Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

hmm to dziwne bo nawet te microny D9 z ktorymi sa problemy robia 400 na tej plycie, probowales troche podwyzszyc napiecie procka ?, choc powienien on robic 3,2 przy standatdowym ,no teraz nie mam pomyslu co powoduje takie slabe oc, 400 to podstawa jak nawet do tego nei dobijasz to dziwne :/

Wszystko tak jakby mi się kiepskie trafiło.

E6600, który na default robi 3096MHz, a jego max raczej będzie coś w granicy 3347MHz na 1.550Vcore, bo tyle przetestowałem. Dalej już nie jechałem z magistralą niestety, płyta nie wstaje.

Jednak do testu 1:1 ustawiłem mnożnik mniejszy i nie musiałem podnosić napięcia, dla procka.

Może sugestie do ustawień w biosie co trzeba wyłączyć, jakie zakładki, które mogą mięć wpływ na OC?

Załóżmy że jak robicie CMOS, i nie poustawiacie w biosie jakichś wodotrysków, opcji(wszystko płyta dobiera), tylko od razu przeskoczycie do podkręcania, to czy osiągniecie te same wyniki co zawsze?

 

Czy jest możliwe żebym coś przy montażu zwalił, popsuł, źle zamocował, może gdzieś coś nie dociska, co może mieć wpływ na takie moje kiepskie podkręcanie?

Może mi się za bardzo chipset przegrzewa, nie mam na nim wiatrak , jakie macie na chipsecie temperatury , czy nawiew jest tam wskazany?

Sam nie wiem czego się złapać.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest napisane w postach wczensiej sa problemy z niektorymi GF np 7600GS , wtedy nalezy podkrecic na jakiejs karxie za 5zl na pci a potem po podkreceniu wlozyc normalna grafe i bedzie ok

No niestety ten trick niezawsze dziala jak juz to opisalem, gdyz u mnie po podkreceniu na pci po wlozeniu 7600Gs i tak powrocil na fabryczne zegary, pewnie nie ma na to reguly raz dziala raz nie...

 

 

POSIADACZE GALAXY 7600GS!!!!

 

JESLI MACIE PROBLEMY Z OC NA SWOICH KARTACH, WGRAJCIE SOBIE NAJNOWSZY BIOS ZE STRONY GIGABYTEA F4. JA WLASNIE WGRALEM GO I U MNIE JUZ NIE MA BLEDU Z GRAFIKA I MOZNA SPOKOJNIE JA KRECIC NA 7600GS.

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadam moze troszke lamerskie pytanie ale ostatnia moja plyta to nf7 i takich bajerow to ona nei miala... co to jest za napiecie vmch ? I kiedy prrzy O\C treba je zwiekszac ? Bede posiadal pamieci OCZ 2x1GB 800MHz jesli to pomoze w odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten trick niezawsze dziala jak juz to opisalem, gdyz u mnie po podkreceniu na pci po wlozeniu 7600Gs i tak powrocil na fabryczne zegary, pewnie nie ma na to reguly raz dziala raz nie...

POSIADACZE GALAXY 7600GS!!!!

 

JESLI MACIE PROBLEMY Z OC NA SWOICH KARTACH, WGRAJCIE SOBIE NAJNOWSZY BIOS ZE STRONY GIGABYTEA F4. JA WLASNIE WGRALEM GO I U MNIE JUZ NIE MA BLEDU Z GRAFIKA I MOZNA SPOKOJNIE JA KRECIC NA 7600GS.

ale spokojnie, nie krzycz :D F4 naprawia problem z 7600GS, ale tez nie do konca ;] u mnie na F4 retail nie da sie krecic...

co do karty na PCI za 10zl to dziala, z tym, ze musis zmiec ustawienia stabilne, wylaczyc kompa odlaczyc od gniazdka i wlaczyc - tak zeby biosowi nie przyszlo do glowy ze ust sa nei stabilne i zeby nie zaczal swojego resetowania. jak juz tak komp dziala to po swapie vga powinno chodzic...

 

dla mnie najlepszy jest o dziwo F4c i tylko na nim moge podkecac dosc dobrze, nawet z 7600GS...

w paru krokach, ale zawsze (pcie 100 -> timingi -> x2 mem -> fsb) inaczej sie u mnie nie da ;]

 

Temp oscyluje miedzy 66 a 72 stopnie.

nie za duzo? :|

 

W żadnym biosie na DS3 i pochodnich nie ma 1:1 z tego co mi ma1y mówił...

1:1 jest, ale nizszych nie ma

to sa nie dzielniki a mnozniki jak juz ktos na XS zauwazyl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dużo grasz to tylko 2x1Gb

bo przy ddr2 800 odczujesz różnice tylko w SPI

ja bym brał 2x1Gb - pojemność da ci lepszy konfort niz predkość

Popieram!

 

a jak sie ma płyta Asus P5B ta najtansza za ~550zl do gb ds3/4 ?

FSB kończy się na poziomie ~ 400 MHz, aczkolwiek po vmodach można dobić do ponad 500 MHz :wink: Aczkolwiek ja bym brał coś z rodziny DS3/4, gdyż FSB ponad 450 MHz (dobijając do nawet 500 MHz) można osiągnąć bez żadnych vmodów, wybór należy do Ciebie.

 

P5B sie dobrze kreci ale wersja DELUXE a ta nie jest taka tania :)

To jest ta sama konstrukcja...

 

własnie chce znac opinie na temat tej zwykłej nie delux czy z wifi

wybór należy do Ciebie, OC powinno być takie samo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

p5b i p5b deluxe to dwie plyty o roznym pcb i obydwie sie kreca inaczej na pierwszej nie jest mozliwe osiagniecie wysokiego fsb rzedu 400-500 natomiast na drugiej tak ale cena jest juz wyzsza o prawie 200zl dlatego tez do 600zl najlepszym wyborem jest DS3 i tym asusem nie ma co sobie glowy zawracac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak probowałęm zmiejszyć timingi na 5/5/5/15 ale to nic nie dało, dziwne było to że zmniejszenie napiecia na 1.325v z 1.45v dawało stabilniejsza prace na 430fsb niz wyższe napiecie. Pamięci działaja na 920mhz na 5/5/5/15 przy nizszym fsb a przy dzielniku pamieci na 667. Wydaje mi sie że możliwości tego egzemplarza się skończyły na 430fsb a pamieci wtedy działały na 4-5-5-10. Być może po zmianie chłodzenia na ninje coś by się zmieniło ale przez 25cm wentylator w kandalfie nie zmieści się cooler. Zmieniłem też chłodzenie na chipsecie na zalmana ZM-NBF47 spadek temperatury około 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yacho, zmien PIO na ATA

 

tak probowałęm zmiejszyć timingi na 5/5/5/15 ale to nic nie dało, dziwne było to że zmniejszenie napiecia na 1.325v z 1.45v dawało stabilniejsza prace na 430fsb niz wyższe napiecie. Pamięci działaja na 920mhz na 5/5/5/15 przy nizszym fsb a przy dzielniku pamieci na 667. Wydaje mi sie że możliwości tego egzemplarza się skończyły na 430fsb a pamieci wtedy działały na 4-5-5-10. Być może po zmianie chłodzenia na ninje coś by się zmieniło ale przez 25cm wentylator w kandalfie nie zmieści się cooler. Zmieniłem też chłodzenie na chipsecie na zalmana ZM-NBF47 spadek temperatury około 10 stopni.

bo to tak niestety dziala, ze im mniejsze VCore tym fajniej, co wiecej ta plytka jest jakas dziwna, jakby miala blokade na Mhz, ludzie kreca 6600 praktycznie tak samo jak 6300 - chodzi mi o Mhz, z naciskiem na praktycznie, bo roznice oczywiscie sa, ale cudow nie ma. 500fsb nie ma przy mnozniku 9 ;]

 

ten zalman u gory zalozyles tak? wydaje misie, ze tam nie ma czujnika temp? skad taki pomiar? i powiedz mi czy cos na niego dmucha? ja sie przymierzam do tego nowego pol okraglego zalmana (czyli Twojego), ale mam obawy czy wejdzie pod ninje :) masz jakis nawiew? myslalem tez o nowych okraglych pentagramach...

 

CrazyJohn, nie wiem czy nie za dużo, ale na AC przy 1.55, wydaję mi się całkiem przyzwoitą .

Jakie Twoim zdaniem powinienem mieć tempy, jakie są dopuszczalne?

hehe, conroe to nie prescott ;] zobacz chociazby to: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9SA#

60*C to juz duzo, dyskusyjne pozostaje natomiast, z jakiego programu odczytywac temp i jak sie ma do tego w biosie opcja zabezpieczajaca procek, ktora startuje od 60 dopiero i idzie do 100 chyba *C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje osoby ktora ma pod DS3/4 podpiety dysk + nagrywarke na ATA... ja tak mam i niestety sa straszne problemy z buforem podczas nagrywania plyt... moze ktos potwierdzic/zdementowac ?

tzn ktoś ma potwierdzić/zdementować, że masz problemy z buforem? Bo to właśnie wynika z twojego posta. Zobacz czy nagrywarka nie działa w trybie PIO. Na DQ6 nie widzę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...