Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Za pare minutek bede otwierał obudowe to Ci zmierze i podam w tym poście po edycji...

 

======EDIT:

 

Dołączona grafika

 

Jak coś to można wrzucic do pierwszego posta... może komuś się przyda :wink:

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr

będą fotki tego mostka do SLI?

 

u mnie coś kurcze nie chce zejść te "chłodziwo" z mostka, chyba wie, że zalman chce zając jego miejsce.

Chlodzenie na chipsecie jest przyklejone dosc mocnym glutem trzeba poruszac na boki i zejdzie.

 

Tak to wyglada u mnie.

 

Dołączona grafika

 

hmm jak myslicie da rade na @SLi przerobic :?:

 

Mostek SLi juz sobie kupilem ale niewiem czy bedzi pasowal, takie cos:

 

Dołączona grafika

 

Znalazlem takie cos i chyba ten moj mostek bedzie wygladal tak jak ten:

 

 

LINK

 

(fotka na dole)

 

Czy bedzie pasowal hmm nie mam pojecia; jezeli ktos wie to niech napisze; jak dojdzie do mnie to juz wtedy powinienem poinformowac jak jest.

 

btw. Ktos testowal mobo/kontroler CPU z 4x ram :?:

 

EDIT: Sorki za ewnetualne blędy w pisowni ale chyba ze zrozumiałych powodów mogą wynikać. (patrz czas napisania posta)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie o Odblokowanie SLI -HARDMOD

 

to z tego co widze - jest taka mozliwosc bo piny nie sa zalane lakierem ;-)

wiec teraz Spirytusem ladnie zetrzyj miejsce malowania ;-)

 

i olowek B4 w dlon

(ja polecam ten z IKEA - darmowy - jego grafit super nadaje sie do modowania)

 

 

co do MOstka laczacego 2 karty to jestem przekonany na 90% ze bedzie dzialalo bo on nie rozni sie niczym od zwyklego poza tym ze jest DLuzszy i Gietki ... a polaczenie to polaczenie ;-)

 

Swoja droga podam banalny chodz juz nieco archaiczny przyklad ;-)

 

 

Voodoo 2 12 mb w SLI ;-)

 

nie mialem Kabla laczacego te 2 karty (naprawde ciezko cos takeigo teraz kupic)

 

ale nie przeszkodzilo to w niczym - poniewaz polaczylem te 2 karty za pomoca KABLA OD STacji dyskeitek (oczywiscie po drobnym zmodowaniu)

 

p.s

Daj znac jak juz odpalisz SLI ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr

będą fotki tego mostka do SLI?

 

u mnie coś kurcze nie chce zejść te "chłodziwo" z mostka, chyba wie, że zalman chce zając jego miejsce.

Też miałem problem ze zdjęciem tej "blachy" i dałem sobie spokój. Mobo jest już w budzie więc będę ją wyciągał dopiero kiedy bede chlodzenie zmieniac - reasumujac: zdjecia nie dam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie na chipsecie jest przyklejone dosc mocnym glutem trzeba poruszac na boki i zejdzie.

 

Tak to wyglada u mnie.

 

(...)

 

hmm jak myslicie da rade na @SLi przerobic :?:

 

Mostek SLi juz sobie kupilem ale niewiem czy bedzi pasowal, takie cos:

 

(...)

 

Znalazlem takie cos i chyba ten moj mostek bedzie wygladal tak jak ten:

(...)

 

(fotka na dole)

 

(...)

a gdzie kupiłeś ???

 

za ile ???

 

no napisz, tak ładnie prosze a najlepiej zapodaj linkiem, gadałem z Niemcem i nie ma :-|

 

@kretfr

masz karty w sli ? mi chodziło o zdjęcie samego mostka do ich połączenia :wink:

 

@Spookie

ten glut jest mocny aż nadto :mur:

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr

 

to jest zdaje się od lanparty na 939 :lol:

Taki już z mobo dostałem :-|

A czy bedzie pasowal, to w tym miesiacu sie nie dowiem - moze w przyszlym

 

W Polsce WOGOLE mostkow asusa niemożna kupic?

 

To może zrobimy liste chętnych i kupimy troche mostków zagranicą?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki już z mobo dostałem :-|

A czy bedzie pasowal, to w tym miesiacu sie nie dowiem - moze w przyszlym

 

W Polsce WOGOLE mostkow asusa niemożna kupic?

 

To może zrobimy liste chętnych i kupimy troche mostków zagranicą?

Bardzo dobry pomysł. A może by tak napisać do Asusa czy nie mogą sprzedać samych giętkich mostków :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś ???

 

za ile ???

 

no napisz, tak ładnie prosze a najlepiej zapodaj linkiem, gadałem z Niemcem i nie ma :-|

 

@kretfr

masz karty w sli ? mi chodziło o zdjęcie samego mostka do ich połączenia :wink:

 

@Spookie

ten glut jest mocny aż nadto :mur:

"Standartowo przyczaiłem się na allegro" :P

 

Tani byl.

 

Juz sie zapytalem sprzedawcy cze nie bedzie mial wiecej takich mostkow, jak odpisze to dam znac.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostanio znalazłem pod stertą podzespołów komputerowych u siebie karte muzyczna i zastanawiam sie czy moge ja bezpiecznie sprawdzic na kompie??Czy jej prawdopodobna wadliowść może zniszczyć mi MoBo czy raczej po prostu nie będzie dzialać i nie będzie niosło to ze sobą konsekwencji w postaci zgonu płyty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr

będą fotki tego mostka do SLI?

 

u mnie coś kurcze nie chce zejść te "chłodziwo" z mostka, chyba wie, że zalman chce zając jego miejsce.

Schodzi bez problemu, tylko nie trzeba używać siły, a suszarki.

Wyciągnij Mobo na stół, odczep kołeczki i dmuchaj suszarką na ten "cooler" :mur: Jak będzie dobrze ciepły to zacznij lekko kręcić na boki, po chwili zejdzie. Jak tak zdejmowałem i nie było problemów

 

2 sprawa to tego niebieskiego zalmana trzeba troszkę przyciąć żeby pasowały karty 7900 i inne duże.

Ja skróciłem o 1 żeberko żeby kondensatory od 7900 nie dotykały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w piątek w moje łapki trafi DFI NF SLI-M2/G. Mam zamiar od razu dac radiatorki na Mosfety :D Więc mam dwa pytania ?? :>

 

1. Czy taki radiatorki z pocięcia tego coolera będą dobre przy mocnym O/C :D ??

http://img357.imageshack.us/img357/6112/pict0011eh3.jpg

 

2. Jakich wymiarów powinny byc?? Bo chciałbym je pociąc zanim przyjdzie do mnie MoBo - szybciej będzie :D Chodzi mi o te 3 po 3, te 2 po 2 mosfety i ten 1 samotny mosfet :) (koło proca i ramów :D)

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w piątek w moje łapki trafi DFI NF SLI-M2/G. Mam zamiar od razu dac radiatorki na Mosfety :D Więc mam dwa pytania ?? :>

 

1. Czy taki radiatorki z pocięcia tego coolera będą dobre przy mocnym O/C :D ??

http://img357.imageshack.us/img357/6112/pict0011eh3.jpg

 

2. Jakich wymiarów powinny byc?? Bo chciałbym je pociąc zanim przyjdzie do mnie MoBo - szybciej będzie :D Chodzi mi o te 3 po 3, te 2 po 2 mosfety i ten 1 samotny mosfet :) (koło proca i ramów :D)

Pewnie sie nada. Masz zamiar bawić się w jakies b. mocne o/c albo pracować z wysokimi napięciami na codzień? (np. 1.65v dla proca i 2.5v dla mem co jest dosyc zabójcze ;) ) Jezeli nie, to nie ma sensu zakładac radiatorów. Mosfety na tej mobo nie grzeją się mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie nada. Masz zamiar bawić się w jakies b. mocne o/c albo pracować z wysokimi napięciami na codzień? (np. 1.65v dla proca i 2.5v dla mem co jest dosyc zabójcze ;) ) Jezeli nie, to nie ma sensu zakładac radiatorów. Mosfety na tej mobo nie grzeją się mocno...

Hmm to chyba, że tak ;) Bo na NF7 troszkę się grzały więc do końca nie jestem pewny czy te radiatorki dawac. Wiem, że przynajmniej przez jakiś czas będę musiał jechac na BOX-ie :?

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to chyba, że tak ;) Bo na NF7 troszkę się grzały więc do końca nie jestem pewny czy te radiatorki dawac. Wiem, że przynajmniej przez jakiś czas będę musiał jechac na BOX-ie :?

Ja tez jade na boxie od sierpnia i nic się nie dzieje. Radiatory na mosfetach przy normalnym uzytkowaniu moim zdaniem nie są potrzebne wiec po co się bawić i narazać na utrate gwarancji gdyby coś poszło "nie tak" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba jednak teraz ich nie założę ;) Choc z ładnymi radiatorkami mobo zawsze wygląda fajniej :P

 

Moja NF7 pięknie wyglądała (wersja z kolorowymi slotami) - 7 niebieskich radiatorków i 3 srebrne + niebieski Zalman :D

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jakich wymiarów powinny byc?? Bo chciałbym je pociąc zanim przyjdzie do mnie MoBo - szybciej będzie :D Chodzi mi o te 3 po 3, te 2 po 2 mosfety i ten 1 samotny mosfet :) (koło proca i ramów :D)

wez zdjecie i nakresl na nim o ktore mosfetyci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dwa screeny, i o dziwo nie chce wyżej iść. jutro dodam zdjęcia z biosa. Nie wiem w czym jest problem czy to wina proca który więcej nie da rady już próbowałem wszystkiego, większe napięcie i okolo 2300mhz i nie wstaje, ramy cudowne nie są twinmosy, jak na mój gust to jest wina proca/ramów/zasilacza. Spookie powiedz mi dlaczego wykrywa ci proca jako opterona ?? a mój teoretycznie taki sam sempron jest nadal sempronem :(

Chłodzenie to AC Freezer 64 PRO do tego wiatrak w obudowie, i stockowy wiatrak na chipsecie.

 

p.s. chipset ma napięcie automatyczne, ramy niewazne czy więcej mhz nie odmawiają współpracy ale przy tym co jest mają timingi niższe niż przewidywane przez fabryke. No i działają tylko w T2, T1 tylko bez o/c.

 

Jakieś pomysły, jak by tu go jeszcze podkręcić, bo muszę te trzy miesiące przetrwać, potem jakiegos Opterona/Fx'a sobie sprawie.

 

p.s.2. sp2004 działało równolegle z America's Army 2.8 ponad 3h i bez problemów działało wszystko.

 

----------------------->=====================>Update

Dołączona grafika - zdjęcie fryzjera, normalnie wszystko na wcisk, ram jest dosłownie milimetry od wiatraka.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika -zdjęcia z biosa, słaba jakość bo były robione na szybko. Jakoś dziwnie ram pokazuje :/ musze nad tym popracować.

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa screeny, i o dziwo nie chce wyżej iść. jutro dodam zdjęcia z biosa. Nie wiem w czym jest problem czy to wina proca który więcej nie da rady już próbowałem wszystkiego, większe napięcie i okolo 2300mhz i nie wstaje, ramy cudowne nie są twinmosy, jak na mój gust to jest wina proca/ramów/zasilacza. Spookie powiedz mi dlaczego wykrywa ci proca jako opterona ?? a mój teoretycznie taki sam sempron jest nadal sempronem :(

Chłodzenie to AC Freezer 64 PRO do tego wiatrak w obudowie, i stockowy wiatrak na chipsecie.

 

p.s. chipset ma napięcie automatyczne, ramy niewazne czy więcej mhz nie odmawiają współpracy ale przy tym co jest mają timingi niższe niż przewidywane przez fabryke. No i działają tylko w T2, T1 tylko bez o/c.

 

Jakieś pomysły, jak by tu go jeszcze podkręcić, bo muszę te trzy miesiące przetrwać, potem jakiegos Opterona/Fx'a sobie sprawie.

 

p.s.2. sp2004 działało równolegle z America's Army 2.8 ponad 3h i bez problemów działało wszystko.

 

----------------------->=====================>Update

- zdjęcie fryzjera, normalnie wszystko na wcisk, ram jest dosłownie milimetry od wiatraka.

 

-zdjęcia z biosa, słaba jakość bo były robione na szybko. Jakoś dziwnie ram pokazuje :/ musze nad tym popracować.

LOL. z Tras'em i Trfc pojechałes ładnie. Nie zawyża się aż do takich wartości! Nie koniecznie wyzsze = lepsze oc. Przewaznie jest tak, że podwyzszanie timingow do pewnego momentu daje przyrost MHz pamięci/cpu ale po przekroczeniu pewnej wartości zaczyna to spadać. TRAS ustaw na 5, TRFC na 15 (lub 12) i sprawdz. Sp2004 nie testuje się równolegle z jakąś grą. Testuje sie najpierw SP2004, potem gre dla pewności. BTW, daj wyzsze napiecie na ram, z 2.2v. Co do wykrywania procka Spookie'go to pewnie ma starszą wersje programu...sempron nie ma prawa zamienić się w opterona bo to zupelnie inne rdzenie.

 

 

EDIT: wpisz sobie w sigu jaki masz config, bedzie mozna łatwiej pomóc.

 

Albo mi sie wydaje .. albo masz

ODWROTNIE zamontowanego Freezera :lol:

 

wentylator jest po stronie pamieci o_O

haha, faktycznie cahir ma odwrotnie zamontowanego freezera. Zmień połozenie na odwrót, przecież mozna go zamontować wentylatorem w tył obudowy, taki jest prawidłowy i zapewniający lepszą wydajność montaż tego coolera.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje ci się freezera można zamontować na różne sposoby, ja akurat mam z przodu obudowy wiatrak wyciągający ciepłe powietrze, a zaraz przed fryzjerem w obudowie są dwa otwory ... montowałem na oba sposoby i przy tym temperatura jest niższa 1-2*C jeżeli chodzi o obudowe.

 

co do timingów to pojechałem z nimi w góre bo przy mocniejszym oc nawet z 2.2v na pamięciach i 1.485v na proca komputer po prostu nie wstawał. to że powinny być tam 5 przy Tras i 15 na Trfc to wiem, po prostu patrzyłem ile da się maksymalnie ustawić na takim konfigu jak jest.

 

sp2004 działał ponad godzine sam i nie było błędów, następnie działał w tle razem z America's Army. I o dziwo odnotowałem przyrost w granicach 20fps... dziwna gra w której najewiększy przyrost fps sprawia podkręcanie procesora a nie karty graficznej.

 

Config wklepie później... ide cobacze czy tras i trfc wskoczy oczko niżej, przy tych ustawieniach. prawde mówiąc wole mieć mniej mhz na pamięciach, przy mniejszych czasach opóźnień.

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...