Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem ostatnio http://www.allegro.pl/item130149423_dfi_in...m2_nowosc_.html

taką płyte + A643000+, 1024MB RAM i 7600GT.

Mój problem jest taki, że płyta nie startuje, tzn. świeci się dioda, że jest zasilanie, ale po wcisnięciu power nic się nie dzieje, nawet wiatraczki się nie kręcą. Mam zasilacz Fortrona z 20pinową wtyczką, a płyta ma wtyczke 24pin, czy to dlatego?

w temacie o DFI LP na nf4 wyczytałem, że te płyty działają z 20pinową wtyczką, czy ktoś może mi pomóc?

 

Dodam, że nie jest to problem typu, źle ustawiony jumperek, czy nie podpięte zasilanie, a płyta jest prosto ze sklepu.

A jaka moc zasilacza ?Moze za slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc w ślady kolegi jamnika, który pisał o evercool'u vc-rf, zmienilem chłodzonko na mobo, jest zdecydowanie lepiej. w idle temp spadla mi z 53 do 37 stopni.

 

tak wygląda nasz bohater:

Dołączona grafika

 

tak wygląda od tyłu :D :

Dołączona grafika

 

a tak od tylu wygląda kosiarka od dfi:

Dołączona grafika

nic dziwnego ze takie są temperatury. to co dfi pakuje pod standardowy radiator to jakaś różowa masakra jest. nie mogłem usunąć tego z jądra chipsetu, poszło dopiero po rozgrzaniu suszarka.

 

musiałem trochę powiększyć otworek na kołki mocujące, zrobiłem to pilniczkiem (iglakiem):

Dołączona grafika

 

tak to się prezentuje na płycie:

Dołączona grafika

Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman nie wejdzie. Ja w tym tygodniu montuje Revolteca AirGuarda 4x4cm bo juz nie mogę wytrzymać. Już sr.am na temperatury. Oby było ciszej... :mur:

ze jak :blink: rozumiem ze jak sie ma wielka (dluga) grafe moze byc problem ale nie przy 73/7600 i tym podobnym

 

Dołączona grafika

 

nie rozumiem tego calego wymyslania z chlodzeniem, ten niebieski zalaman z lekkim nawiewem daje spokojnie rade :) tak jak pisze hary bez tanio, cicho i bez problemow z przerobkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze jak :blink: rozumiem ze jak sie ma wielka (dluga) grafe moze byc problem ale nie przy 73/7600 i tym podobnym

 

 

nie rozumiem tego calego wymyslania z chlodzeniem, ten niebieski zalaman z lekkim nawiewem daje spokojnie rade :) tak jak pisze hary bez tanio, cicho i bez problemow z przerobkami :D

Przy referencyjnej 7600GT tez by nie weszło. Ja chyba jestem skazany na seryjnego brzęczyka, bo pomiedzy pcb karty a radiatorem DFI zostaje jakies 3-4mm przestrzeni. W sumie po obnizeniu obrotow na 2500 jest niesłyszalny, a temperatura wynosi okolo 60c..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy referencyjnej 7600GT tez by nie weszło. Ja chyba jestem skazany na seryjnego brzęczyka, bo pomiedzy pcb karty a radiatorem DFI zostaje jakies 3-4mm przestrzeni. W sumie po obnizeniu obrotow na 2500 jest niesłyszalny, a temperatura wynosi okolo 60c..

nie twierdze ze weszla by bez problemow ale po lekkiej gimnastyce dzalo by rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zbadałem ten nieszczęsny chipset i zauważyłem, że wejdzie na niego prawie każdy blok, o ile będzie miał odpowiedni roztaw otworów. Ale możliwe jest to tylko z krótkimi kartami jak Galaxy 7600GS, 7300GT/GS. Chipset jest prawie idealnie pomiędzy slotami PCI-e. Przy składaniu WC zastosuję bloczek Cube NB DFI Pro od Misia15go :) Ale to za jakiś czas, bo jak narazie to WC będzie tylko na procka :)

 

To takie moje obserwacje. Może się komuś to przyda... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z HTTmax - ktos testowal? Ostatnio jak testowalem swoje mobo to wycisnalem 410, testowalem swego procka i memy. Przy 420 sie nie obudzila i musialem zresetowc biosa :wink: . Po testach wycisnalem ze swego procka jeszcze troche - stabilnie 2,9GHz - 363x8 przy htx3, memki lataja 970 4-4-3-6-2T ale jeszcze je pomecze. Jak do tej pory plyta zachowuje sie super, zadnych problemow nie sprawie i nie wiesza sie biosie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze będzie pasować, po tych fotach wiele nie widać, ograniczy ci to wkładanie dłuższych kart graficznych, bo jest bardzo wyskoki, myślę ze za ta kasę mógłbyś cos lepszego znaleźć, chociażby tego evercoola o którym pisałem i mam u siebie, albo niebieskiego zalmana z nawiewem 5v(ale on tez uniemożliwi co montowanie dłuższych kart graf.).

Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to chlodzenie bedzie pasowac na chipset ??

 

http://allegro.pl/item134047321_xilence_no...ja_36mies_.html

Hmm można i tak ja przynajmniej kupiłem takie coś poodcinałem na wymiar zamocowałem na zaczepy (nie oryginalne bo te sa za krótkie) i w trybie pasywnym ma 62 stopnie co mi nie odpowiadało ;) wiec nawiewa na niego teraz 80 na 5V całośc nie kosztowała zbyt wiele a temperaturka spadła...

 

Dołączona grafika

 

wcześniej miałem na początku ok 54 stopnie później po jakichś 2-3 tygodniach temp wzrosła do 60 na auto to pewnie przez ten budyń , wiem wiem czeka mnie wymiana przy zamianie karty co na pewno niedługo sie stanie :rolleyes:

 

 

 

Macie jakieś problemy z USB? bo mam mały problem z moim A4Techem - mycha mi sie zawiesza i zonk logitech, działa na szczęście bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej napisz co to za cooler - jesli ktos go ma to napisze czy sie miesci.

to, ze ma 14x14cm nic wlasciwie nie mowi, bo nie wiadomo czy cooler siedzi centralnie na procesorze czy tez jest jakos 'powyginany'.

przykladowo thermaltake blue orb...http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24281

bo jak to wlezie to prawdopodobnie zalman 7700-> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15178 nie powinien miec klopotow;)

 

i z tego co widze to one siedza raczej centralnie;)

 

no i przy okazji pytanko:

który lepszy;p blue orb, zalman 7000, albo 7700...bo nie wiem, nie mialem zadnego z nich;)

Edytowane przez ihuax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...