. Lepiej już wydać na Samsunga niż Kingstona na Samsungu. To tak jakbyś kupował monitor na kineskopie Trinitron, albo oryginalny Sony. Zresztą jak przejrzysz sobie recenzje, to nigdzie nie ma Kingstona, wszędzie piszą o samsungach.

Ale wracając do tematu, TWINMOSy są na tyle tanie i dobre że spokojnie mogę Ci je polecić. Zresztą nie jestem jedyną osobą na tym forum, która ich używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio popularność zdobywają zdjątka z wywalonym jęzorem - chyba zablokuje sobie obrazki na stronie.

Bez chwalenia się moje było pierwsze :oops:

Jestem dumny z niego, a jeśli ci się nie podoba to możesz nawet wyłączyć komputer :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Co do flaszek to mozemy obalic razem  :wink: , co do procka to aktualnie takze jestem szczesliwym posiadaczem JUIGB  8)

a ja wciaz szukam, jak na razie sa JIUCB, ech, dlaczego w takiej dziurze mieszkam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest 512 samsung 333 za 449zl kup teraz... ja korsarza kupilem za 340zl ale byl hmmm "w promocji" ... Chyba opyle i kupie te samsungi, na razie corsarz lezy a w kompie 128 sd , mam stara msi kt133a czeka na wymiane jak reszta sprzetu. - malo 256ramu jak na dzisiejsze warunki.

 

tu link do tych pamieci ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10073907 nawet potanialo 4zl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie nie było.

Rav jasne propozycja przyjęta !!! Gdzie i Kiedy?

 

Koledzy o co chodzi z Twinmosami? Co to jest? Co to daje i w jakich warunkach?

TwinMOS = pamiec RAM :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam TWINMOSy PC2700 CL2.5 (bo ponoć zrobili już CL2.0 ale w sklepach nie widziałem) i kręcą się spoko, a na dodatek są dużo tańsze od Kingstona. Kingston to kiedyś był kult, teraz lipa jak za tą cenę. Lepiej już wydać na Samsunga niż Kingstona na Samsungu. To tak jakbyś kupował monitor na kineskopie Trinitron, albo oryginalny Sony. Zresztą jak przejrzysz sobie recenzje, to nigdzie nie ma Kingstona, wszędzie piszą o samsungach.

Ale wracając do tematu, TWINMOSy są na tyle tanie i dobre że spokojnie mogę Ci je polecić. Zresztą nie jestem jedyną osobą na tym forum, która ich używa.

Tak tylko że lepsze są te Kingostony nie na Samsungach ale na Winbondach 6ns. Podobno osiągają 192MHz na max timingach tj. Cas 2 2-5-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalwas, powiem więcej. Kingstony na Winbondach bh-6 zapylają bez problemu na 205 przy timingach 2-2-2-5, bez podnoszenia napięć. Absolutnie odradzam ostatnio krążące w sklepach Kingstony na Infineonach, jedynie 181 bez podbijania napięć. I jeszcze jedno, tak na marginesie. Z ciekawości wsadziłem razem w mojego A7N8X 3 różne kości pamięci PC 2700: Kingstona na Winbondach (jednostronny), Kingstona na Infineonach (dwustronny) i Nanye ( jednostronna). Odpaliłem w dualu i wszystko chodziło bez problemu, a tak wielu piszczy, że dla nForce2 muszą być identyczne kości pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...