Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

przykladowo thermaltake blue orb...http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24281

bo jak to wlezie to prawdopodobnie zalman 7700-> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15178 nie powinien miec klopotow;)

 

i z tego co widze to one siedza raczej centralnie;)

 

no i przy okazji pytanko:

który lepszy;p blue orb, zalman 7000, albo 7700...bo nie wiem, nie mialem zadnego z nich;)

oba wentyle weszly by bez problemu o ile byly by kompatybilne z ta platforma ;) chyba ze masz ochote przerabiac mocowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przy okazji pytanko:

który lepszy;p blue orb, zalman 7000, albo 7700...bo nie wiem, nie mialem zadnego z nich;)

Hmmm... skoro zadajesz to pytanie to znaczy że masz fundusze na tego zalmana i jedyne co można powiedzieć to to że wogóle nie oplaca się dawać za niego 160zł <_< Lepiej dołóż pare zł i kup to -> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31596 ewentualnie ninje rev.B lub mine, o wiele lepiej na tym wyjdziesz.

 

Konstrukcje typy orb są przestarzałe i IMO nie opłaca się ich kupować (no i jak napisał mavric zalmany bez przeróbek nie wejdą na AM2).

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z oc mojego kompa, mianowicie nie startuje na htt 270 <_< .

W biosie mam ustawione ht na 3x, ram na 400MHz timingi 5/5/5/15/20 i 1,9V. Zmiana napięcia z 1,35V na 1,40V na procka nic nie dała. Ponad to przy włączaniu pojawia sie komunikat "K8 NPT Data Change...Update New Data to DMI!........." czy ktoś wie o co chodzi ??? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojej sygnaturki wynika ze masz "RAM...................512MB/666/CL5/GR" hmm nie dziwie sie ze nie chca isc na 800 bo jakies nonamy albo slabe sa :>

GR czyli goodram :D 400MHz to dzielnik jaki ustawiłem (najmniejszy jaki był) czyli przy htt270 daje to 540 przy bardzo luźnych timingach.

 

Pobawiłem się jeszcze troche timingami i przy 4-4-4-12-16-2T winda prawie się włączyła, ale czasami nie wiem czemu zmienia mi się mnożnik w procku z 8 na 11 :blink: co daje 2970MHz :lol2:

Czy ktoś z was grzebał w pozostałych timingach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales zmniejszyc dzielnik?

to, ze masz goodramy nie znaczy, ze musza sie tak krecic.

667 rownie dobrze moga byc na micronach d9 co na jakichs lipnych kosciach.

 

ja grzebalem w pozostalych timingach, oprocz tych czterech gdzie jest 1/64 CLK itp - za duzo kombinacji :P

 

edit:

pytanie do wszystkich.. tak mi wlasnie przyszlo na mysl..

czy ktos osiagnal HTT powyzej np 360 przy mnozniku proca x8? kombinuje dlaczego proc nie chce isc wyzej a moze to plyta niedomaga?

z tego co pobieznie przejrzalem to widzialem wyniki TOT11 - czyli 350x8 i 401x5...

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GR czyli goodram :D 400MHz to dzielnik jaki ustawiłem (najmniejszy jaki był) czyli przy htt270 daje to 540 przy bardzo luźnych timingach.

 

Pobawiłem się jeszcze troche timingami i przy 4-4-4-12-16-2T winda prawie się włączyła, ale czasami nie wiem czemu zmienia mi się mnożnik w procku z 8 na 11 :blink: co daje 2970MHz :lol2:

Czy ktoś z was grzebał w pozostałych timingach ???

Wyłączyłes C'n'Q w biosie? Skakanie mnoznika wskazuje na to, ze jest włączone... :blink:

 

 

edit:

pytanie do wszystkich.. tak mi wlasnie przyszlo na mysl..

czy ktos osiagnal HTT powyzej np 360 przy mnozniku proca x8? kombinuje dlaczego proc nie chce isc wyzej a moze to plyta niedomaga?

z tego co pobieznie przejrzalem to widzialem wyniki TOT11 - czyli 350x8 i 401x5...

IMHO nie ma róznicy czy mnoznik x5 czy x10 - jak płyta ciagnie te 400 na x5 to i na x8 pojdzie(bynajmniej tak było na moim poprzednim EPoXie)...i raczej nie osądzałbym DFI o niedomaganie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tez tak myslalem... ale np TOT11 osiagnal 2800MHz (350x8) na 1.4x V i wyzej zdaje sie juz nie, chyba ze wcale nie probowal dawac wiecej V na proc. natomiast na nizszym mnozniku dobil do htt 400.

 

TOT11: mozesz wyciagnac wiecej niz te 350x8? stabilnie ofc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tez tak myslalem... ale np TOT11 osiagnal 2800MHz (350x8) na 1.4x V i wyzej zdaje sie juz nie, chyba ze wcale nie probowal dawac wiecej V na proc. natomiast na nizszym mnozniku dobil do htt 400.

 

TOT11: mozesz wyciagnac wiecej niz te 350x8? stabilnie ofc..

Pisalem wczesniej, ze teraz ciagne 363x8 i htx3 co daje 2,9 Ghz przy 1,575V, ramy na ~970 4-4-3-6-2T (nie pamietam zbytnio). Niestety, wyzej juz procek nie daje rady :sad: , no pracuje jeszcze na 3GHz ale niezbyt stabilnie wiec zjechalem do 2,9Ghz i tak juz mu zostanie.

Plyta bez problemu wstala na 410 przy htx2 :D - nie odpalila przy 420 :wink: jednak temu tematowi nie poswiecilem wiecej czasu ..., bo zajalem sie swoim gto. Probuje wydusic 10k w 3dmarku ale idzie ciezko... brakuje mi 270pkt, niestety czarno to widze z swoim 2,9Ghz. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie wczoraj szczesliwym posiadaczem tego mobo :) i nie rozumiem Waszych marudzen na wentylator na czipsecie. kreci sie u mnie jakies 4.5-5.5k obr/min i jest calkiem cichy - czy ja juz gluchy jestem czy trafil mi sie jakis ewenement?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie wczoraj szczesliwym posiadaczem tego mobo :) i nie rozumiem Waszych marudzen na wentylator na czipsecie. kreci sie u mnie jakies 4.5-5.5k obr/min i jest calkiem cichy - czy ja juz gluchy jestem czy trafil mi sie jakis ewenement?

Poczekaj z dw tygodnie aż się któraś kulka wybije. Gorsze od ABITowego ścierwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes gluchy :D

powyzej ~3300rpm daje sie we znaki ;) ponizej jeszcze ujdzie, wtapia sie w tlum ;)

Na 2700rpm jest niesłyszalny ;) Jak zostawiam komputer na noc, to wszystkie wentylatory ->off, wentylator cpu na 800rpm + C'n'Q dla procka, i w zamknietej obudowie robi sie jakies 40c, a chipset przy 2.7k rpm ma te 72c ;)

 

Poczekaj z dw tygodnie aż się któraś kulka wybije. Gorsze od ABITowego ścierwa.

Używałeś tej mobo? :P Mam DFI od początku sierpnia, i jakoś narazie wentylator "hałasuje" tak samo jak na początku...na szczęscie ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto nie jest to nie jest... da rade wytrzymac do zalozenia kibelka, btw: obroty (czyli i glosnosc) znacznie podskakuja po wlaczeniu speedfana a zwalnia po restarcie

zainstaluj smartguardiana i ustaw obroty wentyla wg preferencji.

u mnie obecnie kreci sie z predkoscia 3100rpm ustawiona 'na sztywno', temp 61*C.

czasem wrzucam go na wyzsze obroty (3500-3800) w razie potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2700rpm jest niesłyszalny ;) Jak zostawiam komputer na noc, to wszystkie wentylatory ->off, wentylator cpu na 800rpm + C'n'Q dla procka, i w zamknietej obudowie robi sie jakies 40c, a chipset przy 2.7k rpm ma te 72c ;)

Używałeś tej mobo? :P Mam DFI od początku sierpnia, i jakoś narazie wentylator "hałasuje" tak samo jak na początku...na szczęscie ;)

To jest taki sam badziew jak ten z DFI nF4x. Tej drugiej używam do testów i skręcam go na 45% w SzpidFanie bo inaczej szlag mnie trafia. Nawet Raptor tak nie buntuje jak ten wicherek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla których chłodzenie chipsetu jest za głośne a temperatury zbyt duże.

 

Moje rozwiązanie jest nie zbyt drogie ale skuteczne, temperatura chipsetu w stresie wynosi około 53 stopni, a obroty wentylatora wynoszą 1400 rpm przez co jest zupełnie niesłyszalny.

 

Do montażu użyłem radiator Zalman ZM-NB32K http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17475

oraz wentylator Revoltec AirGuard 40 mm http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29057

 

Tak wygląda zamontowane chłodzenie chipsetu. post-140910-1162064545_thumb.jpg

 

Montaż jest banalnie prosty i opisany w instrukcji montażu radiatora, a także na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla których chłodzenie chipsetu jest za głośne a temperatury zbyt duże.

 

Moje rozwiązanie jest nie zbyt drogie ale skuteczne, temperatura chipsetu w stresie wynosi około 53 stopni, a obroty wentylatora wynoszą 1400 rpm przez co jest zupełnie niesłyszalny.

 

Do montażu użyłem radiator Zalman ZM-NB32K http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17475

oraz wentylator Revoltec AirGuard 40 mm http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29057

 

Tak wygląda zamontowane chłodzenie chipsetu. post-140910-1162064545_thumb.jpg

 

Montaż jest banalnie prosty i opisany w instrukcji montażu radiatora, a także na stronie producenta.

A co z montazem wiatraka na ten radiator ?? Sa w radiatorze jakies gwinty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z montazem wiatraka na ten radiator ?? Sa w radiatorze jakies gwinty ??

 

Odpowiedniej długości wkręty mocują ten wentylator, (wkręty wchodzą między żeberka radiatora i trzymają wentylator stabilnie)

 

Zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie. Tak wygląda zbliżenie.post-140910-1162073219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z montazem wiatraka na ten radiator ?? Sa w radiatorze jakies gwinty ??

człowieku pomyśl zanim napiszesz! dał linka do radiatora to nie widzisz że nie ma on nic takiego? :blink: a taki montaż to żadna nowość, aż dziwne że dopiero teraz ktoś się na to zdecydował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Sorki że zaśmiecam wam temat w Dfi,ale mam jedno ważne dla mnie pytanie.Jaką płytę wziąć pod socket am2 w grę wchodzi tylko biostar seria tforce.Zastnawiam się nad modelem z chipsetem nf550 lub z chipsetem nf4 ultra,takim jak Dfi infinity am2.Jestem ciekawy na którym z nich oc będzie większe,bo poza chipem płyty niczym się nie różnią(no tylko tym że mobo na nf550 nie obsługuje pamięci 533).Miałem dfi infinity am2 i byłem bardzo zadowolony ,jednak na płycie padła dzwiękówka i sklep proponuje mi wymianę na jedną z 2 płyt biostara.Czy oc na nf4 ultra będzie większe niż na 550??

Proszę o odp.Dziękuje i przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...