Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie nurtujące mnie pytanie a nie mam czasu czytać całego tematu by sprawdzić czy była na nie odpowiedź ponieważ komputer czeka tylko na instalacje grafy. A więc : Czy można zamontować kartę graficzną na złączu oznaczonym PCIE 3 czy jakoś tak ?? Chodzi mi o tamten dolny PCIE x16 . Niestety na górny nie mam jak zainstalować bo w mojej extra el0 Pr0 budzie nie ma tam już zaślepek. Nie chodzi mi o żadne SLI tylko po prostu jedna karta na dolnym slocie. Pytam się ponieważ w instrukcji pisze że na dolny slot PCIE x16 nie można instalować karty graficznej tylko jakieś tam tunery TV i tym podobne. Proszę o szybką odpowiedź i wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby pisze ale w instrukcji w jednym miejscu jest napisane że na złącze PCIE 3 nie można instalować karty graficznej, a w innym miejscu pisze że można. Ja już w ogóle zgłupiałem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zamontować kartę graficzną na złączu oznaczonym PCIE 3 czy jakoś tak ??

Można, mam tak zainstalowaną swoją. Musiałem tylko przestawić zworki, dzięki czemu mam x8, a nie x2, co strasznie "spowalniało" grafikę. Jest to opisane na forum dfi-street.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czytalem ze roznica miedzy pcie x8 a x16 jest mniej wiecej taka jak miedzy agp x4 a x8

Czyli dużo czy mało bo nigdy nie przesiadałem się z AGP x4 na x8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie dzisiaj, i nagle komp sie wylaczyl :angry: po czym poczulem lekki zapach spalenizny :-|

Komp nie wstaj wiatraki wykonuja jeden obrót i tylke, dolna dioda sie swieci po odjęciu dysku i ramu to samo :sad: Jak sprawdzic co sie spaliło ??? Ja to mam k**** pecha :angry: Komp byl nie krecony, nic sie nie przegzewało. Na starym moge sprawdzic zasilacz, z reszta bede sie musial do kogos pofatygowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp byl nie krecony, nic sie nie przegzewało.

Sam sobie winien jesteś, niepodkręcane podzespoły padają :P

 

Nie ma innego sposobu na sprawdzenie co sie ujarało niż podłączenie wszystkiego gdzies u znajomego.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale czy po wyjęciu grafy wiatraki powinny sie krecic czy nie ??

Powinny się kręcic, płyta powinna pikać błędem grafiki. BTW, jak wiatraki kręcą się tylko raz, to wygląda jakby sekcja zasilania padła (tak też jest jak się nie podłączy wtyczki +12v), Obejrzyj dokladnie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy to wypadałoby się przywitać. A więc witam :)

 

Przeczytałem cały wątek na temat DFI. Również przymierzam się do jej zakupu. W sumie na płytę i procesor (A64 3000+) jestem już zdecydowany, jednak nie wiem jaki wybrać RAM. Wiadomo, że grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości OC tej płyty, dlatego nie chcę się ograniczać pamięciami. Niestety ogranicza mnie co innego, mianowicie kasa. Cały czas planowałem zakupić 2 kości po 1GB każda - jedną teraz, a drugą jak przybędzie kasy. Tylko tu pojawia się problem, bo większość dobrych pamięci sprzedawana jest po 2 sztuki. Myślałem już aby kupić kości 512, jednak 4 x 512 to chyba nie jest zbyt dobre rozwiązanie - więcej kości - więcej ciepła. Przypuszczam, że tekst ten powinienem skierować do działu "Co kupić", jednak stwierdziłem, że tutaj od Was, czyli użytkowników tej konkretnej płyty, dowiem się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dobre kości 1GB - GoodramPRO jezeli gdzies dostaniesz, jest na Micronach D9 i występuje w kostkach 1GB. Równiez inni producenci pakują do modułów 1gb microny d9, ale pamięci innych producentów na d9 są dośc drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Póki co, to na razie nigdzie tej płyty znaleźć nie mogę. Wszędzie pustki. A co do tych pamięci, to te droższe, to jakie na przykład? Na pewno Patriot LLK, jakieś Corsairy i Geile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie mogę polecić patrioty llk, są zdecydowanie na d9'tkach. no ale to już więcej trzeba. jak znajdziesz gdzieś goodramy pro to bierz. jak nie to patrioty, kręcą się świetnie.

Również polecam PATRIOTy LLK, miałem kiedys na testy 800stki, to udało mi się wycisnąc 1100-4-4-4-5-15-2T @2.5v.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokers: Te Patrioty w sumie kuszące, ale jak widze Twoja sygnaturę to bardziej mnie ciągnie do GoodRAMów :P

 

grzesiu: No czytałem tego testa już wczoraj :)

 

Swoją droga w życiu tyle się nie zastanawiałem nad zakupami co nad tym zestawem. Drugi tydzień już leci, a końca nie widać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, podejrzewam ze jedna kość była jaka od początku "słabsza", poszły do serwisu zobaczymy co dalej ]:->. nie ma się co zrażać. bywa ]:->.

 

dobra kończymy ot bo znam się zaraz dostanie ]:->

Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi brakuje juz pomyslow wiec zwracam sie do was

mam nowy sprzecik widoczny w sigu kupiony oczywiscie z zamiarem oc. problem jest taki ze ten durny proc jest jakis lewy. max co udalo mi sie z niego wycisnac to 9x260, a o htt 300 moge zapomniec (owszem pojdzie ale przy 7x300 co mnie za bardzo nie satysfakcjonuje)

no i z nim zrobic? ram go napewno nie ogranicza (dzial bez problemu na 800mhz), mobo tez shitowe nie jest, napiecie 1.65 nawet nie wystarcza przy 8x300 (nawet na 8x280 nie chce ruszyc)

trafil mi sie tragiczny proc czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj pozmieniac ustawienia ramu (np. przestawienie tych Level-i) - mi to pomoglo uzyskac okolo 200MHz wiecej na procku.

podejrzewam, ze jeszcze jest cos co go trzyma ale poki co nie mam sil ani checi, zeby sie doszukiwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...