Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie odczytów z Everesta dokładniej chce wiedzieć czy też macie takie przekłamanie przy odczycie napięcia 12V, bo mi pokazuje jakieś dziwne 3,8V :D Nie mam mltimetru pod ręką ale jak by było coś nie tak z zasilaczem to dual prime by przecież nie wytrzymał juz 4x minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje adaty i E6300 tak robia, drugiego proca który by pozwolil na taka prace nie znalażłem...

Proc ma równiez znaczenie przy max FSB...

nom, ale nie mam jak sprawdzic proca, bo mi sie gryzie z pamieciami chyba...

poza tym nie ma w sklepach tych Adata... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa na D9, bez rewelacji, kiedys postaram sie je jeszcze raz sprawdzic..

Na pewno? Jeszcze do niedawna były na elpidach, a serie na D9 pojaiwały się niezmiernie rzadko. Nawet Geile ultra są na elpidach - napisy geila na kostkach i elpidowska kropa w rogu. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje adaty i E6300 tak robia, drugiego proca który by pozwolil na taka prace nie znalażłem...

Proc ma równiez znaczenie przy max FSB...

ja mam tez z tej najpierwszej serii, chyba pierwszy na Pure miałem OEMa, i moj bez problemu 3400 robi ..., jak dla mnie to tempy mam za duze, cos zapinka od bloku nie daje rady i nie dociska, zakladalem blok z 2-3h zanim w miare ok bylo.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y, no nie dodawaj sobie :P ja tez bylem jednym z pierwszych hehe

jak bede sciagal ninje nastepnym razem to zrobie fotki mojego IHS

 

 

edit: F5C dal mi niby 20fsb wiecej, przesunal fsb wall, ale moj proc chce ok 1.4V do 2,96Ghz, wiec odpuscilem narazie....

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odczytów z Everesta dokładniej chce wiedzieć czy też macie takie przekłamanie przy odczycie napięcia 12V, bo mi pokazuje jakieś dziwne 3,8V icon_biggrin3.gif Nie mam mltimetru pod ręką ale jak by było coś nie tak z zasilaczem to dual prime by przecież nie wytrzymał juz 4x minut.

Eee to i tak masz ladne napiecie u mnie jest 1,4 V :P w kazdym razie to chyba nie tylko u Ciebie jest cos nie tak, bo kumpel tez ja ma i tak samo sie dzieje... moze w kolejnych biosach poprawia to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y, no nie dodawaj sobie :P ja tez bylem jednym z pierwszych hehe

jak bede sciagal ninje nastepnym razem to zrobie fotki mojego IHS

edit: F5C dal mi niby 20fsb wiecej, przesunal fsb wall, ale moj proc chce ok 1.4V do 2,96Ghz, wiec odpuscilem narazie....

eee jest F5C ??? trzeba poszukac ;)

 

http://www.jzelectronic.de/jz2/Download2/965pds3f5c.exe

http://www.jzelectronic.de/jz2/Download2/965pds4f4c.exe

http://www.jzelectronic.de/jz2/Download2/965pdq6f4d.exe

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że u dużej ilości osób w sygnaturkach są pamięci 667. Czy można wiedzieć dlaczego? 800 są złe na te mobo ?

a ja widze ze glupie pytania zadajesz ... a bierzesz w ogóle pod uwage względy cenowe, okazje, OC i takie tam ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nick126

Jak się kupuje coś to pierw zrób rekonesans i dowiedz się czy warto. A co do problemów płyt z topicu to nawet możesz sobie ramy DDR1000 wstawić i będzie cacy byle byś umiał je skonfugurować (timingi i napięcie).

 

ADD: Pytanie do wszystkich posiadaczy: Czy ktoś testował te rózne metody kontroli wentylatora procesora? Która jest najbardziej optymalna według was?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak kontrolujecie programowo obroty wentyli np od procka na ds3/4 (mam ds4) bo ani speedfan ani mbm ich poprawnie nei rozpoznaje , oraz czemu mam na ninji + Ac5 , OC E6300 @ 2.8 i tempy ~54 w idle ? co jest nie tak ?

no i pamieci corsair 800cl4 i fsb wall na 400 :/ sa an D9'tkach ech czy jest szansa ze kiedykolwiek to poprawia biosem czy to jest sprzetowe jak to ejst w koncu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADD: Pytanie do wszystkich posiadaczy: Czy ktoś testował te rózne metody kontroli wentylatora procesora? Która jest najbardziej optymalna według was?

ja mam i problem jest taki ze na INTEL cos tam wentyl mi staje czasami :|

Legacy daje troche 50-100 rpm wiecej i jest ok, z tym, ze ja wg GigaTune mam 25*C w idle z racji napiecia malego... a wentyl ma 650rpm (Zaward 12cm)

 

Ogolnie polecam, cisza jest ;)

 

 

 

Mam pytanie jak kontrolujecie programowo obroty wentyli np od procka na ds3/4 (mam ds4) bo ani speedfan ani mbm ich poprawnie nei rozpoznaje , oraz czemu mam na ninji + Ac5 , OC E6300 @ 2.8 i tempy ~54 w idle ? co jest nie tak ?

no i pamieci corsair 800cl4 i fsb wall na 400 :/ sa an D9'tkach ech czy jest szansa ze kiedykolwiek to poprawia biosem czy to jest sprzetowe jak to ejst w koncu ?

 

tak, taka temp to za duzo.

Speedfana trzeba ustawic ;)

 

To allow Speedfan to control your speeds, you have to disable fan control in the BIOS. Then, in Speedfan, click Configure and go to the Advanced tab. Select the IT8712F chip, and in the list set "PWM 1 mode" and "PWM 2 mode" to "Software controlled." Click the "remember it" check box in each case to make it permanent. This will let you adjust the fan speeds from the main page.

 

itd, zobacz: http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ht=speedfan+ds3

 

 

 

 

ja mam to samo z D9 i fsb wall :) nowy bios pozwala mi w miare staqbilnie dac 420 ale z jakims super wysokim VCore ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepna "ciekawa" rzecz na tej plycie , moej pamieci corsair 2x1gb 6400c4 za zadne skarby nie chodza stabilnie na zadnym napieciu na 800 cl4 jak powinny za to swietnie sobie radzasobie radza nawet na 1066 cl5 , pamieci sa na d9'tkach wic dlatego te cyrki ale ktos tez ma problemy z cl4 na ds3/4 ?

 

Ha , ludzie , ds3/4 wcale nie maja problemow z d9 tylko z niskimi timingami , jak juz pisalem pamiatki nie chodza na zalecanych 800cl4 przez producenta za to robia 480fsb/480dimm @2.0 vdim ( na wiecej plyta krzaczy) 1.,3750v .

 

Dołączona grafika

480 fsb/mem SPI 32m 15.51

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc przy zakupie pamięci 2x512 do zestawu:

 

Intel Core 2 Duo E6300

Gigabyte GA-965P-DS3 I965

Galaxy GeForce 7300 GT 256 MB GDDR3 Zalman Edition 1,2 ns

Seagate ST3250624AS 250GB sATA II 16MB

 

Czytając ten wątek jest sporo problemów z niektórymi pamięciami. Proszę żebycie polecili mi jakieś konkretne tak do ok. 450 PLN, żebym nie miał z nimi problemów przy umiarkowanym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszkę pobawiłem się podkręcaniem jeszcze mojego zestawu, ku mojemu zdziwieniu na beta biosie pamięci zaczęły robić DDR 920(460MHz) cl 4-4-4-12-Vdimm 2.25V, w dalszym ciągu jest problemem magistrala która z biosu, teraz już nawet z windy, ma problemy powyżej 300FSB.

Doszedłem z Prockiem do 3312MHz na 1.5125V stabilnie i tak już zamierzałem latać na stałe.

Jednak w międzyczasie wpadłem na pomysł by sprzedać jedną z grafik na początek, przeszedłem z SLI na Single, po czym okazało się że proc przestał być stabilny, pamięci też, zacząłem łapać FREEZ-y, w aplikacjach 3D.

Przeszedłem na default wszystko wróciło do normy.

Dziś podkręciłem procka i pamięci, ale już nie do takich wartości jak poprzednio 3.1GHz, jak do tej chwili nie ma problemów.

Ta płyta coraz bardziej mnie zaskakuje, przez wyciągnięcie jednej z grafik coś jej odwaliło, straszna kiszka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym okazało się że proc przestał być stabilny, pamięci też, zacząłem łapać FREEZ-y, w aplikacjach 3D.

Przeszedłem na default wszystko wróciło do normy.

też mam tak jak mi karta samoistnie przechodzi w tryb PCI-E x1. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale że występuje to fakt. I to nie tylko u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to nie wiem czemu mma tylko ja problem z cl4 jak an cl5-4-4-12 wszystko chodzi ok ale na cl4 jzu nie niezaleznie od napiecia :/

 

ech no i ogranicza mnei nadal problem z temperatura nierozwiazany . to jest tragedia w streesie mam 65 co powoduje freeza po parunastu minutach prime'a , zakladalem ta ninje juz z 10 razy i caly czas to samo :/ jak ktos bedzie mial pomysl to prosze na pw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co robisz, gdy Ci się taki numer zrobi?

kopię komputer, następnie wyłączam, 5 minut modlitwy do Ojca Dyrektora i włączam - na 90% bedzie już PCI-E x16. I znowu zabawa przy kolejnym włączeniu się powtarza.

 

ech no i ogranicza mnei nadal problem z temperatura nierozwiazany . to jest tragedia w streesie mam 65 co powoduje freeza po parunastu minutach prime'a , zakladalem ta ninje juz z 10 razy i caly czas to samo :/ jak ktos bedzie mial pomysl to prosze na pw .

to trochę odkręć proca i mniejsz napiecie. U mnie 60 stopni jest przy ~3.25 GHz 1.31V na ninji - pomiar coretemp lub TAT. Trochę krzywa czapka (ale bez przesady - kilka szlifów i będzie OK) i ninja równo porysowana. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na kartach graficznych od Ati też się tak dzieje, jak działa CrossFire, czy są z tym jakieś problemy?

Zamierzam przejść na xtx, nie chciałbym z nim mieć kłopotów.

X700Pro też lub się przełączyć w tryb x1. Co do crossfire, to nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...