Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

quattro, weź odinstaluj tego cholernego Smart Guardiana! Jak widzę ten program to mnie krew zalewa... Zainstaluj coś typu Everest, tam przynajmniej zobaczysz prawidłowe odczyty z czujników :) A wiatraczki zatrzymują się jak masz w biosie w PC Healt ustawione na AUTO i jest naprawdę zimno.

 

Albo coś robisz naprawdę nie tak jak trzeba, albo po prostu masz zepsutą płytę...

 

Ściągnij WinFlash i sobie zaktualizuj wreszcie tego biosa, może jednak to on jest problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj coś typu Everest, tam przynajmniej zobaczysz prawidłowe odczyty z czujników :)

...a raczej przyzwoite ,szacunkowe wyniki(do lekkiego przymrużenia oka) :D .Everest to tez niezły "konfabulant".Ogólnie wskazania pod windą to takie "pi razy oko".Smart G to jednak autentyczne G...

Podpinałem mierniki i czujniki temperatury(te ostatnie powierzchniowo do radiatorów -przybliżenie mało realne wyniku).Co do napięć to na żadnej płycie i konfigu od kilku lat wskazania z czujników nie pokryły się z miernikami(jakimikolwiek ,a dubluję i...no...troję?...pomiary dla pewności).

quattro -bez urazy ale kto montował całość?Procka ,płytę i inne historie?Jesteś pewien montażu na 100%?No i dziabnij aktualizację BIOSu jednak -jak poszukasz to poczytasz o tym co trzeba.I bez paniki -jakoś powoli dojdziemy do ładu, a jak nie to...zdrowie ważniejsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a raczej przyzwoite ,szacunkowe wyniki(do lekkiego przymrużenia oka) :D .Everest to tez niezły "konfabulant".Ogólnie wskazania pod windą to takie "pi razy oko".Smart G to jednak autentyczne G...

Podpinałem mierniki i czujniki temperatury(te ostatnie powierzchniowo do radiatorów -przybliżenie mało realne wyniku).Co do napięć to na żadnej płycie i konfigu od kilku lat wskazania z czujników nie pokryły się z miernikami(jakimikolwiek ,a dubluję i...no...troję?...pomiary dla pewności).

quattro -bez urazy ale kto montował całość?Procka ,płytę i inne historie?Jesteś pewien montażu na 100%?No i dziabnij aktualizację BIOSu jednak -jak poszukasz to poczytasz o tym co trzeba.I bez paniki -jakoś powoli dojdziemy do ładu, a jak nie to...zdrowie ważniejsze B-)

fajnie że chcecie mi pomóć,

 

teraz jak odpalałem to chyba za siódmym razem odpalił, coś takiego,

 

ja montowałem wszystkie części, moge zropbić fotkę, ale jestem pewien że dobrze wszystko jest podpięte. (dodatkowo mam podpięte dwa wentyle, ale to chyba nieważne.)

Mam także everesta, ale tym narazie nie będziemy sie przejmować.

ale mam zrobić aktualizacje biosu płyty głównej, ma sie rozumieć??

zaraz sie do tego zabieram, ale najpierw zrobię testa pamięci GOLDMEMORY. może coś sie wyjaśni.

 

Tak wogóle to na samym poczatku idealnie startował.

ok do znów.

 

EDIT:

zrobiłem Gold MEMORY godzine i 40 minuit, i 0 błędów.

wieczorem bede dalej myślał.

(ja niestety nie jestem tak pajęty jak 12-letnia siostra, a więc dajce wskazówki)

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winflash 1.76: CTRL+O => wybierz plik biosu => CTRL+U => pyta czy chcesz zapisać na dysku aktualnie wgrany bios => klikasz "Update" (chyba tam jest Update, ale już nie pamiętam) => wgrywa biosa => uruchamia ponownie => nowy bios już wgrany :D

 

Łopatologia stosowana :)

 

Niemożliwe żebyś nie dał rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winflash 1.76: CTRL+O => wybierz plik biosu => CTRL+U => pyta czy chcesz zapisać na dysku aktualnie wgrany bios => klikasz "Update" (chyba tam jest Update, ale już nie pamiętam) => wgrywa biosa => uruchamia ponownie => nowy bios już wgrany :D

dzięki za wytłumaczenie

ale jaki mam wybrać plik biosu?? nie wiem jak sie nazywa i gdzie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A do czego służą te ustawienia?? Czy włączenie którejś opcji coś daje?? Ps. jakie pasywne chłodzenie do 50zł kupić? Takie będzie dobre?

Dołączona grafika

 

@quattro to musisz ściągnąć, wypakować, tam jest plik 8UM2D226.bin czyli bios (dla DFI INFINITY NF ULTRAII-M2/G).

Edytowane przez kamyk18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

oembios.bin ? (w folderze System32?)

Plik biosu musisz ściągnąć ze strony producenta płyty. (odpowiedni do płyty sprawdż czy masz taką samą)

http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

W spakowanym zip będą trzy pliki w tym plik bios.

Masz tam też plik z programem do wgrywania bios. (nazwa pliku z bios będzie przypominała bardziej 8UM2D226.BIN)

Przeczytaj instrukcję ze strony producenta (nawet jeśli jest po angielsku i nie rozumiesz to możesz znaleźć słownik w sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik biosu musisz ściągnąć ze strony producenta płyty. (odpowiedni do płyty sprawdż czy masz taką samą)

http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

W spakowanym zip będą trzy pliki w tym plik bios.

Masz tam też plik z programem do wgrywania bios. (nazwa pliku z bios będzie przypominała bardziej 8UM2D226.BIN)

Przeczytaj instrukcję ze strony producenta (nawet jeśli jest po angielsku i nie rozumiesz to możesz znaleźć słownik w sieci)

ja mam wersję SLI. a tu jest Ultra, nie wiem czy sie czymś różni, ale pewnie tak, skoro SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se człowieku zmień w menu rozwijanym u góry strony... wiesz co, ja te twoje posty raportuje zaraz bo taki brak myślenia to przechodzi wszelkie pojęcie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se człowieku zmień w menu rozwijanym u góry strony... wiesz co, ja te twoje posty raportuje zaraz bo taki brak myślenia to przechodzi wszelkie pojęcie :mur:

dzięki, i sory, bo dzisiaj jestem już wykończony, sory,

 

biore to: http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

 

ten pierwszy.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur

(musiałem wejśc na innego kompa)

zrobiłem tego biosa, tak jak powinnienem, i nie włacza się komp, kur

 

niewiem albo coś źle zrobiłem ale neiwiem co, co robić teraz????

dałęm tam Update.... i szedł pasek z chyba % czy czymś, i było chyba uruchom ponowie, i klikłem i wyłączył, sie i nie startuje pomóżcie

robiłęm programem Winflash 1.76:, blik biosu (ściagnięty) nazwa: coś w stylu 8UM2D226.BIN dokłądnie nie pamiętam.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MieH_M

OMG Jesli plytanie nie startuje.... sprobuj clear CMOS, ale watpie czy to cos da....

 

pewnie wgrales nie ten bios... chociaz.... no COS musiales skmocic skoro nie startuje :P

 

imo plyta do serwisu....

Edytowane przez MieH_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG Jesli plytanie nie startuje.... sprobuj clear CMOS, ale watpie czy to cos da....

 

imo plyta do serwisu....

dałem clear cmos, ale nic nie pomaga

 

a jest jeszcez inne wyjście, poza oddawaniem do servisu??

(a jak do servisu, to tam gdzie ją kupiłęm ?[czyli esc.pl] czy moge gdzieś u sibie w mieście? czy jak dam do siebie czy nie strace gwarancji?? a i czy wogóle to można dać na gwarancję)?

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot-flash (poszukaj se co to jest), wysłać kostke do kogoś kto ma programator (na allegro takie usługi ludzie oferują), nie wiem co zrobiłeś że popsułeś, bo to naprawde trudno jest zrobić, nie wiem, sprubuj wyjąć baterie na kilka minut może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle sie wyraziłem, komputer słychać ze chodzi, ale niema nic na ekranie monitora, !! sory za pomyłkę.

 

JEST JAZDAAAAAAAAAA:D:DD:D:D:D:D::D:D:D

 

EDIT:

wyciągłem baterię na kilka minut, i włączył się, ale wyskoczyo na pierwszym ekranie coś takiego <tutaj kliknij

 

i najprawdopodobniej chyba sie wgrał ten nowy bios, luknijcie tu do everesta> info tutaj odnośnie biosu

(tylko pisze tam not for sale, co to oznacza???

 

czy wszystko poszło dobrze? i dlaczego nie startował ?

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

tylko pisze tam not for sale, co to oznacza???

....

To mniej więcej oznacza tyle że nie jest przeznaczony do sprzedaży (coś jakby beta która nie powinna trafić do sklepowej mobo przykładowo dlatego

że nie jest sprawdzona dla innych CPU niż Brisbane)

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej oznacza tyle że nie jest przeznaczony do sprzedaży (coś jakby beta która nie powinna trafić do sklepowej mobo przykładowo dlatego

że nie jest sprawdzona dla innych CPU niż Brisbane)

hmmm... no ja mam WINDSOR'a, i co teraz????

 

kto nie ma BRISBANE i używa tego BIOSU>????? dobrze że go wgrałem? i czy dobrze go wgrałem???

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro - pierwsze i ostatnie ostrzeżenie - zanim zaczniesz zadawać pytania na które wyszukanie odpowiedzi w google bądź forumowej wyszukiwarce zajmuje kilka minut - zastanów się kilka razy :angry: Użytkownicy się denerwują, ślą raporty, denerwują moderów - a wkurzony moder to ZŁY moder :dontfeedtrolls:

Wyciagnij wnioski z tego co napisałem - więcej ostrzeżeń nie będzie...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro - pierwsze i ostatnie ostrzeżenie - zanim zaczniesz zadawać pytania na które wyszukanie odpowiedzi w google bądź forumowej wyszukiwarce zajmuje kilka minut - zastanów się kilka razy :angry: Użytkownicy się denerwują, ślą raporty, denerwują moderów - a wkurzony moder to ZŁY moder :dontfeedtrolls:

Wyciagnij wnioski z tego co napisałem - więcej ostrzeżeń nie będzie...

pozdrawiam

sansaba

ok przepraszam, dzięki za ostrzeżenie. Przepraszm wszytskich. Ale wiecie byłem zdenerwowany, tym kompem, bo mam go niedługo, a tu takie problemy, że nie startuje, itd. A wiem że u Was tu znajde najlepsze odpowiedzi.

Byłęm pod presją i jechalem z byle jakim pyt, sory jeszcze raz.

 

Ale jeszcze tylko powiedźcie, czy wszytsko ok z nowym biosem, tz czy dobrze go wgrałem itd., wnioskując na screenie z everestu, i czy moge mieć tego biosa jeśli nie był testowany na innych CPU niż Brisbane.

 

teraz po resecie dobrze się włączył.

 

MIŁEGO DNIA HEJ

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przepraszam, dzięki za ostrzeżenie. Przepraszm wszytskich. Ale wiecie byłem zdenerwowany, tym kompem, bo mam go niedługo, a tu takie problemy, że nie startuje, itd. A wiem że u Was tu znajde najlepsze odpowiedzi.

Byłęm pod presją i jechalem z byle jakim pyt, sory jeszcze raz.

Ale jeszcze tylko powiedźcie, czy wszytsko ok z nowym biosem, tz czy dobrze go wgrałem itd., wnioskując na screenie z everestu, i czy moge mieć tego biosa jeśli nie był testowany na innych CPU niż Brisbane.

teraz po resecie dobrze się włączył.

MIŁEGO DNIA HEJ

Nie ma wróżek ;) - Orthos, SuperPI, 3DMark - i jedziesz z testowaniem - ale jak zapytasz jak użyc tych progsów, to osobiście strzele Cię klawiaturą :blurp: Znajdziesz odpowiedź na forum...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wróżek ;) - Orthos, SuperPI, 3DMark - i jedziesz z testowaniem - ale jak zapytasz jak użyc tych progsów, to osobiście strzele Cię klawiaturą :blurp: Znajdziesz odpowiedź na forum...

pozdrawiam

sansaba

hehehe, z tymi programami to lekko sie znam, ale jak sam nie spróbuje to sie nie dowiem:)

dzięki sansaba, pierwszy raz widzę wyrozumiałego i lojalnego moderatora,:) HEJKA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomogliście już koledze quattro, to prosiłbym na odpowiedź na moje pytania :wink:

Witam. A do czego służą te ustawienia?? Czy włączenie którejś opcji coś daje?? Ps. jakie pasywne chłodzenie do 50zł kupić? Takie będzie dobre?

Dołączona grafika

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje "spread spectrum" służą do takiego wysterowania częstoliwością i napięciem aby chwilowe zakłócenia eletromagnetyczne i prądowe wywoływane przez urządzenie były jak najmniejsze i mieściły się w jakiejś tam normie.

Włączenie tych opcji zmniejsza zaśmiecenie EM i prądu częstotliwościami ale... pogarsza OC.

AFAIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro, weź odinstaluj tego cholernego Smart Guardiana! Jak widzę ten program to mnie krew zalewa... Zainstaluj coś typu Everest, tam przynajmniej zobaczysz prawidłowe odczyty z czujników :) A wiatraczki zatrzymują się jak masz w biosie w PC Healt ustawione na AUTO i jest naprawdę zimno.

Nie zgodzę się, ja miałem ustawione w biosie na sztywno ustawienia ale i tak wentylatory się zatrzymywały. SG pod windą "przejmuje kontrolę" i sam dostosowuje obroty, trzeba w nim ręcznie ustawić aby chłodzenie działało zawsze, lub wywalić ten program. Było to już kiedys opisane.

 

@kamyk18

ten radiator powinien dać radę, ale dobrze by było gdybyś miał przewiew w budzie. Co do innych to przeszukaj cały wątek, jest także obszerny wątek w chłodzeniu konwencjonalnym "alternatywa chłodzenia dfi" bodajże. Sam musisz sobie wybrać co Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dołączona pasta jest dobra, czy lepiej kupić osobno?? Ps. potrzebuję jeszcze wentylatora 80mm, który będzie wyciągał powietrze z obudowy. Który z tych będzie dobry?

 

edit. co do przewiewu w budzie to nie mam za wiele miejsc na wentylatory :-| Taką mam :-|

Edytowane przez kamyk18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dołączona pasta jest dobra, czy lepiej kupić osobno?? Ps. potrzebuję jeszcze wentylatora 80mm, który będzie wyciągał powietrze z obudowy. Który z tych będzie dobry?

 

edit. co do przewiewu w budzie to nie mam za wiele miejsc na wentylatory :-| Taką mam :-|

do WYCIĄGANIA (tylko do wyciągania) ciepłego powietrza z OBUDOWY polecam AC Fan 3 TC. mam go i idelnie śmiga. >>Ale to chyba nie ten dział.!

 

---

 

Odnośnie mojego kompa, myślałem że aktualizacja BIOSU pomogła, a tu dzisiaj włączam kompa, i to samo, nie odpalił za pierwszy, ani drugim, może za piątym razem, szukajmy dalej przyczyny.

Co to może być??

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...