Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy tego dfi:

- czy to mobo bez problemu wspiera ddr 800

- czy jest dodatkowy śledź z portami usb ? czy tylko te 4 wyjścia usb co na mobo ??

- czy sloty pcix 1 i 2 maja tą samą wydajność i pracują z ta samą prędkością

- czy jest wbudowany w bios mem test jak w dfi na 939 ?

Niebawam składam maszynkę na m2 i zostaje kupic to dfi bo to jedyne mobo z którym nikt nie ma problemów chyba ;-)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem sczesliwym posiadaczem tej plytki i natrafilem na dziwna rzecz. mianowicie, kupiłem pamiątki Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 800MHz CL4 (o takie) i pochodziły z 5 dni i dzis odpalam everesta i cpu-z i patrze a pamieci maja timeingi cl5, weszedłem do biosu zmienilem timeingi (swoja droga tam jest tyle tego ze nie wiedzialem za co sie brac ]:->) odpalam kompa i cpu-z pokazuje mi pieknie timeingi 4-4-4-12 a everest dalej tak samo. dziwi mnie to ze pamieci od razu sie nie ustawily na cl4 i czemu everest pokazuje dalej 5-5-5-12. czemu bardziej wierzyc?? everestowi czy cpu-z??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem sczesliwym posiadaczem tej plytki i natrafilem na dziwna rzecz. mianowicie, kupiłem pamiątki Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 800MHz CL4 (o takie) i pochodziły z 5 dni i dzis odpalam everesta i cpu-z i patrze a pamieci maja timeingi cl5, weszedłem do biosu zmienilem timeingi (swoja droga tam jest tyle tego ze nie wiedzialem za co sie brac ]:->) odpalam kompa i cpu-z pokazuje mi pieknie timeingi 4-4-4-12 a everest dalej tak samo. dziwi mnie to ze pamieci od razu sie nie ustawily na cl4 i czemu everest pokazuje dalej 5-5-5-12. czemu bardziej wierzyc?? everestowi czy cpu-z??

 

SPD-safe mode. Looknij na hardpc.pl, jest tam mini test mojego autorstwa tych pamieci na configu z siga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy tej dfi są 2 rewizje ? bo widzialem jedna z kołkami przy koszyju od socketa a 2 z śrubkami i od spodu wzmocniona :

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/AMD_...I-S4/img-11.jpg

????

w więc są dwie rev ? a jak nie to czy ta mobo ma usztywnionę płytę pod spodem pod koszykiem na procka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy tej dfi są 2 rewizje ? bo widzialem jedna z kołkami przy koszyju od socketa a 2 z śrubkami i od spodu wzmocniona :

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/AMD_...I-S4/img-11.jpg

????

w więc są dwie rev ? a jak nie to czy ta mobo ma usztywnionę płytę pod spodem pod koszykiem na procka ??

Z tego co mi wiadomo, to jak narazie jest tylko pierwsza rev, A. Płyta nie jest usztywniona backplate'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy tej dfi są 2 rewizje ? bo widzialem jedna z kołkami przy koszyju od socketa a 2 z śrubkami i od spodu wzmocniona :

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/AMD_...I-S4/img-11.jpg

????

w więc są dwie rev ? a jak nie to czy ta mobo ma usztywnionę płytę pod spodem pod koszykiem na procka ??

Ze srubkami to chyba tylko na zdjeciach w sieci sa te plyty, albo w polsce podmieniaja je na plastikowe kolki :lol: Co do twojego przykladu backplate'a to nie zauwazyles ze to nawet nie jest infinity :wink: gdzie tam widzisz ta piekna zielen na laminacie ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec jednak sa 2 alternatywy chlodzenia NB dla naszej ulubionej mobo :D napisalem maila do autora testu tej plyty ( http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/co...php?content.377 kolegi Prema) i oto co mi odpisal :

Hi Lukasz,

Yes, you can change the chipset cooler with Evercool VC-RE. You can view it here: http://www.pcmoddingmy.com/forum/index.php?showtopic=2653

By the way, you can also install the Thermalright HR-05-SLI heatsink on the nF4 chipset too.

Best Regards,

Premanan Sriraman

Tego evercoola nie moglem znalezc ale znalazlem identyczny wiatrak firmy Gembird http://katalog.impakt.com.pl/wiecej.php?id=4349 . A co do thermala to ktos z forum juz go zamowil i czeka na dostawe zobaczymy co powie ( http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...14&t=211783 ) . Jest troche drogi wiec w razie gdyby nie miescil sie z dyskami/cd-romami to szkoda tyle kasy lub ew. na odsyłanie go. Co wy na to :D ?

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem juz zdesperowany, po tygodniu juz mam dość tego "brzęczka". ktoś na forum władował w infinity, ale na 939 to:

Dołączona grafika.

pisał o przeróbkach. juz byłem nawet gotów poswiecic sie i go przerobić. ale nie mogłem znaleźć na allegro. Gembirda nie znalazłem na allegro, evercoole są tylko VC-RF ale ma niestety nie pasujące mocowanie z tego co widziałem. niby evercool vc-rd wygląda tak samo, ale jest aluminiowy wiec nie wiem czy jest sens wymieniać. w ostateczności można by się pokusić na VC-RF i przerobić mocowanko, które wygląda tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze srubkami to chyba tylko na zdjeciach w sieci sa te plyty, albo w polsce podmieniaja je na plastikowe kolki :lol: Co do twojego przykladu backplate'a to nie zauwazyles ze to nawet nie jest infinity :wink: gdzie tam widzisz ta piekna zielen na laminacie ?:D

tak widze niebieski kolor od gigabajta :P to foto to przykład o co mi chodziło ;-)

ale spoko wszysktie są na plastikowych kołkach sprawdzałem u kumpla ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie DFI,

 

kupiłem tydzień temu sprzęt jak w podpisie. Procek w wersji bulkowej stąd od razu dokupiłem do niego Freezera. Z uwagi na to iż poprzednio miałem bartona na socket A to na razie wielu spraw się dopiero uczę i na razie podkreciłem jedynie bardzo symbolicznie szynę na 225 bez zmiany napięcia. Termperatura na procku nie przekracza 30 stopni. Mam jedno drobne pytanie dotyczące samego biosu. Otóz zdarzyło mi się kilka razy gdy wszedłem w zakładkę gdzie podawane jest m. in. napięcie i temperatura kompletne zawieszenie biosu. Restart oczywiście rozwiazał sprawę natomiast wydaje mi się, że powinno to zostać poprawione w kolejnych biosach.

 

Pozdrawiam

karolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termperatura na procku nie przekracza 30 stopni.

Kolejna osoba ktora odczytuje temp. ze Smart Guardiana hehehe :) Najsmieszniejsze jest to ze jak wlaczy sie sp2004 to temp w Smarcie podnosi sie z 24 do 33 C hehe ....

zakładkę gdzie podawane jest m. in. napięcie i temperatura kompletne zawieszenie biosu.

To normalne, u mnie tak samo sie bios wiesza w zakladce PC health.

 

EDIT:

No i prosze doczekalismy sie w koncu testu thermala na naszym dfi :D

http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins/co...p?content.385.3

 

Prosze bardzo :) Teraz wiadomo ze jak sie zamowi to bedzie pasowal :) ale temp niezle spadla... wystarczy miec wentyla w budzie i temp do 35C spada !

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba ktora odczytuje temp. ze Smart Guardiana hehehe :) Najsmieszniejsze jest to ze jak wlaczy sie sp2004 to temp w Smarcie podnosi sie z 24 do 33 C hehe ....

 

To normalne, u mnie tak samo sie bios wiesza w zakladce PC health.

 

No nie wiem czy normalne, u mnie wszystko w porządku, zadnych zwisów. Macie na pewno najnowszy bios (ja już taki miałem wgrany gdy dostałem mobo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy normalne, u mnie wszystko w porządku, zadnych zwisów. Macie na pewno najnowszy bios (ja już taki miałem wgrany gdy dostałem mobo)?

Witaj,

 

U mnie jest tak samo, mobo stabilne jak skala....

 

BIOS wgrany fabrycznie: 07/11/2006-NF-CK804-6A61FD4FC-00

czyli ostatni AFAIK

Edytowane przez Xeper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.

od piatku jestem szczesliwym posiadaczem tej plyty :)

procesor to amd64 3200, pamieci gail ultra 667 cl3

o ile do tej pory "siedzialem" na athlonie 2500+ i tam nic nie podkrecalem to teraz mam pewne problemy...

poczytalem juz na temat tej plyty duzo ale nadal dla mnie to dosc ciezki orzech do zgryzienia. na podstawie tego co jest wypisywane na roznych forach wole nie ryzykowac... nie chcialbym czegos spalic...

na poczatek podwyzszylem fsb z 200 do 210 i system nie wstal. chyba przez pamieci gdyz ich czestotliwosc skoczyla do 699...

ustawilem im w biosie 533 zamiast auto, fsb po paru testach na razie 250 i wszystko stabilnie. mnoznik x10.

czy to co robie jest w porzadku? mozna inaczej?

co i jak ustawic w biosie zeby podnoszac fsb nie ruszaly sie w gore automatycznie pamieci?

a to t1, t2 to dla mnie czaran magia. zreszta wiekszosc w tym biosie jesli chodzi o o/c.

wynik w 3dmark06 to 4000 a w 3dmark03 14498.

to dobrze czy zle?

i zalaczam linki do zrzutow z cpu-z:

cpu-z 1

cpu-z 2

pozdrawiam i mam nadzieje ze mi ktos odpisze i poratuje.

Edytowane przez elmerq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.

od piatku jestem szczesliwym posiadaczem tej plyty :)

procesor to amd64 3200, pamieci gail ultra 667 (3,4,4,8).

o ile do tej pory "siedzialem" na athlonie 2500+ i tam nic nie podkrecalem to teraz mam pewne problemy...

poczytalem juz na temat tej plyty duzo ale nadal dla mnie to dosc ciezki orzech do zgryzienia. na podstawie tego co jest wypisywane na roznych forach wole nie ryzykowac... nie chcialbym czegos spalic...

na poczatek podwyzszylem fsb z 200 do 210 i system nie wstal. chyba przez pamieci gdyz ich czestotliwosc skoczyla do 699...

ustawilem im w biosie 533 zamiast auto, fsb po paru testach na razie 250 i wszystko stabilnie. mnoznik x10.

czy to co robie jest w porzadku? mozna inaczej?

co i jak ustawic w biosie zeby podnoszac fsb nie ruszaly sie w gore automatycznie pamieci?

a to t1, t2 to dla mnie czaran magia. zreszta wiekszosc w tym biosie jesli chodzi o o/c.

wynik w 3dmark06 to 4000 a w 3dmark03 14498.

to dobrze czy zle?

i zalaczam linki do zrzutow z cpu-z:

cpu-z 1

cpu-z 2

pozdrawiam i mam nadzieje ze mi ktos odpisze i poratuje.

Na początek znajdz sobie jakis poradnik podkręcania Athlonow 64, pełno tego jest, nawet na forum. Jezeli juz podkrecasz, to ustawia się HT x3, timingi pamieci warto wpisać ręcznie (nawet te defaultowe), bo czesto jest tak, ze płyta nie chce wstać jak jest wszystko na AUTO. Nie da się ustawic tak, zeby pamięć się nie podkręcała, musisz ustawić nizszy dzielnik. Co do wyników w 3dmarku, to nic na ten temat nie moge powiedziec, bo nie napisałes jaką masz karte. BTW, nie FSB a HTT, w K8 nie ma czegoś takiego jak FSB :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja. nie napisalem o karcie. jest to 7600gs z zalmanem. podkrecona do 650/1666.

i zapamietam ze to HTT.

natomiast co to jest to HT x3 - nie mam pojecia... ani do czego sluzy...

jesli przy takich ustawieniach jak opisalem wyzej zmienie HT z takie jaki mam teraz - a nie pamietam jaki jest :D - to system wstanie?

timingi w biosie nie sa na auto tylko maja juz wartosci przypisane.

procesor juz podkrecony na 2,5gh ma 30 stopni. przy liczeniu superpi 1m temperatura skoczyla do 36 ale momentalnie pozniej w dol.

i dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Infinity + Evercool VC-RF - da się

 

trzeba przesunąć jeden z otworków na radiatorze o około 2mm do środka. Można to zrobić wiertarką, pilnikiem lub co kto ma pod ręką (uwaga - rozgrzany gwóźdź nie działa :wink: )

Generalnie chodzi o to żeby z okrągłego otworka zrobić podłużną elipsę, tak żeby się dało wcisnąć te plastikowe kołki w mobo. 10 minut roboty i gotowe.

Sam tak zrobiłem - gra i bucy. W końcu jest cicho, temp. w idle koło 37stopni, i jeszcze się świeci fajowo B-)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Infinity + Evercool VC-RF - da się

 

trzeba przesunąć jeden z otworków na radiatorze o około 2mm do środka. Można to zrobić wiertarką, pilnikiem lub co kto ma pod ręką (uwaga - rozgrzany gwóźdź nie działa :wink: )

Generalnie chodzi o to żeby z okrągłego otworka zrobić podłużną elipsę, tak żeby się dało wcisnąć te plastikowe kołki w mobo. 10 minut roboty i gotowe.

Sam tak zrobiłem - gra i bucy. W końcu jest cicho, temp. w idle koło 37stopni, i jeszcze się świeci fajowo B-)

 

Pozdr

tylko jest to troche ryzykowne i mozna przez to uszkodzic sciezki na plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...