Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś moze E6400 lub e6300 i Scythe ninja ...chiałbym się dowiedziec jakie sa temperatury na luzie i w stresie ale bez zadnych wentylatorów ...samo pasywne ...mam dosyć tego szumu.. :D

Czy widzisz jaka jest nazwa tematu? "Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy" Więc po jakiego cepa zadajesz tu pytania o temperaturę E6300/6400? Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ktoś ma potwierdzić/zdementować, że masz problemy z buforem? Bo to właśnie wynika z twojego posta. Zobacz czy nagrywarka nie działa w trybie PIO. Na DQ6 nie widzę problemów.

Hmmmam pytanie, czemu tak popularna jest tylko DS3 , czy DS4 jest gorsza, ma przeciez chlodzenie mosfetow , silent pipe , dual bios , nei jest lepsza , gorzej sie kreci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, conroe to nie prescott ;] zobacz chociazby to: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9SA#

60*C to juz duzo, dyskusyjne pozostaje natomiast, z jakiego programu odczytywac temp i jak sie ma do tego w biosie opcja zabezpieczajaca procek, ktora startuje od 60 dopiero i idzie do 100 chyba *C :)

 

Pentium D 9XX mialo tylko 2 stopnie wiecej wiec nie ma sie czym przejmowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium D 9XX mialo tylko 2 stopnie wiecej wiec nie ma sie czym przejmowac...

Tylko, ze Conroe jest na rynku z miesiac, nikt nie wie czy np za 2 miesiace nie zaczna padac proki, albo gigabyte sie nie ugotuje od mostka pln... no ale przeciez daja gware ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam "mały" problem z moim kompem.

 

Cfg:

 

DS3

topower p5 400W

goodram 1gb 667

galaxy zalman 7600gs

c2d e6300

 

Cały nowy sprzęt przyszedł do mnie 2 dni temu i wziąłem się za instalacje. Wszystko było ok do czasu...instaluje winde i w momencie instalowania urządzeń blue screen...prawie zemdlałem.

 

Jak narazie nic nie pomaga. Wgrałem nowy bios-F4 i dalej nic, wgrałem drivery do Sata i nic...

 

Czy naprawde jest aż taki problem z tymi pamięciami że system nie chce się zainstalować?

Bardziej problem jest opisany przeze mnie tutaj-klik

 

Prosze panowie pomóżcie mi...;(

Edytowane przez adas919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yacho, zmien PIO na ATA

bo to tak niestety dziala, ze im mniejsze VCore tym fajniej, co wiecej ta plytka jest jakas dziwna, jakby miala blokade na Mhz, ludzie kreca 6600 praktycznie tak samo jak 6300 - chodzi mi o Mhz, z naciskiem na praktycznie, bo roznice oczywiscie sa, ale cudow nie ma. 500fsb nie ma przy mnozniku 9 ;]

 

ten zalman u gory zalozyles tak? wydaje misie, ze tam nie ma czujnika temp? skad taki pomiar? i powiedz mi czy cos na niego dmucha? ja sie przymierzam do tego nowego pol okraglego zalmana (czyli Twojego), ale mam obawy czy wejdzie pod ninje :) masz jakis nawiew? myslalem tez o nowych okraglych pentagramach...

hehe, conroe to nie prescott ;] zobacz chociazby to: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9SA#

60*C to juz duzo, dyskusyjne pozostaje natomiast, z jakiego programu odczytywac temp i jak sie ma do tego w biosie opcja zabezpieczajaca procek, ktora startuje od 60 dopiero i idzie do 100 chyba *C :)

 

Ja mam bigtyphoona i naszczeście się zmieścił niestety mam remont i nie jestem wstanie jak narazie zrobić zdjęć jak to wyglada, ale miałem problemy z załozeniem, ale się udało. W biosie pokazuje temperaturke wczesniej miałem 58 stopni teraz mam 45 a nic innego nie zmieniałem. Może to jest tem od czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Po podsunięciu pomysłu przez PITer-a, zacząłem testować FSB z pod windy.

Ku mojemu zaskoczeniu osiągnąłem już FSB 400, podczas gdy z biosu ustawiam 360 i komp nie chce zabotować, może ktoś wie czemu się tak dzieje?

 

Wielkie podziękowania dla PITer-a.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i z tego co czytałem o pamięciach pod GB, to wina leży w pamieciach ... Wymień je albo na Twistery albo na Geile 800 CL5 lub Geile 800 Ultra CL 4 ale te pierwsze bez problemu świetnie sie kreca i mozna na nich na 800 ustawic CL4...

Edytowane przez Pietrass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i z tego co czytałem o pamięciach pod GB, to wina leży w pamieciach ... Wymień je albo na Twistery albo na Geile 800 CL5 lub Geile 800 Ultra CL 4 ale te pierwsze bez problemu świetnie sie kreca i mozna na nich na 800 ustawic CL4...

 

NO tyle to ja wiem..

 

Zmiana ramu to jednak ostateczność, ponieważ prawie cała kasa poszła na kompa. Jedyne memki które moge wziąć znajdują się na apollo. Tam kupiłem swoje i tam je moge wymienić, bo wątpie czy jak je oddam to mi zwrócą całą kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mozesz kupić kostke 256 nawet jakiegoś noname i zobaczyć może systaem sie zainstaluje i nie bedzie problemu

 

najlepiej sprawdz te memki gold memory lub jakims programem co z pod dosu działa ...

 

spróbuj zanizyc taktowanie proca jesli sie da ...

 

PS. DS3 6300 box i a-datki 2x1Gb ddr2 800 zamowione i zapłacona zaliczka wiec podziele sie z wami wrazeniami

 

opłaca sie wymieniać fabrycznyk NB z DS3 na jakiegos zalmana lub pentaka CU?

mocno sie grzeje przy OC oczywiscie kiedy mamy przewiew (nie nawiew)

ktoś mi odpowie na to pytanko bo lada dzień robie zamowienie i nie chce żeby 10 razy placić za przesyłke Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tyle to ja wiem..

 

Zmiana ramu to jednak ostateczność, ponieważ prawie cała kasa poszła na kompa. Jedyne memki które moge wziąć znajdują się na apollo. Tam kupiłem swoje i tam je moge wymienić, bo wątpie czy jak je oddam to mi zwrócą całą kase.

 

Zmień timingina bardzo luźne i przeleć Goldem lub memtestem pamięci i wtedy sam zobaczysz :) No wiec własnie mowie na jakie tam wymien Sobie te co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bigtyphoona i naszczeście się zmieścił niestety mam remont i nie jestem wstanie jak narazie zrobić zdjęć jak to wyglada, ale miałem problemy z załozeniem, ale się udało. W biosie pokazuje temperaturke wczesniej miałem 58 stopni teraz mam 45 a nic innego nie zmieniałem. Może to jest tem od czegoś innego.

no o ile wiem to nie ma tam czujnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień timingina bardzo luźne i przeleć Goldem lub memtestem pamięci i wtedy sam zobaczysz :) No wiec własnie mowie na jakie tam wymien Sobie te co masz

obniż w biosie przepustowość memek na 533 Mhz, z gorszą co prawda wydajnością ale instalka pójdzie bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do problemu z ATA to problemem bylo oprogramowanie - dvddecrypter ma jakies problemy z dualcore....

 

Ponawiam pytanie tu ... prosze o help bo delikatnie mowiac zmartwiony jestem

Ok no wiec poinstalowalem sobie wszystko - plyta DS4 6300 intel box na box coolerze

 

odpalilem SP2004 orthos beta i co ? i po 4h bluscreen..... any idea co to moze byc ?

od czego zaczac sprawdzanie bo wlasnie mi cisnienie podskoczylo delikatnie mowiac :/

 

moze to wina tej bety albo cos ? proc nie oc ustawienia na defaulcie ... wlasnie sie kuzwa podłamałem.... problemy na starcie :/

 

no i proc chodzi narazie 9h 2xSP2004 i jest ok natomiast wczoraj wywalil sie na 2x SP + Winrar

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o ile wiem to nie ma tam czujnika ;)

 

Teraz nie mam jak sprawdzic bo mam remont w domu. Ale zalmnan jest chłodny w porownaniu do goracego radiatora na mostku. Ale musze pomyslec o coolerze ninja na procka i jakiejs lepszej pascie. Bo bigtyphoona bedzie trzeba oddac zapewne kumplowi niebawem gdyż też przymierza się do C2D E6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam jak sprawdzic bo mam remont w domu. Ale zalmnan jest chłodny w porownaniu do goracego radiatora na mostku. Ale musze pomyslec o coolerze ninja na procka i jakiejs lepszej pascie. Bo bigtyphoona bedzie trzeba oddac zapewne kumplowi niebawem gdyż też przymierza się do C2D E6300.

ja sprawdze pewnie w pon czy kiedys, bo nigdzie nie ma tego radiatora u mnie w miescie ;/ wszyscy czekaja az przyjdzie a ma byc w tym tyg...

 

hmm zazdroszcez Ci chyba, bo masz to samo co ja i masz stabilne 430, podczas gdy u mnie stabilne super jest tylko 400, na 415 jeszcze chodzi... a wyzej mam problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

490 do spi tak? na 491 juz sciana całkowita?

490 dziala jeszcze na SPI 1M i inne a ciut powyzej juz koniec. Chyba trzeba olowkiem pomalowac mobo :wink:

 

@ Zaba; fajny czas jak na E6400, ja przez moje 4-4-5-14 to sobie moge, a taktowanie cpu & ram mam identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Zaba; fajny czas jak na E6400, ja przez moje 4-4-5-14 to sobie moge, a taktowanie cpu & ram mam identyczne.

Dzieki, a ja myslalem ze czas i tak jest cos za slaby <_< , u mnie cyrki sie zaczynaja powyzej 495 fsb wiec to jest juz chyba koniec z max fsb, ale i tak moze byc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

490 dziala jeszcze na SPI 1M i inne a ciut powyzej juz koniec. Chyba trzeba olowkiem pomalowac mobo :wink:

 

@ Zaba; fajny czas jak na E6400, ja przez moje 4-4-5-14 to sobie moge, a taktowanie cpu & ram mam identyczne.

no ja zupełny koniec mam powyzej 495 jak zaba ... tylko mi 6400 brakuje :/ :)

 

Dzieki, a ja myslalem ze czas i tak jest cos za slaby <_< , u mnie cyrki sie zaczynaja powyzej 495 fsb wiec to jest juz chyba koniec z max fsb, ale i tak moze byc :wink:

zawsze może być lepiej ;) co zrobiles ze Ci memki chodza tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robilem chodza caly czas na takich samych timingach(bios f4c) :wink:

heh, cuda :) dzis mnie w domu nie ma, ale jedna teraz dla testów na F4 - 486- 4-4-3-9 (reszta uto z biosu) na 2.2v (dual spi testowane) i mam nadzieje ze w tygodniu uda mi sie powyzej tego 54 dojechac co kiedys mialem ;) Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem płyte Gigabyte (...) DS3

i do tego E6300 - no i pokzauje mi ze procesor ma 533 Mhz magistrali i mnożnik 7x200 !?!?,

a także nie moze podkręcić procka ani pamieći....

czy zmiana biosu na nowszy pomoze ???(mam F1)

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...